Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: karaniler

Hocam baktığınız site de eksik bilgi var, paneli 8bit değil 10bit ayrıca tepki süresi daha hızlı. Doğruluğu kesin olmamakla birlikte Çin kaynaklı bilgiye göre 4k 60hz de 12bit verdiğini ve ps4 için çok iyi olduğu belirtilmiş.
    Edit:Bu arada benim için glow çok önemli değil ama ışık sızması çok önemli, zaten çok acılı monitöre bakan biri değilim. Umarım hepimize düzgün kontrolden geçen paneller gelir hepimiz mutlu oluruz.
    panelin 165 hz de 10 bit verme şansı olamaz çünkü DP 1.2 kullanıyor. Alabileceğiniz 165 hz de 8 bit görüntü olur. eğer dediğiniz gibi 10 bit ise dp 1.2'nin desteklediği 120 hz 10 bit alabilirsiniz.. Tabi 120hz ye düştüğünüz için panelde overshoot artacaktır.

edit: baktığım sitede yanlışlık olamaz lenovonun kendi sitesinden bakıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 11 Aralık 2019; 17:0:28 >

• Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Hocam redditte alanların hepsi 165hz ve 10bit aynı anda açılabildigini çünkü dp 1.4v yi desteklediğini söylüyor, ne yazık ki lenovo kendi bile ne yaptığını bilmiyor çünkü göz ucuyla araştırma yapınca hem 8bit hemde dp 1.2v olduğu yazıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben LG yi 13. gün de servise gönderdim bakalım ne olacak servis ne diyecek :)
  • __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı hocam istediğiniz olur umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

Ben LG yi 13. gün de servise gönderdim bakalım ne olacak servis ne diyecek :)
    Aynen, iyi yapmışsınız. En azından aklınızda kalmaz. :) Bu durumlar 5 yıl öncede vardı, bu gidişle bir 5 yıl sonrada çıkar gibi....
  • -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Kalite kontrolleri artmayacak bu belki, en azından mikro ledler gelene kadar ki buna da 10 yıl var herhalde.

• https://www.youtube.com/watch?v=qJWI4bkD9ZM&feature=youtu.be&t=2 xbox simgesi çıktığında aydınlıklar bu monitörde katman katman geçiş oluyor mu ?
  • quote:

https://www.youtube.com/watch?v=qJWI4bkD9ZM&feature=youtu.be&t=2 xbox simgesi çıktığında aydınlıklar bu monitörde katman katman geçiş oluyor mu ?
    Hocam çoğu monitörde bu olay oluyor. Bulutlanma dedikleri olay bu mu acaba?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Colorbanding hocam bu ama video dan kaynaklı eğer bu monitörde de oluyorsa, çünkü videonun bitrate i düşük.

• quote:

Colorbanding hocam bu ama video dan kaynaklı eğer bu monitörde de oluyorsa, çünkü videonun bitrate i düşük.
    Peki hocam bu geçişin pürüzsüz olması için Bitrate mi yüksek olmalı sadece, yoksa panelle de alakası var mı bunun? Yani 10 Bit panel 8 Bit panele göre daha yumuşak bir geçiş sağlar mı?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Normalde evet hocam ama içeriğin kalitesi kötüyse her türlü görünür banding

• quote:

https://www.youtube.com/watch?v=qJWI4bkD9ZM&feature=youtu.be&t=2 xbox simgesi çıktığında aydınlıklar bu monitörde katman katman geçiş oluyor mu ?
    Hocam gerek bu gerek Aorus kullandığını bildiğiniz kişileri etiketleyinde birde onlar baksın, bizimkiler bildiğin halkalı şeker gibi gösteriyor.

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Hocam rtings incelemesinde lg 27GL850-B için gradienti çok iyi diyor yani monitör kaynaklı değil, ben de şuan Samsung 27chg70 den bakıyorum bende de aynı şekilde gösteriyor. Youtube videoları düşük bitrate li olduğundan kaynaklı bu

• Merhabalar,
    Benim bu monitor işinde kafam çok karıştı, çok fazla git gel yaşadım, fakat düşük kontrast oranına rağmen önümdeki en iyi ips seçeneği LG 27GL850 gibi duruyor.
    Monitörü kullanan arkadaşlar son fikriniz nedir mennunmusunuz, fikirleriniz nasıldır son bi konuyu toparlama açısından.
  • quote:

Normalde evet hocam ama içeriğin kalitesi kötüyse her türlü görünür banding
    Anlaşıldı...
  • cexxx kullanıcısına yanıt
    Lenovo Legion y27q-20, incelemelerde LG den daha iyi gözüküyor. Reddit kullanıcı deneyimleri de bu yönde

• karaniler kullanıcısına yanıt
    Baktım biraz şimdi, joystick yok sanırım eski tip tuşla ulaşılıyor menüye, lg den daha düşük bir fiyata gelirse olabilir.
  • arkadaslar tr ye söyle bir monitor geldi.satışa daha cok yeni cıkarıldı. bu lg modeli ile bunun arasında hangisi daha kaliteli?

https://www.itopya.com/viewsonic-27-xg270qg-165hz-1ms-hdmi-dp-qhd-gsync-gaming-monitor/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

arkadaslar tr ye söyle bir monitor geldi.satışa daha cok yeni cıkarıldı. bu lg modeli ile bunun arasında hangisi daha kaliteli?

https://www.itopya.com/viewsonic-27-xg270qg-165hz-1ms-hdmi-dp-qhd-gsync-gaming-monitor/
    LG nin 27GL850 de kullandığı nano ips panelini kullanıyor. Fiyatı yüksek geldi bana :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

LG nin 27GL850 de kullandığı nano ips panelini kullanıyor. Fiyatı yüksek geldi bana :(

Alıntıları Göster
    aynı monitor galiba lg ile dogrumudur?
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.