Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nasip kısmet herşey :) Pişman olmayacaksın eminim bu monitörden LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme 

• Erdo4 kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum:) ve kutunun içinden 1.4 displayport kablosu çıkması gerçekten güzel bir şey 120 tl fiyatı var :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    aresmar kullanıcısına yanıt

Merhabalar konunuzu @Erdo4 baştan aşağı okudum hocam, 15-20 sayfada diğer yazılanlara baktım. Aklıma şöyle birşey takıldı. Bu 27GL850 panelin neredeyse aynısı en büyük fark usb girişlerinin olmaması içerikte usb kablosunun olmaması, adaptörlerinin farklı olması gibi değişiklikleri olan 27GL83A modeli 800TL daha düşük fiyatta. (Amazon 27GL83A 3450TL - 27GL850 4250TL). Rtings sitesine göre de incelediğimde panellerin performansları %99 aynı denilebilir. Sizce 27GL850 800TL lik farkı hak ediyor mu? Duruma göre ikisinden birini alacağım görüşleriniz önemli.

Hocam sizinde görüşlerinizi alabilirmiyim.@aresmar

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: CasperPişmanlıktır

Merhabalar konunuzu @Erdo4 baştan aşağı okudum hocam, 15-20 sayfada diğer yazılanlara baktım. Aklıma şöyle birşey takıldı. Bu 27GL850 panelin neredeyse aynısı en büyük fark usb girişlerinin olmaması içerikte usb kablosunun olmaması, adaptörlerinin farklı olması gibi değişiklikleri olan 27GL83A modeli 800TL daha düşük fiyatta. (Amazon 27GL83A 3450TL - 27GL850 4250TL). Rtings sitesine göre de incelediğimde panellerin performansları %99 aynı denilebilir. Sizce 27GL850 800TL lik farkı hak ediyor mu? Duruma göre ikisinden birini alacağım görüşleriniz önemli.

Hocam sizinde görüşlerinizi alabilirmiyim.@aresmar

Teşekkürler...

Aslında en büyük fark; GL850 Nano-IPS. Diğer model düz IPS. Bu da renk kalitesi anlamında büyük bir tercih etkeni.

Benim tercihim yine de GL850 olurdu.

• CasperPişmanlıktır kullanıcısına yanıt

Renk gamutu SRGB o panelin. Wide Gamut yok dolayısıyla. En önemli fark budur. Sadece oyun için kullanacaksanız evet daha ucuz model alınabilir. Çünkü oyun için gereken özellik olan panelin tepki hızı vs. aynı.

USB uzatmaları kullanıyorum ben mesela o da bir eksiklik olabilir usb den güç alan hoparlör bağladım mesela :)

Ama 800 TL de iyi fark bu devirde. Dediğim gibi ben iş için de kullanıyorum o yüzden wide gamut işime yarar ama siz pek profesyonel iş yapmıyorsanız foto edit video edit gibi, gerekmeyebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 17 Ekim 2020; 19:28:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Bence de hocam. İlgilendiğim ürün satışta değilse bile MH mesaj atıp ürünün satıcısı Amazon olacak şekilde satılmasını talep ediyorum. Beklerim yine başka yerden almam.

Aylar önce HB KDV indiriminden üzerinden bir ekran kartı sipariş verdim. MSI 5500XT 8GB. Siparişten birkaç gün sonra sipariş faturası kesildi olarak güncellendi ve iptal seçeneği de kalktı. 2 hafta bekletip ürünü göndermedi ve siparişi iptal etti. Hepsiburada'yı THH'ye verdim. Firmanın savunması "kart gönderilmemiş ancak ücreti iade edilmiştir". THH kararı ise "ücret iade edildiği için ortada mağduriyet yoktur". Yok bir de ücreti iade etmeseydi Hepsiburada :) Kart da öyle bulunmadık bir kart değil. Sipariş de tek bir kart. Öyle toplu alım vs. değil. İndirimi yapan da sitenin kendisi.Sonuç olarak KDV indirimli fiyatı kaçırdım, hesabımdaki kupon yandı, parçalı ödeme ile 2 farklı kredi kartı ile ödeme yapmıştım ve onların puanları/kampanya hakları da yandı. Ama mağdur olmamışım.

Bundan sonra tabi ki özellikle monitör gibi büyük elektronik ürünleri alacağım yer Amazon.

Talepleriniz ne kadar karşılık buluyor? Ben de bazı ürünlerde ara ara talep edebilirim aslında.

HB son zamanlarda oldukça kan kaybetti denebilir. Belki çoğu kişinin bilmediği bir şey dile getirmek isterim ki; amazon, TR’ye girmeden önce oldukça uzun bir süre fizibilite çalışmaları yaptı ve ilk planlarından birisi de HB’yi tamamen satın almaktı. HB tabii ki bu fikre sıcak bakmadı ve yanaşmadı. Bakalım zamanla bu kararın etkileri nasıl olacak göreceğiz? Ben şahsen piyasadan (pandemi öncesi) HB’nin oldukça sıkıntılı olduğu duyumlarını alıyordum. Tabii pandemi ile beraber toparlamış olabilirler.

amazon böyle devam ettikten sonra dediğim gibi her zaman kazanan ve büyümeye devam eden olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

aresmar kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler hocam.

Hocam sizede @aresmar çok teşekkür ederim.

%90 oyun %10 web/film amaclı alacağım.

• monitör geldi kurdum yalnız kavisli monitörden geçtiğim için mi bilmiyorum dışa doğru bombele gibi geliyor gözüme :D

• TonyJunior kullanıcısına yanıt

CUrved den flat'e geçenler hep aynını söylüyor. LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme 

• aresmar kullanıcısına yanıt

hocam ayarlara erişim için freesync kapattım sonra yazdığınız gibi ayarladıktan sonra tekrar açtım yaptığım ayarlar gitmemiştir değil mi ?

verdiğim renk ayarlarını yapmak için neden kapatıp açıyorsun freesync onu anlamdım? LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme 

freesync açıkken ayarları yaptırmıyor deaktif oluyo kapatınca aktifleşiyo

Gerçekten anlamadım monitör üzerinden yapıyorsunuz ayarları zaten. Windows üzerinden sadece renk profilini doğru klasöre koyup aktifleştirmek lazım sadece. Freesync diyorsunuz amd kart var sizde herhalde? Hangi ayalar free sync açıkken kapalı? Monitörün üzerinden yaptığımız tüm ayarlar kapalı mı anlamadım bunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: TonyJunior

monitör geldi kurdum yalnız kavisli monitörden geçtiğim için mi bilmiyorum dışa doğru bombele gibi geliyor gözüme :D

Curved-Flat / Flat-Curved geçişlerinde beyin alışana kadar benzer durumlar oluşur. LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme 

*En beteri de; iş yerinde örneğin gün boyu curved kullanıp, akşam evde flat kullanınca oluyor. Tam tersi durum da geçerlidir.

• Aynı durumu ben de yaşıyorum hala :) Ortada bombe var işte. Bu arada şunu da sorayım.1080p'den 2 kya geçinçe uygulamalarda blur oluşmaya başladı,net değil gibi.Bir uygulama vardı bunun için hatırlayan var mı ismini,veya Windows'ta ayar ? (Windows metin yazı boyutu % 125'te )

@REDSTONE

@TonyJunior

@aresmar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 17 Ekim 2020; 21:4:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRAGUT

Aynı durumu ben de yaşıyorum hala :) Ortada bombe var işte. Bu arada şunu da sorayım.1080p'den 2 kya geçinçe uygulamalarda blur oluşmaya başladı,net değil gibi.Bir uygulama vardı bunun için hatırlayan var mı ismini,veya Windows'ta ayar ? (Windows metin yazı boyutu % 125'te )

@REDSTONE

@TonyJunior

@aresmar

Masaüstünden bahsediyorsak; %100 önerilendir ve öyle kullanmanız lazım. %100'deyken sıkıntı var mı?

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Biraz küçük geliyor yazılar gözüme,monitörü biraz uzak kullanıyorum

LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

Buradan bahsediyoruz değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRAGUT -- 17 Ekim 2020; 21:23:29 >
  • Evet buradan bahsediyorum.

%100 olduğu zaman bulanıklık vs. olmayacaktır. Bahsettiğiniz olay %125 kullanmanızdan kaynaklıdır.

evet amd kart kullanıyorum. monitörden adaptive sync açtığımda contrast gamma vs ayarlara tıklanmıyor Adaptive sync ayarını kapatınca contrast gamma vb ayarlarla oynamama izin veriyor

Edit: Hocam tamam düzelmiş sorun yok şuan. Birde şey sorucam sharpness 50'de ve dfc ayarı kapalı olucak değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TonyJunior -- 17 Ekim 2020; 21:38:5 >

aynen 50 ve off.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.