Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Doğru ayarlara bi kere alışırsanız bir daha o parlak patlak cıvcıvlı ayarlı ekranlara baktığınızda ıyy bu ne dersiniz :)

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Söylediğim bir monitör satışa çıktı ama satıcısı henüz Amazon değil. Elbette talep ettiğim ürünün hemen satışa koyulmasını beklemiyorum ama en azından taleplerimizi dikkate alacaklarını da düşünüyorum. Ürün çeşitliliği de aslında çok da kötü değil. Ama elbette iyileştirilebilir. Teknoloji ürünlerinde diğer firmalar promosyon yaptığı zaman hemen onların fiyatının altına çekiyor Amazon. Hepsiburada bence bir şekidle TR pazarında tutunur. Satışlarının çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Belki kendi beklentilerinin altındadır. Bu yıl durumlar daha da sallantıda. N11 de mesela hala 11.11 kampanyası açıklamadı. Bu seneki indirimler kurlardan dolayı biraz sönük geçebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Söylediğim bir monitör satışa çıktı ama satıcısı henüz Amazon değil. Elbette talep ettiğim ürünün hemen satışa koyulmasını beklemiyorum ama en azından taleplerimizi dikkate alacaklarını da düşünüyorum. Ürün çeşitliliği de aslında çok da kötü değil. Ama elbette iyileştirilebilir. Teknoloji ürünlerinde diğer firmalar promosyon yaptığı zaman hemen onların fiyatının altına çekiyor Amazon. Hepsiburada bence bir şekidle TR pazarında tutunur. Satışlarının çok da kötü olduğunu düşünmüyorum. Belki kendi beklentilerinin altındadır. Bu yıl durumlar daha da sallantıda. N11 de mesela hala 11.11 kampanyası açıklamadı. Bu seneki indirimler kurlardan dolayı biraz sönük geçebilir.

Çok geç olmadan taleplerin dikkate alınması da iyidir tabii ki.  

Amazon'un sistemi yapay zeka tabanlı olduğu için; sistem içerisinde öncül olarak baz alınan sitelerin belli bir süre sonra altına fiyat giriyor. TR'ye ilk geldiği zamanlar neredeyse herkesi ve çok kısa sürelerde baz alıyordu fakat bu durum birçok kişi tarafından kötü amaçlı kullanılınca TR'ye özel olarak değiştirildi, revize edildi (herhangi bir sitede bilinçli olarak düşük fiyat ayarlanıp, amazon'dan daha düşük fiyatlı ürün alan firmalar oldu).  

HB'nin durumunu konuşuyorduk ki birkaç gündür reklamlarda Cem Yılmaz ile anlaştıklarını görünce; dedim ki durumlar iyi demek ki...  

• Monitörü kullanıyorum, memnunun. Benim için en büyük eksisi hem DP hem de HDMI girişini kullanan birisi olarak hangi girişte sinyal varsa o girişi otomatik aktif etmemesi oldu. Örneğin hem masaüstü bilgisayar hem laptop bağlı ise, birisini kapattığımda (sinyal gittiğinde) öteki girişe geçiş yapmıyor. Duruma göre ekranda uyarı çıkabiliyor aktif edeyim mi diye. Bana kalırsa otomatik aktif etme özelliği bu seviyedeki bir monitörde kesinlikle olması gerekli. LG forumlarında da birkaç tane benzer başlık gördüm ancak LG'nin yanıtı "maalesef yok, teknik abilere ilettik"ten öteye gitmemiş. Belki bir firmware güncellemesi yaparlar.

• Aynı panel rakibi Dell'in incelemesi geldi.

Stokta bulabilirseniz ve fiyatları yakınsa tercih edilebilir. Dell bizde nedense daha pahalı bir politika sürdürüyor. Adam incelemede LG den ucuza aldık diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 19 Ekim 2020; 19:33:18 >
  • Hayırlı akşamlar, napıyosunuz sayın konu sakinleri :D monitörü yeni alanlar nasıl gidiyor memnun musunuz :D

• CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt

En büyük farkları gl850 modelinin daha geniş renk gamına sahip olmasıdır, bunun dışında usb çıkışı gibi küçük farklarda mevcuttur. Geniş renk gamı sizin görsel tercihinize kalmış birşey, gl83 daha doğal renkler sunarken gl850 daha doygun renklere sahip, renk olarak ikiside bana uygun derseniz fiyat olarak daha uygun olanı almanızı tavsiye ederim, arada 800tl fark için gl850 değmezken şuanki 400tl fark için gl850 modeli daha cazip bir seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 20 Ekim 2020; 13:53:30 >
  • Görüntü olarak memnunum,ergonomi olarak sıkıntı var.Elbette bilerek aldım,lakin sağa sola dönme hadisesi bu klasta bir monitöre yakışmadı diye düşünüyorum.Lazım oluyor,alltan düzeltmek de zor kauçuklu herhalde zorlanıyorum.Bunun çözümü monitör tutucu almak herhalde.

• hEro_ kullanıcısına yanıt

Geçişlerde bir sıkıntı olabilir,bende de şöyle bir durum var.Boot esnasında monitör geç açılıyor,neredeyse windows açılışı tamamlayacak.Bios ekranını vs atlıyorum yani.Eğer müdahale edip güç tuşuna basarsam tamam,ama kendi haline bırakırsam böyle.Sizde durum nasıl, bu sorun bana mı özgü ? Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

• Legend3017 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nasıl kontrol edeyim? Bilgisayardan önce monitörü açayım 5-10 saniye bekleyeyim (standby'a düşsün), sonra pc'yi açıp görüntünün kaç saniyede geldiğine mi bakayım?

• hEro_ kullanıcısına yanıt

Bilgisayar açma tuşuna bastığınızda görüntü ne zaman geliyor,bana o lazım zahmet olmazsa.Bende windows profil giriş sayfasında geliyor görüntü,Samsung kavisli monitörümde anında geliyordu. (SSD var)

• quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Görüntü olarak memnunum,ergonomi olarak sıkıntı var.Elbette bilerek aldım,lakin sağa sola dönme hadisesi bu klasta bir monitöre yakışmadı diye düşünüyorum.Lazım oluyor,alltan düzeltmek de zor kauçuklu herhalde zorlanıyorum.Bunun çözümü monitör tutucu almak herhalde.

Monitör standı gördüğüm en büyük kolaylıklardan biri. Yıllardır kullanıyorum, ergonomisi gerçekten bambaşka..

Stand bir kere kullanınca artık geri dönüşü yok konfor anlamında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 20 Ekim 2020; 20:22:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Geçişlerde bir sıkıntı olabilir,bende de şöyle bir durum var.Boot esnasında monitör geç açılıyor,neredeyse windows açılışı tamamlayacak.Bios ekranını vs atlıyorum yani.Eğer müdahale edip güç tuşuna basarsam tamam,ama kendi haline bırakırsam böyle.Sizde durum nasıl, bu sorun bana mı özgü ? Kullanan arkadaşlar yorumlarsa sevinirim.

Monitörümü hiç kapatmam. Hep uyku modunda kalır kullanmadığım zamanlarda.

(TV'ye geçtiğimde mesela Windows'dan monitörü kapattığım zaman, monitör sinyal almadığı için uyku moduna geçiyor)

Monitör uyku modundayken bilgisayarı açtığımda herhangi bir gecikme yaşamıyorum. (BIOS ekranı direk karşıma geliyor)

Hiç kapatmadığımdan monitörü o şekilde gecikme oluyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 20 Ekim 2020; 17:33:7 >

• Arkadaşlar merhaba monitörle ilgili bir sorunum var. Thunderbolltan DisplayPorta gidiyorum. Aspect ratiodan Just scan harici seçeneklerde monitör pırpır yapıyor. Yani florasan lamabası sönüp yanıyor gibi oluyor. Bu neden olabilir,

• Erdo4 kullanıcısına yanıt

Var mı tavsiye ettiğiniz f/p bir model ?

• VIVO'nun modelleri hem uygun hem kaliteli. Bende de VIVO var.

• Erdo4 kullanıcısına yanıt

Şimdi yeniden denedim,Automatic Stand by kapalıydı onu 4H ' a aldım.Bilgisayarı tamamen kapattım,açtım ama yok,olmadı.Neredeyse Windows tamamen hazırken görüntü anca geldi.BIOS ekranını vs atladım yine.Mutlaka bir ayarı atlıyorum herhalde,monitörün ayarlarını yine gezdim monitörden kaynaklı değil sanırsam.Ya biostan ya windows ile mi alakalı araştırmam lazım.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 21 Ekim 2020; 0:51:18 >
  • aresmar kullanıcısına yanıt

Evga 970 . Ama Samsung kavisli monitörde bu sorun yoktu,yine Displayport kablo ile kullanıyordum.Bios güncellemesinden bahsediyor varsa yapalım bakalım

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.