Şimdi Ara

★ LG Nexus 5X Bekleyenler / Ana Konu ★ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
12
Favori
11.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Brabus forumdasimdan ustte bahsi geçen ürünlerden (2 adet kılıf, 2 adet cam filmi) aldim fiyatlarda kıyak yapti, ve gonderdi, Çok teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavishow

@Brabus forumdasimdan ustte bahsi geçen ürünlerden (2 adet kılıf, 2 adet cam filmi) aldim fiyatlarda kıyak yapti, ve gonderdi, Çok teşekkürler.

Rica ederim güle güle kullanın.

Ben konu hakkında da bir şey yazacağım. 6 sene oluyor Android'e geçeli Samsung Galaxy'yle başladı sevdam. Hep Donanımhaber'de paylaşımlarda bulunduk ama Nexus 5X kullanım ve paylaşım olarak en zayıfı umarım toplarız.

Herkesin tavsiyeleri varsa bekliyorum. İlk defa bir Android'imi Rootlamadım. Bu şekilde stock kullanmaya devam ediyorum. O yüzden işletim sistemi olarak çok paylaşımım olmuyor.

Fakat aksesuar olarak olabilir. Type-C kullanımı az diye gerçekten çok zorluyor. Aldığım Micro USB çeviriciler de çok kalteli çıkmadı. İyi olanlar pahalı. En az 3-4 tane lazım İşte, Evde, arabada...
    Araba şarj aletlerinde veya evdekilerde 2amper şarj aleti bile olsa çok yavas şarj ediyor. Hızlı şarj için özel bir direnç barındırıyor sanırım bunu arıyor. Ben de biraz araştırmaya özellikle Araba için Tronsmart 33W şarj aletini buldum (Şu anda arabada 3 tane var 3ü bir işe yaramıyor) Bakalım bunu alacağım.

İhtiyacı olanlara tavsiye ederim.

• Böyle bir telefon türkiyeye nasıl gelmez anlamak mümkün değil. Bu yüzden başka alma yolları araştırdım ve yurtdışından getirilip türkiyede satılık nexus 5X'ler buldum.
    Şuan bazı internet sitelerinde pasoport kayıtlı olarak 1100 TL civarlarında satılıyor, bunlara ne kadar güvenebiliriz ?

• Kullanan pek yok, paylasim da haliyle yok, g4 o kadar ucuza satiliyor ki birileri Nexus 5x i getireyim satayim diye dusunmuyor bile

• bir ithalatçı getirsede alsak
  • Nexus konusunda baya tecrübeli bir site..rehberler kısmı falan baya iyi buyurun.elinizin altında bulunsun.
    http://www.technokaptan.com/category/nexus/
  • 3.5 yıl nexus 4 kullandıktan sonra nexus 5x'e geçmek nasip oldu.
    6 aydır bekliyorum Türkiye'ye gelsin diye, çıkmayınca mecburen artık yurt dışından bir tanıdığa getirttim.
    Pure nexus rom ile kullanıyorum, telefonla ilgili merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
    Xda-developers sitesindeki başlıklardan birisinden telefonda eis (elektronik görüntü sabitleme) olduğu ama yazılımsal olarak kapatıldığını öğrendim.
    Bunu açmak iki yol var, ya recovey'den küçük bir zip yüklüyorsunuz ya da başlığı açan arkadaşın hazırladığınız kamera uygulamasını yüklüyorsunuz.
    http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/themes-apps/mod-google-camera-t3279714

• quote:

Orijinalden alıntı: catastrop

3.5 yıl nexus 4 kullandıktan sonra nexus 5x'e geçmek nasip oldu.
    6 aydır bekliyorum Türkiye'ye gelsin diye, çıkmayınca mecburen artık yurt dışından bir tanıdığa getirttim.
    Pure nexus rom ile kullanıyorum, telefonla ilgili merak ettiğiniz bir şey varsa sorabilirsiniz.
    Xda-developers sitesindeki başlıklardan birisinden telefonda eis (elektronik görüntü sabitleme) olduğu ama yazılımsal olarak kapatıldığını öğrendim.
    Bunu açmak iki yol var, ya recovey'den küçük bir zip yüklüyorsunuz ya da başlığı açan arkadaşın hazırladığınız kamera uygulamasını yüklüyorsunuz.

Paylaşım için teşekkürler.
    Ben kamera2 uygulamasında fark göremediğimden ve diğer açılan özellik 240fps videoda sorun yaşadığımdan stock uygulamaya dönmüştüm.
    2-3 ay önce araştırdığımda daha gelişmiş 5X'e uyan bir kamera uygulaması bulamadım. Kamerası iyi fakat uygulama da Lg G4 gibi özellikli olsa çok iyi olacak

• quote:

Benim sorum, 5X'in kamerasının çıkıntılı objektif kısmı, cihazı bir yere koyduğunuzda anormal bir şekilde durmuyor mu?

• tuintu kullanıcısına yanıt
    Hayır, dengeli duruyor. Çıkıntı boyu 1 mm kadar ve geniş olduğu için bir sorun çıkarmıyor.
    Ama ben zaten kılıflı kullanıyorum ve kılıfın o kısmı dengeliyor.
  • quote:

Yurtdışından alınca bir sorun olur mu? Bir de garanti durumu nedir? Japonya'dan bu telefonu alma durumum var.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt
    Pasaportuna kaydettirdiğin sürece bir sıkıntı yaşamazsın.
    Garantisi Türkiye'de geçerli değil.
  • quote:

Pasaportuna kaydettirdiğin sürece bir sıkıntı yaşamazsın.
    Garantisi Türkiye'de geçerli değil.

Garantisi yoksa sıkıntı. Kayıt masrafı falan derken 1300 falan olacak zaten. O fiyata trden başka telefonda alınır. İyi telefon ama adamlar resmi olarak getirmiyor işte.
  • Ben Duabi'den aldım, kayıt dahil 1100 TL'ye geldi.
    Ben aldığımda dolar 3 TL idi. Şimdiki haliyle bir 50 TL daha ucuza geliyor.
  • https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-lg-nexus-5x-32gb-sifir-gibi-deneme-311665585/detay/

Bakmak isteyenler için
    Satilik nexus 5x

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavishow -- 18 Haziran 2016; 16:02:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavishow

https://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-cep-telefonu-modeller-lg-nexus-5x-32gb-sifir-gibi-deneme-311665585/detay/

Bakmak isteyenler için
    Satilik nexus 5x

Niye satıyorsunuz? Beğenmediniz mi?

• lg türkiye telefon gelecek mi sorusuna bizi takip edin şeklinde forum üyesi bir arkadaşa cevap yazmış,adamlar resmen dalga geçiyor,tüketime dayalı bir toplum olduğundan sanırım bu adamlar resmi olarak nexus ürünlerini türkiyeye getirmeyecekler,

öyle yada böyle stabil çalışan az sorun çıkaran bu telefonlar işlerine gelmiyor bu anlaşıldı,bunu açıklamazlar ve dile getirmezler,bir sürü modelleri var getirsinler lg zor makina satar hatta samsung ve diğerleride buna dahil,huawei de nexux 6p üretti oda ortada yok,bu adamlar nasılsa türkiyede senede 2 kere telefon değiştiren bir millet olduğumuzu anlamış ve nexus modellerini türkiyeye getirmiyorlar bu açık ve net.

hadi yerli marketleri geçtim media markt bile getirmiyor ama almanyadaki mağazalarında nexus 5x satılıyor,bu yüzden biz ülke olarak biraz kısıtlanmış ve sömürülen bir pazarız adamlar kafalarına göre takılıyor.

son olarak lenovo firması bir ara lg'ninde yaptığı gibi telefonlarında radio çipi olmasına rağmen işletim sistemi içinde radyo apk'sı yüklemeden satışa sunuyor,dolayısı ile trt kurumuna bandrol parası ödememek için bakın cihazda radyo yok deyip vergi ödemiyorlar,bunuda koca TC devleti yiyor,bu adamları mahkemeye versen dünya kadar tazminat parası alır devlet hatta kullanan müşteri bile.bu örneği bu adamların ne kadar üç kağıtçı olduğunu anlatmak için verdim,daha öncede bu mevzuyu yazdım ciddiye alan olmadı,ülke olarak elektronik sektörü sorunlu,yurtdışından başka alma şansımız yok temmuz ayı geldi telefon meydanda yok hatta huawei bile yeni nexus modeli getirmiyor,resmen insanlara sıradan telefonları zorla satıyorlar.

bu telefondan ümidini kesenler asus zenfone 3 modelini incelesin derim,6 gb ram işlemci ve kamerası gayet iyi,ben almanyadan nexus 5x sipariş ettim akrabam getirecek,duruma göre asus zenfone 3 almayı bile düşünebilirim bu modeli 3 farklı tipte üretmiş bilginize.(standart deluxe ultra)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LGP970OB -- 27 Haziran 2016; 21:18:41 >

• Lg işin içinde varsa ben yokum

• BekirHan kullanıcısına yanıt
    İki tane almistim, biri bana.Biri esime, eşim beğenmedi bu nedenle.

• Elimde imkan olsa alırdım. Galaxy Nexus aldım 5 seneye yakın kullandım. Hâlâ kardeşim kullanıyor. Türkiye'ye gelsin diye çok bekledik ama gelmedi. Biz de mecburen aldık artık bir telefon

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.