Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: xpugur , brolog Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir (2 Mobil) - 5 Masaüstü3 Mobil
5 sn
4.177
Cevap
80
Favori
186.638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 15 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 338
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 19
  • Ortalama Mesaj Aralığı 26 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 10
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 15
  • Favoriye Eklediklerim 80
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gontik (245 mesaj) Legolasx (234 mesaj) Blueorcid (209 mesaj) gokmay (208 mesaj) CEBEP (152 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1399 mesaj) Mobil (1463 mesaj) Mini (220 mesaj) Uygulama (1094 mesaj)
  • @
8 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
22. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY M51 [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6270 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    konu sahibi 14 gündür koronadan dolayı yatmaktadır. O yüzden bir talepte bulunmayınız.

Konumuz 3400 cevabı ve 150.000 gösterimi geçmiştir.

Dolardan dolayı telefonun fiyatı 4000 TL civarına geldi.

Telefon satışta. Şuan 3799 TL fiyatı var. Tabi doların duruma göre yükselebilir.

Telefonun parçalarını merak edenler için:

Satın alanlardan daha incelemeler gelmedi.

Çift SIM ve 8 GB RAM versiyonu Türkiye'ye geldi. Zaten başka versiyonu yok. Kaynak:https://shop.samsung.com/tr/galaxy-m51

İşlemci Qualcomm Snapdragon 730g.

XDA'ya göre kamera da 4K60 veya 1080p60 fps yok. M31 de 1080p60 vardı. Normalde bu özellikler aynı işlemciye sahip Realme x2 ve Poco x2 (1080p120fps) bile varken Samsung'un bu telefonun video kapasitesini 30 FPS'ye kitlemesi üzücü olmuş.

Kaynak:https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-m51-review/

Linkler:

https://shop.samsung.com/tr/galaxy-m51

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-m51-128-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000X735D

Telefonun özellikleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 19 Kasım 2020; 8:52:49 >

|
    |
    MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI, AMD Ryzen 3700x, G.SKILL Trident Z Neo 64GB (4 x 16GB)DDR4 3600, iChiLL GeForce GTX 1080 Ti X3 Ultra, Corsair HX1200, Corsair Air 540,ST8000DM004 Seagate 8TB 5400RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,KXG50ZNV256G NVMe TOSHIBA 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB,2x ST1000DM003 1 TB 7200 RPM, SteelSeries RIVAL 100, Logitech G230, Samsung 28 UE590D, AOC Q3279VWF, Roccat ISKU Keyboard--Bilgisayar 2--
    Asrock X570 Taichi, AMD Ryzen 3700x, Corsair Vengeance LPX 64 GB 3600 MHZ RAM, MSI GeForce GTX1080 ARMOR 8GB OC, EVGA SuperNOVA 1300 G2 80 GOLD, Corsair Graphite 780T,ST8000DM005 Seagate 8TB 7200RPM,WDC WD40EFRX WD RED 4 TB 5400 RPM,ADATA SX6000PNP 256 GB,KINGSTON SA2000M8500G NVMe 500 GB, Logitech G700s, Logitech G230, MSI Optix AG32C, Logitech G910 Orion Spectrum

• ÖZGÜNBEY kullanıcısına yanıt
    ÖZGÜNBEY demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ÖZGÜNBEY

Dün bu cihazı görme umuduyla MediaMarkt'a gittim. İlgili departmandaki elemanlardan birine cihazı sordum ve bana verdiği cevap aynen şuydu: '' -değil M51, hiçbir M serisi cihazı bizim mağazalarımızda ve diğer rakip mağazalarda bulamazsınız.''
    Kısa bi şaşkınlığın ardından sebebini sorduğumda da; 'M serilerinin 3. sınıf cihazlar olduğunu ve bu cihazların çıkarabileceği sorunların büyük olabileceğini, o yüzden büyük teknoloji mağazalarının riske girmeyerek bu cihazları mağazalarında satmadıklarını, mağazalarda sadece ve sadece 1. sınıf kalitede cihazların satılabildiğini' söyledi.
    Bunca zamandır teknolojiyle ilgili ve yenilikleri yakından takip etmeye çalışan biriyim, ilk defa böyle bir diyaloğa şahit oldum. Böyle bi diyalogla karşılaşan başkaları da var mı, çok merak ediyorum.
    Dostum teknoloji marketlerde eleman kalitesi çok düşük. İlk zamanlar yani bundan 15 yılkadar önce yüksek maaşla kaliteli ve bilgi yönünden donanımlı elemanlar çalışıyordu. Gerçekten bilgi alabiliyordunuz. Teknoloji marketlerlerin karları azaldıkça daha düşük vasıflı elemanları daha düşük maaşla çalıştırmaya başladılar. Vasıfsız elemanlara işe başlamadan önce eğitim bile vermekten imtina etmeye başladılar. Yeni elemanlar eğitim almadan sanki bir bakkalda çalışmaya başlar gibi işe başladılar. Bunları nereden biliyorum? Bir arkadaşımın oğlunu bir tekno markette yüksek maaş verdikleri ve yerine daha ucuz eleman bulacakları için işten çıkartmışlardı.

Yaklaşık 10-12 yıldır tekno marketlerden TV, telefon, bilgisayar gibi elektronik eşya satın almıyorum. Almak istediğim ürünleri internetten ve forumlardan araştırırım eğer fiziken görme ihtiyacım olursa gider tekno marketlerde incelerim ama oralardan asla satın almam.

Vasıfsız elemanlardan bilgi almak istediğin cahilce cevaplar alıyorsun, bilgi sahibi değiller ama fikir sahibiler. Diğer arkadaşların dediği gibi prim üzerine çalıştıkları için sizi kendi çıkarları doğrultusunda başka bir ürüne yönlendirebilirler.

Bir gün hanıma telefon alacağız ve almak istediğim telefonu tekno marketten göstereceğim. Satıcıya ürünü sorduk gösterdi ama daha iyisi bu diye daha düşük donanımlı bir ürünü bize satmaya çalıştı. Biz amoled ekranlı telefon bakıyoruz dedikçe o bana ips ekranlı telefonu bu ekran daha az batarya tüketir diye satmaya çalıştı. Anlattığı her şey palavraydı. Daha ne çok buna benzer diyalog yaşadım ama uzun sürer anlatamam. Sonuç olarak satış görevlilerini dinleyina ama inanmayın.

İnanın şu forumda yorum yapan arkadaşlar bilgi yönünden bu tekno market görevlilerine on basar.
    Hepsiburada bana yanlışlıkla 2. bir telefon göndermişti kulaklık yerine. Kulaklık gelmeden göndermeyeceğimi söylemiştim. Fazla gönderdiklerini de yine ben söylemiştim, haberleri bile yoktu. Bugün arıyorlar telefon için, hatta bir de aras kargoyu göndermişler kapıma. Sinirlendim tabi. Onlara yaşadıkları sorun için üzgün olduğumu, ama buradan herhangi bir işlem yapmaya yetkim olmadığını, durumları ile alakalı olarak 02803839 numaralı kayıt oluşturarak ilgili birime konunun aktarıldığını, en gec 3 iş günü içerisinde cevap vereceğimi, sorunları çözülmezse benimle tekrar iletişime geçebileceklerini belirttim.

Salı günü iade ederim artık :D :D :D
    quote:

Orijinalden alıntı: backfoglamp

4.5 G yokmu bu telefonda, 4.5 G olan telefon 5 G çalışmaz mı

Hocam 4,5 diye bir şey yok dünyada.

3G, 4G veya 5G var. Bizim ezikliğimiz yüzünden aklı evvel birinin kaprisi yüzünden uydurulmuş bir yalan. Bu telefon 5G'yi desteklemiyor.

quote:

Orijinalden alıntı: E.w.i.f.K

Bu telefonu bugün gördüm açıkcası öncesinde ihtiyacım yoktu ama ihtiyaç doğdu. Bu fiyattan kulaklık olmadan sipariş edilir mi? Amazon üzerinden alacağım taksit görünüyor ne dersiniz arkadaşlar?
    Düne kadar Buds kulaklık hediyesi vardı sanırım piyasa fiyatı 500, 600 lira arası olan bir kulaklık. Bu sabah itibariyle bu kampanya bitmiş.

Normalde Samsung telefonlarının fiyatı çıkış tarihinden itibaren 2, 3 ay içinde hissedilir derecede düşer ancak öyle kontrolsüz ve dalgalı bir kur yaşanan ülkemizde 15 gün sonra dövizin ne olacağı belli olmadığı için bugünden kimse bir şey diyemez. Eğer dövizde büyük bir kıpırdanma olmaz ise telefonun fiyatı 3 aya kalmaz düşer. Eğer dövizde fırlama olursa bu fiyatı bile ararsınız.

Ekonomi bakanı "ben kurla ilgilenmiyorum" diyen bir ülkede her şey beklenir. Beklerseniz büyük ihtimal fiyat 3.500 civarına kadar düşecektir. Yalnız bu yazımdan beni sorumlu tutmayın. Yarın döviz ne olur bilinmez. Keşke dün bu kampanyayı görseydiniz.

Dostum noktalama işaretleri ve paragraf kullansanız yazdıklarınız daha anlaşılır olurdu. Tüm yazı tek cümle gibi olmuş.

Forumda bolca M51 telefon için wifi veya şebeke problemleri okuyorum. Merak edip eşimin M51'i kontrol edeyim diyerek dün akşam bir kaç saat kurcaladım.

Wifi'de kopma kesinlikle olmadı, şebeke 4 diş olması gerekirken kendi kullandığım S7 Edge ile aynı şekilde 3 diş çekiyor. Eşime wifi bağlıyken kopma yaşıyor musun veya telefon görüşmelerinde sıkıntı yaşadığın oldu mu diye sordum "hayır hiç yaşamadım" dedi. Eşim bu sorunlar olsa bunu fark edecek kadar konuya hakim ve telefonu işi gereği elinden düşürmüyor.

Bu konudaki kendi düşüncem; bahsedilen problemlerin çoğunun modem, internet servis sağlayıcı ve şebeke problemleri nedeniyle kaynaklanıyor. Eğer telefondan kaynaklanan bir problem olsaydı bunu bir iki saatlik kurcalamamda anlardım. Belli ki telefon modem ve şebeke konularında seçici davranıyor.

Sahip olduğum telefonu gittiği yere kadar kullanırım, bu hep böyle olmuştur ama başına bir şey gelirse artık amiral gemisi telefon bakmayacağım çünkü buna gerek yok. M51 batarya, amoled ekran ve orta halli kamerasıyla ortalama bir kullanıcının tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor.

Eşimin ufak bir dükkanı var, Instagram üzerinden satış da yapıyor. Gün içinde telefon elinden düşmüyor diyebilirim. Hiç bir kısıtlama olmaksızın kullandığı halde akşam eve geldiğinde telefonunun şarjını %70'in altında görmedim. BT, gps hep açık, iki mail hesabı için senkronizasyon hep açık, ACR ses kayıt programı açık, AOD zaten söylemeye gerek yok hep açık, Instagram, Whatsapp sürekli yazışma halinde olduğu halde bu şekilde.

Yok yere şu kadar saat ekran süresi aldım veya alamadım diye hayatı kendinize zehir etmeyin. Mis gibi telefon, herkese 2 gün yeten şarjı var. Allah başka dert keder vermesin.

Batarya konusuna bir aciklama getirelim su anki piyasada yuzde 90 4500 amperlik bataryali telefonlar satiliyor ve bu telefonlar 3 ay sonra ancak bir günü cikarta biliyor simdi bu telefon 7000 amper yani 1.5 gun garanti ama sanki batatya 9000 amperlik gibi bir beklenti var bu telefon telefonla isi olan adamin acaba bataryadan dolayi isim yarida kesilii endisesini ortadan kaldiran bir model yani dolu dolu bir gunu cikarirsiniz aksama yuzde 30 la girersiniz ha telefonunaz kullaniyorsaniz zaten banko 2 gun gider bazi arkadaslar okadar beklentiye girmislerki sanki bataryayi evin sebekesine baglacaklar faturalarini yariya indirecekler birde herkesin kullanimina gore degisir batarya lar cok kasmaya gerek yok gayet iyi bir model dokummatik fena ekran super batarya bir numara islemci 2 yil uzmez tam bir f/p telefonu azdaha mi 10 lite alacaktim Allahtan bu model cikti

Ben ekran saatine takılmıyorum. Tek istediğim şu ve telefon bunu karşılıyor: Sabah telefonu aldığımda, akşama kadar dolu dolu kullanıp şarj sıkıntısıyla uğraşmamak. Müzik dinliyorum, bir şeyler okuyorum, sosyal medyayı kullanıyorum ve bunu yaparken hiçbir eksiklik hissetmiyorum. Arkadaşlarımsa şarj peşinde koşuyor. Özellikle şehir dışına çıkanlar için harika. Bilgisayar da olmuyor tamamen telefona bağımlı oluyorsunuz. Bu durumda bataryanın sizi o günü rahat çıkartması çok önemli. Geçen gün havalimanında iki saat tehir oldu. Hiç sıkıntı yapmadım. Taktım kulaklığımı iki saat sıkılmadan takıldım. Şarjımın da en az yarısı duruyordu. Bu müthiş bir rahatlık.
  • Binbaşı
    1856 Mesaj
    Konu hayırlı olsun. Yalniz ülkemiz de satisa çıktı bile :) hepsiburada da 3799 lira'ya satiliyor.

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-m51-128-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000X735D?magaza=Hepsiburada

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    4660 Mesaj
    HB web sitesinde ürün sayfasinda yer alan canlı destekten indirim isteyince az da olsa bir indirim tanımlıyorlar, bilginiz olsun...

• Yüzbaşı
    975 Mesaj
    selam arkadaşlar sizlere bir sorum var şimdi A serisi mi yoksa M serisi? örnek a31 mi m31 mi? normal kullanıcıyım uzun süre kullanırım

Orijinalden alıntı: turgut reis

selam arkadaşlar sizlere bir sorum var şimdi A serisi mi yoksa M serisi? örnek a31 mi m31 mi? normal kullanıcıyım uzun süre kullanırım
    M serisi bataryasi ile one çıkıyor. A serisi daha ust segmentte ama aralarinda yazilim harici cok fark yok. Misal m51, a71 ile batarya haric neredeyse ayni donanim ve ozellikleri tasirken, yazilim tarafından bazi kirpmalar olmus.

Bixby, edge paneli vs ne kadar onemli tabi o tartışılır. Ama guvenli klasor olmamasi bana gore buyuk eksiklik.

• Yarbay
    4660 Mesaj
    GSMarena sitesinde yazan şarj detaylarında "reverse charging" yazıyor. Ne demek olduğunu bilen var mı acaba ?

• Binbaşı
    1137 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

GSMarena sitesinde yazan şarj detaylarında "reverse charging" yazıyor. Ne demek olduğunu bilen var mı acaba ?
    Ters şarj olayı. USB-C girişi olan telefonlara kablo üzerinden şarj yapabiliyorsun.
    |
    |

Orijinalden alıntı: ercaner jr.

M serisi bataryasi ile one çıkıyor. A serisi daha ust segmentte ama aralarinda yazilim harici cok fark yok. Misal m51, a71 ile batarya haric neredeyse ayni donanim ve ozellikleri tasirken, yazilim tarafından bazi kirpmalar olmus.

Bixby, edge paneli vs ne kadar onemli tabi o tartışılır. Ama guvenli klasor olmamasi bana gore buyuk eksiklik.

Alıntıları Göster
    selam teşekkür ederim o zaman A serileri üst segment o zaman M31 yerine A 31 almam benim için daha iyi demek

• Yüzbaşı
    632 Mesaj

A serileri üst segment falan değil hocam. A serileri ile M serileri orta segmente hitap eden modellerden oluşuyor genel olarak. A10-M10, A20-M20 gibi alt segment cihazlar da bulunuyor. Üst segment dediğimiz amiral gemilerini S ve Note serileri oluşturuyor. A ve M serileri arasında yazılım anlamında ufak kırpmalar olsa da M serisi A serisinden daha iyi bir konumda. Mesela numaralandırma olarak M31 ile A31 in benzer özelliklerde bekliyorsunuz ama hayır M31, A31 in kat kat önünde. M31 anca A51 ile kıyaslanır. Hatta tercihe göre bence M31 alınır. Samsung, A serisinin daha çok satmasını istediğinden M serisini arka planda tutsa da hem fiyat hem performans olarak M serileri bir adım önde oluyor hep. Yazılım anlamında sadece güvenli klasör, knox koruması vs gibi ufak tefek özellikler M serisinde yok sadece. Yani yazılım dışında M serileri ile A serilerinin bir farkı yok. A serilerinin, M serilerinden üstün olma gibi bir durumu yok.
    |
    |
    turgut reis kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    72 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ridvan_gfb21

Ne kadar indirim yapılıyor bilginiz var mı ? Teşekkürler.
    |
    |
    gokmay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fazla değil 50 lira ama hiç yoktan iyidir. Ben çok zorlamadım, bilmiyorum farklı bir miktarda tanımlama da yaparlar belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 15 Eylül 2020; 10:17:13 >
    |
    |
    ridvan_gfb21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    72 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ridvan_gfb21

HB 10 lira kargo ekliyor toplam indirim 40 olur. Samsungdan sipariş vermiştim. İptal etmedim o yüzden. Bilgi için teşekkürler.
    |
    |
    gokmay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tercih senin 🙋‍♂️

|
    |
    ridvan_gfb21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1562 Mesaj
    Konu sahibi konuya bakıp biraz düzenleme yapsa...
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcin.irgin -- 15 Eylül 2020; 12:2:5 >
    |
    |
  • Yarbay
    4233 Mesaj
    takip.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |

Hem de sAMOLED+ ekranı ile...

Sanırım sony'nin cmos sensörünü kullanıyor (IMX 682) ve maalesef OIS yok. Günlük kullanım için ideal bir cihaz olmuş.

Önem verdiğim pil ve kamera. Sizce ihtiyacimi en iyi hangi telefon karşılar. S8den m51 geçilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Sohbet
Ekonomi
Gülüş Tasarımı
SEO
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.