Şimdi Ara

LG 27GL850 27' Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.395
Cevap
26
Favori
72.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diğer alanlar yorum yapabilir misiniz? Oyun, film, dizi olarak ayrı ayrı belirtirseniz sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar.
    İstanbulda bu monitoru nerde inceleyebilirim?

Uzun zamandır monitor araştırıyorum. Tn modelleri beğenmeğidim için ips modellerden alıcam. 1 msn 144 hz gsync olması benim için onemli çunku msi gtx 1080 gamingx kartım var.

Başka 1ms ips marka model varmıydı?
    Yanlış hatırlamıyorsam başka marka vardı ama şuan hatırlayamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the-music kullanıcısına yanıt
    Vatan da inceleyebilirsiniz ama stokları tükendi sadece Diyarbakır mağazasında var olarak gösteriliyor.

• Arkadaşlar aşağıda verdiğim linteki incelemeye bir bakın. Karanlık ortamda siyah ekran açıyorlar. BLB IPS Glow falan görünmüyor. Parlaklığı aşırı mı kısmışlar ne yapmışlarda böyle olmuş.
    https://www.youtube.com/watch?v=s4OcVHisjeE

Bu videoda da resmen göz kanatıyor bu sıkıntılar o derece.
    https://www.youtube.com/watch?v=usyyQgYIxKw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakamon -- 9 Aralık 2019; 14:35:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dakamon

Arkadaşlar aşağıda verdiğim linteki incelemeye bir bakın. Karanlık ortamda siyah ekran açıyorlar. BLB IPS Glow falan görünmüyor. Parlaklığı aşırı mı kısmışlar ne yapmışlarda böyle olmuş.
    https://www.youtube.com/watch?v=s4OcVHisjeE

Bu videoda da resmen göz kanatıyor bu sıkıntılar o derece.
    https://www.youtube.com/watch?v=usyyQgYIxKw
    1. video da ürünün kusurları görünmüyor.
    2. video doğru olan, ben deki monitör de bu şekildeydi. Örneğin ölü piksel testi yaptığımız ekranda tamamen siyah renke aldığımız da video dakine benzer bir görüntü ile karşılaşılıyor.(Parlaklık 100 olarak ayarlandığında) Hangi marka olursa olsun tekrar yazıyorum az ya da çok IPS GLOW/BLB kaçınılmaz. Önemli olan az olana denk gelmek. Fazlası rahatsız ediyor. Yani bu marka da yoktur diye bir şey yok birine az olan ünite denk gelir super der diğerine çok olan unite denk gelir memnun kalmaz. Bu kadar basit.

• karaniler kullanıcısına yanıt
    Vatanda var derken istanbuldaki vatan mağazalarında teşhir varmı?
    İnceleyebiliyormuyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the-music kullanıcısına yanıt
    Hocam belirttigim gibi normalde var ama stoklar bitmiş sadece Diyarbakır vatan da var şuan, yakın zamanda gelir diye tahmin ediyorum.

• __sin__ _ kullanıcısına yanıt
    Peki 2. videodaki görüntü kamera ile çekildiği için mi öyle yoksa gerçekten çıplak gözle aynı görüntüyü gördün mü? Eğer gördüysen bana aşırı kötü geldi durum. Hatta feci bir durum.
  • https://motherbear.home.blog/2019/12/08/lenovo-legion-y27q-20-review/
    Sonunda incelemesi geldi LG nin panelini kullanıyor ve neredeyse blb yok ve glow da çok minimal.

• quote:

Peki 2. videodaki görüntü kamera ile çekildiği için mi öyle yoksa gerçekten çıplak gözle aynı görüntüyü gördün mü? Eğer gördüysen bana aşırı kötü geldi durum. Hatta feci bir durum.
    Çıplak gözle de bu kadar olmasa da yakın yani benzer bir durum var. Parlaklığı düşürdükçe doğal olarak azalıyor. Fotoğraf çekip ekledim önceki mesajlarım da görebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

https://motherbear.home.blog/2019/12/08/lenovo-legion-y27q-20-review/
    Sonunda incelemesi geldi LG nin panelini kullanıyor ve neredeyse blb yok ve glow da çok minimal.
    Bu fotoyu, Blb, Ips glowu sorun değildir diyen adamın yüzüne çarpmak lazım. Bak aslında istense böyle güzel ürünler çıkıyor, çıkarmama sebebiniz artan kalite kontrolle beraber kar oranınızın düşmesidir. Müşterileri daha ne kadar bu yalan ikna edeceksiniz, diye sormak gerek. :)

• -SKYNET- kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, hocam herkes şu lenovo ya msj atıp talep ederse monitörü, getirme ihtimalleri artar.

• https://motherbearhome.files.wordpress.com/2019/12/off-angle-glow.jpg?w=1000&h=

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 11 Aralık 2019; 15:15:10 >
  • quote:

Çıplak gözle görünenin bunla alakası yok monitörü kullanıyorum videoda çıkanı normalde görsek aklımız çıkar zaten.

edit: incelemelerde en düzgün panel kullanılır aynı şeyler lg içinde söylendi glow yok blb çok az diye kullanıcılara düşünce gördük blb ve glow ne seviyede, incelemelere bu açıdan inanmayın IPS panel ise blb ve glow kaçınılmazdır, hayal kırıklığına uğramayın diye söylüyorum lenovoda da aynı sorunlar olacak belki diğer markalara göre daha az olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 11 Aralık 2019; 16:30:0 >

• Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Hocam reddit te satın alabilenler var onlar da öyle diyorlar ama bakalım

• Bu arada Lenovo Türkiye den aldığım bilgiye göre Lenovo Legion Y27q-20, ocakta Türkiye ye gelecekmiş ve ocak sonu şubat başı gibi satın alınabilir olacakmış hadi hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 11 Aralık 2019; 16:31:44 >
  • karaniler kullanıcısına yanıt
    lenovoyu yeni alan kullanıcının biri paylaşmış 3 bölgede çok net glow var IPS panelde bunlar maalesef olur.. Mesela bendeki lg glow açısından bundan daha iyi bu tamamen şans işi size gelecek olan panel ve şansınıza kalmış bir şey.

LG 27GL850 27" Nano IPS 1440p 1ms Freesync/Gsync İnceleme

edit: lenovonun modelini şimdi araştırdım 8 bit ve 1.2 dp ile geliyor lg ile yarışabilecek bir model değil zaten fiyat olarak da 550 dolar sanırım lg den pahalı olması lg yi baya öne çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daniel Faraday -- 11 Aralık 2019; 16:41:30 >

• Daniel Faraday kullanıcısına yanıt
    Hocam baktığınız site de eksik bilgi var, paneli 8bit değil 10bit ayrıca tepki süresi daha hızlı. Doğruluğu kesin olmamakla birlikte Çin kaynaklı bilgiye göre 4k 60hz de 12bit verdiğini ve ps4 için çok iyi olduğu belirtilmiş.
    Edit:Bu arada benim için glow çok önemli değil ama ışık sızması çok önemli, zaten çok acılı monitöre bakan biri değilim. Umarım hepimize düzgün kontrolden geçen paneller gelir hepimiz mutlu oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karaniler -- 11 Aralık 2019; 16:54:11 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.