Şimdi Ara

Lenste Yakını Bulanık Görmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
45.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İki gözümde 5 derece miyop bugun acuvue oasys lens aldım uzak süperde yakında bulanıklık var sizce nedendir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: aimlife

İki gözümde 5 derece miyop bugun acuvue oasys lens aldım uzak süperde yakında bulanıklık var sizce nedendir ?

ben gözlüğü aldıgımda yakını bulanık görüyordum zamanla geçiyor normal görüyorsun.ama lense gectigimde bulanıklık olmadı .sanırım birkaç güne alışırsın
  • inşallah yakın dedigimde cok yakında yani öyle cok sorun olmuyor ama tuhaf geliyor tüylerimi göremiyorum
  • ayni lens bende var oasys miyopi
    -2.00 diyoptri bi sorun yasamiyorum yakinda mutlaka doktora sor cunku suana kadar kullandigim en iyi lens ancak 2 haftalik 1 aylik degil 1 ayi gecmis olabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cünkü sende hipermetropta var
  • quote:

Orijinalden alıntı: SKRlllEX

cünkü sende hipermetropta var
    MESAJ İÇERİĞİ SİLNEMİYOR..........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Korkmazz -- 27 Mayıs 2012; 18:54:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Korkmazz

quote:

Orijinalden alıntı: phenomll

tam bunu diyecektim.
    ancak bir gözde hem miyop hep hipermetrop olabilir mi ki?

O durum yaş ilerledikçe ortaya çıkmıyor mu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: derwish34

quote:

quote:

tam bunu diyecektim.

O durum yaş ilerledikçe ortaya çıkmıyor mu ya

beyler bende 6.25 miyopum gözlük var gözümde yakini gözlükle göremiyorum gözlüğün üstünden bakiyorum

• quote:

quote:

tam bunu diyecektim.

evet olabiliyor.Hatta bizim arkadaşta bu problem vardı ve bu sebepten bifokal cam kullanıyordu.Adamlar camın alt kısmına hipermetrop için olan camı üst kısmına da miyop için olan camı takmışlar bakınca belli olmuyordu.Yakına bakmak istediğinde gözlüğün alt ucuyla bakıyordu.Uzağa bakmak istediğinde ise camın üst kısmıyla bakıyordu.Bu bifokal camlar epey pahalı ama.

• Hocam benim göz derecelerim de yüksek ve lens kullanıyorum . En fazla bir hafta sonra alışırsın ve sorun kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede aynı durum var 3 haftadır lens kullanmaya başladım. lens takınca yakını daha kötü görüyomuşum gibi geliyor. lens olmadan yakını daha iyi görüyorum. 3 hafta önce muayeneye gittiğimde 1.50 miyop çıktı sadece hipermetrop falan çıkmadı

bendeki lenste Zeiss marka
  • quote:

Orijinalden alıntı: aimlife

inşallah yakın dedigimde cok yakında yani öyle cok sorun olmuyor ama tuhaf geliyor tüylerimi göremiyorum

bende yazıları okuyamıyordum bulanıktı, gözlüğün üstünden bakıyordum sonra alısıyor göz
  • lensin haşatını cıkarmısındır o yüzden cok oynadıgın için esnemiştir
  • bende aynı marka lensten kullanıyorum 1.5 miyop astigmat var (hiper yok). yakından kasıt bilgisayar ekranı ve türevleri ise lensi kuruttuğu için bulanık görüyor olabilirsin ve ya uzun süre kullanmışındır lens hoşaf olmuştur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhantomVII -- 25 Mayıs 2012; 1:28:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

bendede aynı durum var 3 haftadır lens kullanmaya başladım. lens takınca yakını daha kötü görüyomuşum gibi geliyor. lens olmadan yakını daha iyi görüyorum. 3 hafta önce muayeneye gittiğimde 1.50 miyop çıktı sadece hipermetrop falan çıkmadı

bendeki lenste Zeiss marka

aynısı bana oluyor lenssiz daha iyi görünüyor yakın hipermetrop filanda yok
  • Acuvue Oasys kullanan bazı kişilerde buna benzer sıkıntılar olabiliyor.

Ben de Oasys kullanıyorum 2-3 aydır, ilk aldığımda yakında çok bulanma oluyodu, ekranda bişeyi okurken sorun oluyordu mesela ama 2 hafta kadar sonra, alıştım mı nedir, artık öyle bir sorun olmuyor.

Lens solüsyonunuz nedir? Solüsyon da farkedebiliyor.

-1.00 Miyop'um ben de.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Acuvue Oasys kullanan bazı kişilerde buna benzer sıkıntılar olabiliyor.

Ben de Oasys kullanıyorum 2-3 aydır, ilk aldığımda yakında çok bulanma oluyodu, ekranda bişeyi okurken sorun oluyordu mesela ama 2 hafta kadar sonra, alıştım mı nedir, artık öyle bir sorun olmuyor.

Lens solüsyonunuz nedir? Solüsyon da farkedebiliyor.

-1.00 Miyop'um ben de.

Oasys -1.25 kullanıyorum ben de solüsyon da Biotrue. Yakında özellikle bilgisayar ekranında bulanıklaşma oluyor. Lensi bugün takmaya başladım. Hatta aynı markanın 2.25'ini takmıştım birkaç saat kadar (yanlış numara yazılmış) onda da aynı sorun oluyordu. Numara büyük ondandır dedim 1.25 yaptım yine aynı sorun. Zamanla geçer mi bu bulanıklaşma? Batma vs. hiçbir şikayetim yok. Gözümde var mı yok mu belli değil şimdilik.

• Shinku kullanıcısına yanıt
    Bende lens kullanmaya başladım şu anda -2.75 numaram. Uzak gayet iyi yakın ise net değil sanki odaklama problemi gibi birşey.
    Aynı problemi yaşayanlar zamanla kurtuldumu dertlerinden ? Göz alıştımı yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reahax -- 5 Eylül 2013; 18:53:27 >
  • ben de acuvue oasis kullandım göz 4 miyop oasis iyi ama biraz kuruluk yapıyor ve yakını gerçekten bulanık gösteriyor bi de biraz kıvrılıyor mu gözün içinde topaklanıyor falan heralde ince olmasındandır ben de anlayamadım bunu onun yerine air optix aqua kullan doktorum önerdi hiç kuruluk ve bulanıklık katlanma topaklanma falan yapmıyor tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rmutsuru

Bende lens kullanmaya başladım şu anda -2.75 numaram. Uzak gayet iyi yakın ise net değil sanki odaklama problemi gibi birşey.
    Aynı problemi yaşayanlar zamanla kurtuldumu dertlerinden ? Göz alıştımı yani...

Ben alıştım gerçi şuan yaz tatilinde olduğumuz için sorun olmuyor hatırladığım kadarıyla sınavlarda filan fark ediyordum ama galiba yok öyle bir şey artık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.