Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 9xx ve 10xx kartlarda display port 1.4 standart uyumsuzluğu vardı ona bios güncellemesi çıkardı nvidia.

Bu güncelleme belki işine yarar.

Ben yaptım bu güncellemeyi EVGA 1080TI FTW3 var bende. Açılırken sorun yok şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 21 Ekim 2020; 1:25:53 >
  • aresmar kullanıcısına yanıt

Helaliniz var,sorun çözüldü.Demek ki bu update monitör seçiyor.Aynı kablo,aynı sistem hayret..

Bu arada aynı sorunu yaşayanlar için ilgili Nvidia firmware updater linki ;

https://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/uefi/firmware/1.0/NVIDIA_DisplayPort_Firmware_Updater_1.0-x64.exe&firmware=1&lang=us&type=Other

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 21 Ekim 2020; 1:39:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Helaliniz var,sorun çözüldü.Demek ki bu update monitör seçiyor.Aynı kablo,aynı sistem hayret..

Bu arada aynı sorunu yaşayanlar için ilgili Nvidia firmware updater linki ;

https://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/uefi/firmware/1.0/NVIDIA_DisplayPort_Firmware_Updater_1.0-x64.exe&firmware=1&lang=us&type=Other

Eğer LG Display Port spesifikasyonlarını katı şekilde uyguladıysa o yüzden olmuştur, eski kartlar uyumsuz olur o yüzden. Samsung belki esnetmiştir kuralları o yüzden sorun olmamıştır. Bazı durumlarda firmalar böyle kural esnetip işi çözüyor bazen tam olarak kurallara uyuyor herkesin de uymasını bekliyor haliyle  

Bende de çok farklı bir durum var 2inci monitörüm DVI dan bağlı o yüzden her açılışta o canavar gibi öne atılıp ilk açılıyor kesinlikle display port u ilk açılan yapamıyorum. O yüzden bios filan hep ikinci DVI la bağlı ekranda çıkıyor önce sonra windows logine gelince geçiyor DP'ye.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 21 Ekim 2020; 9:57:16 >

• shadow3804 S kullanıcısına yanıt

Bir yerde tesadüf rastladım.

"DP to Thunderbolt cable can be of low quality and leads to image retention and flickering issues. Use high quality cable! I had issue with the Warrky DP to Thunderbolt cable from Amazon."

Dönüştürücü ile ilgili sorun bence.

• Hem oyun hem 3d modelleme için bir monitor arayışındayım. 4500-5000 arası tl bütçe var. Bu monitör uzun bir süredir ilgimi çekiyor ama piyasayı da bilmiyorum acaba bu fiyat aralığında bundan daha güncel ve iyi bir seçenek var mı yoksa bunu mu alayım ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: earth.

Hem oyun hem 3d modelleme için bir monitor arayışındayım. 4500-5000 arası tl bütçe var. Bu monitör uzun bir süredir ilgimi çekiyor ama piyasayı da bilmiyorum acaba bu fiyat aralığında bundan daha güncel ve iyi bir seçenek var mı yoksa bunu mu alayım ne dersiniz?

Şuan için en iyisi hala bu monitör.

• Erdo4 kullanıcısına yanıt

fiyatı sizce nasıl şuan? amazonda 4255 tl. eskiden de fiyatı fazla düşmemiş gördüğüm kadarıyla. yani alınabilir bir fiyat gibi görünüyor. n11de de 4150ye var ama amazondan almak daha risksiz olur.

• quote:

fiyatı sizce nasıl şuan? amazonda 4255 tl. eskiden de fiyatı fazla düşmemiş gördüğüm kadarıyla. yani alınabilir bir fiyat gibi görünüyor. n11de de 4150ye var ama amazondan almak daha risksiz olur.

Kesinlikle Amazon'dan alın. Şuanki fiyatı çok güzel. Bir ara 3500 e düşmüştü şok yaşatmıştı hepimize, peynir ekmek gibi sattı Artık 4000-4200 gibi seyrediyor en düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdo4 -- 21 Ekim 2020; 23:6:20 >
  • Erdo4 kullanıcısına yanıt

tamamdır eyvallah

• Aldık bakalım pişman etmez umarım. Zbrush ve render işinde beklentilerimi karşılar inşallah. Uzun saatler çalışıyorum genelde. Uzun zamandır aoc 2269wm kullanıyorum gözüm bir türlü alışamadı. Parlakken göz alıyor düşük ışıkta da kötü gösteriyor. Bu monitör için de ışığın çok fazla kısılmadığını okudum ama umarım en düşük ayarda çok parlak değildir.

• Ben parlaklık %20 de kullanıyorum ve gayet rahat ediyorum.Senin derdini anlayabiliyorum, aynı sıkıntıyı bir önceki monitörüm olan SAMSUNG 27" CF591 ile ben de yaşıyordum.

• earth. E kullanıcısına yanıt

bende %100 kullaniyorum 1 - 2 gune alişirsin moniördende memnunum  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bymuto -- 23 Ekim 2020; 13:42:7 >
  • Bugün gelecek izlenimlerimi yazarım.

• Olumlu yorumlara dayanamayıp bende 1 tane amazon.com.tr üzerinden 4254 tl'ye siparişimi geçtim. Daha önceki monitörümü yaklaşık 1 yıl önce satın almıştım. TN panel, 1080p, 75 hz Asus idi.

PS4 Pro, film-dizi ve amatör düzeyde fotoğraf video işlemek için kullanacağım.

Umarım memnun olurum.

• quote:

ben dün aldım bugün geldi monitör hiçbir sıkıntısı yok şuan

• Nerden ne kadara aldın hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hernandez14S

Nerden ne kadara aldın hocam

soru bana ise n11 sitesinden aldım. 11.11 bekliyecektim aslında uygun uygun bulunca aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByKüLLü -- 23 Ekim 2020; 21:47:51 >
  • ByKüLLü kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben de gözüme kestirdim bu monitörü. Aslında Full HD'lere bakıyordum. Merak ettiğim gtx 1070'e gider mi yoksa fazla mı gelir 2k böyle bir monitör?

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.