Şimdi Ara

Cep telefonu çalınca internet kesiliyor. Ne yapmalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
47.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar LG G2 kullanıcısıyım. enteresan bir şekilde arama geldikten sonra internet kesiliyor.

Daha önce Vodafone kullanısıydım şimdi Turkcelle geçtim ve bu sorun hat değiştirdikten sonra olmaya başladı.

Çözüm yolu var mıdır acaba?

• theasus kullanıcısına yanıt
    kesilen internet mobil mi yoksa wi fi mi mobil internet arama gelince kesiliyor ama wi fi kesilmez diye biliyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: sca_venger_

kesilen internet mobil mi yoksa wi fi mi mobil internet arama gelince kesiliyor ama wi fi kesilmez diye biliyorum ben

Yok hocam WiFi değil mobil internet.
    Mobil verideyken telefon calarsa otomatik olarak internet kapanir zaten bu normal birşey hocam teknik olarak frekans cakismasi olabilir diye düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Mobil data 2G de ise kesilir. 2G teknolojisi bu şelilde çalışır.

4.5 G de ise 3G ye düşer (VoLTE çağrıları hariç,telefon görüşmesi bitinde tekrar 4.5G olur.Bu arada internet gitmez .

3G de çağrı gelince veya çağrı sırasında internet kesilmez.

Bu yüzden 3G (WCDMA) veya 4.5G de kalın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mandabeyni

4.5 G de ise 3G ye düşer (VoLTE çağrıları hariç,telefon görüşmesi bitinde tekrar 4.5G olur.Bu arada internet gitmez .

Önemli bir ekleme , baz istasyonu destekliyorsa internet kesilmez. Eğer desteklemiyorsa 3G de de kesiliyor.

Avea da eskiden sürekli kesilirdi. 4G den sonra 3G de kesilmemeye başladı bulunduğum bölgede. Ama başka yere gidince 3G de görüşme yaparken net kesiliyor. Baz istasyonu desteği önemli.

G3 volte desteklemesine rağmen TR cihaz diye TT'nin cihazınızda volte desteği yok deyip gelin size volte destekli cihaz satalım demesi de ayrı bir mevzu ya neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: mandabeyni

Hocam ne yazık ki öyle olmuyor.

Şu anda 4G'yi aktif olarak kullanıyorum ve 4G aktif iken arama gelince internet gidiyor.
  • Hortlatma olacak ama belki bilen biri çıkar. Bende bu sorundan muzdaribim. Samsung S10+ Çift hatlı kullanıyorum, konuşma esnasında sık sık internetten birşeyleri kontrol etmem gerekiyor fakat telefonla konuşurken hem Turkcell hemde Vodafone interneti gidiyor. Bu operatör kaynaklı mı yoksa telefon kaynaklı mı anlayamadım. Çevremdeki birkaç arkadaşım sorunsuz kullanabildiklerini söylüyorlar. Kimisi ios kimisi android, kimisi Turkcell kimisi Vodafone. Ortak bir payda yok yani. Bunun nedenini bir umut bilen biri çıkar diye yazıyorum.

• Mobil veri ile oyun oynarken gelen aramalar operatör bildirimleri vs bağlantımı koparması üzerine biraz kurcamalar yaptım ve veri dolaşımı kısmında dolaşımdayken veri hizmetlerine bağlan seçeneği açıkken internetin bu saydığım durumlarda kopmadığını farkettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nick1111 -- 18 Eylül 2020; 20:54:18 >
  • Turktelekom için fatursaız hatlara 2019 yılında volte desteği gelmiş sanırım.

Herkes genelde bu tür sorunlarda volte açık mı demiş ama açıktı benimde.
    Telefon ayarlarından açık olması hat üzerinde açık olduğu anlamına gelmiyor.

Turkcellde durum acayip. Müşteri hizmetlerinin bile haberi olmayan bu girdiyi bırakıyorum.

Eğer arama yaparken ya da alırken mobil veriniz kesiliyorsa yapmanız gereken şu.

Volte desteği için hdses yazıp 2200 e mesaj atarak aktif hale getirmeniz bekleniyor.
    Ya madem ücretsiz neden mesajla beni yoruyorsun ey turkkcell.

Giren tıklayan çözüm bulana sevgiler.

Son olarak mesajı attıktan sonra telefonu kapatıp açmanız
    gerekiyor aktif olması için. Bak bunu da yazdım değerimi bilin.

• Aynı durum bendede meizu not 8 oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.