Yarbay
17 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
43 üye
Görüntülenme
Toplam: 172 (Bu ay: 0)
Gönderileri
BATTLEFIELD 4 SİLAH TEKNİK REHBERİ

Forumda sürekli yanlış değerlendirmeler gördüğümden konuya biraz açıklık getirmek için mini bir silah performans rehberi hazırlamak istedim.

Konuyla ilgili videolarım:


Bir silahın performansını etkileyen çok önemli 5 adet özellik vardır. Her etkiye aşağıda ayrı numara verdim takibi kolay olsun diye.

Önemli Silah Özellikleri:

(1). otomatik atışta sağa sola ne kadar dağıtır. (Accuracy - isabet) (bunu kontrol edemezsiniz)
(2). otomatik atışta ne kadar yukarı kalkar (Vertical Recoil - dikey sekme) (Ateş ederken yavaş yavaş aşağı çekerek kontrol edilebilir)
(3). İlk mermiden sonraki mermi ne kadar yukarı atar. (First shot recoil - ilk mermi sekmesi) (kontrol edilemez)
(4). Silahın dakikada kaç mermi attığı. (Rounds per minute veya RPM)
(5). Mermisinin verdiği hasar. (Mesafeye göre merminin verdiği hasar değişir aynı sınıf silahlarda %90 eşittir bu nadir istisnalar vardır)

Nispeten daha az önemliler:

(6). Silahın mermi hızı (velocity)
(7). Silahı tekrar doldurulma süresi. (reload speed)

Bu değerlerin toplam etkisi bir silahın ne kadar isabetli olduğunu gösterir.

Genelde bu değerlerden bir kısmı kötü bir kısmı daha iyidir. Dengeler silahı. OP (Over Powered yani Aşırı güçlü) olmaktan kurtarır.

Örnek 1: SCAR-H
(1). Çok iyidir.
(2). Kötüdür.
(3). Kötüdür.
(4). Yavaştır.
(5). Mermi hasarı standart assault sınıfından yüksek tek silahtır.

Örnek 2: AEK
(1). Kötüdür.
(2). Kötüdür.
(3). İyidir.
(4). Çok iyidir.
(5). Standart assault sınıfı hasarı verir.

Bu ikisini karşılaştırırken gördüğümüz şey SCAR-H nin kontrolü zor otomatik atışta berbat yakın mesafede zayıf ancak kontrollü kısa kısa atışlarla orta/uzun menzilde çok faydalı olacağıdır. AEK ise kontrolü çok zor kısa menzilde çok hızlı ölümcül ancak uzak menzilde bir işe yaramayacağıdır. İki silah tam olarak birbirinin zıttıdır.

Bu yüzden bir silahı değerlendirirken bu 5 hususa ilk önce bakmak gerekir. Tabii (6) ve (7) numaralara da dikkat etmek gerekir.

Diğer önemli husus ise bir silahın üzerine taktığınız eklentiler neyi etkiler neyi bozar neyi iyileştirir.

Silah Eklentileri:

1. Muzzle Break / Compensator:
Otomatik atışa yani (1-isabet) numaralı etkiyi %30 çoğaltır (kötüleştirir). Ama (2-dikeysekme) numaralı etkiyi %25 iyileştirir.

2. Heavy Barrel
Dikey sekmeyi (2-dikeysekme) numaralı etkiyi %50 artırırken (kötü) (1-isabet) numaralı etkiyi %50 iyileştirir.

3. Suppressor
Silahın mermi hızını düşürür menzili kısaltır, ancak sessiz ateş ettiğinizden ateş ederken haritada belirmezsiniz.

4. Flash Hider
Silahın ucundan çıkan alevi gizler.

5. Ergo grip / Vertical grip
Silahın hareket halinde ve nişan almadan atış durumlarında silaha eklenen ekstra isabetsizlik oranını (1-isabet) %50 azaltır.

6. Angled grip / Folding grip
Silahın ilk mermi sonrasındaki yukarı tırmanışını (3) %33 azaltır.

7. Stubby grip / Potato grip
Silahın otomatik atış isabet yüzdesini (1-isabet) %15 artırır

8. Laser
Silahın nişan almadan yapılan atışlardaki isabetini %25 artırır.


Tüm bu bilgiler ışığında her silahın aslında hem güçlü hem de zayıf olabileceğini, üzerine taktığımız eklentilerle zayıf noktalarının nasıl azaltılabileceği ve güçlü noktalarının nasıl daha da güçlendirilebileceğini görmüş oluyoruz.

Bu mini rehberime ek olarak mutlaka bakmanız gereken site ise symthic.com'dur. Her tür rakamsal istatistiki bilgiyi bulabilir her silahı karşılaştırabilirsiniz. Link:http://symthic.com/bf4-stats

En önemli bilgi mermi isabet grafikleridir mesela:http://symthic.com/bf4-accuracy-plots
Bu grafiklerden bir silahın otomatik atışta ne kadar isabetli olduğunu görebilirsiniz. Her renk tonu bir mermiyi gösterir. Yeşil ilk mermi kırmızıya gittikçe arkasından atılan mermilerdir. Yüzlerce deneme sonrası oluşan bir haritadır yani aslında.

Umarım yardımcı olmuşumdur.

Lütfen izin almadan kopyalamayın ve başka mecrada yayınlamayın. Teşekkürler.
-= BATTLEFIELD 4 GRAFİK DETAY AYARLARI + PERFORMANS İYİLEŞTİRME REHBERİ =-

Merhaba BF4 severler. Yeni bir rehberle yine karşınızdayım

Yeni hazırladığım video:Araştırmalarım sonucu ve yıllarca oyun oynamanın da getirdiği tecrübeyle sizlerde faydalanın diye grafik ayarları rehberi hazırlamak istedim.

Burada BF4 için en çok performansı etkileyen ayardan en az etkileyen ayara doğru bir liste vereceğim. Siz de kendini sisteminiz göre ayar yaparken hangi ayarlara dikkat edeceğinizi belirleyebilirsiniz.

RESOLUTION SCALE:
Bu ayar aslında oyunu ekranınızın ölçüsünde değil daha büyük ya da daha küçük ölçüde render edilmesini sağlar. 100 seçerseniz tam ekranınız kadar oyun çözünürlüğü olurken küçültürseniz çok iyi performans kazanırsınız ama görüntü bozulacaktır. Laptopları olanlar bunu küçülterek en büyük kazanımları alabilirler.
100'ün üzerine çıkarmak ise Anti-Aliasing yani köşeleri yumuşatma efekti verecek görünütüyü güzelleştirecektir. örneğin %200 yaparsanız aslında oyunu ekranınızın 2 katı şekilde büyütüp sonra küçültüyor o şekilde görüyorsunuz gibi düşünün. 2 kat makinenizi yoruyorsunuz da demek anlamına gelir. Tavsiye edilen ayar 100'dür.

TEXTURE QUALITY:
Kaplama kalitesi. Direkt olarak video kartınızın ram'ini ve gücünü ilgilendirir. Ekrandaki kaplamaların kalitesini azaltıp çoğaltarak uygun bir performans yakalayabilirsiniz. 2GB ramli kartı olanların High hatta Ultra oynamalarında bir sakınca olmaması gerekir. Ancak çok büyük performans düşüşü yaratabilir eğer kartın ram'i dolarsa. Ani ve kötü ekran takılmalarına yol açar.

LIGHTING QUALITY:
Işıklandırma, gölgeler gibi detayları belirler. En çok performansı etkileyen etkenlerden biridir. FPS kazanmak için düşürülebilir. Ayrıca çok parıltılı bir oyun istemiyorsanız da düşürebilirsiniz :)

AMBIENT OCCULUSION:
Anlatması en zor efekttir :) Bribirine yakın objelerin arasına gölge koyarak gerçek hayattaki gibi gölgeler oluşturmaya yarar ancak biraz görüntüyü karartır. Karanlıkta düşmanı seçmeniz zorlaşabilir. Eğer gerçekçi olsun derseniz açacaksanız, Nvidia kartlarda HBAO, AMD kartlarda ise HDAO seçin.

ANTI ALIASING DEFERRED:
Köşeleri kenarları yumuşatma özelliği. Performansa büyük etkisi vardır. Video Ram'inin kullanımını yükseltir. En iyi köşe yumuşatma yöntemidir ancak x4 yapınca kuvvetli bir kart gerektirir.

ANTI ALIASING POST:
Daha az performans harcayarak köşeleri yumuşatabilmeyi sağlar. Ancak üstteki yöntem kadar başarılı değildir yumuşatmaması gereken yerleri de yumuşatıp kaplamaları bulanık gibi gösterebilir. Ya üsttekini ya bunu seçin ikisini birden açarsanız bulanıklık çok artabilir kalite kötüleşir.

MESH QUALITY:
Yükseltebildiğiniz kadar yükseltin. Performansı yukarıdakiler kadar etkilemez. Oyunda özellikle uzaktaki düşmanları detaylı görmek için çok önemlidir.

FIELD OF VIEW:
Görüş açısı. Aslında genel kanı gibi ne kadar yüksek o kadar iyi demek yanlıştır. Açıyı büyüttükçe daha fazla alanı görürsünüz ama ekanın merkezi sizden uzaklaşır. En iyisi ekrana yakın oynuyorsanız açıyı büyük tutmak ekrana uzaksanız açıyı çok büyütmemektir. Performansa pek etkisi olmaz.

MOTION BLUR:
Ani hareketlerde ekranı bulandırır. Kesinlikle kapalı tutun! Gerçekçilik katacağım diye gözünüze yazık etmeyin. (Hala tüplü monitör kullananlar deneyebilirler.)

WEAPON DOF:
Kapatın. Ekran kenarlarını bulanıklaştırır düşmanı görmekte zorlanmak istemiyosanız kapatın en iyisi. O kadar gerçekçiliğe gerek yok.

POST PROCESS QUALITY:
Low da tutmanız tavsiye edilir. Ekstra ışık efektleri, derinlik bulanıklığı hareket bulanıklığı gibi gerçekçilik katmak için sonradan uygulanan efektlerdir. Yüksek tutmak isterseniz tutun ancak bence düşükte kalmaları gözlerinize daha iyi gelecektir.

TEXTURE FILTERING:
Uzaktaki nesnelerin kaplamalarındaki kırıklıkları düzeltir diyelim kısaca. Çok kötü performansınız yoksa Ultra'da bırakın.

TERRAIN QUALITY:
Yer şekillerinin düzgünlüğü. Yüksek tutun düşmanı daha düzgün görmek için faydalıdır performansı çok etkilemez.

TERRAIN DECORATION:
Yerdeki taş, çer çöp ot çalı detayları. Zevkinize göre yüksek bırakabilirsiniz.

EFFECT QUALITY:
Patlamalar, kan efektleri, su sıçrama efektleri gibi efektlerin detayını ayarlar. Çok düşüğe almayın mümkün olduğunca yüksekte tutun. Görmeniz gereken bazı efektleri göremeyerek dezavantajlı duruma düşmeyin.

Şimdilik bu kadar. Zaman içinde sizden dönüşlere göre eklemeler de yapabilirim.

İyi oyunlar yüksek FPS'ler dilerim.

Örnek ayarlarım: Tabii ki her sisteme uygun olarak değiştirilmesi gerekir.
(Sistemim: Core i5-750 OC:3.5 GHz. 8GB Ram, MSI Geforce 660Ti Power edition, 1680x1050 monitör, SSD sürücü. Windows 7 64bit. En son ekran kartı sürücüleri yüklü, CPU core parking iptal edilmiş durumda.)

DİKKAT GÜNCELLENDİ! (11.01.2014)
 Battlefield 4 Grafik Ayarları (FPS + Stabilite), Hata Giderme Rehberi [ANA KONU]


Not: BF4 yayını yaptığım youtube kanalımı ziyaret etmeyi unutmayın : Aresmar TV

Önemli uyarı: İzin almadan kopyalamak alıntılamak başka bir mecrada yayınlamak yasaktır. Lütfen emeğe saygı gösterelim.
BF4 için yama inmiyor takılıyorsa çok yavaşsa aşağıdakini uygulayın:

Masaüstüne 'EACore.ini' isimli bir dosya oluşturun. İçine şunları kopyalayın:

[connection]
EnvironmentName=production

[Feature]
CdnOverride=akamai


Origin'i tekrar başlatın çıkan soruya yes diyin, bu kadar!


Videolu anlatım:
(Melankolik Adam'a teşekkürler videoyu hemen bulmuş sağolsun)quote:

Orijinalden alıntı: Melankolik Adam
Origini eski haline getirmek için originin yüklü olduğu C:\Program Files (x86)\Origin klasöründen EACore.ini silin veya başka bir klasöre atın
An itibariylede oyun oynamaktayım şu ana kadar btf 4 ve originde herhangi bir sorunla karşılaşmatım


İşiniz bitince eski hale döndürmeyi unutmayın!
Bir süredir Battlefield videoları yayınladığım kanalımda Steam indirimiyle almadan duramadığımız Borderlands 2 videoları da yayınladık.

4 arkadaş beraber oynadığımız oyunu HD kalitesinde seyredebilirsiniz. İki bölümlük videonun ilk bölümü için:

Yaşlı kurtların Borderlands 2 macerası:https://www.youtube.com/watch?v=-aq2wdw0N68

(İkinci bölümün linki ilk videonun açıklamasında var)

Diğer videolarıma da bakmayı unutmayın, beğenirseniz kanala abone olup yeni videolarım çıktığında haberdar olabilirsiniz.

Aresmar TV kanal linki:http://www.youtube.com/user/Aresmar2010

İyi eğlenceler!
XPERIA Z için monxDIFIED ★ ULTIMATEZ ★ Z1 ROM v3.0(Android:4.2.2 Yazılım:-.74 bazlıdır)


GÜNCELLEME: Yeni versiyonu (3.0) çıktı arkadaşlar .74 firmware bazlıdır. Hızlı kurulum için ek olarak şu yazdıklarımı kullanabilirsiniz.

quote:


1. .74 sürümü stock romu temiz flashlayın.
https://docs.google.com/file/d/0B4NxGf27orCnZ29CVHNEOHpqWjg/edit?usp=sharing

2. Kısa tek tuşla root yöntemiyle root edin.
http://www.kingoapp.com/android-root.htm

3. Dual Recovery yükleyin (2.5.1 ya da 2.6 ile yapın daha yenileri kullanmayın)
http://nut.xperia-files.com/download.php?dlid=bG9ja2VkZHVhbHJlY292ZXJ5Mi42LjAtUkVMRUFTRS53aW5kb3dz

4. Recovery'e girip Z1 romunu flashlayın.
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=43283069&postcount=2

5. Daha sonra çıkan yamalarını da recoveryden direkt üstüne flashlayın.

Bu kadar.


Rom'un daha uzun detaylı kurulum açıklaması için prof.exx arkadaşımız bir çalışma yapmış oraya da bakabilirsiniz.
http://forum.donanimhaber.com/m_83515016/tm.htm


FOTO GALERİ:http://imgur.com/a/VCcoT

Arkadaşlar biliyorsunuz Honami'nin romu sızdırıldı geçenlerde ve tabi XDA'daki geliştiriciler çullandılar ve parça pincik edip kendi custom romlarına hemen entegre ettiler tüm honami applerini.

Bunlardan en günlük kullanıma uygun olanı Monx'un yaptığı rom. Aşağıda nasıl yüklersiniz, ne lazım kısaca anlatacağım buna ayrı konu açmak daha mantıklı diye düşündüm.

GEREKENLER!

- > Root, Recovery, Rom flaşlama tecrübesi.
- > Rootlu ve Dual Recovery yüklenmiş 4.2.2 Xperia Z.
- > Monx'un Rom dosyası :)

KURULUM:

1. Telefonunuz 4.2.2 değilse güncelleyin!
->Başka ülke romu kullanıyorsanız TR Romuna geçiş yapabilirsiniz:http://forum.donanimhaber.com/m_77285054/tm.htm

2. Rootlu değilseniz rootlayın: (Teknik rehber konusunda rehber var oradan yardım alın)
-> root konusu:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327472 (v16 çıkmış)

3. Recovery yüklü değilse kurun: (Teknik rehber konusunda rehber var oradan yardım alın)
-> recovery konusu:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2261606 (lockeddualrecovery2.5.1-RELEASE.windows.zip)
-> Recovery yüklerken telefondaki root programı SuperSU ise supersu.bat ı seçip yükleyeceksiniz buna dikakt etmek lazım.

4. Monxfied Honami i1 Rom konusu: (indirin sdcardınıza uygun bir klasöre (mesela ROMS diye açın) koyun)
->http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2351803

5. TWRP recovery'e girin (telefon açarken yeşil led yanınca ses kısmaya basın) CWM recovery sorunlu kullanmayın.

6. Wipe -> Advanced Wipe'a gelin. SYSTEM DATA ve DALVIK Cache i işaretleyin WIPE edin.

7. INSTALL deyip Monx Honami Rom'u seçip install edin.

8. Telefonu tekrar başlatın ilk açılış biraz uzun sürebilir normaldir bekleyin.

9. Açılınca dil seçeneği ve diğer hesap / uygulama kurulumlarını elle yapmalısınız.

10. Honami Telefonu çıkmadan honami deneyimi ile iyi eğlenceler.

NOTLAR:
-> ROM DEODEX'TİR stock romlara odex oldukları için uygulanamayan bazı MODlar rahatça uygulanabilir.
-> Monx'un Honami romu yükledikten sonra bende recovery silinmedi siz de kontrol edin silinmemiş olması lazım. Olmadı dual recovery'i tekrar kurun.
-> Honami kamerası henüz %100 stabil değil. Sahne modları yok, Yüz tanıma çalışmıyor.
-> Ufak tefek hatalar var.
-> Ancak ROM gayet stabil ve normal orjinal romdan ana ekranlar ve geçişler kaydırmalar çok daha yumuşak.
-> Monx'un eklediği bir çok yenilik var.

ORİJİNAL KONU:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2351803

********************************************************** ****************************************************************
LÜTFEN ROOT NASIL YAPILIR ya da RECOVERY NASIL YÜKLENİR gibi soruları teknik rehberde soralım bunların yeri değil bu konu teşekkürler.
XPERIA Z TEKNİK REHBER:http://forum.donanimhaber.com/m_73811195/tm.htm
********************************************************** ****************************************************************


* Lütfen alıntılamayın başka yerde paylaşmayın.
* Telefonunuza gelebilecek herhangi bir zararda mesuliyet kabul etmem vs vs :)
XPERIA Z 10.3.1.A.0.244 TÜRKÇE ORJİNAL ROM (Jelly Bean 4.2.2 TR STOCK ROM GÜNCEL)

DİKKAT 4.3 Türkçe Rom için:http://forum.donanimhaber.com/m_85854759/tm.htm

Bu rom son Türkiye güncellemesiyle Sony PC Companion ile indirilen dosyalardan alınarak Flashtool son versiyonu ile derlenmiştir.

Flashtool ile kurunuz. Kurulum rehberi ve son versiyon Flashtool dosya linki aşağıdadır.

Dikkat etmeniz gerekenler:

0. Yedeklerinizi alınız ne olur ne olmaz!
1. C6603 Model romudur. (C6602'de de çalışma olasılığı vardır)
2. Telefonunuzun bootloader kilidi açılmamış olmalıdır.
3. Telefonunuzun garantisi gitmez. PC Companion ile onarım işlemi yapmakla aynıdır.
4. Root'lu değildir root sonradan Teknik Rehberdeki anlatımımla yapılabilir.
5. Rom el değmemiş oynanmamıştır. PC Companion ile gelen romun aynısıdır.

FLASHTOOL İLE ROM YÜKLEME REHBERİ

0. Flashtool'u indirin (daha önce kurduysanız kaldırın tekrar kurun) son versiyonu: (installation sekmesinde):http://androxyde.github.io/
(alternatif link:http://www.dosya.tc/server11/eZFlLu/flashtool-0.9.11.0-windows.exe.html )
1. Flashtool'u C: sürücüsüne kurun.
2.a Flashtool u kurduğunuz klasördeki drivers klasörüne girip Flashtool-drivers.exe'yi çalıştırın. Çıkan seçeneklerden Xperia Z ve Flashmode sürücülerini seçin kurun.
2.b ( Windows 8 kullananlar şuradaki imzasız sürücü kurulumuna izin verme işlemini yapmanız gerekebilirhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2095087)
3. Flashlayacağınız Rom'u indirin. uzantısı .FTF olan rom dosyasını arşivliyse çıkarın ve Flashtool klasöründeki "firmwares" klasörüne kopyalayın.
4. Flashtool dışında PC Companion gibi programları mutlaka kapatın!
5. Flashtool u çalıştırın (64 bit ise sisteminizi flashtool64 'ü çalıştırın)
6. Telefonunuzu bir kez usb den bağlayın ve flashtool'un gördüğünden emin olun.
7. USB'den çekin ve telefonunuzu kapatın.
8. Flashtool'un sol üstündeki şimşek işaretine basın Flashmode seçiliyken OK deyin.
9. Çıkan ekranda soldaki kutudan biraz önce kopyaladığınız Rom u seçin.
10. Sağ alttaki Flash tuşuna basın.
11. Telefonu KAPALI iken SES KISMA tuşuna basılı tutarak usb den bağlayın.
12. Flashlama gerçekleşecek bir süre sonra işlem bitecektir. Flash successful satırını gördüğünüzde işlem bitmiştir.
13. Telefonu USB den çıkarın ve açın.
14. İlk açılış uzun sürebilir. Sistemin oturmasını bekleyin. Tekrar telefonu başlatın.


Dosyalar:

Güncel Genel Türkçe Rom: 10.3.1.A.0.244 (Temmuz)
(Flashtool içinde listelerken eski versiyon gibi görünecektir önemli değil bu rom doğru versiyondur!)
Rom FTF Dosyası:https://skydrive.live.com/redir?resid=614B7BE927E8AF7!349&authkey=!AE3PNOG4jqKevLM


Bir önceki versiyon: 10.3.A.0.423 (Haziran)

Genel Türkçe ROM: (Customization Version: 1271-5145 R4B)

(2 parçalı "rar"dır. İkisinide indirip winrar ya da benzeri programla açın)
Parça1 -->http://d-h.st/VjU
Parça2 -->http://d-h.st/coh


TR Turkcell ROM: (Customization Version: 1272-5481 R4B )

(2 parçalı "rar"dır. İkisinide indirip winrar ya da benzeri programla açın)
Parça1 -->http://d-h.st/d7e
Parça2 -->http://d-h.st/OgGTeşekkürler:
- meltaskin sağolsun rom dosyalarını paylaştı sayesinde FTF'yi hazırlayabildim.
- brianck haziran romunu ilk flaşlayan ve test eden oldu.
- dncbrk'e son çıkan temmuz romunu test edip onayladığı için teşekkürler.
- Engin.OK 'a genel Türkçe ROM FTF'sini hazırladığı ve bize verdiği için ayrıca çok teşekkürler.


* Dikkat doğabilecek bir sorundan sorumlu değilim tüm sorumluluk size aittir. vs. vs. :)

* Lütfen bu mesajı alıntılamayın! kopyalamayın! ve başka yerde yayınlamayın!
Merhaba arkadaşlar,

2013 yılının başından itibaren, Uzunca süredir oynadığım Battlefield oyunlarını neden videoya çekip forumdaki arkadaşlarımla da paylaşmıyorum ki diyerek, youtube kanalımda videoları yayınlamaya başladım.

Yaşı artık 30'ları geçmiş 40'lara dayanmış dinazor tabir edilen oyuncu neslin üyeleri olarak, en çok sevdiğimiz oyun olan Battlefield ile beraber az da olsa diğer oynadığımız oyunları da yayınlıyoruz.

Genellikle arkadaşlarımla beraber oynadığımız takım oyununa önem veren, sürekli diyalog içeren ve izlemesi zevkli videolar yapmaya çalışıyoruz. Biz oynarken eğleniyoruz umarım siz de beğenirsiniz.

Eğer videolarımızı beğeniyorsanız kanalımıza destek olmak için mutlaka üye olun böylece yeni videolarımız yayınlandığında haberdar olabilirsiniz.

Videolarımızdan Like'larınızı ve yorumlarınızı eksik etmeyin.

Bol oyunlu günler dilerim!

Aresmar TV:
https://www.youtube.com/user/Aresmar2010

CANLI YAYIN:
http://www.twitch.tv/aresmartv

Duyuru!
1000 üyeyi geçtik!
Üye olan olmayan seyreden seven sevmeyen ayırmadan izleyen herkese çok teşekkür ediyorum!
Blizzard oyun tasarımcıları ve reddit üyeleri arasında uzun bir soru cevap maratonu oldu dün gece.

Onun özetini vermiş birisi Battle.net'te. Ben de sizin için özet'in özetinin çevirisini yaptım.

"103 will see a reduction in costs for crafting items from the blacksmith. "
> BS 1.0.3 yamasıyla ucuzlayacak iyi haber!

" We are making some changes to these in 103. The shielding will cast less often to start with, and for the invul minions, the health of the monster you can actually damage is being lowered. "
> Elitelerden bahsediyor bazı kombinasyonlar kolaylaşacakmış şükür.

"That said, we are working on updating the legendaries in an upcoming patch, and a big push for us is to try and get these proc powers in the game and working to make our legendaries way more awesome"
> Legendary lerin iyileştirilmesi hakkında. Mesela bir legendary üzerinde %2 şansla dondurur var diyorlar ama bu hiçte yakışmıyor diye sormuşlar onlarda düzelticez haklısınız demişler.

" Allowing the cancelling of auctions is in patch 1.0.3"
> Belli bi kesinti karşılığı AH ye konan eşya zamanından önce geri alınabilecekmiş.

"We are addressing that in a future patch. We are looking at changing the text color for pages and tomes, health potions and gems in all difficulty levels."
> Tüm gem ve tome gibi önemli eşyaların yazı rengi değişecekmiş ama 1.03 e yetişmeyebilir. İnş. yetiştirirler çok sinir oluyorum gemleri görememeye.

"Things that didn't work out as well as I had hoped: Dragging a skill by accident off your hotbar and losing your NV stack (grrr.... has happened to me twice so far). Blacksmith being tuned for a person who never uses the AH (even though everybody uses the AH). Skill diversity could be much better that it is now."
> Memnun olmadığınız şeyler nedir diye sormuşlar Jay Wilson'a. Yanlışlıkla skill bardan birşeyi değitirip Valor kaybetmek, BS nin AH hiç kullanmayan birine göre ayarlanmış olması, Skillerin farklılıklarının istedikleri düzeyde olmaması. Bunlarla ilgili değişiklik yapacaklarını söylemişlerdi daha önceki sorularda.

Bashiok:"We got 'overwhelming' feedback that D3 should be 'really really' hard. Obviously we think we went too far because we're reducing Inferno damage. "
> Herkes daha zor yapın oyunu demişti bizde yaptık ama infernoda kantarın topuzunu kaçırmışız demiş :)

"The mechanic is exactly the same as Diablo 2, and as you describe it hear."
> Eşya düşme sistemi tamamen D2 ile aynı.

"We recognize that players want to be able to encounter other players in common areas to check out gear and socialize, and we're considering how we might add that functionality to the game at some point."
> D2 deki Lobby sistemine benzer bir sistemi nasıl entegre edebiliriz düşünüyoruz.

"Class changes focused on improving diversity will be in an upcoming patch (not 1.0.3)."
> Sınıfların değişik buildlerle oynanabilmek için gerekli olan skill düzeltmeleri 1.0.3 den sonra gelecek. (muhtemelen en büyük sınıf değişiklikleri ilk kez 1.1 yamasında olacaktır)

"We're only supporting arena with the PVP patch. We may support dueling at some point. One thing at a time. :)"
> PvP (1.1) yamasıyla Arena gelecek. Düello modu daha sonra...

"We're testing to figure out what feels right and that's the number that will go live."
> Tamir maliyetleri konusunda henüz test aşamasında olduklarını söylüyor.

"YES!!! Trivia. The least used skills at level 60 are Energy Twister, Exploding Palm, Sacrifice, Ancient Spear and Strafe. "
> İşe yaramayan skiller'i düzeltecekmisiniz sorusuna yanıt vermiş ve en çok kullanılmayan skilleri yazmış.

Kaynak: us.battle.net/d3/en/forum/topic/5578596168

*** Lütfen emeğe saygı :) başka bir yerde kullanacaksanız ismim olmadan alıntılamazsanız sevinirim. ***


30 Yaş Üstü Diablo III Oyuncuları Kulübü

"Yaşlandığın için oyun oynamayı bırakmazsın, oyun oynamayı bıraktığın için yaşlanırsın."

"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
- George Bernard Shaw -Kulübümüzün kuruluş amacı;
Belli bir yaşın üzerinde, aile, iş, ve çeşitli sorumluluklar nedeniyle artık "hardcore" oyunculuktan emekli olmuş,
Fakat oyunculuk vasfının kesinlikle kaybetmeyecek olan,
Özellikle Diablo serisine gönülden bağlı ve 10 senedir yeni Diablo'yu bekleyen tüm dostları bir araya toplamak.

Tabii ki kulübün en önemli amacı birbirimize destek olup genç nesil lvl'den lvl'e koşarken morali yüksek tutmak ve "casual" oyunun tadını beraber çıkarmak.

Diablo 3 Community ismi : DH 30 Plus

Katılım Şartları:

1. En az 30 yaşında ya da üzerinde olmak.
2. Diablo 3 oyununa sahip olmak.
3. "Casual" (yani vakit buldukça oynayabilen) oyuncu olmak.
4. Kulaklık ve mikrofon sahibi olmak. (tercihen)
5. Yardımlaşmayı, sosyalleşmeyi ve en önemlisi oyun oynamayı sevmek.
6. Son ama vazgeçilmez olarak : saygılı olmak.

Kulübe katılmak için üstteki tüm şartlara uyduğunuzu kabul ettikten sonra;
Forum konumuza; Doğum YILINIZ, Battletag'iniz ve kısaca kendiniz anlattığınız bir tanıtıcı mesaj atınız.

Ayrıca kulüp defterdarımıza ( celtic_frost ) kaydınız için özel mesajla (battlenet id ve doğum yılınızla) başvurunuz :)

Kulübe katıldıktan sonra imzamızı da forumda kullanmanız tavsiye olunur. ;)

Diablo III Reaper of Souls Güncel Üye Listesi:

 1. Aresmar (Aresmar#1764) - {74}
 2. celtic_frost - (Hellionripp#2416) - {82}
 3. DARTH_BLACK - (DBlackTR#2558) - {80}
 4. moz@ (moz#2657) - {66}
 5. speedyDNA - (speedyDNA#2792) - {78}
 6. Fabrice - (Gunslinger#2953) - {75}
 7. siberarmi - (samsam82#2726) - {82}
 8. bulent35220 - (GSARAY35#1659) - {70}
 9. NiKIL - (nico#2319) - {73}
 10. PLaYMaCHiNe - (DaRKASeT#2566) - {75}
 11. «MK» - (DarkBLUE#2857) - {77}
 12. sorceress - (Sorceress#2883) - {80}
 13. husserdd - (husserdd#2933) - {80}
 14. bismark78 - (kaan1978#1298) - {78}
 15. CuCuK - (CuCuK#2686) - {78}
 16. Karthus_Deathsinger - (Se7enty#2490) - {66}
 17. broodofqueen (gokhankoc#2999)- {78}
 18. fazer0464 (ATILAY#2699)- {?}
 19. DERELICT_34 (Turkbeyler#2920)- {?}
 20. playful penguin (Toygar#2188)- {83}
 21. BARKU (barku#2979)- {75}
 22. Simonsorcerer (simonsorcere#1531)- {80}
 23. [juggernaut] (Juggernaut#2690)- {76}
 24. DarkEternal (DarkEternal#2641)- {82}
 25. DiLoN (MaTTDiLoN#2498)- {82}
 26. yıldızafer (ramses#2833)- {81}
 27. conerland (McdeWel#2619)- {82}
 28. trolyan (Ciglipaf#2775)- {83}
 29. guzzle - (guzzlecry#2758) - {71}
 30. casualities - (casualities#2206) - {82}
 31. Bload55 (Bload55#2781) {78}
 32. hitman (cevdet#2647) {82}
 33. cam_erol (ESHQUIA#1688) {62}


Eski üye listemiz arşiv:


Tam Üye Listemiz:

 1. Aresmar (Aresmar#1764) - {74}
 2. keshberfo (kesh#2692) - {82}
 3. nezih23 (AraHaN#2153) - {80}
 4. theFaLLeN (theFaLLeN#2123) - {OÜ}
 5. DiLoN - (MaTTDiLoN#2498) - {82}
 6. Magnat_HiFi - (Grindelwald#2799) - {81}
 7. mahfuzalbayrak - (mahfuzz#2453) - {81}
 8. pasha_m - (GokhanGulen#2592) - {82}
 9. Deeside - (Deeside#1456) - {73}
 10. Qmandan - (Eflatun#PM) - {80}
 11. Crawlin' - (Crawlin#2654) - {81}
 12. layneth - (layneth#2278) - {81}
 13. Noctivagant - (Emek#2733) - {80}
 14. Asonas - (Asonas#2209) - {82}
 15. neurofunk - (neurofunk#2949) - {OÜ}
 16. K A Y A - (SettoKea#2425) - {81}
 17. guzzle - (guzzlecry#2758) - {71}
 18. cemistad - (Egeen#2147) - {79}
 19. ariaven - (ariaven#1944) - {81}
 20. _AMADEUS_ - (amadeus#2374) - {79}
 21. broodofqueen (gokhankoc#2999)- {78}
 22. yusufoz31 (Kemp#2894) - {79}
 23. baldan_tr - (azure#2484) - {82}
 24. fuujinsan - (fuujin#1434) - {81}
 25. Celica_tr (halil#2724) - {72}
 26. bulent35220 - (GSARAY35#1659) - {70}
 27. oray - (oray#2440) - {81}
 28. erolihsan - (coumadin1158#2680) - {OÜ}
 29. paratoner85 - (Paratoner#2750) - {OÜ}
 30. arandur - (arandur#2405) - {OÜ}
 31. frodo1one - (orcunemrah#2797) - {78}
 32. Josh - (alkaloid#2157) - {OÜ}
 33. DrHemlock - (Prozac#2224) - {79}
 34. moz@ (moz#2657) - {66}
 35. 3ddark - (dark#2771) - {OÜ}
 36. alkanerkn - (erkanalkan#2826) - {82}
 37. karantina - (brnx2#2837) - {81}
 38. Murat.gel - (Gyu#1202) - {79}
 39. TnnT - (BoRa#2354) - {82}
 40. sorceress - (Sorceress#2883) - {80}
 41. casualities - (casualities#2206) - {82}
 42. Demir00 - (Alp#2987) - {78}
 43. blueshadov - (muratti#2210) - {80}
 44. celtic_frost - (Hellionripp#2416) - {82}
 45. DarkEternal - (DarkEternal#2641) - {82}
 46. Treth - (Thranthin#2215) - {81}
 47. jedah - (jjdarko#2459) - {79}
 48. Nevi şahsına münhasır - (Kanun#2223) - {73}
 49. OzZ. - (OzZ#2158) - {75}
 50. lothincanii - (canii#2867) - {82}
 51. yusufsan - (Caramon#2255) - {78}
 52. Dworgian - (Dworgian#2669) - {79}
 53. Aeran - (Aeran#2446) - {79}
 54. wings35 - (darkwings#2646) - {80}
 55. hsndnz - (deniz#1988) - {80}
 56. DarKCoNDoR - (darkcondor#2695) - {75}
 57. Fabrice - (Gunslinger#2953) - {75}
 58. Allied - (Allied#2873) - {81}
 59. yıldızafer - (ramses#2833) - {81}
 60. dreamsoull - (APOLLYON#2826) - {73}
 61. CuCuK - (CuCuK#2686) - {78}
 62. spacegoat - (spacegoat#2954) - {80}
 63. DERELICT_34 - (Turkbeyler#2920) - {82}
 64. speedyDNA - (OldBoy#2918) - {78}
 65. dig_lam - (Taunegdor#2550) - {76}
 66. corozan - (COROZAN#2368) - {78}
 67. siberarmi - (samsam82#2726) - {82}
 68. evilallwin - (evilallwin#2378) - {80}
 69. yayengec - (yayengec#2463) - {80}
 70. zildjiann - (CPTGOKHAN#2708) - {76}
 71. grishnakh - (roverandoom#2459) - {82}
 72. hitokiri_johndoesai - (MeanMadafaka#2365) - {80}
 73. mehmetbutcu - (butchuu#2691) - {73}
 74. si_minor - (evren#1856) - {82}
 75. yazar11 - (slyman#1111) - {74}
 76. KarN - (KarN#2350) - {81}
 77. Thing_Tr - (YaziTura#2869) - {78}
 78. aoidos - (Derin#2999) - {80}
 79. xplose - (Xplose#2844) - {81}
 80. moozcan - (MoozcanTR#2951) - {79}
 81. thecharı - (OmeN#1944) - {79}
 82. ceon - (CEM#2730) - {79}
 83. pitstop - (pitstop#2402 ) - {82}
 84. wolkancan - (wolkancan#2302) - {76}
 85. raistlin68 - (Gargarans#2197) - {71}
 86. cy_x - (Cyborg#2850) - {76}
 87. Simonsorcerer - (simonsorcere#1531) - {80}
 88. Cirm - (Maderlash#2373) - {82}
 89. TheLawMan - (Nihla#2420) - {80}
 90. metall82 - (Metall82#2110) - {82}
 91. exchange - (CUBISM#2100) - {81}
 92. HAKAN32BURSA - (ottoman#2923) - {80}
 93. «MK» - (DarkBLUE#2857) - {77}
 94. gazor - (gazor#2470) - {75}
 95. Father Torque - (DeadCanDance#2200) - {76}
 96. chickenchaser - (rion#2793) - {77}
 97. 78powere - (Paytach#2849) - {78}
 98. gasil - (DUKe#2513) - {80}
 99. BARKU - (barku75#2600) - {75}
 100. ahyildirim - (ahmethilmi#2773) - {79}
 101. sgum - (Beg4Mercy#2185) - {81}
 102. kuntepergens - (silmarilion#2730) - {79}
 103. rebelmurat - (REBEL#2239) - {79}
 104. PLaYMaCHiNe - (DaRKASeT#2566) - {75}
 105. NiKIL - (nico#2319) - {73}


İhtiyar Heyeti:

moz@ (moz#2657) - {66}
bulent35220 - (GSARAY35#1659) - {70}
guzzle - (guzzlecry#2758) {71}
raistlin68 - (Gargarans#2197) - {71}
Celica_tr (halil#2724) - {72}
Muhteşem bir masaüstü için: tıklayın. Her boy mevcut.

İmzanıza kulübümüzü eklemek için örnek kod:

İlk satırdaki Diablo 3 logosu yerine alternatifler aşağıda resim linkini değiştirin istediğinizle yeterli.

http://i.imgur.com/6eNxl.gif (Monk)
http://i.imgur.com/fnRRZ.gif (Barbarian)
http://i.imgur.com/2taTS.gif (Demon hunter)
http://i.imgur.com/WXV4J.gif (Witch Doctor)
http://i.imgur.com/9gM93.gif (Wizard)

http://i.imgur.com/Y7YZf.gif (Barbar Amblem)
http://i.imgur.com/3MdIW.gif (Demon Hunter Amblem)
http://i.imgur.com/4vXcM.gif (Monk Amblem)
http://i.imgur.com/gDAsC.gif (Witch Doctor Amblem)
http://i.imgur.com/iAkGw.gif (Wizard Amblem)

http://i.imgur.com/yWCzC.png (Diablo 3 logosu)

Cehennem ateşi yeni imza: 

Yeni versiyon:

[center][link=http://forum.donanimhaber.com/m_58854249/mpage_1//tm.htm][image]http://i.imgur.com/yWCzC.png[/image][/link]
[link=http://forum.donanimhaber.com/m_58854249/mpage_1//tm.htm][b][size=1][color=#c40300]★[/color][color=#fc493c] 30+ [/color][color=#ff6000]Diab[/color][color=#ff8900]lo I[/color][color=#ff9c00]II O[/color][color=#ff9c00]yunc[/color][color=#ff8900]ular[/color][color=#ff6000]ı Ku[/color][color=#fc493c]lübü [/color][color=#c40300]★[/color][/size][/b][/link][/center]

Eski versiyon:

[center][image]http://i.imgur.com/yWCzC.png[/image][/center]
[size=1][center]★ [link=http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=58854249]30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü[/link] ★[/size][/center]


1. Yöntem eksik DirectX9 dosyalarının tamamlanması

Reddit'te paylaşılan son bomba bu. Düşük FPS alanlar mutlaka denesin.

İndirip kurun:

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=8109

Ilum'da 5-10 fps den 20-25 lere çıktığını söyleyenler var.

Orjinal post:
http://www.reddit.com/r/swtor/comments/p38lx/official_tip_on_vastly_improving_your_framerate/

Not: hiç değişiklik olmadı diyenler zaten daha önce bir oyun kurarken bunu yüklemişlerdir farketmeden. Onalra yapacak bişey yok.

Ne gibi bi olay bu diyenler varsa konu şudur:

"Theory is that basic directx 9 stuff is being emulated by directx 10/11 if you are missing the dx9 files."

Yani DirectX 9.0c son versiyon dosyalarınız yoksa bazı dosyaları DX10 yada DX11 emulasyon ile hallediyor bu da yavaşlamalara yol açıyor. BU dosya ile DirectX 9.0c 'yi komple kurmuş oluyoruz.

Daha önce farketmeden kurduysanız zaten faydası olmayacaktır ancak denemekte fayda var büyük gelişme sağlayanlar çoğunlukta.


2. Yöntem Kolay Ram Disk Kurulumu:

Performans artırımı için Ram Disk kurulumu ve kolay hazırlama script'i hazırlamışlar ilgilenen olursa.

http://www.swtor.com/community/showpost.php?p=2892331

Ram Disk kurmak icin gerekli program ise bu:
http://www.ltr-data.se/opencode.html/#ImDisk

En az 6GB ram gerekiyor işe yaraması için.

Ben en kısa zamanda deneyeceğim.

Burdaki örneğini verdiğim script 64 bit windows için yazılmış aklınızda olsun.

Bu da başka bir script:http://www.swtor.com/community/showpost.php?p=1965652
Hakkında
Konum: İstanbul, Beşiktaş
Meslek: Web Arayüz Geliştirme Uzm.
İlgi Alanları: Web teknolojileri, PC Gaming, Yabancı Film ve Diziler...
Hakkımda:


30+ Diablo III Oyuncuları Kulübü


HTC DESIRE Z Root, S-Off, GoldCard, Custom Rom, Teknik Terimler Rehberi

Eski konularım:
BF : Bad Company 2 Sık Sorulan Sorular
Nokia 5800 "Blitz" Özel Rom'um

TROLL'Ü BESLEMEYİN.
Troll; Internet dilinde, forum, blog ya da chat gibi sosyal ortamlarda, diğer insanları provoke edip arzu edilen duygusal tepkileri almak, genel doğruluğu bilinen bir konuda aksi fikir söylemek veya konu dışına çıkmak amaçlı mesaj atan kişilere denir.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Mesaj Sayısı: 10.754
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 10.894
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 28.853 (Bu ay: 1.033)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 536 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.