Şimdi Ara

Letgo Otoplus ile aracımı sattım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Malum 2. el piyasası çok durgun. Ben de 2018 model 2019 çıkışlı 30.000 km’deki Clio 1.2 Joy aracımı 2 aydır sarı sitede satamadım. Fiyatı uygun ve açıklamayı düzgün koymama rağmen arayıp soran bile olmadı. En son 222.000 TL idi sarı sitede fiyatı.

Ben de önce en iyi fiyatı verdikleri gerekçesiyle Vavacars ile aracımı satmak istedim ve ön teklif olarak aracıma 219.000 teklif aldım. Araçta 6157 TL tramer mevcut ve sağ arka kapı ve sağ arka çamurluk değişik. Aracı ekspertiz yapıp 198.000 TL teklif verdiler. Pazarlık da yapmadılar ben de bunun üstüne bir de şansımı letgo ile denemek istedim.

Letgo aracıma 231.000 TL ön fiyat verdi ama yaptığım araştırmalarda letgo’nun ön tekliflerini çok yüksek verip nihai teklifte fiyatı öldürdüğünü okumuştum.

Yine de vavacars beni hayal kırıklığına uğrattığı için (205-210 bin arası teklif bekliyordum) şansımı bir de letgo ile deneyeyim dedim ve onlara da açık açık söyledim vavacars’tan teklif aldığımı.

Ezcümle, bana 207.000 TL teklif verdiler ve ben de aracı bugün sattım.

Letgo çalışanları saygılı ve düzgün gerçekten de. Sorun yaşatmadılar bana.

Deneyimlerimi paylaşmak istedim, umarım faydalı olur.

Herkese iyi günler.

• halbuki 212 bin civarına versen, vatandaşa rahat giderdi.
    hiç arayan olmamasi ilginç, piyasa arabasi çünkü

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-oto-ambar-dan-2018-renault-clio-1,2-joy-manuel-23.500km-de-1011228322/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 4 Nisan 2022; 12:36:18 >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt

2 sene önce 60 bine satamadığım aracı, 65 bine galeri satmıştı. Binici de artık çok ölücü. Bende şaşırmıştım ama fiyatı belirli bir skalanın altında olunca sorunlu, üstü olunca da pahalı diyerek aramıyor, sormuyor..

Araba piyasa arabası ama piyasa ölü. Hemen her araçta aynı sıkıntı var. İlk kez araç satmıyorum, bu 4 ya da 5. araç satışım.
  • Letgonun sahibi Rus iyi insanlardır sever Türkleri. 5 gemi ayçiçek yağını boşuna yollamadı.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

rus değil. wikisine bakın letgonun.

• diğer firmalara araba satanların çok şikayetlerini okudum. araca 250 deyip eksper sonrası şurada çizik var yağ damlamış vs gibi nedenlerle 200 e düşürüyorlarmış.

siz bu konuda bir sorun yaşadınız mı?

• Bradley Cooper kullanıcısına yanıt
    Bu tür firmalara araç satarken şunu akıldan çıkarmamak lazım; bu firmalar aracı alıp satacaklar. Son kullanıcının verdiği fiyatı vermelerini beklemek saflık olur.

Benim aracımın 2019 yılından 6157 TL trameri, 2 değişen parçası vardı ve iki firma da ön fiyatlarından 21 bin ve 24 bin aşağı son teklif verdi.

Eğer aracım hatasız olsaydı da 8-10 bin kıracaklardı.

O yüzden beklentiniz önemli ve gerçekçi olmak lazım.
  • brkprlk35 kullanıcısına yanıt

binecek düzgün adam illa arar. ama çingene alsatçıysa aramaz . şimdi çoğu öyle . ben eğer kullanıcısı 5 yılın altında kullanmışsa almıyorum o aracı .

• cornfield C kullanıcısına yanıt
    Bu piyasayı düzeltecek tek çözüm bu,alıcılar eğer minimum 2 yıldan önce aracını satandan almazlarsa piyasa zaten düzelmiş olacak.Ama bu bilinçte insan çok az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kazazedeli -- 4 Nisan 2022; 20:3:57 >

üç hafta evvel sattığım iki aracı da galerici aldı. iki aydır ilandaydı ve neredeyse ilandaki fiyattan aldı ikisini de. vatandaş almıyor. zaten pek arayan da olmadı.

• Piyasada yazılan hiçbir aracın fiyatı akıl mantık dahilinde değil vatandaş sattığınız fiyat dese vermezsiniz ama galeri firma olunca boynu büküp veriyoruz
  • Sanırım ben de vavaya vereceğim. 2019 corolla vision otomatik LPG hatasız 42000 de beyaz aracıma 362000 verdi . 375 e kadar satılsın istiyordum ama arayan soran yok napalım kısmet.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.