Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU (5642. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
113.192
Cevap
487
Favori
3.850.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
92 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56405641564256435644
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamirci cortlamış bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • WILDBOYS kullanıcısına yanıt
    Sizin bir öneriniz varmı dosyalar silinmeden cihazı açabilirmiyiz. Benim için önemli olan veriler. Bugün biraz kurcaladım download moda girmek için, bütün verilerin silinip sıfırlanmasını istermisiniz anlamında bir uyarı çıktı bende hayır dedim yine kapandı. Eğer pc bağlanıp çözülecek bir durumsa halledebilirim. Cihazda original 5.0 android var 2 senedir böyle kullanıyordum.
  • GetSomeRest kullanıcısına yanıt
    Bu konularda pek bilgim yok, işinin erbabı çok tamirci var, İstanbul'da olmama rağmen ,telefonumu ,tamir için Zonguldak taki firmaya yolladım.
    İnternette bunlarla ilgili çok bilgi var

• quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

4 buçuk yıldır kullandığımız Lg g2 iki gün önce cortladı. Telefon cebimde kapanmış ve eve geldiğimde çalışmıyordu şarja takınca tepki vermiyor, açmaya zorlayınca birkaç defa uzun basınca açılıyor görünüyor ama kapanıyor. Şarja takılı olunca açılmıyor. Tamirciye götürdüm bu telefon yapılmaz yenisini al dedi. İşin kötü tarafı içindeki dosyalar gitti. Size tavsiyem telefonunuzda hafıza kartı yoksa ayda bir yedekleyin bilgisayara. O kadar bozulan telefon gördüm dosyaları kurtardık ama böylesine hiç şahit olmadım aniden gitti bitkisel hayata girdi.
    Dostum para karşılığı telefon pc den bilgileri kurtaran kişiler var, telefon içinde yapanı bulursun. Araştır bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vay be ne telefondu, ne konuydu.

Haftalarca belki aylarca popüler konuda kaldı, deli gibi satıyordu mağazada, adamlar g2 yetiştiremiyorlardı.

Ve halen daha arada açıp youtube videosu, müzik filan takılıyorum. Donanımsal hiç bir sorunu yok. Bir de ilk aydan almıştım sorunlu denilen donanımsal yönden radyo bulunduran versiyonundan.

Dün call of duty mobile yükledim onu bile çatır çatır oynattı.

İsteyen 5 sene daha kullanabilir bu telefonu:)) (tabi custom rom desteğiyle)

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Bugüne kadar onlarca cihaz kullandım. En çok zevk veren telefon istisnasız G2'di. 3 kere G2 aldım zamanında. iPhone kullanıyordum G2 çıktığında.6 ay olmuştu alalı. G2'yi Teknosa'da görmüştüm. Direk satıp almıştım.

• quote:

Orijinalden alıntı: KediTartaklayanBodyciFare

Bugüne kadar onlarca cihaz kullandım. En çok zevk veren telefon istisnasız G2'di. 3 kere G2 aldım zamanında. iPhone kullanıyordum G2 çıktığında.6 ay olmuştu alalı. G2'yi Teknosa'da görmüştüm. Direk satıp almıştım.
    Herşeyiyle fark yaratıyordu. Ekrana 2 kere vurarak ekranı açması, ilk snapdragon 800’lü telefon olması, 5.2 inc ekranlı telefona 3000 mah pil konulması, ekran kasa oranı, içindeki ses kartının kaliteli müzik desteklemesi, kumanda özelliği, radyo özelliği.

Efsaneydi efsane...

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Herşeyiyle fark yaratıyordu. Ekrana 2 kere vurarak ekranı açması, ilk snapdragon 800’lü telefon olması, 5.2 inc ekranlı telefona 3000 mah pil konulması, ekran kasa oranı, içindeki ses kartının kaliteli müzik desteklemesi, kumanda özelliği, radyo özelliği.

Efsaneydi efsane...

Alıntıları Göster
    eskilerden kim kaldı? Biz kaldık. Unutulur mu g2 efsanesi? Custom rom sayfası. Ne günlerdi. Kamerası günümüze ayak uyduramasa da hala taş gibi cihaz. [:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarlabasi

eskilerden kim kaldı? Biz kaldık. Unutulur mu g2 efsanesi? Custom rom sayfası. Ne günlerdi. Kamerası günümüze ayak uyduramasa da hala taş gibi cihaz. [:)

Alıntıları Göster
    Aynen öyle hocam. Sırf kamerası yetersiz diye iphone’a geçmiştim.

Siz şuan hangi modeli kullanıyorsunuz?:)

• ~Lion King~ kullanıcısına yanıt
    Satışa çıktığı zamandan beri mi 6 kullanıyorum hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Dostum para karşılığı telefon pc den bilgileri kurtaran kişiler var, telefon içinde yapanı bulursun. Araştır bence.

Alıntıları Göster
    Eskiden araştırmıştım pc için veri kurtarma işi yapan yerleri ama onların istediği ücretler çok yüksek oluyor. Ben şuan pc ye bağlayıp arızalı olan boot kısmını kurtarmak mümkün mü diye bakıyorum. Eskiden çok uğraşmışlığım vardır bu konularda ama başka bir cihazdı ve rom yükleyince kullanıcı verileri silinmiyordu. Uygulamaların yüklü olduğu kısım ile verilerin depolandığı kısım ayrıydı. Bu cihazda öyle değil onun için bu konularda tecrübeli bir bilene danışmak istedim.

Bu cihazı abime ben tavsiye etmiştim ve güzel bir kılıf alıp bu cihazı 10 sene kullanırsın demiştim ama 5 seneyi zor gördü. İlk önce yakınlık sensörü bozuldu 2. senesinde ve cihazı ben kullanmaya başladım sonra kamerası bozuldu çok kötü resim çekiyor şimdi de bu çökme sorunu baş gösterdi. Cihazı bir açıp dosyaları yedeklesem sonra fabrika ayarlarına döndürüp belki bir kaç sene daha kullanırım. Aynı dönemde çıkan Galaxy s5 alan bir akrabam hiçbir sorun yaşamadığını söylüyor tabi fiyatı da iki kat pahalıydı ama yine başka biri htc 10 aldı daha birinci senesinde tamire gitti şimdi de şarj aletiyle dolaşıyor. Demek istediğim telefon işinde çok iddialı olmamak lazım. Bu cihazın tek cazip tarafı donanımına göre ucuz olmasıydı ama ucuzculuk yine başa bela oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

2015 yılbaşı gecesi almıştım 3 ay sonra 5 sene olmuş olacak hala taş gibi çalışıyor vallahi.Ama artık yavaşlamaları hissetmeye başladım sanırım emekli etme vakti geliyor.Siz lg g2 den hangi telefona geçtiniz ?
    Redmi Note 7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Antonio- -- 4 Ekim 2019; 22:57:42 >
  • Ben de 1,5 yıl evvel redmi 5 plus'a geçmiştim.
    Geçen ay yedek tekefon olarak kullandığım lg g2'nin wifi sorunu başladı.
    Sanırım wifi entegresinde temassızlık var. Wifi enegresini sıcak hava ile söküp takılınca düzeliyormuş..
    Bilmiyorum, tamir ettirmeye değer mi? Wifi sorunu başlayınca batarya da hızlı bitmeye başladı..
    Sizin görüşünüz nedir?

• GetSomeRest kullanıcısına yanıt
    Lg flash tool ile aynı romu iki türlü yükleyebilirsiniz. Birincisinde tüm veriler silinir ikincisinde sadece sistem dosyaları yenilenir diğer verilere dokunulmaz. Eğer telefonun brick olmadıysa deneyebilirsin.

• https://forum.xda-developers.com/lg-g2/orig-development/rom-lineageos-17-0-unofficial-d800-d801-t3967345 android 10 lg g2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom0476 -- 6 Ekim 2019; 21:31:50 >
  • 2 sene önce ekranı kırıldı öylece yatıyor telefon. Yedek telefon olarak yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan var mı? tamircilerde takılan ekranların çok iyi olmadığını duymuştum, orijinal takan ya da çıkma ekran bulunabilir mi?
  • bianca B kullanıcısına yanıt
    Orijinal ekran daha iyidir ankara isen yardımcı olurum çıkma ekran daha iyi olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bianca

2 sene önce ekranı kırıldı öylece yatıyor telefon. Yedek telefon olarak yaptırmayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan var mı? tamircilerde takılan ekranların çok iyi olmadığını duymuştum, orijinal takan ya da çıkma ekran bulunabilir mi?
    Letgo dan ekran sağlam ağlam tamirciye taktdır

• Malesef g2 g3 g4 v10 telefonlarin ortak sorunu.boot loop emmc islemci ve ram çikmazi..hepsi ayni sorundan dolayi tipki sinsi sinsi yaklasan dusman gibi islemci sicakligi bu telefonlari bitirdi..cekirdek ic isisi asiri yukseldikce direnc arttirdi..direnc arttikca cekilen akim ve sicaklik artti..eyy lg mobil mubendisleri okyanusu asip derede bogulmak diye buna denir..super telefon uretmissin iki tane bakir levha ile birtane termal pedi cok gormussun su canavarlara..simdi iyi bir haltmi yedin..kimse lgye bakmaz oldu. Ne guzeldi cift tiklama. Ne guzeldi islemcin.kumandan.ele avuca sigip tek elle kullanimin..simdi kim kaybetti..piyasadan cekildin 3..4 model satmaya calisiyorsun eyvalahta alan cok az..5 yil g2 yi kullandim bir umut bunun yerine q7 ye bakiyim dedim begendim ama esnaf sen manyakmisin lg alinirmi diye beni dukkandan kovaladi desem yeridir..bende madem oyle dedim gittim xiomi redmi note 6 pro aldim.ucuz ve bereketli telefon..benim g2 me ne mi oldu malesef gitti..youtubeden ufuk beyle emre beyin ram onarmlarindan yola cikarak birde ben deneyim dedim basaramadim..kurtaramadim wifisi zaten 5.6 ay once gittiydi..isittik felan duzeldi gitti derken ram ve islemci bu isinma ve sogumada zarar gormus olacakki boot loop arizasina girmisti..isit kullan isit kullan derken artik iyice siklasti ve calistiramadim..mudahale ettim basaramadim..son bir kozum kaldi oda olmazsa artik lg benim icin tarihin tozlu raflarina kalkacak..elinizdeki g2 calisiyorsa acilen islemci ve emmc taraflarina 0.5 mm termal pede ilave olarak kisa devre olmayacak sekilde aliminyum yada bakir folyo ile sogutma duzenegi uydurun..cihazi root yapip islemci frekansini 2.2 den 1.8 lere cekin cihaz hem daha serin calisir hemde yorulmadan calisir..lg nin G serisiyle sukse yapmasinin sebebinin basinda basarili guclu islemcilerle piyasaya baliklama atlamasi oldu..tek unuttuklari sogutma mekanigi cikti..simdi ust duzey telefonlara koyuyorlar bu islemcileri..olan oldu ama cozumunu cok gec ogrendim..geri kazanim konusunda basarili olan tamir sirketleri var bu konuda iddalarida var..risk alip G lere bir sans vermek isteyen olurmu olmazmi bilinmez..bundan sonra xiomi ile devam edecegim..burayida takip edecegim..elime faydali bir onarim bilgisi olursa paylasirim..saglicakla kalin.

• herkese merhaba.lg g2 telefonumun bataryasını ve huawei g7 telefonumun da ekranını kendim değiştirdim.değişiklik sonrasında her iki telefonun da hoparlöründe medya ve zil sesi gitti. kulaklıkta ses var, normal görüşmelerde hiç bir sorun yok ama iki telefonun da çağrı zili çalmıyor ve iki telefonda da video veya müzik dinlerken hoparlörden ses gelmiyor. neden olabilir ve servis harici kendim ne yapabilirim?

• 
Sayfa: önceki 56405641564256435644
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.