Şimdi Ara

LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
12
Favori
81.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • d855tr modeli telefonuma EU sürümü .tot dosyasını yükleyemiyorum. model farklı diyor. benzer sorunu yaşayan var mı acaba? @Hustek
    siz halledebildiniz mi model uyumsuzluğu olayını?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdisson -- 5 Haziran 2016; 13:08:10 >
  • Herkese Merhaba
    Ben aslen bilgisayarcıyım. Sahibinden aracılığıyla yazılım hatalı denilen bir lg g3 ile sağlam telefonumu takas ettim. İnternetin altını üstüne getirdim. Birkaç yere verdim. Herşeyi denedim. Sonuç; bir kişi ram arızalı bir kişide emmc arızalı dedi. Mesela; Mavi ekran, yeşil ekran vermesi, Lgtool ile yüklerken farklı model demesi v.b. bir çok denemede olmadı. Kazıklanmanın hırsıyla uğraşıp yaptım. Belirteyim evde yapabileceğiniz yazılım hataları değil benim dediğim. Yukarıdakileri bende denedim olmadı. Bilgisayar ve elektronik bilgisiyle düzeltildikten sonra yukarıdaki işlemleri aynen yaptım ve açıldı. Sonra Antutu ve stability testi yaptım. Neredeyse ekran sararacaktı kapattım uygulamayı. Android 6 ile antutu testi yaptığımda 55000 üzeri çıkıyor. Hala yapamayanlar varsa bana email adresimden ulaşabilirler. Tekrar belirteyim. Yukarıdakileri yaptığınızda olmadıysa anakart arızası nedeniyle yapamıyorsunuz. seroz4@gmail.com

•  LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
    Son yaptığım telefonun Antutu testi.
  • Aynı Sorun Bende Var Bismillah Başlıyorum Bende.. İnşallah Olur Bir Dahada Rom İşine Bulaşmam..
  •  LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
    Böyle Oluyor Sıkıntı Nedir ?
  • qualcomm driverlerını ve lg driverlarını yüklediyseniz. İğne ile uyandırma yapmanız gerekmekte. Bütün bunları yaptın mı?
  • arkadaşlar 6. aşamayı bi türlü geçemiyorum resimdeki hatayı veriyor ne yapmam lazım ?
     LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerxxx

aşağıdaki dosyalar şart arkadaşlar. bu üç dosya benim lg g3 ü kurtardı
    http://forum.xda-developers.com/lg-g3/general/lg-g3-d855-d850-tools-documentation-t3109077 >>> çoook ayrıntılı dokuman
    http://www.mediafire.com/download/ezwaffobzufwd1y/SmartBootDiagv1.3.1.rar smart boot
    http://www.mediafire.com/download/64ib2hhx4xcawpu/AP_Chip.rar buda çip dosyaları

hocam smartbootdiag ile senin paylaştıgın ap_chip gösterince oldu.
    süpersin

• hsrt0101 H kullanıcısına yanıt
    telefonu kurtardığına sevindim
  • orkun_insomnia O kullanıcısına yanıt
    Merhaba. D850 D851 Ap_chip bu adreste arkadaşlar.https://mega.nz/#!h0JExLwb!rDBMrSbj5nuUhyVN5EzoeHO6d3apl1EPjU4ugLcgYFI bu dosyaları indir,sizin çözüm burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertas71 -- 18 Haziran 2016; 19:14:25 >
  • aynı sorunları bende yasıyorum arkadaşlar telefonum lg g3 d801 32 gb
    telefon aygıt yonetıcısınde zaten qualcom hs usb 9008 olarak com portta gözüküyor

ama 2 gundur naptıysam yapamadım yardımcı olacak arkadslara sımdıden teşekkür ederım...
  • tüm anlatılanalrı yapmama rağmen cıhazım hala aynı durumda bırde qualcom ıslemcılı cıhazların bu sekılde kurtarıldığı anlatılmış
    bu konuda fıkrı olan varmı acaba
    asagıdakı lınkı bır ınceleyın..

. http://www.androidbrick.com/unbrick-all-qualcomm-snapdragons-from-qualcomm-hs-usb-qdloader-9008-if-you-have-the-right-kind-of-rom-qhsusb_dload/
  • burdakı anlatımlar ve uygulamalar benım telefonu hıc bır sekılde kurtarmaya yaramadı telefonu benım gıbı tamamıyle bırck olmuş ve burdakı ıslemler ıle düzelmeyen

telefon jtag ıle boot repaır yapılıp telefoncuda duzeltılmıstır hıc bır ıslemın yapılamdıgı telefonunuzu sızde ıyı bır yazılımcıya gorturup telefonu jtag ıle duzelttırebılırsınız
    neredeyse ben telefonu ılan verıp parça nıyetıne satacaktımkı su an telefonum yapıldı jtag ıle
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagankavuk

Merhaba Arkadaşlar; bir kere şunu söyleyeyim lg flash tool 1.8.1.1023 kullanmanıza gerek yok. LG flash tool 2014 ve lg mobile support kullanmanız yeterli.
    Eğer Qualcomm olarak telefonunuzu pc de görebiliyorsanız yapmanız gerekenler sırasıyla şunlardır.
    D855 32 GB için yazıyorum yalnız.

Baord diag ile telefonumuzda emmc test yapıyoruz.
    Lütfen dikkatli olun ve portunuzu doğru seçin.
    Ardından alttaki resimde ki testleri sırasıyla yapacağız. Acele etmeden ve sırasıyla yapalım lütfen.

Son işlemi yaptığımızda telefonumuzu pc Qualcomm olarak görmeyecek hatta hiç tanımayacaktır. Endişe etmeyin lütfen. Son işlemide yaptığımıza emin olduktan sonra gerisi çok kolay.
    Tüm programları kapatalım. Telefondan usb kablosunu da çıkaralım.
    Bataryayı takıp Ses açma tuşuna basılıyken usb kablosunu tekrar takalım ve işte mükemmel sonuç. Telefonumuz lge usb mobile port olarak görünüyor. İşin püf noktası bu aynı zamanda telefonumuz download mode ekranında.
    Yapacağınız tek şey flash tool 2014 ile 6.0 marsmallow kdz sini telefona yüklemek ve beklemek. Sorular için yardımcı olabilirim. LG G3 D850-D855 HARD BRİCK (KOMA)- UNBRİCK (KURTARMA)

Hocam bende hata veriyor benimkide ithalat 32 GB lık. Qualcomm görüyorum onda hiçbir sıkıntı yok. Nasıl olduysa içini açmama gerek kalmadı usb yle pc ye bağladım anında qualcomm driverlerini yükledikten sonra geldi. Ama DİAG da sorun yaşıyorum sorun böyle :
    Diğer diag programıylada denediğimde ondada hata alıyorum sorun neden kaynaklı acaba ? Portlar falan herşey doğru kaç kere denedim sayamam

EDIT : Hocam smartdiag ile de hata veriyordu. Fakat oradan D855 yerine D851'i seçince log kayıtları bu şekilde oldu :https://yadi.sk/i/ElDYKJKasvGFy
    Fakat D851 tot dosyasını indirip aynı işlemleri tekrar uyguladım yine hata alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgacelik38 -- 1 Temmuz 2016; 6:06:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tolgacelik38

Hocam bende hata veriyor benimkide ithalat 32 GB lık. Qualcomm görüyorum onda hiçbir sıkıntı yok. Nasıl olduysa içini açmama gerek kalmadı usb yle pc ye bağladım anında qualcomm driverlerini yükledikten sonra geldi. Ama DİAG da sorun yaşıyorum sorun böyle :
    Diğer diag programıylada denediğimde ondada hata alıyorum sorun neden kaynaklı acaba ? Portlar falan herşey doğru kaç kere denedim sayamam

EDIT : Hocam smartdiag ile de hata veriyordu. Fakat oradan D855 yerine D851'i seçince log kayıtları bu şekilde oldu :https://yadi.sk/i/ElDYKJKasvGFy
    Fakat D851 tot dosyasını indirip aynı işlemleri tekrar uyguladım yine hata alıyorum

Bataryayı çıkartın, USB kablosunu bağlayın ve öyle deneyin bir de.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    öyle yapıyorum zaten bataryayla da yaptım bataryasızda yaptım
  • hsrt0101 H kullanıcısına yanıt
    bende d851 gösterince hata vermedide başka bişeyde olmadı logları bi üst mesajımda attım bi bakabilirmisiniz acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgacelik38

öyle yapıyorum zaten bataryayla da yaptım bataryasızda yaptım

Bir de aşağıdaki BoardDiag ile deneyin;

https://docs.google.com/uc?authuser=0&id=0B3U72O5ZZ8z-aGNqTTJjRFVyeG8&export=download
  • -forumber- kullanıcısına yanıt
    Yok üstad yine aynı hata veriyor :(

EDIT : Ben içini açmadan direk qualcomm olarak görmüştü bilgisayar. İçini açarak yapmaya karar verdim. Birde ne göreyim D855 diye aldığım cihaz D851 çıktı. D851'e root yapılarak D855 romu yüklenmiş. Bu sebeple ben sürüm yükseltmek istediğimde kapanmış. LG G2 imesi atılmış. Yani yöntem değil, elimdeki telefon sıkıntılıymış. Şimdi yapmaya çalışacağım olmazsa iade edeceğim aldığım yere. İade almazsada tüketici haklarına gideceğim artık yapacak bişey yok malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgacelik38 -- 2 Temmuz 2016; 20:10:16 >
  • Anlatım için teşekkür ederim.
    benimde bir önerim olacak. bilgisayardaki driverların temizlenip yeniden kurulması çok önemli.
    bazı eski kalmış driverlar yüzünden çoğu arkadaş burada hata aldığına eminim.
    ben tek seferde sorunsuzca cihazı eski haline geri getirdim
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.