Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
145
Favori
78.193
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sag goz mumde astigmat var, toric kullaniyorum.

2 sene once biofinity kullanmistim cok memnundum,

Gecen sene degisiklik olsun diye oasis aldim ama hic memnun kalmadim,

Simdi yine biofinity kullaniyorum memnunum.

Biofinity dusunenler en azindan bir kez denemeli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • solisyon olarak ne kullanıyorsunuz arkadaşlar?önerileriniz tavsiyeleriniz nedir?
  • Fırsat konusunda fırsat yok
  • Şimdiye kadar kullandığım en iyi lens (yaklaşık 10 yıldır lens kullanıyorum) --> Coopervision Biofinity:https://www.lensdunyasi.com/biofinity

Gözünüz çok fazla kuruyorsa (denemedim sipariş verdim biraz önce) --> Coopervision Proclear:https://www.lensmarket.com/cooper-vision/proclear

En yeni teknolojiyle üretilen lens (denemedim) --> ACUVUE Vita:https://www.lensal.com/acuvue-vita

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 29 Haziran 2018; 1:47:28 >

• Arkadaşlar sağ göz 2 sol göz 2.25.... tek kutu almak için her iki gözede 2 veya 2.25 taksam çok sorun olurmu acaba

• lensmarket fiyatları aşırı saçma. atasun optik'de de aynı fiyat orda da.neden risk alıp buradan alayım ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedom1259

Arkadaşlar sağ göz 2 sol göz 2.25.... tek kutu almak için her iki gözede 2 veya 2.25 taksam çok sorun olurmu acaba
    Olmaz hocam netlik biraz düşer belki o kadar

Büyük numara 0.50den büyük fark varsa sorun olabiliyor yani cisimler gereksiz yakınlaşıyor, baş ağrısı vs olabiliyor.

Ama farkınız az bence gider her türlü.

Bu arada bu lenslere aylık diyorlar ama tamamen pazarlama hilesi, haftada 3gun falan kullanıyorum 7 ayına girdi tek çift plaster, zerre sorun yok aksine gözüme efsane rahat gelmeye başladı :) hiç düşürmedim, suyunu eksik etmedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom1259

Arkadaşlar sağ göz 2 sol göz 2.25.... tek kutu almak için her iki gözede 2 veya 2.25 taksam çok sorun olurmu acaba
    Üste yuvarlayın böyle durumlarda 2.25 veya 2.5
  • Lensmarketten deneme lensi istediğimizde gönderiyorlar mı ? Biofinty denemek istiyorum da

• quote:

Orijinalden alıntı: cohannan

Üste yuvarlayın böyle durumlarda 2.25 veya 2.5

Alıntıları Göster
    Üste yuvarlamayın sakın. Miyop göz yüksek numaralara çabuk alışır. Bu da gözün hızlı ilerlemesine neden olur. Bu yüzden aşağı yuvarlamak mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

Olmaz hocam netlik biraz düşer belki o kadar

Büyük numara 0.50den büyük fark varsa sorun olabiliyor yani cisimler gereksiz yakınlaşıyor, baş ağrısı vs olabiliyor.

Ama farkınız az bence gider her türlü.

Bu arada bu lenslere aylık diyorlar ama tamamen pazarlama hilesi, haftada 3gun falan kullanıyorum 7 ayına girdi tek çift plaster, zerre sorun yok aksine gözüme efsane rahat gelmeye başladı :) hiç düşürmedim, suyunu eksik etmedim :)

Alıntıları Göster
    Steril olarak sorun olabilir.Cokda uzun kullanmamak lazim bana kalirsa sonucta goz :)

Birde suresi bittigi anlasiliyor goruntu kalitesi dusuyor direk.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba. İlk defa lens kullanıyorum 1 aydır airoptik.. 20 yıldır miyop astğimatım (1.75/2.25) . Normal kullanımda batma acıma yok ama pc ye baktığımda telefona baktığımda ve gece ışıklarda sulanma yanma ve bulanıklık oluyor, tecrubeli arkadaşlar neden olabilir acaba
  • Konu başlıktan baya sapmış lens fırsatlarından çok lens deneyimi konusu gibi olmuş. Hiç bir mesajda fiyat, alınan yer vs yazmıyor. Ya konu ismi değişsin ya da konu ile ilgili olmayan mesajlar kaldırılsın.

• Merhaba arkadaşlar daha önce hiç lens kullanmadım miyop astigmatım. Tavsiye edeceğiniz markalar nelerdir acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JustCrew

Konu başlıktan baya sapmış lens fırsatlarından çok lens deneyimi konusu gibi olmuş. Hiç bir mesajda fiyat, alınan yer vs yazmıyor. Ya konu ismi değişsin ya da konu ile ilgili olmayan mesajlar kaldırılsın.
    Arkadaşa katılıyorum.. Fırsat var diye açıyoruz tavsiye isteyenler çıkıyor.. Forumdaki en saçma konu bu oldu.

Varsa fırsat yazın yoksa da silin gitsin bu konuyu.

• arkadaşlar elimde iki kutu lens var... gözçapımdan dolayı kullanamadığım ve içlerinden sadece birer tane kullandığım lensleri satmak istiyorum...

1.Kutu: 5 adet lens, D:-2.50 BC:8.4

2.Kutu: 5 adet lens, D:-2.75 BC:8.4

her kutu için 50 Tl... lensler ambalajında kapalı bir şekilde durmaktadır...

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkalkan

arkadaşlar elimde iki kutu lens var... gözçapımdan dolayı kullanamadığım ve içlerinden sadece birer tane kullandığım lensleri satmak istiyorum...

İade edebilirsiniz diye biliyorum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarkalkan

arkadaşlar elimde iki kutu lens var... gözçapımdan dolayı kullanamadığım ve içlerinden sadece birer tane kullandığım lensleri satmak istiyorum...

Merhaba
    Göz çapınız kaç?

• Timey kullanıcısına yanıt
    Ellerinde deneme lensi varsa gönderiyorlar kargo ücretini siz ödüyorsunuz.

Bir çok lensi bizzat kendim denedim en pahalısından en ucuzuna kadar tavsiye edebileceğim bir kaç tane lens var hem bilgisayarda hemde normal hayatta gerçekten farkı hissediyorsunuz.

Aylık lens kullanacaksanız eğer herhangi bir göz alerjiniz yoksa Cooper Vision Bio İnfinity'den başkasını aylık lenslerde daha iyisini şu ana kadar kullanmadım.

Günlük lensler'de ise bir çok marka ve ürünlerini denedim Cooper vision proclear o kadar başarılı değil Myday ise BC çapı ya bana uymadı gözlerime çok küçük geldi iş görür her günü atlatırsınız ama kaliteyi yakalayamamış gerçekten benim günlük lenste önerebileceğim kesinlikle Acuvue oasys 1 Day lensidir hem bc değeri olsun hem göz kolay takılması olsun tak diye yapışıyor kesinlikle düşme yaşamadım BC çapım 8.5 olduğu için uyumlu göz kapağımda alerji olduğu için ve çalıştığım ortam tozlu olduğu için günlük lens kullanmak zorundayım aylık olarak eskiden hep Biotrue kullanırdım.

Kullandığım diğer markaları tek tek söylemenin anlamı yok fakat silikonun içindeki materyal mıdır bilmiyorum ama lensi elime alınca aşırı kalın geliyor ve takınca başımı ağrıtıyor ayrıca bilgisayarı felan geçtim direk gözlerimde ağrı yapıyor.

Kullandığım ama memnun kalmadığım lensler : Alcon (Ciba Vision) Air Optix AQUA , Alcon (Ciba Vision) DAILIES Total 1 , Bausch + Lomb Biotrue ONEday , Bausch + Lomb PureVision 2 , Bausch + Lomb Ultra , Alcon (Ciba Vision) Air Optix Night and Day AQUA , Cooper Vision Proclear.

Denemediğim lensler: Cooper Vision Avaira Vitality , ACUVUE Vita , Cooper Vision Biomedics 55 , Cooper Vision Clariti 1 Day , Zeiss Contact Day 30 ,

Cooper vision günlük lens konusunda başarılı göremedim ama aylık lenste harika bir ürünü mevcut Acuvue oasys ise günlük lenste başarılı bir ürün ama aylık lensi Cooper vision bio true'ye yanaşamıyor ileride durumlar değişir tabiki de ama şu anda denediğim lensler arasında bana göre en iyi lensler bunlar sizin bc değeriniz ve göz yapınız başka lensler ile uyumlu olabilir bu yazdıkları şahsi fikrimdir buna göre hareket etmeniz yanlış sonuçlar doğurabilir.

Deneme lensi isteyebilirsiniz fakat her zaman ellerinde olmuyor zira normal alıpta 5 adeti geçmemek üzeri kullanıp beğenmezseniz iade edip başka ürün alabilirsiniz Para iadesi olmuyor.

• shane S kullanıcısına yanıt
    8.6

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.