Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

LG G2 ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir Kullanıcı, 10 Masaüstü Kullanıcı
113.116
Cevap
573
Favori
3.791.519
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> LG >> LG G2 ANA KONU
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş

• TEKNİK DETAYLAR:

GENEL

2G Ağı GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

3G Ağı HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G Ağı LTE 900 / 1800 / 2100 / 2600 / 850

SIM Micro-SIM

KASA

Boyutlar 138.5 x 70.9 x 8.9 mm (5.45 x 2.79 x 0.35 in)

Ağırlık 143 g (5.04 oz)

Yapı Yekpare

EKRAN

Tür True HD IPS+ LCD kapasitif ekran, 16M renk

Boyut 1080 x 1920 piksel, 5.2 inç (~424 ppi)

Parlaklık 450 nit

Koruma Corning Gorilla Glass 2

SES

Ses teknolojisi: 24 Bit, 192 kHz stüdyo kalitesinde ses

- Dolby mobile ses geliştirmesi

HAFIZA

SD Kart Yok

Dahili 16/32 GB, 2 GB LPDDR3 800Mhz RAM

VERİ

GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps

EDGE Class 12

Speed HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot

Bluetooth v4.0, A2DP desteği ile

NFC Var

Kızılötesi Var

USB Var, microUSB v2.0 (MHL), USB Host, USB OTG, Slimport

KAMERA

Arka 13 MP, otofokus, LED flaş

Özellikler Geo-tagging, yüz tespiti, OIS(optik görüntü sabitleme), HDR

Video 1080p@60fps, HDR, stereo ses kaydı, video sabitleme

Ön 2.1 MP, 1080p@30fps

ÖZELLİKLER

İşletim Sistemi Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)

Çipset Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800

CPU Quad-core 2.26 GHz Krait 400

GPU Adreno 330

Sensörler Accelerometer, gyro, yakınlık sensörü, pusula

Mesajlaşma SMS, MMS, Email, Push Mail, IM, RSS

Tarayıcı HTML5

Radyo Stereo FM radyo (RDS desteği)

GPS A-GPS ve GLONASS

Renk Seç. Siyah, Beyaz

- Aktif gürültü önleme

- TV girişi (MHL ile)

- SNS uygulamaları

- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX oynatıcı

- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3 oynatıcı

BATARYA

Li-Po 3000 mAh çıkarılamayan batarya

İkinci mesajda daha fazla fotoğraf bulabilirsiniz!

DONANIMHABER LG G2 İNCELEMESİ

Hoparlör stereo mu mono mo?

Hoparlörler dışarıdan bakınca stereo görünümünde olsa da mono arkadaşlar. Hiçbir resmi kaynakta stereo olduğuna dair bir iddia da olmadığını da hatırlatayım.

FM Radyo var mı?

Donanımsal destek bulunuyor ancak muhtemelen vergilerden kaçınmak için bu yazılım Türkiye'ye gelen cihazlardan çıkarıldı.

Çoklu dokunmatik yokmuş? Bakkal amca öyle dedi?

Öyle bir şey yok arkadaşlar, yıl olmuş 2013, birileri çoklu dokunmatik yok diye haber çıkarıyor. İncelemelerde dokunmatik testi bile yapılmıyor artık, sizce de LG G2'de çoklu dokunmatik olmaması saçma olmaz mı? Hele de telefon 3 parmak sürükleme gerektiren özellikler içerirken?

Flash desteklenmiyor deniyor? Telefonda flash içerikler çalışmayacak mı?

Arkadaşlar bu yeni bir şey değil, şu an elinizde tuttuğunuz çoğu amiral gemisi telefonda resmi olarak flash player desteklenmiyor çünkü 4.1 itibari ile Android'den flash desteği kalktı. Bu sadece telefonun kutudan çıktığında tarayıcı ile flash içerikleri açamayacağı anlamına gelir. Ancak Adobe'un resmi arşivlerinden en son çıkan Adobe Flash Player for Android sürümünü indirebilir ve varsayılan tarayıcı, Dolphin, Firefox vb. tarayıcılar(Chrome'da çalışmaz) kullanarak flash deneyimi yaşayabilirsiniz. Aşağıdaki linkten "Flash Player for Android 4.0 archives" kısmına gelip en güncel apk'yı indirmeniz ve telefonunuza kurmanız yeterli olacaktır.

http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html

GRAM(Graphic RAM) Nedir? Nasıl pil tasarrufu sağlar?

Arkadaşlar zannediyorum ki birçok kişi GRAM denilen özelliğin ne olduğunu ve nasıl batarya tasarrufu sağladığını merak ediyor. Ben de açıklamak istedim.

Bildiğimiz üzere LG bu özelliğin yüzde 26'ya kadar batarya tasarrufu sağladığını iddia ediyor. Bu sistemin çalışma mantığı şu şekilde:

Bir telefonda bir fotoğraf veya bir web sayfası görüntülendiğinde ve ekranda hiçbir şey hareket etmediğinde telefonun GPU'su o anki ekran görüntüsünü saniyede 60 kare olacak şekilde tekrar oluşturur ve gönderir. Eğer hareket eden bir şey yoksa bu GPU'nun aynı görüntüyü tekrar tekrar gönderdiği anlamına gelir. Eğer hareket eden bir şey varsa da -örneğin sayfanın sürüklendiğini düşünelim- GPU yeni bir görüntü oluşturur ve aynı kare/saniye oranında ekrana gönderir. GRAM bu durumda, aynı kareleri GPU ile iletişim kurmaya gerek kalmadan ekrana gönderebilecek bir tampon bellektir.

GRAM, kullanıcılar telefonda sayfa hareketi içermeyen uygulamalar kullandıklarında LG G2'nin GPU yükünü azaltır çünkü hiçbir şey hareket etmediğinde İşlemci GRAM'e o anki ekran görüntüsünü bir değişiklik olana kadar tekrar göndermesi emrini verir. GRAM'in aynı görüntüyü GPU'yu kullanmadan tekrar tekrar gönderdiği bu işlemler sırasında cihazın çipsetindeki GPU da dahil birçok devre kullanılmaz ve böylece enerji tasarrufu sağlanır.

Peki GRAM güç harcamıyor mu?

Harcıyor ancak GPU'nun harcadığının yanında çok çok düşük seviyede güç harcıyor. Öyle ki LG'nin söylediğine göre sabit görüntülerde %26, genel kullanımda da %10'luk bir güç tasarrufu sağlıyor. Zaten bahsettiğimiz RAM'in boyutu 8 MB.

Türkiye'ye ne zaman gelecek?

25 Eylül'de Turkcell ve Teknosa aracılığı ile satışa çıkacak.

Türkiye satış fiyatı nedir?

Türkiye satış fiyatı 16 GB'lık versiyon için 1599 TL iken 32 GB'lık versiyon içinse 1799 TL

Slide Aside nedir?

Bildiğimiz üzere Android'de gerçek anlamda bir multitasking yok. Slide Aside bu eksikliği gidermek için geliştirilmiş bir özellik.

Slide Aside sayesinde kullandığınız herhangi üç programın o anki durumunu hafızaya alıp sonra kaldığınız yerden devam etme opsiyonuna sahipsiniz. Örneğin bir oyun oynadığımızı düşünelim. Normal şartlarda ana ekrana dönüp başka bir işlem yaptıktan sonra tekrar oyuna döndüğümüzde oyun tekrar başlar. Ancak Slide Aside ile oyundayken üç parmağınızla ekranın sağından soluna doğru sürüklediğinizde oyunun o anki durumu kaydoluyor ve sonra başka işlemlerinizi yaptıktan sonra aynı sürükleme işlemini soldan sağa doğru yapınca kaydolan uygulamalarınızı görebiliyor ve bu şekilde oyununuzu seçip tam olarak kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Answer Me Nedir?

Bu özellik sayesinde telefon çaldığı sırada hiçbir tuşa basmadan telefonu kulağınıza götürerek gelen çağrıya cevap verebilirsiniz.

Plug & Pop Nedir?

Bu özellik sayesinde kulaklık taktığınızda telefon size uygun medya işlemleri ile ilgili tavsiyelerde bulunuyor.

Text Link Nedir?

Bu özellik gelen mesajlarınızdaki konum, saat, tarih, olay gibi bilgileri kolayca kaydedip gerekli hatırlatmaları ayarlamanıza veya haritada arama yapmanıza imkan tanır.

QuickRemote Nedir?

Bu özellik sayesinde herhangi bir televizyon veya multimedya cihazının uzaktan kumandası yerine telefonu kullanabilirsiniz.

Ziyaretçi Modu Nedir?

Telefonumuzdaki bir diğer güzel özellik ise Ziyaretçi Modu. Bu özellik sayesinde telefon kilidi, ayarladığınız ikincil bir kilit açma şekli ile açıldığında ziyaretçi modunda açılarak daha önceden belirlediğimiz bazı özellikleri kısıtlayabilir ve telefonu örneğin bir arkadaşımıza verdiğimizde gizliliğimizi koruyabilir veya bir çocuğa verdiğimizde ise çocukların erişmesini istemediğimiz içeriklere erişmemesini sağlayabiliriz.

Capture Plus Nedir?

Capture Plus özelliğiyle ekran görüntüsü alırken örneğin bir web sayfasının sadece ekrana sığan kısmı değil de tamamının görü

< Bu konunun sahibi DevrimSeven60 iken KediTartaklayanBodyciFare tarafına aktarılmıştır -- Eyl 27 2016 7:00PM >

web101 , zagor38 bu mesajı paylaştı

• arkadaşlar, selam.
    G2 sahibi olarak yazıyorum.
    buraya genelde telefon ile sorun yaşayanlar sorularına çare bulmak için yazıyorlar.
    foruma girip bakınca hep sorunlar yazıldığı için sanki bütün g2 ler sorunlu gibi anlaşılıyor.
    benim gibi g2 den memnun olup kullanan yüzlerce insan var.
    g2 alacağım tereddütlerim var diyen arkadaşlara tavsiyem telefon beklentilerine cevap veriyorsa alsınlar taş gibi cihaz.
    binlerce cihazın içinde illaki sorunlu olanlar olabiliyor ve tabi ki kullanıcı hatası olanlar da vardır.

V20c(KitKat)[4.4.2] > V30c(Lollipop)[5.0.2] Yenilikler & Değişenler:

- Kablosuz depolama özelliği gitti.
    - "Bir yana kaydır" özelliği gitti.
    - Kilit ekranı widgetleri gitti. Kilit ekranı saati bile değiştirilemiyor.
    - Video çekiminde belli bir nesneye odaklama özelliği geldi (1920x1080 (60fps)'de bu özellik yok).
    - Ön kamerada yumruk yaparak özçekim çekebilme özelliği geldi.
    - QuickMemo gitti, yerine QuickMemo+ geldi.
    - Uygulamalar ekranına duvar kağıdı ayarlama gitti, ana ekran duvar kağıdı neyse artık o oluyor.
    - Arka LED bildirimleri çoğaldı. Uygulamalarda bile ön led gibi yanabiliyor.
    - Yazı tipi kalınlaştırılmış.
    - Animasyonlu duvar kağıtlarının hepsi kaldırılıp yerine 1 tane Renkli & Değişken Işık adında yenisi gelmiş. Ayarlarını detaylı değiştirebiliyoruz.
    - Güç tasarrufu açılınca neler olsun onları düzenleme kalktı. Artık efektler dahil çoğu şeyi kendi kapatıyor.
    - Voice Mate ve On-Screen Telefon uygulamaları kaldırıldı.
    - Elinizi aşağıdan yukarı doğru sürükleyince gelen Quick Memo ve Voice Mate kısayolları kaldırıldı, artık sadece Google geliyor.
    - Tak ve Göster kaldırıldı. USB bağlanınca gelen efekt de gitti.
    - Sessiz modu kaldırıldı, yerine "Rahatsız Etmeyin" modu geldi.
    - Erişilebilirlik ayarları çoğaldı. Ters renk, Renk ayarı, bildirim ve çağrılarda flaşın yanıp sönmesi gibi seçenekler geldi.
    - G3 klavyesi geldi.
    - Kilit ekranındaki hava animasyonları artık sadece yağmur ve kar yağarken var. Yani güneşli hava efekti kaldırıldı.
    - Kilit ekranı efektlerinin hepsi(5 tane) değişti. 4 tane yeni geldi.
    - Ses kısma tuşuna sürekli basarak titreşimi kapatma kaldırıldı.
    - Telefon eskisine göre daha hızlı ve şarjı daha iyi.
    - "Yer" çevirisi "Konum" oldu.
    - Dokunmatik tuşlar istenilen uygulamada gizlenebiliyor. Renk seçenekleri 4'ten 2'ye düşürülerek sadece siyah ve beyaz kaldı. Tuş kombinasyonuna artık QSlide da eklenebiliyor. En fazla 4 olan tuş kombinasyonu 5'e arttırıldı.
    - Güvenlik ayarlarına ekran pimi geldi.
    - Güvenlik ayarlarından hangi uygulamanın bildirime erişimi olabileceği artık ayarlanabiliyor.
    - Kilit Ekranına, Smart Lock seçeneği eklendi.
    - Şarj dolduktan belli bir süre sonra kaybolan pil simgesindeki şimşek işareti artık gitmiyor.
    - Kilit ekranında kurulan alarmın saati artık yazmıyor.
    - Müzik çalarda ekolayzere Pure Surround ve QuadBeat seçenekleri eklenmiş. Perde & Hız ayarları eklenmiş.
    - Bazen müzik çaları açar açmaz kendi kendine müzik çalmaya başlıyor.
    - Müzik çalarda Türkçe şarkıların karakter gösterimleri bozuk. Birkaç uygulamada da Türkçe karakter sorunu var.
    - Kilit ekranından bildirimleri okuyunca artık bildirim ledleri sönmüyor. Sönmesi için kilit ekranını açıp bildirim panelinden okumak gerekiyor. (Bu sorun bazı uygulamalarda oluyor)
    - Bildirim ledleri bazen bildirim yokken kendi kendilerine yanıyor.
    - Bildirim ledleri önizlemeleri yanlış. Hepsi gösterilenden farklı yanıyor. Ayrıca çağrı geldiği zaman bazen sarı&kırmızı, bazen de eskisi gibi yeşil yanıyor.
    - Klasör renkleri çoğaltılarak 12 tane oldu.
    - Ana ekran ve uygulamalar ekranı artık yatay kullanılamıyor.

Lg g2 alalı bugun tam 1 yıl oldu diyecegim oki ne performansından nede pilinden zerre taviz vermedi çok iyi bir telefon düşünmeden alın derim

bir telefonda bu kadar sorun olmasının tek sebebi incik boncuğunu çok fazla incelememiz telefonu telefon olarak kullanımdan çıkardığımız için her şey göze batıyor. haftalardır konuyu takip edip yazmadım hiç ama çok detaya girildiği için her zaman sorun çıkıyor.

1) Çağrının ekrana geç düşme olayı zaten telefonu cebinden çıkartana kadar o süre geçiyor he devamlı elinde gezdiriyorsan da anında gördüğünde ne kazanacaksın ki ? bu bir problem mi evet belki bir problem olabilir ama senin telefon kullanımını ne kadar etkiler tartışılır beni rahatsız etmiyor şahsen.

Belkide bu bir problem değil bunu da bilemeyiz test etmek gerekir belki telefon çağrılara önceden tepki veriyor yani örnek veriyorum en çok övülen x bir telefona arama esnasında 5. sn de ekrana düşüyorsa belki bu telefon 3sn de tepki verip buda 5.sn de ekrana düşüyordur durum böyle ise şayet bu bir problem değil çağrılara önceden tepki verdiği anlamıda taşıyabilir. Bilmiyorum hatırlar mısınız bazı telefonlarda eskiden telefon çalmadan önce çağrı ışığı yanar sonra telefon çalardı model hatırlamıyorum ama bu tarz telefonlar vardı neyse artık o yüzden bunu test etmek gerekir öncelikle.

2) şebeke çekme çekmeme olayı hakkında benim hiç bir fikrim yok belki benimde çekmiyor ama bu zamana kadar hiç çekmediğini görmedim ya denk gelmedi ya da farkında değilim. (Ataşehirde / istanbulda yaşıyorum - Ankara yolculuğumda da bolu tünelinde çektiğine şahidim hat Turkcell)

3) Telefonun ısınması valla boşta iken bazen 37 derecelere düşüyor bazen de 60 70 derecelere çıkıyor tabi bu programların söylediği değerler 70 gerçi çok nadir gördüm ama genelde 60 da sabitleniyor asphalt falan oynarken. İşlemcinin ısınması gayet normal bence neticede bir bilgisayarın işlemcisi kadar hız sunuyor neredeyse o yüzden bu ısınmalar gayet normal asıl problem bu yüksek işlemcilerin düşük ısıda çalışması ya tam performans çalışmıyor işlemci ya da bir sorun var şahsi düşüncem.

4) Ekran sararması şuanlık benim başıma gelmedi inşallahda gelmez ithalatcı garantisi olduğu için uğraşmak istemiyorum

5) Takılma problemleri ise neticede bu bir telefon işletim sisteminden olsun işlemciden olsun ramden olsun illaki anlık takılmalar olacak benim kendi masa üstü bilgisayarımda bile fiyat iyi denilebilecek parçalarda bile takılma yaşıyorum yer yer bu kadar takıntı yapmamak gerekiyor evet bir para veriyoruz ama bir server almıyoruz neticede.

6) Fotoğraf olayı ise bende profesyonel foto mak var bir dünya para verdim gidipte bu telefonun onun verdiği performansı vermesini beklemek profesyonel makinelere yapılan hakaret olur gazetede geçen bir haber gördüm "telefonlar profesyonel makineleri tarihe mi karıştıracak" diye o habere yorumumu yazdım hangi gazeteci telefonun kamerası ile fotoğraf çekerek haber yaptı diye yorumu bile yayınlamamışlar yok 30mp yok 50 mp yok 10 mp bunlar bir fotoğrafın kalitesini arttıran en son sırada gelen özelliklerden bir tanesidir her şey mp değil zaten bunun diyaframı var fokusu var iso su var lensi var yeri geliyor 1000 1500 tl lik lensler bile arada fokuslama sıkıntısı çekiyor zaten ki bu tür telefonlardan kusursuz beklemek kusura bakmayın ama çok şey istiyorsunuz anlamına gelir

Gece çekimleri berbatmış bugün bir fotoğraf kursuna gidin gece fotoğraflarında yüksek performans için tripodsuz çekim yapmayın denir neden çünkü çekim süresini uzun tutarak diyaframın daha fazla ışığı algılayıp bunu çekebilmesi için biz elimizde ki 1500 tl telefonla geceleri hareketli halde yüksek hızda fotoğraf çekmeye çalışıyoruz sonra neden fokus sıkıntısı var yok neden bulanık diye soruyoruz kusura bakmayın ben astro fotoğraf çekerken genelde otomatik fokuslu olan değil sonsuz odaklı lensleri tercih ederiz neden çünkü makine gece bir şey göremediği için fokus sıkıntısı yapar manuel yapmaya çalıştığımız da da ya oturup uzun süre net odaklama yapmaya çalışacaksınız ya da sonsuz fokuslu lensleri tercih edeceksiniz dersiniz ki xxx telefon bu tür sorunlar yok ama vardır arkadaşlar vardır gece fotoğraflarında yüksek performans beklenilmez alırsınız bir tripod alırsınız 2 sn çekim hızına miss gibi fotoğraf çıkar karşınıza. Elimize almışız telefonu gemi gibi sağ sola sallanıyoruz birde çekim hızını 1/800 yapıyoruz neden fotoğraflar bulanık diye soruyoruz.

7) Diğer konu ise telefon şarj meselesi genelde 5 saat ekran süresi alıyorum telefonda arada bir oyun oynuyorum nete giriyorum gazeteler facebook twitter donanımhaber 3g butun gün açık evde wifi açık sabaha kadar ama ne yaparsanız yapın 2nci günü çıkarması için bu yukarıda belirttiklerimin hiç birini yapmamanız gerekiyor uzun süre konuşma yapan biri değilim uzun konuşma performansı nedir bilmem ama yukarıda bahsettiğim işlemleri yapıp 2 gün gitmesini beklemek biraz haksızlık olur 2 gün gider belki gitmesinede son noktalarında artık telefonda hiç bir işlem yapmamanız gerekir bu yüzden ben telefonun şarjını her gün bitirip ikinci gün full şarj ile devam ediyorum eve geldiğimde %60 şarj kalıyor ama ertesi gün telefon yoğunluğumu hesap edemediğim için genelde bunu iftara kadar az biraz oyun sonrasında da ekran ışığını %100 e alıp devamlı açık bırakarak bitirip 0 dan şarj yapıyorum. 3 4 gün eve uğramayan biriyseniz tabi uzun süre şarj gitmesini istemeniz en doğal hakkınız tabikide.

8) Ölü piksel tamamen şans meselesi buna hiç bir firma birşey yapamaz malesef her şeyde çıkma potansiyeli olan bir sorun. Tabi değişim yapacaklardır yapmazlarsa en nihayetinde iade hakkınız var zaten onu kullanırsınız.

9) Telefonun dayanıklılığı / hassasiyeti hem ince telefon istiyoruz hemde sağlam olmasını bekliyoruz bilmem kaç milim malzeme üzerine yerleştirilen küçük küçük parçalar ne kadar dayanıklı olursa o kadar dayanıklı bir telefon.

10) arka pilin değişmemesi. Benim için şahsi düşüncem olarak bir sıkıntı yok ortalama 2 yıl boyunca pilin gitmesini düşünürsek zaten 2 yıl sonra bu telefonun piyasası ne olur bilemem hala böyle fiyatları el mi yakar ucuzlarmı bilemem ama o gün gelirse pil değişimine 40 tl vermişim bence çok değil 2 yılda 40 tl ucuz sayılır 24/40 = 0,6 her ay kumbaraya 60 krş para atarsanız 2.yıl olduğunda pil masrafınız çıkmış olur.

11) Sesin karşıya boğuk gidip gitmeme sorununu ben yaşamadım ne desem boş olur ama eğer bu sıkıntıları yaşayan biri versa muhtemelen bunlar telefon seri sıkıntıları lg nin neticede müşterilerini mağdur bırakmaması gerekir bırakıyorsa firmadan soğumanıza karışamam can sıkıntısı olabilir bu durum.

12) ses kaydı pek kullandığım bir fonksiyon değil test de etmedim çok video çeken kayıt yapan biriyseniz yine haklısınızdır çünkü bir ses olayı kamera gibi yüksek teknolojiye ihtiyaç duymayan bir şey tabi profesyonelliğe vurunca yüksek teknoloji ister ses de ama bizim gibi kullanıcıları üzmeyecek teknolojiyi yakalaması bence bir lg nin yapamayacağı bir şey değil.

Aklıma gelenler bunlar bu yazımda hiç bir arkadaşı hedef alarak yazmadım sadece bir telefondan çok büyük şeyler beklemek belki biraz haksızlıktır illaki daha stabil telefonlar vardır onları tercih etmeniz en doğal hakkınız tabi ki ama bu telefon böyle yapacak bir şey yok ama bunların hiç biri beni rahatsız etmiyor başkasını rahatsız eder bilemem

• Yarbay
    3359 Mesaj
    İMZALAR GELDİ

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/b4/da/71/b4da717dd39409b92fbd53528375d1bd.png[/image][/link]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm]LG G2 Kullanıcıları Kulübü[/link][/center]

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/7c/aa/e6/7caae677311cec2655dc57407943366f.png[/image][/link]

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm]LG G2 Kullanıcıları Kulübü[/link][/center]

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/d6/dd/76/d6dd766161f748254e65efecb47f87ad.gif[/image][/link]

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_79264789/tm.htm][image]https://store.donanimhaber.com/cd/82/e2/cd82e2f8930943e22adc76cb8bc1d857.gif[/image][/link]

İmzalar için OBJECTIVE nickli üyeye teşekkürler.

FULL HD 1080p@30FPS VIDEO ÖRNEĞİ:

Telefondan alınan MP4 dosyası için:http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g2/review/camera/gsmarena_v002.mp4

Dual Recording(iki kamera ile aynı anda yapılan video çekimi) örneği:http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/lg-g2/review/camera/gsmarena_v003.mp4

TELEFONLA ÇEKİLEN FOTOĞRAFLAR:

Bunlar da düşük ışıkta çekilmiş fotoğraflar:

TELEFONUN FOTOĞRAFLARI

LG G2 QUICKWINDOW KILIF FOTOĞRAFLARI

SAMSUNG GALAXY S4 BOYUT KARŞILAŞTIRMASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 5 Şubat 2014; 1:22:09 >
    |
    |

AMD Ryzen 7 1700 @3.9 GHz // NZXT Kraken X62 // ASUS ROG Crosshair VI Hero // Sapphire NITRO+ RX VEGA 64 // Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 Mhz CL16 2x8 GB // Corsair HX850i // Phanteks Enthoo Evolv ATX TG // Corsair Force GS 128 GB // AOC G2460PF 144Hz Freesync // Logitech G710+ // Logitech G903 // Edifier M3200 2.1 Ses Sistemi

Ibanez RG370AHMZ-BMT // Behringer U-PHORIA UMC204HD // BIAS FX 2 Professional

• Yarbay
    12298 Mesaj
    Böyle bir konunun olması çok iyi olmuş. Lg google ile işbirliği sonrası iyi işler yapmaya başladı. Fiyat performans ürünlerinde çok iyi iş ortaya koyuyorlar. Optimus g pro son yıllarda piyasaya sürülen en iyi f/p modeli oldu.

G2 ile değişik bir tasarıma imza atmış. Bu bile çok iyi bir hamle.

İşlemci, gpu,ekran ile iyi iş çıkarmış. Ancak eskiden tasarımı beceremiyordu,bunla tasarım anlamında da bir şeyler yapmayı başarmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Böyle bir konunun olması çok iyi olmuş. Lg google ile işbirliği sonrası iyi işler yapmaya başladı. Fiyat performans ürünlerinde çok iyi iş ortaya koyuyorlar. Optimus g pro son yıllarda piyasaya sürülen en iyi f/p modeli oldu.

G2 ile değişik bir tasarıma imza atmış. Bu bile çok iyi bir hamle.

İşlemci, gpu,ekran ile iyi iş çıkarmış. Ancak eskiden tasarımı beceremiyordu,bunla tasarım anlamında da bir şeyler yapmayı başarmış.

Optimus G ve Optimus G Pro ile birlikte gerçekten çok iyi işler çıkarmaya başladı LG. G2'yi de heyecanla bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

AMD Ryzen 7 1700 @3.9 GHz // NZXT Kraken X62 // ASUS ROG Crosshair VI Hero // Sapphire NITRO+ RX VEGA 64 // Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 Mhz CL16 2x8 GB // Corsair HX850i // Phanteks Enthoo Evolv ATX TG // Corsair Force GS 128 GB // AOC G2460PF 144Hz Freesync // Logitech G710+ // Logitech G903 // Edifier M3200 2.1 Ses Sistemi

• Teğmen
    153 Mesaj
    Lider denilebilecek bir makine oldu bu. Bir telefon için olabilecek her şey tek yerde toplanmış ve son zamanlarda denildiği gibi sanırım LG gerçekten akıllaniyor bu da bizim işimize geliyor. Bu telefon her türlü rocks Gram ve snapdragon 800 en merak ettiklerim arasında. Performans açısında ezip ggeçeceğini düşünüyorum

|
    |
    Batarya çıkarılabilir mi acaba

Orijinalden alıntı: sevilen25

Batarya çıkarılabilir değil, ürünün sadece Kore versiyonunun çıkarılabilir bir bataryaya sahip olacağı söyleniyor.
    |
    |

• Yarbay
    2721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

quote:

Orijinalden alıntı: sevilen25

Batarya çıkarılabilir değil, ürünün sadece Kore versiyonunun çıkarılabilir bir bataryaya sahip olacağı söyleniyor.

Alıntıları Göster
    gerçektende her konuda üstün bir telefon.özellikle GRAM ve optik stabilizasyon özellikleri ileri düzey özellikler.Gram olayı denildiği gibi işlerse 300mah batarya oldukça iyi bir performans verir.

lg G ailesi ile gerçektende çok iyi atakta.eylül sonu cihazı getirerekte türkiyeyede verdiği önemin arttığını göstermekte.

G kullanan birisi olarak bataryanın çıkarılamaması hiç sorun yaratmadı aksine sağlamlık ve tasarım konusunda artıları var.
    |
    |

• Yarbay
    2309 Mesaj
    G2 bekliyorum

|
    |

Turuncudan iz taşıyan tok bir sarı ██ Vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı
  • Yarbay
    3359 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sükût

G2 bekliyorum
    Arkadaşlar cihaz fiyatı hakkında bir ipucu var:

Tahmini olarak S4 ile aşağı yukarı aynı fiyattan satılabileceğini söyleyebiliriz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 9 Ağustos 2013; 2:51:25 >
    |
    |

• Onbaşı
    19 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Arkadaşlar cihaz fiyatı hakkında bir ipucu var:

Tahmini olarak S4 ile aşağı yukarı aynı fiyattan satılabileceğini söyleyebiliriz sanırım.

Alıntıları Göster
    Ellerine sağlık, çok güzel olmuş
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: Mstfymrtc

Ellerine sağlık, çok güzel olmuş

Alıntıları Göster
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Ans Destroyer

Alıntıları Göster
    önlerden
    .
  • Yüzbaşı
    928 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

önlerden

Alıntıları Göster
    bugun gazetede gorunce gelip bakayim bilgiler vardir diye dusundum de cok az bilgi var ya.. oysa ozellikler acisindan en iyi telefon gibi gelmisti bana... neyse dah bekleyelim.. 1 ay icinde hersey daha cok net olur, beklemeye devam :)
    |
    |

.:U.U:. ][ ASLANLAR YUVA ][ Samsung WAVE ][ QTM BAN Club ][ Leyla ile Mecnun ][ DH 8o's ][ !Q!!   

• Yarbay
    14658 Mesaj

Yalnız bildiğim kadarı ile hz ile fps nin herhangi bir bağlantısı yok.

|
    |
    Bahsedilenler: Elessar Eredhian

Orijinalden alıntı: -forumber-

Yalnız bildiğim kadarı ile hz ile fps nin herhangi bir bağlantısı yok.

Hz ile tarif etmek biraz yanıltıcı olmuş, düzeltiyorum
    |
    |

• Teğmen
    153 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: QuexSeeL

En az 2 yıl soluksuz götürecek bir telefon yaptılar birde zamanında ve güzel bir fiyattan gelirse ilk haftasında alırım, fiyat tuzlu gelirse 1-2 ay sonra alırım.

+1

|
    |
    -ram 3gb degil s4le ayni zamanda cikmadi bu cihaz ilerde sorun teskil edebilir (android bu)

-o ekrani 5 degil de 5.2 inc yapip sanal tus koyacaklarina alttaki gereksiz lg logosunun yerine fiziksel tus koysalarmis daha mantikli olurmus

-tasarim bana gore guzel degil optimus g'nin tasarimi gayet hostu o cizgiyle devam etseler guzel olurmus ayrica daha ince olabilirdi

-3000 mah batarya koymussun be lg sunu cikarilabilir yapsaydin da en az 2 gun pil derdimiz olmasaydi

-sd cardin olmamasi onemli bir eksiklik olur

-bu biraz sahsi yeni nesil akilli telefonlarda su toz gecirmeme gibi ozelliklerin olmasi guzel bir ozellik pil zaten cikarilamazken lg bunu da yapabilirmis az para vermiyoruz sonucta

-bunlarin haricinde stereo hoporlor, yuksek ses kalitesi, ses tuslarinin arkada olmasi, yogun kullanimda 1 gunu cikarmasi (gram), lgye ozel yazilimsal ozellikler telefonun alinabilitesine arti katmis

-son olarak bu telefonu sadece snapdrogan800 icin almayin full hdde cok performansli olmamasi bir yana /dhde bununla alakali bir haber vardi/ yeni cikan her cihaza koyuyorlar zaten s4un bile s800 versiyonu var (sahsi fikrim s800u her yeni cikan tele koyma sebepleri icinde bulunan cok dusuk gucle surekli mikrofunun calismasini saglayan cip cok guzel bir istihbarat cihazina donusuyor telefonlar bu sayede )

• Yarbay
    3359 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: darknesss45

-ram 3gb degil s4le ayni zamanda cikmadi bu cihaz ilerde sorun teskil edebilir (android bu)

-o ekrani 5 degil de 5.2 inc yapip sanal tus koyacaklarina alttaki gereksiz lg logosunun yerine fiziksel tus koysalarmis daha mantikli olurmus

-tasarim bana gore guzel degil optimus g'nin tasarimi gayet hostu o cizgiyle devam etseler guzel olurmus ayrica daha ince olabilirdi

-3000 mah batarya koymussun be lg sunu cikarilabilir yapsaydin da en az 2 gun pil derdimiz olmasaydi

-sd cardin olmamasi onemli bir eksiklik olur

-bu biraz sahsi yeni nesil akilli telefonlarda su toz gecirmeme gibi ozelliklerin olmasi guzel bir ozellik pil zaten cikarilamazken lg bunu da yapabilirmis az para vermiyoruz sonucta

-bunlarin haricinde stereo hoporlor, yuksek ses kalitesi, ses tuslarinin arkada olmasi, yogun kullanimda 1 gunu cikarmasi (gram), lgye ozel yazilimsal ozellikler telefonun alinabilitesine arti katmis

-son olarak bu telefonu sadece snapdrogan800 icin almayin full hdde cok performansli olmamasi bir yana /dhde bununla alakali bir haber vardi/ yeni cikan her cihaza koyuyorlar zaten s4un bile s800 versiyonu var (sahsi fikrim s800u her yeni cikan tele koyma sebepleri icinde bulunan cok dusuk gucle surekli mikrofunun calismasini saglayan cip cok guzel bir istihbarat cihazina donusuyor telefonlar bu sayede )

Bataryanın 3000 mAh olmasının çıkarılabilir olmamasında etkisi vardır diye düşünüyorum. Bu batarya içindeki hücreler özel bir teknoloji ile sıkıştırılmış özel bir batarya, zannediyorum ki çıkarılabilir bir batarya üzerine uygulanamadı bu veya tasarımsal engellerden ötürü çıkarılabilir yapılamadı. Çünkü baktığımızda çıkarılabilir bataryalı olan versiyonunun 2610 mAh bir batarya ile geleceği söyleniyor.

Snapdragon 800 hakkında da yanıldığınızı söylebilirim zira Snapdragon 800 Full HD'de tam anlamıyla iyi bir performans veriyor yani S600 veya S4 Pro 720p'de nasıl çalışıyorsa S800 Full HD'de daha iyi çalışıyor.(Adreno 330'u unutmamak lazım.) İlk mesajda bulunan "Mesut Çevik ile Canlı" programının tekrarında da Erdi Özüağ'ın söyledikleri bu söylediklerimi doğrular nitelikte. Kendisinin birinci elden telefonu detaylı olarak kullanma imkanı bulduğunu hatırlatmakta fayda var. Ek olarak Galaxy S4'ün S800'lü versiyonunun henüz çıkmadığını belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 9 Ağustos 2013; 14:01:29 >

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
haberler
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,984
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.