Binbaşı
29 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 69 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Herkese selam.ozetle konu basliginda bahsedilen sorunu yasiyorum. Arac giderkende oksuruyor.sanki tuplu aracta son tup biterken teklerya bi atak bi kesiyor bi atak bi kesiyor,ziplayip kısiyor.rolantide ise ibre 6 ile 11 arasinda tulumba basi gibi aşağı yukari...
Uzun anlatima gelecek olursak biraz uzun çok çok özür dilerim.
Araç yaklaşık 4 aydir bende. 2005, Otomatik, (amiyane tabir ile) f1 vites , 6 ileri, ambition, tek kapı.
Tüp takilmis çıkarılmış! Kıbrıs seyahatleri yüzünden. Alırken ustama götürdüm. Araç satilmayacakmis diye bütün bakımlarını iki gün önce kendi yapmış.kucuk yer tanıdık usta. Yanlış yapmasa gerek. Tanyrm. Filtreler yağlar vs genel bakimlar.anlik bir sıkışıklık yüzünden o an satiyordu uygun geldi. aldım vessalam. Araç ufak dokunuşlarla bütün gözleri üzerinde tutmayi başarmış. Modifiyeye bogulmamis ama çok cakali görünüşe sahip olan bir araç .
Ustamla test surusunde bahsi geçen arıza nüksetti. Ustam daha önce tüp ile binildigi için (tamamen sallayacam uzun zaman geçti. Gfi, mpg mi gibi bir parçası) degisirse ( maliyet ortalama iscilik dahil 450,500 gider)sorun ortadan kalkar,,, yada biniciysen tüp takacaksan otomatikman bu parça devre dışı kalacağından bu sorun ortadan kalkar.
Tüp aklıma yattı. Önceden de hazır yerleri var.
Sonra 3-5 aya kadar bir paramizin bize tekrar verileceğini duyunca satıp daha üst modelini almaya gücüm yetecek olduğundan hesap kitap ettim karşılamayaçağıni hesaplayinca tup ten vazgeçtim. Ve bu sorunu nasıl asarız peşine düştüm.
On, onbeş gün sonra Aynı ustaya götürdüm adaptasyonlara filan girdi çıktı içimden bir ses dedi bu pcye programa hakim degil. ( android yazilimlari ile uğraşıyorum otomasyon programları ile aramda iyidir) daha demeye kalmadı döndü bu araba ayar tutmuyor dedi. Biseyler biseyler daha uğraştı calistiriyoruz bir dakika düzgün gibi sonra yine aynı oksurmey alıyoruz. Ben seni antepte bir Usta nin yanına göndereyim dedi. Çıktım daha sonra gitmek üzere. Evden sonra indiğimde çalıştırdim bide baktım yol bilgisayarı ekranı gitmiş. Ustanın yanına. Bu araba elektrik kesiyor o yüzden adaptasyon ayarı tutmuyor olabilir. E. Bu onbeş yirmi gündür bisey yoktu bu ekranda dedim. Akü başlığını söküp biraz bekleyip takarsak geri gelir. Sõktü bekledik taktı çalıştı ekran. Neyse dedim. Yolda tekrar gitti! Geri döndüm. Abi sana Antep yolu gorunuyor kesin dedi. Başta anlamıyorum desene be kardeşim dedim. Adam olana yeter galiba. Antep te yapamazsa hiçbiri yapamaz heralde dedim düştüm sabah erkenden yola. Arefe gününden önceki gün. Ana baba günüydü. Bayramda kafam rahat binmek istedim. Boğaz kelebegindendir denildi açıldı gerçekten parıl parıl temizlendi şahidim. Bujileri de degiselim her ihtimale karşı. Değiş kardeşim. Büyük esnaf içinde kendi elektrikcisi var durumu anlattım. Pc ye bağladı hataları silmekten başka biseyler yapmadı. Aha dedim yan bastık yine. Ekran diyorum,,,, ōlmüştur değişecek diyor. Kardeşim niye aküyü sokup takınca geliyor zaman. Ölü şey noluyor da diriliyor.nooluyorda geri Gidiyor. Tartıştık sövdüm saydım test etmeden çıktım. Yolda birde baktım öksürme rolanti tutmaması devam. Telefonunu almıştım anteptekinin aradım. Abi bayramdan soora gel geniş çaplı bir elden geçirelim dedi kapattım. Memlekete geldim sabah kalktım sanki akü bitmiş gibi araç çalışmıyor. Babamın aracını yanaştırdım calistirdim. Ozamana kadar dikkatimi çekiyordu fakat internette araştırmama rağmen cevap bulamamıştım. Nemi o? Saat ve Km ekran ışıkları aracı stop edip kitledikten sonra bile yanık kalıyor. Akünün bu sebeple boşaldigini düşünerek Kendi buldugum metodla söndürdüm. Teyp kapalı şoför kapısı açık halde stop edip anahtarı çekince sonuyordu ekran. Bir hafta kadar böyle bindim. Maddi durumları bekledim ki antepe tekrar götüreyim. Sonra bir baktım bulduğum metod bir gün işlemedi.sabah kalktığımda araç çalışmadı. Biseyler somuruyor akuyu.aku daha iki aylık. Yinede bir daha bizim sanayiye götüreyim dedim elektrikçi ye. Abi pcye bağlamadan anlamayız dedi. Başka bir ustaya götürdük onunda pc arızalı çıkmasınmi. Pes ettim ev taşıma isim var o bitince antepe. Bir aklım üçüne besine bakma servis.( yapamayıp çok para istemeleri ve aracın çok kalma riskleri ) Bir aklımda önceki verdiğin paraya istinaden odestirmek için aynı ustaya.
Önerilerinizi bekliyorum.
ustadlara selam.
belirttiğim fiyat aralığında civic vtec(hatchback 5 kapı yeni kasa) almak istiyorum. otomatik viteslerde en az sorun cıkaran honda ve toyota şanzıman olarak bir bilgim var ama, tam oto ve yarı oto(i-Shift) olarak vites geçişlerinde yarı otolarda bilmeyen için biraz sıkıntılı olduğu yorumları var.
daha da net yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için şöyle sorayım.
sahibinden comda hangi iconları tıklayarak(uzantılarını takip ederek) araç seçimi yapacağım hususunda bir yardım istiyorum.
1.8 ler ile 1.6 arasında yakıt tuketımı pek fark olmadıgından performans amaçlı 1.8 tercihimdir.(pul masraflarınıda bilen varsa yazarsa sevinirim.)
1.4 i-VTEC
1.6 Dream
1.6 Elegance
1.6i
1.6i ES
1.6i LS
1.6 Premium
1.6 VTEC ES
1.6 VTEC LS
1.6 VTEC Sport
1.8 Executive
1.8 i-VTEC
1.8 Type-S
bir kaç parça boya olaması önemli değil elbette.yeterki agır hasar kaydı olamasın. anlayacağınız herkesin istediği şeyi bende istiyorum:)
donanımlı, güzel - spor görünümlü, çok yakmadan performans sahibi, yıpranmamış (aldığında söylenmeden binebileceğim bir honda)
şimdiden teşekkürler...
arkadaşlar herkese selam... orjinal 800hd cihazıma her image atmamda bu hatayı 7020 no ca found u alıyorum, ve her seferinde aşagıda yazdıgım, bahsi gecen bu işlemi yaparak hayata döndürüyorum tabırı yerindeyse...cihaz orjinal,,, her image da aynı sorunu yasıyorum, atıyorum ımagı, cıhaz ekranı bu hatada, 69 veya 72.nfi driverı yukluyorum,sanki kandırmacalı gıbı oluyor ama basa donup restart yapıyorum ımaga acılıyor(tabı bazı imagelar) ama tuner yok!!! herseferınde hemde... denılen gıbı tuner dosyalarını degısıyorum.şu "ko" uzantılı olanları yanı,,, bu seferde acılış ekranında takılı kalıyor cıhaz bes on dakka bekledıgım oldu ama yemedı, ıı olmuyor yanı,bıseyı cakılı vazıyette tutmak lazım bu biosta sankı,,, bır tek bu image da en azından tunerı yukledıgımde duzelıyor... (gemini2-460-dm800-20091224140.nfi)
, yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkurler...

1.orjinal yazılımı attık ve ön panelde error veyawww.7020.com gibi hata mesajları var vede ihazımıza ıp den bağlanamıyoruz.
2.yapacağımız ikinci olarak DreamUP V1.3.3.4 programıyla com porttan bağlanıyoruz .flash dediğinde biz sadece şunu yapacağız bir saat beklemenize gerek yok....
3. bu dosyaları her yerden bulabileceğiniz için buraya koymayacaktım ama aşağıya linkini verdi
m. secondstage-dm800-69.nfi veya 72.nfi olan dosyalarımızdan birini dreamup la cihazımıza atıyoruz.hemen 1-2 saniyede tamam.cihazımızı şimdi açabiliriz.
4.ister yeniden yazılım yükleyin browserden isterseniz işlemimize devem edelim ufak bir ayrıntı kaldı,
5.tuneri tanıtabilmemiz için, çünkü cihazımız açıldığında bir hata verecek.. hardware could not be verified.please contact dream multimedia support. tuner hatasıdır.çözümü dvb module yüklemekdir.temp içine atılcak cihazdan manuel yada telnet ten şu komutu vererek yükleyeceğiz ipkg install /tmp/*.ipk orjinal olanlar ona göre klon lar ona göre yükleyecek
flashfxp ile cihazımıza bağlanıyoruz ve lib\modules\***\extra ya giriyoruz ve vermis oldugum dosyadaki bcm7401.ko ve stb-core.ko dosyalari
boxun icine atiyoruz ve üzerine hepsini yazdiriyoruz.
6.Yükleme bittikten sonra CHMOD 644 veriyoruz.cihazımızı hem kurtarmış hem vakitten kazanmış hemde patchlemiş oluyoruz..
7.patchleme işini geçelim bir saat dreamupla cihazı kurtarmaktan iyidir.ıpyi gördüğümüzde hemen yenibir klon yazılım yüklyebiliriz bir kaç dakika içinde..... bu dosyaları aşağıda veriyorum bilakis denedim ...
İnşallah doğru yere açmışımdır konuyu ,en yakın burayı düşündüm başlıklar içerisinde...Tahminimce hafıza kartına öle aman aman bişey olmadı, pc ye takğımda bazen içinide açabiliyorum,klasör leri göredebiliyorum bazen,,, ama klasörlerin içini açmaya çalıştığımda donuyr pc, kartı çekince rahatlıyor ve düzeliyor pc... bir iki dakkalğına başka cep telefonuna takmıştım buyuk ihtimal ondan oldu,,, Gelelim ne istediğime içindekileri kurtarabileceğim recovery my files gibi bir programa ihtiyacım var, e ismini biliyosun zaten niye soruyrsun diyebilirsiniz haklı olarak, ama malumunuz kurtarılması gereken leri gösteriyor program, ama dışa çıkarmaya geldiğinde izin vermiyor,malum sebeplerden... ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
YAW BEN UNIVERSITEYDIM SANKI ONCEDEN KUMANADA DAN
** ** ** ** ** ** ** BOYLE SIFRELERIN YAZDIGI BI YERE ULASIP NBA FALAN IZLEYEBILIYODUM GIBI HATIRLIYORUM AMA SIM DI NE YAPTIYSAM YAPIYM MENULERDEN, KISA YOL TUSLARINDAN BIR TURLU ULASAMADIM ORAYA HANI9 KAFAMIZ AZ COK ERIYO BU ISLERE BI YONLENDIRME OLURSA SIMDIDEN SAOLULUN MP3 PLAYER FOMUNDAN MAVİSHOW
msn penceresını kapatınca explorer penceresıne bı hal oluyo sayfaları acmıyo.sımdı soylekı bılgısayarımı actım baslangıc calışanları acıldı msn de aynı zamanda msnı kapamayıp sımge durumuna kuculttugumde ıntarnete baglandıgımda catır catır sayfalarımı acabılıyorum ama dıyelımkı msnı penceresını carpıyla kapattıgımda baglanıp sayfalarımı acmak ıstedıdıgımde yemıyo acılmuıyo sayfalar kılıtlenıyor explorer.baslangıctan msnı kapatıyorum ama normal nete gırıp normal ıkondan msn actıgımda otomatık baslangıca kayıt ettıgını goruyorum kac gundur yazmayayım yazmayayım dedım ama cırık ettırdı artık bı yardım lutfen sımdıden saolun:)
quote:

msn penceresını kapatınca explorer penceresıne bı hal oluyo sayfaları acmıyo.sımdı soylekı bılgısayarımı actım baslangıc calışanları acıldı msn de aynı zamanda msnı kapamayıp sımge durumuna kuculttugumde ıntarnete baglandıgımda catır catır sayfalarımı acabılıyorum ama dıyelımkı msnı penceresını carpıyla kapattıgımda baglanıp sayfalarımı acmak ıstedıdıgımde yemıyo acılmuıyo sayfalar kılıtlenıyor explorer.baslangıctan msnı kapatıyorum ama normal nete gırıp normal ıkondan msn actıgımda otomatık baslangıca kayıt ettıgını goruyorum kac gundur yazmayayım yazmayayım dedım ama cırık ettırdı artık bı yardım lutfen sımdıden saolun:)
ekran görünümünün anasını aglattım 256 da veya daha yuksekte calıştırıyosunuz dıye hata verıyo gorunumden ayarlardan duzeltıyorum kapatıp acıyon yıne aynı kur ekranı gelıyo kur dizininde yani yukleme dizininde eksik dosya var dıye onuda basaramıyom ben bı teknık servıs cagırıymmı ne:):)
avginet te neyın nesı su vırus programı avg yale ya alakalı ya baglantılı ama nasıl kurtulurum explorerın calışmasını engellıyo ya bı sıte ya bı program sımdıden eywallah::)
YAŞASIN,,, YAŞASIN,,,:) MUVO TX FM KURTARILDI emegi gecen gecmeyenlere tesekkur
Hakkında
Forum İmzası:

Nexus 4 Kullanıcıları Kulübü
Android orjinal rom hariç:) custom son gece hangisi hoşuma giderse... NEXUS 4 | Dell-i5*5110### | Vu+solo###samsung 117' 6000 led | Araba al-sat... |
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.086
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 14.025 (Bu ay: 174)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 198 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.