Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
753
Cevap
145
Favori
78.161
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DeViLsGuNs

koskaca uzman doktorun yazdığı reçeteyi niye sorguluyorsunuz ? kıl bi cevap yazmak sitemem ama doktorun yazdığını gidip forumda tanımadığınız kişilerden teyit ettirmeniz komik.
    benim gözlük numaramla lens arasında 1 derece fark var.lens numaraları daha küçük oluyor.
    lens markası tavsiyem pure vision 2 HD.pure vision 1 kullanıyordum,eczacı bana hd yi tavsiye ettiğinde alay ediyordum.HD mi gösteriyor bunlar diye.ama gerçekten çok daha rahatmış.
    Denemek için 1 kutu Acuvue Toric kullandıktan sonra

lens reçetesi yazdırtmak için doktora gittim ve kullandığım lensi ve çok memnun olduğumu söyledim vs.

Doktor 8,9/8,8 çapta lens kullanmam gerektiğini, bu çapta lensi de kolay kolay bulamayacağımı özel sipariş geçmek durumunda kalacağımı söyledi, nedense gözlük ile lens numarasını da uyarmama rağmen aynı verdi.

Neyse optikçiye gittim acuvue de önerdiğiniz marka da kutusu 150 TL idi, optikçim göz çapıma uygun olan p 2 hd'yi almamı söyledi

2 kutu p2 hd+ büyük boy Aqua E. 180'e anlaştık sipariş verdi, sonrasında o numaranın toptancısında stokta olmadığını en geç 15 güne kadar geleceğini söyleyince

bende bu arada netten 2 kutu

75'den acuvue siparişi geçtim çokta memnundum ki, şu tavsiye de bulunduğunuz lensleri takana kadar

odaklanma sorunu, çok kısa süre telefonun ekranına baktıktan sonra rahatsız etme ve 4-5. günü sol gözümdeki lens

hafiften gözümü ovaladıktan sonra

gözümü kırpmam ile birlikte gözümden çıktı ve çöpe attım.

B.friday kampanyası %25 bonus kampanyası da üstüne gelince 4 kutu daha göz çapıma uygun olmayan acuvue siparişi geçtim ve çok memnunum 1 aydan fazla dayanıyorlarki ömrünü yitirmeden atıyorum.

Kelepir fiyata aldığıma sevinemediğim p2 hd'lere bir şans daha vereyim dedim hem param çöpe gitmiş olmasın ama sonuç hüsran, ufak yazıları okuyabilmenin, ekrana bakıp bir şeyler okumanın imkanı yok, flu görüntü hemen sokak lambalarına, araç farlarına bakınca ne kadar hd olduğu anlaşılıyor, o kadar hd'ki araç camındaki yağı ışıktaki yağı vs. süper flu gösteriyor, 1 haftadır günde 2-4 saat arası dayanabiliyorum.

Gece araç kullanırken süper olması beklentim bir yana

gece aşırı yağmurlu havada kaza bile yaptırtır, şahsen beni karşı yönden gelen araçların ışıkları ile birlikte böyle bir havada etkiledi ve benzinliğe çekip cam temizledim, sonradan anladım ki camdan değil lenstenmiş.

Göz yapısı işte bu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Purevision 2 HD gibi görüntü kalitesi veren rahat lens öneriniz var mı? Oasys falan Purevision 2 HD'nin yanından bile geçmiyor görüntü netliği açısından ama Purevision 2 HD'de rahat değil. Biofinity nasıldır?
  • Valentino V kullanıcısına yanıt
    Aynı soruyu bende sorayım :)
    Şu an Purevision 2 HD kullanıyorum, Biofinity ye geçme konusunda kararsızım

bir muhterem bizi aydınlatırsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dedefon

Aynı soruyu bende sorayım :)
    Şu an Purevision 2 HD kullanıyorum, Biofinity ye geçme konusunda kararsızım

bir muhterem bizi aydınlatırsa sevinirim.
    ben de air optix night day merak ediyorum a.optix aquadan sonra nasıl olur acaba ?
  • Dedefon kullanıcısına yanıt
    Tester almak lazım aslında. Lensmarket.com'a sordum şuan yok 1-2 hafta sonra arayın dediler. Daha önce Purevison 2 HD'den Acuvue Oasys'e geçmiştim ancak 1080p'den 360p'ye inmek gibi bir şey olmuştu benim için. O yüzden aynı şeyi Biofinity'da da yaşamak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valentino -- 18 Mayıs 2018; 15:7:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: shane

ben de air optix night day merak ediyorum a.optix aquadan sonra nasıl olur acaba ?

Alıntıları Göster
    Air Optix Plus HydraGlyde kullanıyorum uzun bir zamandır. Bence bu lensi Night & Day'den daha iyi bir lens.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valentino

Tester almak lazım aslında. Lensmarket.com'a sordum şuan yok 1-2 hafta sonra arayın dediler. Daha önce Purevison 2 HD'den Acuvue Oasys'e geçmiştim ancak 1080p'den 360p'ye inmek gibi bir şey olmuştu benim için. O yüzden aynı şeyi Biofinity'da da yaşamak istemiyorum.
    Purevision 2 HD'lerle uyuyunca gözünüzü açabiliyor musunuz merak ettim? Ben Air Optix Plus HydraGlyde kullanıyorum ve ondan kat kat daha iyi bir lens ki N&Day bile daha iyiydi P2HD'den
  • Acuvue oasys i 1 ay kullanıyorum ama su son zamanlar memnun degilim biofinity toric nasil sizce arklar

• quote:

Orijinalden alıntı: Nyanko Sensei

Purevision 2 HD'lerle uyuyunca gözünüzü açabiliyor musunuz merak ettim? Ben Air Optix Plus HydraGlyde kullanıyorum ve ondan kat kat daha iyi bir lens ki N&Day bile daha iyiydi P2HD'den

Alıntıları Göster
    Bazen dışarda kaldığım zaman sabahları elimi yüzümü yıkayınca açabiliyorum sıkıntı olmuyor ama sürekli yatıp kalkamam. Zaten night and day türünden bir lens değil kuruluk falan yapabilir uzun süreli o şekilde kullanımda.

Purevison 2 HD gibi net görüntü kalitesi yok çoğu lensin. Rahatlık olarak çok iyi bir lens değil evet farkındayım o yüzden değiştirmek istiyorum zaten ama konu netlik olunca, Purevision 2 HD'den daha iyisini görmedim.

• quote:

Bazen dışarda kaldığım zaman sabahları elimi yüzümü yıkayınca açabiliyorum sıkıntı olmuyor ama sürekli yatıp kalkamam. Zaten night and day türünden bir lens değil kuruluk falan yapabilir uzun süreli o şekilde kullanımda.

Purevison 2 HD gibi net görüntü kalitesi yok çoğu lensin. Rahatlık olarak çok iyi bir lens değil evet farkındayım o yüzden değiştirmek istiyorum zaten ama konu netlik olunca, Purevision 2 HD'den daha iyisini görmedim.

Alıntıları Göster
    Hocam biofinity çok övüyorlar onu denediniz mi? Ben ondan alıp deneyeceğim Airoptixler bitince.
  • Nyanko Sensei kullanıcısına yanıt
    Denemedim işte onu sordum yukarda deneyen var mı diye. Ben de onu merak ediyorum tester ürün almaya çalışacağım.

• quote:

Denemedim işte onu sordum yukarda deneyen var mı diye. Ben de onu merak ediyorum tester ürün almaya çalışacağım.
    Ben deneyene kadar 1-2 ay geçer çünkü Air optix duruyor daha ve bir çiftini 2 ay kullanıyorum ben
  • acuvue oasys kullanıyorum ne zamandır, memnun değilim. Yatarken çıkartıp, sabah tekrar takıyorum ama çok kurutuyor gibi. Gözümü rahatsız ediyor. Bioinfinity kullanacağım genelde övmüşler, bir de onu deneyeyim. Astigmat var ve göz çapı biraz büyük, internette sipariş verirken bunları nasıl ekliyoruz? Ve Bioinfinity nin hangi ürünü daha rahattır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psychedelic Reflection -- 18 Mayıs 2018; 16:49:52 >
  • Biofinity toric siparis etceksiniz hocam gireceğiniz degerlee miyop astigmat ve aks degeri olur. Lensmarketten siparis edin gözünüz reddederse değiştirirsiniz

• quote:

Alıntıları Göster
    Yıllarca pv2hd kullanmış biri olarak air optix aqua night and day önerebilirim.
  • Bugünden itibaren air optix night@day'e geçiş yaptım ilk izlenimim gayet pozitif. İlerleyen günlerde deneyimlerimi paylaşıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic Reflection

acuvue oasys kullanıyorum ne zamandır, memnun değilim. Yatarken çıkartıp, sabah tekrar takıyorum ama çok kurutuyor gibi. Gözümü rahatsız ediyor. Bioinfinity kullanacağım genelde övmüşler, bir de onu deneyeyim. Astigmat var ve göz çapı biraz büyük, internette sipariş verirken bunları nasıl ekliyoruz? Ve Bioinfinity nin hangi ürünü daha rahattır?
    hocam bende acuve kullanıyorum yıllardir biofinity istedim denemek icin memnun kalmadim gozume cok battı rahatsız etti oyuzden acuve devam ediyorm simdlik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shane

Bugünden itibaren air optix night@day'e geçiş yaptım ilk izlenimim gayet pozitif. İlerleyen günlerde deneyimlerimi paylaşıcam
    Şimdilik gayet iyi. Tavsiye ederim
  • Merhabalar yaklaşık 6 aydır oasys astigmat lens kullanıyorum neden özellikle yakını bulanık görme gibi bir sorun yaşadım son lensi de kullandım şimdi arayış içindeyim gözlerimin aksı farkı biri 70 diğeri 110 o yüzden 1 er kutu almak durumundayım astigmat için oasys kadar rahat ama daha net görmek istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum :) ayrıca hayırlı bayramlar

• piyasaya ciktigindan beri night and day kullaniyorum(takribi 20 sene)..geceleri cikarmam..el degistirdikce kotuye gitti bariz bir sekilde,hele su son aqua eklentisiyle zirve yapti..kullanimin ilk haftasinda sabah cok ciddi capak yapiyor,en azindan bende..1.haftadan sonra geciyor capak isi..sanirim o aqua denilen eklenti etkisini yitiriyor??..
    gece cikarmayabilecegim baska lens tavsiyesi var mi?denemem gerekiyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.