Şimdi Ara

LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
230
Cevap
12
Favori
81.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ÖNCELİKLE FORUMDAN YARDIMCI OLAN MrtYlmzz adlı arkadaşa Teşekkür Ederim

• Garantiye gönderirseniz anakart yanmış deyip 580 TL isteyecekler muhtemelen :)
    • Öncelikle telefonunuzda hiçbir tepki yoksa, şarj bile almıyor gibi görünüyorsa korkmayınız...
    • Batarya yı çıkarıp öyle telefonu sarja takınız eğer sarı ünlemli batarya resmi varsa ekranda doğru yoldasınız

ADIM ADIM LG G3 D855 UNBRİCK

1- Komut İstemcisi (cmd) yönetici olarak çalıştırıyoruz ve aşağıdaki komutları girip enter’e basıyoruz.Bilgisayarı yeniden başlatıyoruz

bcdedit –set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS
    bcdedit –set TESTSIGNING ON

2- LG Driverleri BURADAN indirip kuruyoruz.

Bilgisayarımızdaki işletim sistemine göre 32bit veya 64 bit QDloader HS-USB Driver indirip yüklüyoruz.

3- Şimdi LG G3 için Modele Göre 16 GB ve 32 GB için TOT dosyası ve BOARDDİAG adlı programı indiriyoruz.İndirdiklerimizin tamamını bir yerde toplayacağız.İndirdiğiniz dosyaları indirdikten sonra rardan çıkararak test ederseniz sağlama alırsınız. Dosya bozuk vb. olabilir inme esnasında sıkıntı olabiliyor.

4- Şimdi telefonun vidalarını açıp anakarta ulaşmalıyız. Oranın üzerinde metal bir kapak var onu açıyoruz.

Burada önemli olanı ve benim yaptığımı söyleyeyim. Bri tane toplu iğne alıyoruz. Toplu iğnenin ucuna 5 6 cm bir zil teli bağlıyoruz. Tel olan tarafı GND yazan yere sıkıştırıyoruz. Toplu iğnenin ucunu da Connect this point is GND yazan yere değdiriyoruz ve aynı anda usb yi bilgisayara takıyoruz. Telefon aygıt yöneticisinde Bağlantı Noktaları (COM ve LPT) bölümünde Qualcomm olarak görünüyorsa doğru yoldasınız...

Soldaki Qualcomm Doğru olandır.

5- İndirdiğimiz TOT dosyasını BOARDDİAG ile açmamız gerekiyor. BoardDiag da en allta BIN yazan yerden TOT Dosyasını seçiyoruz. DIR yazan yerede dosyayı açacağımız yeri seçiyoruz ve EXTRACT diyoruz. Bu işlem rardan çıkarma işlemi gibi birşey.Completed derse işlem tamamdır.Donmuş gibi olabilir ama donmaz sabırla bekleyin :)
    6- BOARDDIAG ‘dan bu sefer TOT yükleme yapacağız. Resimdeki AP Check ve EMMC TEST'i işaretliyoruz. AP CHİPSET' e B2 (MSM8974AC) seçiyoruz. Aygıt yoneticisindeki COM portuna bakıp COM Port'dan onu seçiyoruz.Target DIR a TOT Dosyasını az önce çıkardığımız yeri seçiyoruz. START a basıyoruz.

7- . LGD855_20140526_LGFLASHv160.dll dosyasınu BURADAN indiriyoruz.
    LG FlashTools V1.8 dosyasını BURADAN indiriyoruz.
    Megalock DLL dosyasını BURADAN indiriyoruz.

8- FlashTool Dosyasını C:\LGFlashtool dizinine atıyoruz. İndirdiğimiz MegaLock.dll dosyasını C:\LGFlashtool dizinindeki dosya ile değiştiriyoruz.

9- Aşama resimde gösterildiği gibi com41 seçeceğiz.

10- LG FlashTools V1.8 i yönetici olarak çalıştırıyoruz.
    Select Manual Mode işaretliyoruz.
    Dll kutusuna tıklayıp indirdiğimiz LGD855_20140526_LGFLASHv160.dll dosyasını seçiyoruz.
    S/W kutusuna tıklayıp TOT dosyasını açılmamış halini seçiyoruz. OK Diyoruz.

11- OK dedikten sonra Ready yazısı sarı yanıyorsa START a basıyoruz. Bu işlem 4-8 dk arası sürebilir heyecan yapıp kabloyu çıkarmayın sabırla bekleyin.

12- 99% da 85 de hata verebilir bu önemli değil. %85 i geçerse işlem tamamdır. Hayırlı olsun :)

13- Size Lollipop v10 rom yüklendi isterseniz normal Flash Tool ile ANDROİD 6.0 (MARSHMALOW) veya başka bir sürüm yükleyebilirsiniz...

BASKANCIHAN adlı arkadaşımızın stock rom yükleme anlatımından faydalanabilirsiniz ... >>>>>>>BURADAN DEVAM<<<<<<<<< YiNE GÖRÜŞMEK ÜZERE

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>NOTT <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

maniFesto_ ya teşekkürler...

6. bölümde sorun yaşayan arkadaşlar. 6. işlemi yaptıktan sonra tekrar Boarddiag programı açıp AP CHİPSET'i ve RESTORE BOOT IMG i seçip tekrar START YAPIN. muhtemelen telefonunuz boot sistemi komple gittiği için devamını getiremiyorsunuzdur.

BASİT YÖNTEM

DOSYALAR VE ANLATIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzman0725 -- 23 Ekim 2016; 10:35:44 >

• devamını sabırsızlıkla bekliyoruz emeğine sağlık
  • Güzel anlatım oluyor. Eline sağlık.
  • Değerlenecek buralar
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Hocam ben cok yardım istedim net cevap veren olmadı anlatım şart ::) Bir eksik olarak gördüğüm konuyu elimden geldiğince anlatacağım. Hatamız olursa affola :) Yanlışlar düzeltilmek içindir :)
  • Kardes guzel konu olmus eline saglik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırat.ç. kullanıcısına yanıt
    Yok hocam etme boşver sağlam sağlam kullan lazım olursa değerlendirirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzman0725

Yok hocam etme boşver sağlam sağlam kullan lazım olursa değerlendirirsin

Dur bakalim belli olmaz

• Emeğinize sağlık, yanlız bu yöntem LG G3 d855 yada tüm LG 3 modeller için standart bir yöntem mi malum (yanılmıyorsam tot dosyası g3 sprint ls990 modeller için kullanılıyor diye biliyorum,)Teşekkürler

• Yada yöntemi aynı yoldan götürüp(boot menüsüne erişim sağladıktan sonra) cihazın modeline uygun rom işlemiylemi devam ettiriyoruz.bu arada jtag dedikleri Susan cihazları açma işlemide bu oluyor galiba

• 6. aşamaya kadar yaptım ama aygıt yöneticisinde hala qualtcom gözüküyor lge olmadı

• Ellerine sağlık güzel konu.
  • turan2121 kullanıcısına yanıt
    6. aşamadaki lg flash tool ve megalock dil dosyalarını indir. qualcomm olarak görünecek zaten.

• uzman0725 U kullanıcısına yanıt
    Çok tesekkur ederim hocam şimdi yanında. PC yok yarın inşallah beceririm buradaki telefoncu 100 TL istedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan2121 -- 22 Ocak 2016; 21:11:46 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aşağıda birçok sürümün tot ve dll dosyasını içeren link var. Cihazınızın modeline göre tot ve dll dosyasını linkten indirebilirsiniz.

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G3%2FStock%2F
  • D851 için denediğimde

Bu hataları aşamamıştım.
    Bu programın haricinde smart boot diag programıda var
    Boot diag programında sonuç alamayanlar onu deneyebilir.
    D851 için recovery dosyası dosyası olmadığı için benim işime yaramadı ama
    D855 için recovery dosyası vardı. Onu da ekleyebilirsin hocam.

• Telefon MiniOS ekranından sonra Kalıyor. Programda ise %96 da kalıyorum. Sonra herşeyi yeniden başlatyor
  • Telefon miniOS bölümünden sonra Factory Reset Status 2 bölümünde kalıyor...

Bataryayı kabloyu çıkarıp yeniden açsam bile LG ekranından sonra direk buraya atıyor
  • KURULUMU BAŞTAN YAPTIM...

Bu sefer %98 de 2 den 3 yaptı ve Failed dedi. o anda restartlamadan çıkardım bataryayı söküp yeniden taktım ve kuruluma geçti
  • Lütfen yardımcı olun. 11. maddeyi uyguladıktan sonra READY.. yazısını görüyorum. lakin start verecek düğme aktif değil. hatayı nerede yaptığımı bilemiyorum. ..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.