Şimdi Ara

LG AS-W126mmF0 Prestige inverter kullanan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
2
Favori
32.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaşlar 1 haftadır yorumlarınızı okuyorum.. Fiyat performans kıyaslaması yaptığımda LG prestige inverter AS-W126mmf0 modelinde karar kılmak üzereyim..

Daha önce kullanan arkadaşlar var mı ve yorumları nelerdir merak ediyorum... Ben sadece soğutma amaçlı kullanacağım için EER 4.6 oldukça mantıklı geldi.. Sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum...

• Arkadaşım bende senin yazdığın klimanın 9 binliğini istiyorum,varmı kullanıcı yorumları bu modelle ilgili.Üstelik 9'binliğin Eer-Cop değerleri aynı 5,6-5,6 .Birde buna alternatif olarak Toshiba Ras 10Skvr olabilir.Zaten evin salonunda Ras 20 Toshiba var.Ama değerleriyle bu cihaz çok iyi duruyor birde gerçek hayat yorumlarını alsak çok iyi olur
  • Kullananı bizzat göremedik daha ama,skvr ile karşılaştırmak bu klimaya hakaret olur Tos.P serisi ile karşılaştırılabilir.Ben cihazı stand ta yakından inceledik ,kaliteli bir ürün,görünüş muhteşem,teknik değerler ise fevkaladenin fevkinde.Fiyat tabiki de biraz yüksek,ama bana kalırsa değer,tabikişinin bütçesine göre değişir.Bu cihaz bu parayı hakkeder bence.

Bu kadar yağladık ,balladık ,hadi alın kullanın da görelim gariii!!

• quote:

Orijinalden alıntı: coelecanth

Selam arkadaşlar 1 haftadır yorumlarınızı okuyorum.. Fiyat performans kıyaslaması yaptığımda LG prestige inverter AS-W126mmf0 modelinde karar kılmak üzereyim..

Daha önce kullanan arkadaşlar var mı ve yorumları nelerdir merak ediyorum... Ben sadece soğutma amaçlı kullanacağım için EER 4.6 oldukça mantıklı geldi.. Sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum...

Yerel LG satıcısı (İstanbul) bana LG prestige inverter ASNW126mmf0 için 2800 TL rakam verdi. Daha iyi rakam bulan varsa memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Kullananı bizzat göremedik daha ama,skvr ile karşılaştırmak bu klimaya hakaret olur Tos.P serisi ile karşılaştırılabilir.Ben cihazı stand ta yakından inceledik ,kaliteli bir ürün,görünüş muhteşem,teknik değerler ise fevkaladenin fevkinde.Fiyat tabiki de biraz yüksek,ama bana kalırsa değer,tabikişinin bütçesine göre değişir.Bu cihaz bu parayı hakkeder bence.

Teşekkürler üstat yorumların için.Bende 12m'lik odam için performanslı 7-9 btu bakıyorum.Eer-Cop değerleri 3,5-5 civarı başka bildiğiniz model var mı?

"Chesster1977" 9'luk fiyatı sordunuz mu peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: xbr

quote:

Kullananı bizzat göremedik daha ama,skvr ile karşılaştırmak bu klimaya hakaret olur Tos.P serisi ile karşılaştırılabilir.Ben cihazı stand ta yakından inceledik ,kaliteli bir ürün,görünüş muhteşem,teknik değerler ise fevkaladenin fevkinde.Fiyat tabiki de biraz yüksek,ama bana kalırsa değer,tabikişinin bütçesine göre değişir.Bu cihaz bu parayı hakkeder bence.

Teşekkürler üstat yorumların için.Bende 12m'lik odam için performanslı 7-9 btu bakıyorum.Eer-Cop değerleri 3,5-5 civarı başka bildiğiniz model var mı?

Yok. O zaman için düşünmediğimden sormadım. Bu aralar 9köy beyefendinin büyük alanları küçük klima ile soğutabilirsiniz, gereksiz harcama yapmayın fikrini de takip ediyorum. Bu anlamda 9000'lik aklıma girmeye başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chesster1977 -- 20 Mayıs 2013; 2:36:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chesster1977

quote:

quote:

Yok. O zaman için düşünmediğimden sormadım. Bu aralar 9köy beyefendinin büyük alanları küçük klima ile soğutabilirsiniz, gereksiz harcama yapmayın fikrini de takip ediyorum. Bu anlamda 9000'lik aklıma girmeye başladı.

Bu aralar 9köy beyefendinin büyük alanları küçük klima ile soğutabilirsiniz, gereksiz harcama yapmayın fikrini de takip ediyorum.

teşekkür ederim takibiniz için. bir ayrıntıyo belirteyim benim burada esas demek istediğimi tek alan için alınız yanir bir oda veya bir salorn gibi. mesela şöyle tek bir odaya 12lik lazımsa 9luk bile yeter gibi.

ama kendi kullandığım klima oldukça büyük alanda. burdaki avantajımsa odaların hole açılması. klima ters bir yönde dursa bu etkiyi göstermez bu durumları göz ardı etmeyin

bizler hep ekonomi açısndan bakıyporuz duruma yoksa mutlak her alan için ayrı makine alınması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: 9köy

quote:

quote:

quote:

Bu aralar 9köy beyefendinin büyük alanları küçük klima ile soğutabilirsiniz, gereksiz harcama yapmayın fikrini de takip ediyorum.

teşekkür ederim takibiniz için. bir ayrıntıyo belirteyim benim burada esas demek istediğimi tek alan için alınız yanir bir oda veya bir salorn gibi. mesela şöyle tek bir odaya 12lik lazımsa 9luk bile yeter gibi.

ama kendi kullandığım klima oldukça büyük alanda. burdaki avantajımsa odaların hole açılması. klima ters bir yönde dursa bu etkiyi göstermez bu durumları göz ardı etmeyin

bizler hep ekonomi açısndan bakıyporuz duruma yoksa mutlak her alan için ayrı makine alınması lazım

Şu mesajımda kullanım alanımı ifade etmiştim kocausta da Mitsubishi İnverter MSZ-GE35VA tercihini ifade etti ama ücretine dikkat ettiğimde 3.500 gibi gördüm. Bu benim için yüksek bir rakam. LG Prestige İnverter serisi olabilir. Mesela 12.000'lik AS-W126MMF0 veya 9.000'lik LG AS-W096MMF0 . Aslında 9000'lik olan 5,6 COP EER değerleri var. Harika görünüyor ama ifade ettiğim gibi geniş bir oda ve güney cephe full güneş alıyor. Kışın pek güzel ama İstanbul'da yaz sıcağını cidden hissediyoruz. 9000'lik acaba yeterli olur mu? Yeterli olduğu zaman enerji kullanımı acaba artarak 12.000'lik ten fazla olarak faturaya yansır mı? Aklımda bu tip soru işaretleri var. Maalesef biraz da pimpirikli birisiyim iyice incelemeden domates bile alamama huyum var. Acaba nasıl hareket etsem en fiyat-performans bakımından ideali olur? Marka takıntım yok ama güvenilir markalardan vazgeçemiyorum (belki de var!?) :)

Önceki mesajımda yazmayı düşünemediğim bir not da evde bebek olması. Son olarak odanın bir krokisini çizsem klimayı yerleştirme konusunda tavsiyenizi alabilir miyim?

• Arkadaşlar klimayı aldım eve taktırdım çok şükür, yarın da elektrik bağlantısı yapılacak.. İlk deneme çalıştırması yaptığımızda cihaz hemen kendini belli etti ama henüz 7/24 çalıştırmadığım için tam olarak yorumlayamayacağım.. Sadece şunu söyleyebilirim flaplar aşağıdan yukarı doğru açıluyor ama 180 derece açılıyor yani :) fena deil o konuda.. Bir de hindi gibi kabarıyor alet, çok komik :)

MSZ-GE35VA almak üzereydim ancak çok araştırdım Eurovent sertifikasını da görünce için rahatladı ve AS-W126MMF0 modelini satın aldım.. ilk firsatta diğer izlenimlerimi de sizlerle paylaşacağım..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şu mesajımda kullanım alanımı ifade etmiştim kocausta da Mitsubishi İnverter MSZ-GE35VA tercihini ifade etti ama ücretine dikkat ettiğimde 3.500 gibi gördüm. Bu benim için yüksek bir rakam. LG Prestige İnverter serisi olabilir. Mesela 12.000'lik AS-W126MMF0 veya 9.000'lik LG AS-W096MMF0 . Aslında 9000'lik olan 5,6 COP EER değerleri var. Harika görünüyor ama ifade ettiğim gibi geniş bir oda ve güney cephe full güneş alıyor. Kışın pek güzel ama İstanbul'da yaz sıcağını cidden hissediyoruz. 9000'lik acaba yeterli olur mu? Yeterli olduğu zaman enerji kullanımı acaba artarak 12.000'lik ten fazla olarak faturaya yansır mı? Aklımda bu tip soru işaretleri var. Maalesef biraz da pimpirikli birisiyim iyice incelemeden domates bile alamama huyum var. Acaba nasıl hareket etsem en fiyat-performans bakımından ideali olur? Marka takıntım yok ama güvenilir markalardan vazgeçemiyorum (belki de var!?) :)

Önceki mesajımda yazmayı düşünemediğim bir not da evde bebek olması. Son olarak odanın bir krokisini çizsem klimayı yerleştirme konusunda tavsiyenizi alabilir miyim?

dostum tabi bir çizm yapın. ben şahsen mitsubishi electricten şaşmam. lg daha tam denenmedi ve yeni bir ürün

flapları yüzünden soğuk çarpma sorunu olabilir diyor birol usta. bahar kampanyasından basediliyor me için bence acele edin. ayrıca lg yi dah aöncee inceledin eurovetteki modelle kodları tutmuyor. cop yüksek olsa bile çok takmayın. bir çok durumda gerçekçi olmayabiliyor. benim eski me klimamın cop değerleri düşük ama bir dolu video yayınladım nasıl tasarruflu çalıştığına dair.

bu konuda sn testereci dostumuzun bir sözü baya güzel ölçü olabilir. kendisinede selam olsun.

http://i.imgur.com/fUjZxaL.png

forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=71190711

http://forum.donanimhaber.com/m_70536228/f_//tm.htm#71190711

• quote:

Arkadaşlar klimayı aldım eve taktırdım çok şükür, yarın da elektrik bağlantısı yapılacak.. İlk deneme çalıştırması yaptığımızda cihaz hemen kendini belli etti ama henüz 7/24 çalıştırmadığım için tam olarak yorumlayamayacağım.. Sadece şunu söyleyebilirim flaplar aşağıdan yukarı doğru açıluyor ama 180 derece açılıyor yani :) fena deil o konuda.. Bir de hindi gibi kabarıyor alet, çok komik :)

MSZ-GE35VA almak üzereydim ancak çok araştırdım Eurovent sertifikasını da görünce için rahatladı ve AS-W126MMF0 modelini satın aldım.. ilk firsatta diğer izlenimlerimi de sizlerle paylaşacağım..

hayırlı olsun dostum alttaki mesajımı dikkate almayın. mesajınız görmedim. sayfamdaki
    ikazları kontrol ederek yazıyordum. görsem daha dikkatli yazardım. artık sizden klim ahakkınd abilgileri bekleriz.

• Bilgi:Klimaplus 15 hazirandan itibaren yeni ürünlerini kullanıma sunucakmış.(reklamsızdır)
  • quote:

Arkadaşlar klimayı aldım eve taktırdım çok şükür, yarın da elektrik bağlantısı yapılacak.. İlk deneme çalıştırması yaptığımızda cihaz hemen kendini belli etti ama henüz 7/24 çalıştırmadığım için tam olarak yorumlayamayacağım.. Sadece şunu söyleyebilirim flaplar aşağıdan yukarı doğru açıluyor ama 180 derece açılıyor yani :) fena deil o konuda.. Bir de hindi gibi kabarıyor alet, çok komik :)

10 numara makine,sen bakma köylüye ,o marka takıntılıdır,bir dandikini var ,birde tarihi me,,takılıp duruyor kendi kendine..

• quote:

quote:

10 numara makine,sen bakma köylüye ,o marka takıntılıdır,bir dandikini var ,birde tarihi me,,takılıp duruyor kendi kendine..

vaayy kıl birol nerdesin be

senin övdüğünlerin dandikin kadar başarılı olsunda. ne o len tarih seni affetmez kıl çalışan klimayı söküp atcezmi. ne diye me üretimi dediğin diamondu atmaya kıyamıyorsun ama zibro 30 serisini deişmeye çalışıyorsun. söylimmi len kocaustaya pis antisemitist.

bu arada cop ve eer durumlarında kıllık etmiştin hatırla eskiden cop a da eer yede iki ismin verilebildiğine dair karşı çıkıp kıllık etmiştin.

https://en.wikipedia.org/wiki/Coefficient_of_performance

al buda eski aksa fuji distribütörünün sitesinden burdada eer olarak hem ısıtma hemde soğutmada kullanılmış.

zırtına yapıştır dolaş pardon dükkana yapıştır kıl

• quote:

Merhaba öncelikle hayırlı olsun.

Aynı klimayı almak üzereyim. Yorumlarınızı bekliyorum. İlk izlenimleriniz nedir?

• quote:

quote:

quote:

vaayy kıl birol nerdesin be

senin övdüğünlerin dandikin kadar başarılı olsunda. ne o len tarih seni affetmez kıl çalışan klimayı söküp atcezmi. ne diye me üretimi dediğin diamondu atmaya kıyamıyorsun ama zibro 30 serisini deişmeye çalışıyorsun. söylimmi len kocaustaya pis antisemitist.

bu arada cop ve eer durumlarında kıllık etmiştin hatırla eskiden cop a da eer yede iki ismin verilebildiğine dair karşı çıkıp kıllık etmiştin.

http://en.wikipedia.org/wiki/Coefficient_of_performance

al buda eski aksa fuji distribütörünün sitesinden burdada eer olarak hem ısıtma hemde soğutmada kullanılmış.

zırtına yapıştır dolaş pardon dükkana yapıştır kıl

Len köylü o kadar okuyup hatim indiriyorsun,Wikipedia nın her yazdığı doğrumudur sence.Sen yaz bakalım wiki..ye halamın sakalı vardı ,amcam oldu artık diye,bakalım ne olacak.

EER soğutmadaki verimlilik
    COP ısıtmadaki verimlilik

Bu değerleri inceleyen ve sınıflandıran ise EUROVENT tir.Dogru bilgi oradadır.Bu veriler Avrupa da da standart olarak kabul ediliyor,aynı zamanda TSE de aynı verileri kullanıyor.Yani o kataloğlara yazanların kendi ayıbı yada eş...kliği,tabi çoğunu da matbaa tasarımda oluşan hatalar,adamlar kopyala yapıştır yapıyor.çok takılma oralara hepsi aynı kapıya çıkar.sen cepten çıkana bak....

hadi bay!!!

• quote:

Len köylü o kadar okuyup hatim indiriyorsun,Wikipedia nın her yazdığı doğrumudur sence.Sen yaz bakalım wiki..ye halamın sakalı vardı ,amcam oldu artık diye,bakalım ne olacak.

EER soğutmadaki verimlilik
    COP ısıtmadaki verimlilik

Bu değerleri inceleyen ve sınıflandıran ise EUROVENT tir.Dogru bilgi oradadır.Bu veriler Avrupa da da standart olarak kabul ediliyor,aynı zamanda TSE de aynı verileri kullanıyor.Yani o kataloğlara yazanların kendi ayıbı yada eş...kliği,tabi çoğunu da matbaa tasarımda oluşan hatalar,adamlar kopyala yapıştır yapıyor.çok takılma oralara hepsi aynı kapıya çıkar.sen cepten çıkana bak....

hadi bay!!!

ulen inatçı kör herif. alttaki yazıya dair yazdığımı biliyorsun

ulen gizlemeci körlük yapma konuyu biliyorsun.

kocaustadan alıntıdır

COP sadece klima ısı hesaplarında değil, başka alanlarda da kullanılan yaygın bir verimlilik kısaltması.
    Hatta ilk zamanlar ısıtmada COP, soğutmada COP diye yazardı çoğu firma da. Bazıları da her ikisindekini EER diye.
    EER daha spesifik, sadece soğutma işlerinde kullanılan bir şey.
    Derinine girersek EER ve COP hesaplamasının mantıkları çok farklı da, uzun iş...

adam ne yazmış buraya cop ve eer değerlerinin ESKİDEN her ikiside kullanılabiliyordu demiş değilmi?

işin özünde değişen bir şey yok. alarko her iki değeride cop olarak belirtmiş. salakmı bu adamlar yep yeni pkvp gelecekte onda dahi hata yapıp her iki değerede cop yazıcaklar. konunun özü neyse onun üstünden gitmişler. ayrıca devamlı model değişsede bunu önemsemiyorlar hala. bu bir hata olsa heralde göremeyecek kadar kör olmazlar. 2 gün sonra bakmışın onlarda yeni sisteme göre teknik değerler yazarlar.

aynı durumda hitachi firması her iki değeri hem eer hemde cop olarak vermiş. bende vikipedia maddesini ekledim bunlara en güzel son örneğide ESKİDEN sözünün paralelinde AKSA firmasının fuji electriclerde hem ısıtmada hemde soğutmada değerleri EER olarak yazdığını resimledim.

yanlış bunun neresindede şimdi yok kıllısımı zevk verir kılsızımı vikipediaya yaz diyorsun kıl. hadi bir firma hata yaptı her firmada hata yaptı desekte bu 3 firmada beyinsizmi. eurovent yeni değerler beliriyorsada işin özüne aykırı bir şey yokki firmalar yanlış yapmış diyorsun. bence ısıtma olsun soğutma olsuncop olarak veya eer olarak belirtilmesinde hiç bir mahsur yok.

ona bakarasan işine gelince yeni seer değerleri doğrudur diyorsun işine gelmeyince bu değerleri almakla iş bitmiyor diyorsun en sonunda seni yazıcam vikipedia ya .

iyi oku bedavadan yazmadım adam ne demiş. kocaustaya gıcıksan gıcıksın.

yahu anlatmak istediğim durum sadece bu To convert: COP=EER/3.412. dönüştürme sabit sayısı. cop =eer bölünüz demiş adamlar ikiside ısı değeri olduğu için benmi yazdım bunu. ok usta sensin saygımız var ama ikiside ısı değeriyken burda anormallik nerede. bugün ikisinide aynı yazarlar 2 gün sonra ayırırlar.

al sana son etiket bunu kesin sırtına as yanlız daikinde salakmış bak.

R22 ye yazmakla kalmamış birde R410larada yazmış. hadi belge eski diyelim.[/b]

üstelik R410 ların sadece soğutma yapan modellerinde dahi EER yerine COP kullanmış. ne var şimdi bunda çokmu anormal yoksa ille onlardamı hata yapmış? vikipediada kıl birol işine geldiği gibi konuşur yazıyor. muz bulamayınca hıyarın üstüne şeker döker muz diye iddia eder diyor. şimdi bana esas hıyar sensin diycen ben kaçim artık bir ara diğer yazdığım bölümlere taşırım bu yazımı.

• Len arkadaş başlık LG ,sen yine içine ettin işin,yaptın EER COP ,ulen ikiside aynı kapı.Bende diyorum ki KVB ,hade bakalım KVB=W/W (KVB klima verimliliği Birol) al şimdi oyna kumda...
  • quote:

Len arkadaş başlık LG ,sen yine içine ettin işin,yaptın EER COP ,ulen ikiside aynı kapı.Bende diyorum ki KVB ,hade bakalım KVB=W/W (KVB klima verimliliği Birol) al şimdi oyna kumda...

kıvırma len dansöz. ozaman sataşma alma cevabını kıl. zamanında beni kızırmasan ne diy ebende burayı doldurayım. birol verimiymiş verimin iyiyse ozaman sen git kumda oyna.. yok yok sultanahmette zil tak oyna turistler çok hemide

kıl adam burda bitirmedenönce eski model me gece baktım 221 watt a düşmüş.

son olarakta şunları ekliyim bitsin. burdada cop yerine eer kullanılmış ısıtma ve soğutma için. özelliklede soğutma veya ısıtmanın w/w ölçüsüdür denmiş.

http://www.serki.com/index.php?bolumsec=terimler&id=7o80ra

http://i.imgur.com/kidhTwY.png

konuya dönersek ozaman. arkadaş şu flap meselesine baksa bir.

bu videonun 5. dk 40. sn itibarıyla flap aynı duruma gelip çalışıyormu. soğuk havanın çarpmaması açısından. sen tam kontrol edemedim gibi bişeler demiştin yanılmıyorsam.

• Köylü şu testi video ya alırken birde klima hava emişine dereceni koyda onuda görelim.bakalım ne emiyor,ne üflüyor kaç watt çekiyor.
    Birde senin flaplarda takla atıyor galiba Diamondlar gibi.Telefon dandik bilader görüntü puslu.Bak dikkat et kurtlar puslu havayı sever ha!!
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.