Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 1 hafta önce aldım.Benim gözlerimin numarası düşük olduğundan gözlüğü sadece derste takıyodum.(0.75-1.00)Az taktığım için gözlükle karşılaştırma yapamıcam ama gerçekten güzel bişey lensRahatlık yani.Ben 3 çift lens aldım 1 aylık olanlarından.Takıp çıkarırken dikkat etmen gerekiyor hijyen açısından.En başta zorlansan da alışıyosun bi süre sonra.Aylık lensler her ne kadar aylık olsa da bence en az haftada bir çıkarılıp takılmalı çünkü protein birikmesi diye bi olay duydum.

Ben Bausch & Lomb kullanıyorum 3 çiftini 50 Liraya aldım.Zeiss in de Lens suyunu aldım 20 Lira.

Ben bir dene derim lensi büyük rahatlık

• http://www.liveleak.com/view?i=331c450196

Şunu gördükten sonra laser olmaktan vazgeçtim bende lens takacağım.
  • C.O beni baya tanıyormuşun ya

tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkürler.

C.O 8 sene gözlük kullandım bi değişiklik yapmak istiyorum bakayım nasıl kullanımı rahatlığı nasıl. Yani gözlükten sıkıldım artık desem yeridir.

Eskişehirde, nerde düzgün bi optikci var yarın şöyle çıkar bi dolaşırım gerçi yarın pazar kapalı olur ama, hiç değilse dükkanalra falan bakayım bi. Dış görünüş olarak da dükkanın kalitesi bi fikir olur en azından.

Bi arkadaş doktora gitmene grek yok gözlükçülerdede doktor hizmeti oluyor dedi ama ben genede bi doktora gidecem. Ankaraya gideyim dedim ama git gel aynı fiyata gelecek.

Pazartesi günüde bu işi halledeceğim inşallah. Azten eski gözlükler durur her ihtimale karşı. Araba falan da kullandığım için bişey olursa die , arabada tutarım. Oldu ya tatildeyim sorun çıktı lens kullanımını bırakıp gözlüğe dönerim. tedbiri elden bırakmamak lazım

Sizi gelişmelerden haberdar edeceğim

• lenslerini çıkarmadan yatan var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orcunsau

http://www.liveleak.com/view?i=331c450196

Şunu gördükten sonra laser olmaktan vazgeçtim bende lens takacağım.

buneeee
  • ama sanırım bu eski bi ameliyata benziyor.

edit:

Şimdiki ameliyatlarda, o tabakayı lazerle kesip kaldırıyolar diye biliyorum

bu daha iyi bi ameliyat

http://www.youtube.com/watch?v=bOl-jPoQlZY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 27 Ocak 2007; 23:23:01 >
  • Bende yaklaşık 2 aydır lens kullanmaktayım, ilk hafta takarken çok zorlanıyordum daha sonra alıştım mı takmak çok kolay oldu, bir de bende şey olmuştu, lensi ilk taktığım günün gecesinde gece yarısı bir gözümden yaşlar gelmişti, bende çok korkmuştum ama ondan sonra daha öyle bi sorun olmadı, lensi aldığında ilk haftayı atlattın mı rahatlarsın, ayrıca görüş açısı gözlükten daha iyidir, bir arkadaş lensle uyuduğunu söylemiş, kesinlikle bu yanlış bir şey, lensle uyumak göz sağlığı açısından iyi değildir, ayrıca lens almadan önce kesinlikle doktora git, orada doktor gözünü ölçüp ona göre lens öneriyor galiba, her gözün büyüklüğü küçük de olsa farklı olabilir bu da zorluk yaratabilir, mesela ben sol gözüme bu yüzden lensi biraz daha zor takıyorum

benim gözlerimde de astigmat var(birinde), sırf yüzden farklı iki kutu olarak lensi alabildik bu yüzden de fiyatta artış olmuştu

• quote:

Orjinalden alıntı: MC GRADY

Bende yaklaşık 2 aydır lens kullanmaktayım, ilk hafta takarken çok zorlanıyordum daha sonra alıştım mı takmak çok kolay oldu, bir de bende şey olmuştu, lensi ilk taktığım günün gecesinde gece yarısı bir gözümden yaşlar gelmişti, bende çok korkmuştum ama ondan sonra daha öyle bi sorun olmadı, lensi aldığında ilk haftayı atlattın mı rahatlarsın, ayrıca görüş açısı gözlükten daha iyidir, bir arkadaş lensle uyuduğunu söylemiş, kesinlikle bu yanlış bir şey, lensle uyumak göz sağlığı açısından iyi değildir, ayrıca lens almadan önce kesinlikle doktora git, orada doktor gözünü ölçüp ona göre lens öneriyor galiba, her gözün büyüklüğü küçük de olsa farklı olabilir bu da zorluk yaratabilir, mesela ben sol gözüme bu yüzden lensi biraz daha zor takıyorum

benim gözlerimde de astigmat var(birinde), sırf yüzden farklı iki kutu olarak lensi alabildik bu yüzden de fiyatta artış olmuştu

sanırım benimde öyle olacak, göz numralarım farklı çünkü

• quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

C.O beni baya tanıyormuşun ya

tüm yorum yazan arkadaşlara teşekkürler.

C.O 8 sene gözlük kullandım bi değişiklik yapmak istiyorum bakayım nasıl kullanımı rahatlığı nasıl. Yani gözlükten sıkıldım artık desem yeridir.

Eskişehirde, nerde düzgün bi optikci var yarın şöyle çıkar bi dolaşırım gerçi yarın pazar kapalı olur ama, hiç değilse dükkanalra falan bakayım bi. Dış görünüş olarak da dükkanın kalitesi bi fikir olur en azından.

Bi arkadaş doktora gitmene grek yok gözlükçülerdede doktor hizmeti oluyor dedi ama ben genede bi doktora gidecem. Ankaraya gideyim dedim ama git gel aynı fiyata gelecek.

Pazartesi günüde bu işi halledeceğim inşallah. Azten eski gözlükler durur her ihtimale karşı. Araba falan da kullandığım için bişey olursa die , arabada tutarım. Oldu ya tatildeyim sorun çıktı lens kullanımını bırakıp gözlüğe dönerim. tedbiri elden bırakmamak lazım

Sizi gelişmelerden haberdar edeceğim

Tabi ki. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Ben lens kullanırken bir gün okulda derste iken unuttum lens olduğunu kaşıdım gözümü ve sanırım biraz abarttım kaşıma işini lens gözümden çıktı eve gidene kadar tek gözle idare ettim hep. Doktora git elbette, şöyle bir şey duymuştum birisinden doktor filan değildi ama, lenslerin çapı oluyormuş doktor gözünü ölçüp -yani o baktığın makine zaten ölçüyormuş- ona göre sipariş veriyormuş lensleri, kısaca her lens her göze tam olmuyormuş, kişinin gözüne özel lensler olabiliyormuş. Bu arada optik merkezlere bak fakat muayene olmaya gittiğin doktorda sana yüksek ihtimal lens temin edebilir ki daha uyguna gelme ihtimali bile var. Doktorunla bu konuyuda konuş.

Ek olarak seni tanıma kısmına gelince "Otomobil Genel" kısmına giren kaç kişi var ki? Şu durumda tanımaz isek birbirimizi iş o zaman sakat zaten. :)

• zaten gideceksin doktora öyle hoop diye lens verelim demiyecekler

öncelikle sana lazer ameliyatı için testler yapılacak. "lens takınca korneada bozulma ve çizik olma ihtimali var, ölçümleri sapıttırıyor"

normal göz muayenesi yapılacak sorna gözünün filmi çekilecek, çapı ve kornea yapın ölçülecek. (bunlar için böyle tekerlek gibi bi makina var, çeneni koyuyorsun, o dönüyor ediyor mavi ışıkla işini yapıyor. toplamda 3 er dakika her göz için)

sonra doktor tekrar göz tansiyonu ölçüp tekrar gözüne bakacak ışıkla. uygun isen lens için lens deneme yerine göndereckler. orada bir eleman takacak lensi gözünde duracak bi 10 dak falan. bi arıza çıkmazsa hayırlı olsun diyip reçeteni verecekler, sen de gidip satıcıdan alacaksın lensini.

ama tavsiyem internetten almandır. ben ilk alırken acemilikten lensçiden aldım 30 ytllik lense 60 tl verdim içim acıdı. artık netten alıyorum, siparişin ertesi gün geliyor. dışarıda 70-80 ytl arası satılan O2optixi netten 40 ytl ye alıyorum

• bende tam 10 senedir gözlük kullanıcısıyım artık gözlükten bıktım canıma tak etti yağlanır kuru kuru silemessin çizilir illa lavoboda yıkıyıcan kurulıycan elin le camı ellersin gene yağlanır parmak izi olut gözünden düşer insanın hakkaten bi protezle yaşaması çok beter ya bende lens düşünüyorum artık peki arkadaşlar madem lens takıcaz renkli alırsak renk farkıda alıyolarmı
  • Orjinalden alıntı: .C.O.

Tabi ki. Ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Ben lens kullanırken bir gün okulda derste iken unuttum lens olduğunu kaşıdım gözümü ve sanırım biraz abarttım kaşıma işini lens gözümden çıktı eve gidene kadar tek gözle idare ettim hep. dedikleri belki pahalı mı olur bilemicem olsun sorup soruşturmadan bişey demek olmaz şimdi.

otomobil genelede fazla uğramıyorum ya şu sıralar. Çok şükür araba masraf açmıyo bide kış ya nebilim sanki otomobil bakım masraf sezonu kapanmış gibi gelio bana giriyorum gerçi ama öyle bakıp çıkıyorum pek ilgimi çeken konular yok açıkcası

Orjinalden alıntı: ccaparli

zaten gideceksin doktora öyle hoop diye lens verelim demiyecekler

öncelikle sana lazer ameliyatı için testler yapılacak. "lens takınca korneada bozulma ve çizik olma ihtimali var, ölçümleri sapıttırıyor"

normal göz muayenesi yapılacak sorna gözünün filmi çekilecek, çapı ve kornea yapın ölçülecek. (bunlar için böyle tekerlek gibi bi makina var, çeneni koyuyorsun, o dönüyor ediyor mavi ışıkla işini yapıyor. toplamda 3 er dakika her göz için)

sonra doktor tekrar göz tansiyonu ölçüp tekrar gözüne bakacak ışıkla. uygun isen lens için lens deneme yerine göndereckler. orada bir eleman takacak lensi gözünde duracak bi 10 dak falan. bi arıza çıkmazsa hayırlı olsun diyip reçeteni verecekler, sen de gidip satıcıdan alacaksın lensini.

ama tavsiyem internetten almandır. ben ilk alırken acemilikten lensçiden aldım 30 ytllik lense 60 tl verdim içim acıdı. artık netten alıyorum, siparişin ertesi gün geliyor. dışarıda 70-80 ytl arası satılan O2optixi netten 40 ytl ye alıyorum

Evet daha önceden de öyle çok testten geçtim hatta göz tansiyonu falan varmı diye kafaya takmıştımda hem alerji testi hem göz tansiyon testi yapmıştı doktor ayrıca makineden üflemeli değilde bi damla damlatıp bakıyo, etraf sarı görünüyo hissizlik oluyo

Ya doktor bayan oldu mu bide düzgün konuşup anlatıklarımı dinledimi hele bide eli hafifse yani nazik nazik yapıyorsa işini ohhh çok iyi oluyo. Ama bir kaç erkek doktora gittim ya hiç öyle iyi değillerdi Bayanlar bi başka oluyo canım

• Bilgisayar forumunda gözü sağlam adamın olmaması normal Akşama kadar monitöre bakıyoz, haliyle gözler nanay Bu arada ben de sıkıldım bu gözlüklerden ama öyle zırt pırt lens tak çıkar yapmak istemiyorum, yukarda arkadaşlar vermiş, töbe lazer mazer de yapmam ama şöyle haftalık gözde kalabilen lensler yok mu, haftada bir değiştireyim Bi de lensle denize girilir mi

• O2 optix kullanmanı tavsiye ederim. Lens kullanmak zor değil aslında, sadece biraz titiz olman lazım. Her gece ya da çoğu geceler lensleri yatmadan çıkarıp solüsyona koyman lazım. Lensleri takıp-çıkarmaya alışman 7-10 gün en fazla, sonrası kolay. Ben ilkokuldan üni. son sınıfa kadar gözlük kullandım, artık nefret eder bir haldeydim. Lens kullan, hayata tekrardan daha net bakmaya başla. Güneş gözlüğü de kullanabilirsin ayrıca!
    Gerçi ben femtosecond intralase lasik ile gözümü tamamen iyileştirmeyi düşünüyorum ama seneye en erken. Neyse, sonuçta bir göz doktoruna muayene ol ve de O2 Optix lensleri alarak yaşama devam et.

• quote:

Orjinalden alıntı: _GreeNEyEs_

O2 optix kullanmanı tavsiye ederim. Lens kullanmak zor değil aslında, sadece biraz titiz olman lazım. Her gece ya da çoğu geceler lensleri yatmadan çıkarıp solüsyona koyman lazım. Lensleri takıp-çıkarmaya alışman 7-10 gün en fazla, sonrası kolay. Ben ilkokuldan üni. son sınıfa kadar gözlük kullandım, artık nefret eder bir haldeydim. Lens kullan, hayata tekrardan daha net bakmaya başla. Güneş gözlüğü de kullanabilirsin ayrıca!
    Gerçi ben femtosecond intralase lasik ile gözümü tamamen iyileştirmeyi düşünüyorum ama seneye en erken. Neyse, sonuçta bir göz doktoruna muayene ol ve de O2 Optix lensleri alarak yaşama devam et.

O2 optix bu lensler 6 güne kadar gözde kalabiliyormuş, sen ne sıklıkta çıkarıp takıyorsun? Ben öyle her gece uğraşmak istemiyorum. Bir de lens gözdeyken toz kaçtı mı çok kötü oluyormuş diyorlar, gözü bıçakla kesiyormuş gibi bir his veriyormuş bu doğru mu?

• tavsiye ettikleriniz şu herhalde

http://www.elitlens.com/index.php?pg=product_detail&P_ID=20

su geçirgenliği %33 müş bazıları 60 falan çk olunca mı iyi yoksa az olunca mı
  • o2optix in 2 sorunu var bence. bende kullandığımdan biliyorum.

su oranı düşük olduğundan hafif rüzgarlı ve sıcak yerlerde, ani sıcak soğuk geçişlerinde rahatsız edici oluyor.

bir de paketten yeni çıkarıldığında kaygan olmuyor, gözün şekline alışana kadar bir kaç gün rahatsız ediyor. onun dışında mükemmel bir lens.

toz kaçtı mı evet batma hissi oluyor. ama zaten lenssiz göze kaçınca da onu hissedersiniz.
  • quote:

o2optix in 2 sorunu var bence. bende kullandığımdan biliyorum.

su oranı düşük olduğundan hafif rüzgarlı ve sıcak yerlerde, ani sıcak soğuk geçişlerinde rahatsız edici oluyor.

bir de paketten yeni çıkarıldığında kaygan olmuyor, gözün şekline alışana kadar bir kaç gün rahatsız ediyor. onun dışında mükemmel bir lens.

toz kaçtı mı evet batma hissi oluyor. ama zaten lenssiz göze kaçınca da onu hissedersiniz.

peki hafif bi toz kaçtı diyelim abartmadan gözümüzü hafif kaşıdık bi dez avatajı oluyo mu hatta refleks oalak bile kaşır insan, yani hiç dokunmayarak kendikendine tozon girmesini mi beklicez

• ya ben parmağımı sokarak kaşıyorum, hatta şu anda da yapıyorum

o kadar paniklemenize gerek yok. ben alerjimden korkuyordum azdıracak diye. lense başlayınca hiç depreşmedi alerji lensin üstüne fazla bastırmamaız yeterli. gözünüzü kurcalamayın diye bir şey yok dayanamazsınız zaten o kaşıntıya bilirim

toz falan girince zaten normalde de göz kurcalanmaz, bi işe yaramaz çünkü. toz girince ya da kirpik dönünce yapılacak en iyi şey, üst göz kapağını tutup uzatıp altın üstüne bırakmaktır. bu yöntem bütün acı veren şeyleri kaldırır.

şimdi söylediğimz şeyler sana acaip gelecek ama kullanmaya başlayınca alışıp kendi yöntemlerii bulacaksın. ben aldığımda lens kullanan arkadaşlarımın başının etlerini yemiştim 1 ay

• quote:

ya ben parmağımı sokarak kaşıyorum, hatta şu anda da yapıyorum

o kadar paniklemenize gerek yok. ben alerjimden korkuyordum azdıracak diye. lense başlayınca hiç depreşmedi alerji lensin üstüne fazla bastırmamaız yeterli. gözünüzü kurcalamayın diye bir şey yok dayanamazsınız zaten o kaşıntıya bilirim

toz falan girince zaten normalde de göz kurcalanmaz, bi işe yaramaz çünkü. toz girince ya da kirpik dönünce yapılacak en iyi şey, üst göz kapağını tutup uzatıp altın üstüne bırakmaktır. bu yöntem bütün acı veren şeyleri kaldırır.

şimdi söylediğimz şeyler sana acaip gelecek ama kullanmaya başlayınca alışıp kendi yöntemlerii bulacaksın. ben aldığımda lens kullanan arkadaşlarımın başının etlerini yemiştim 1 ay

bende yiyiycem merak etme

hımm bişi daha soracağım. Diyelim dışardan geldik elimizi yüzümüzü yıkıcaz hani duş yaparken çıkarın diorlar ya. yüzümüzü yıkarkende ççıkarmak gerekiyo mu.

aklıma geldikce soracam soruları madem alıcaz bişiler öğrenelim demi

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.