Şimdi Ara

Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü (131. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.752
Cevap
44
Favori
201.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lenovo k5 bl259 batarya alacağım. orjinal ürünü nerden alabilirim arkadaşlar? alıp memnun kaldığınız bir site varsa link verebilir misiniz? aciliyeti var
  • M.A_k5 kullanıcısına yanıt
    Memnun kaldınız mı
  • cLk kullanıcısına yanıt
    Deji üretiyorsa Deji bakın derim. Başka telefon için aldık. Çok memnunuz. Sahte olup olmadığı derdi de yok.

Bu arada bu telefon için kendi romu haricinde rom tavsiye edebilecek var mı.
  • agritux kullanıcısına yanıt
    Lineage os yükledim ama baya zor oldu. twrp yüklemek gerekliymiş ben hatalı bir twrp yükledim telefon açılmadı.. final sınavları nedeniyle lenovonun kendi programıyla telefonu düzeltip bıraktım. 2 gün önce twrp yükledim sonra lineage os kurdum. başlarda iyi gibi geldi fakat sıkıntıları var. şimdilik gördüklerim telefonun sinyal göstergesi hatalı. hiç full çekmiyor hatta çoğu zaman şebeke sıfır görünüyor ama arama yapmaya, internete girmeye devam ediyor. hakkında bölümünde de şebeke çekiyor gösteriyor. kısaca gösterge yanlış. Birde şarj sorunu var çok yavaş şarj olmaya ve hızlı tükenmeye başladı. Batarya optimizasyonu yapılması gerekiyormuş sanırım, kimisi bataryayı sıfırlayıp sonra yüzde yüze kadar doldur diyor, bunu da deneyeceğim bugün, ve uygulamaların arka planda çalışmasını engelleme ayarı ya yok yada ben bulamadım, arka planda çalışan uygulamaları göremiyorum.. ayrıca ilk kurduğunda google play olmuyor, telefona uygun gapps kurmak gerekiyor lineage os sitesinde bunları yazmış , zaten birçok sorun orda yazanları okumadığım için ve kıt ingilizcemden kaynaklandı. genel olarakta bugüne kadar hiçbir custom romun hatasız olduğunu görmedim benim amacım biraz farklılıktı ve şuan sıkılıncaya kadar bunu kullanırım :)

• M.A_k5 kullanıcısına yanıt
    hocam merak ettiğim konu lineage'in performansı. donma kasma takılma açısından durum nasıl? normalde dener kendim görürüm ancak kuracağım telefon kendi telefonum değil.
  • S.a. Arkadaşlar iyi akşamlar. Uzun zamandan beri telefonda güncelleme sorunu yaşıyorum.Telefon Lenovo K5..Sistem güncelleme uyarısı yapıyor.Gúncelleme işlemlerini yapıyorum ancak en sonunda "ota paketi yüklenemedi" şeklinde uyarı veriyor.Ardından tekrar sistem güncellenebilir diyor.Bu sorunu yaşayan başka arkadaş var mı.Çözümü nedir.Bu konuda önceden açılmış konu varmıydı bulamadım.Hatam varsa kusura bakmayın..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim memleket B kullanıcısına yanıt
    Bende yok öyle bişey. Muhtemelen yeni birşey değil. Eski güncelleme.
    Bizim cihazın desteği kesilmiştir.
  • Telefonun cihaz adını nasıl değiştirebilirim? Cihaz hakkında kısmında cihaz adı değiştirme yok.Bluetooth tan söz etmiyorum bu arada.Modeme bağlandığında modem arayüzünde ki isminden bahsediyorum.Kötü gözüküyor yani android-5858vn879 gibisinden buna benzer saçma bi isim yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matrixx7 -- 13 Ocak 2018; 12:22:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Fussy kullanıcısına yanıt
    samsung'u ben de sevmem

ama lenovo almayıp da ne alalım ben 1.5 yıldır kullanıyorum, tek memnun olmadığım yönü video çekimi kötü onun haricinde hiç bir sorunu yok

650 liraya almıştım ne kadar ekmek o kadar köfte. Fazlasıyla köfte bunda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Şahsen bende orjinal rom da da pek kasma donma yoktu. Lineagede fazla bir fark olduğunu söyleyemem. Lenovoda zaten ilk aldığında fazla gereksiz uygulama olmuyor bazı telefonlarda olduğu gibi. Bende yoktu. Lineage nin tek farkı lenovonun orjinal romunda olmayan bi kaç özellik eklemesi diyebilirim. 2 haftadan fazla kullandım karşılaştığım sorunlar; şarj tam dolduğunda yeşil ışık yanmıyor hep kırmızı yanıyor. Kamera orjinaline göre kötü. Bazen bazı uygulamar durdu hatası veriyor. Ayarlar kısmında istediğin ayarı bulmak zor, arama kısmına yazdığında ayrı bulabiliyorsun ama el ile aradığında sanki o ayara gidecek yolu koymamışlar gibi yok öyle bir ayar. Uygulamaları seçip arka planda çalışmalarını engelleyemiyorum... Zaten bir haftadır güncelleme denetlenmiyor ve siteden cihazın adı silinmiş , sanırım desteği kesmişler :) Zaten öyle uğraşmaya değecek bir rom değil. Orjinal rom bunu döver :)
  • Kulaklık ile müzik dinlerken ses hem kulaklığa hem de dışarı veriyormuş metroda uyardılar Heavy Metal dinliyordum. Rezil etti telefon beni :@ uzun süredir de öyle devam etmişim kim bilir ne zamandır vardı bu sorun. Bayağı da bir ölü piksel benzeri piksel sıkışması var 50tane felan yeşil nokta ama sadece siyah ekranda belli oluyor.. Cihazı aldığımdan beri kronik konuşma sırasında ekranın kilitli kalmasına alıştık ama bu kulaklık sorunu canımı sıktı

• 2-2.5 yıldır Rom-Root işleriyle uğraşıyorum. Şu ana kadar en iyi rom bu romdur. Xiaomi cihazlarının yazılımı üzerine çeşitli özelleştirmeler eklenmiş halidir. Pil Performansı Stock romdan daha iyi, performansı ise stock romdan 1 tık fazla durumda. Ve Tabiki MIUI arayüzü var, Android için en iyi arayüzdür bana göre. Tema mağazasından istediğiniz temaları kurabilirsiniz. İyi Kullanımlar.^_^

https://onelabs.net/konu/mu-9-pro-7-8-28-unofficial-global-volte-for-lenovo-vbe-k5.9859/&ved=2ahUKEwihvo2FlenYAhXS2qQKHbWgB98QFjAEegQIDRAB&usg=AOvVaw0x2bK7tKLGC6J5EBL6OJa2

Bonus olarakta bazı temaları birleştirip yaptığım temayı size sunuyorum. :)
    https://mega.nz/#!WgZnDIyS!XQeWi9F7b5QlpGE2fz3Isnp7awH3NrkjDNkMD_Kuzj8

Tema görüntüleri:

Mi hesabı sorunu içinde Cihazı SuperSU veya Magisk ile rootlayıp system/vendor/default.prop dosyasını açıp "dsds" olan satırı "ssss" yapıyoruz. Böylelikle Mi Hesabı ve Sim kartın geç gelme sorununu çözüyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skywalker11 -- 28 Ocak 2018; 1:2:57 >

• Scavenger Of Human Sorrow kullanıcısına yanıt
    Ovv baya kötü olmuş ya. Hoparlörlerde güçlü ya telefonun baya ses gitmiştir.
  • Hocam merhaba.

Daha önce bir arkadaşın telefonuna başarılı şekilde twrp kurmuş, oradan custom romlara geçiş yapmıştım.

Ancak yine aynı satıcıdan aynı telefonu kardeşime de almıştım. Onun telefonuna malesef twrp kuramadım.

Bir yerde muhtemelen hata yapıyorum ama nerede çözemedim.

Bana takip ettiğiniz yolu iletebilir misniz?

Ben şöyle denedim;
    ilk olarak fastboot komutu ile kurmaya çalıştım. Doğal olarak bootloader kilitli kuramazsın dedi.
    Bypass yöntemi ile kurmaya çalıştım (qfil ile) sahara error alıp durdum. Her deneyişimde farklı sahara error aldım :)
    Sonra başka model stock rom deneyim belki onda olur dedim, her yerde A6020a40_S007_161128_ROW_QPST_HW39_indian_S616.7z üzerine flashlanabildiği yazıyordu, flashladım qfil ile komple romu, üzerine fastboot ile twrp flashladım oldu. Ama telefon açıldığında GSM şebekesi yoktu. Custom rom yükleyim belki düzelir dedim. Yükledim ama gelmedi şebeke.
    Sonra orjinal stok roma geri döndüm. Şu an sıkıntısız ama ne twrp yükleyebildim ne de custom rom :)

@Skywalker11 hocam siz de yardımcı olabilir misiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agritux -- 5 Şubat 2018; 9:10:54 >

Snapdragon 835 işlemcili olanı aldıysan ona twrp yükleyemzsin çünkü lenovo bu telefonun snap835 işlemcili olan sürümde bootloaderi kilitledi ve kaynak kodunu da yayımlamadı bu yüzden twrp yükleyemiyorsun hw kodu 30 olanı al rom için kullanacaksan
  • 46and77 kullanıcısına yanıt
    hw 49 hocam cihaz. hindistan romu kurup twrp kurabiliyorum. ama modem dosyası lazım. çünkü hindistan romu kurunca gsm gidiyor.
    a6020a40 sürümünü telefona yüklemeişsin senhttps://lenovomobilesupport.lenovo.com/ae/th/products/phones/vibe-series/k5/downloads/DS112512 burada a6020a40 sürümünün kaynak kodu var yazılımdan biraz anlıyorsan bu romu türkiye şebekelerine uygun hale getirip flaşlarsan gsm gelir
  • 46and77 kullanıcısına yanıt
    aynen hocam. a40 romu kurdum ona twrp yükleniyor diye. ancak bana o romun kaynak kodu değil, bizim romun modem.img dosyası lazım.
    Tek simli yapmayı denedin mi? denemediysen terminal emulator açıp sırasıyla
    su

setprop persist.radio.multisim.config none

komutlarını gönder teli kapat/aç yine hat gelmezse kaynak kodunu inceleyip kendin modem dosyanı oluştur
  • Arkadaşlar çıldırıyorum artık. Telefonu alalı 10 ay oldu geçen ay dokunmatik sorunu başladı. Ekrana tıkladığım yere değil rastgele yerlere tıklıyor. Klavyeyi kullanamıyorum ana ekrandan bir uygulamaya dokunduğumda yukardan saat widgetine dokunup hava durumu ayarlarına giriyor birini aramak için numaramı yazarken rastgele yerlere dokunup birilerini arıyor. Geçen düzelmişti tekrar başladı. Lenovo desteğe vb başvurmaya çalıştım hiçbirşey bulamadım hala garantisi var göndersem çok uzun sürer mi ? Yoksa sonunda kıracağım telefonu. Sadece kulaklıkla müzik dinleyebiliyorum ve görüşme yapabiliyorum. İnstagramda dokununca direk beğeniyor profillere giriyor sayfayı kaydırıyor . Bunu daha önce yaşayan ve çözen biri var mı ? Herşeyi denedim telefonu sıfırladım bataryayı çıkarıp 1 gece bekledim ekranda leke vb olmasın diye gözlük temizleme sıvısıyla temizledim. Dieğr forumlarda bu sorunu yaşayan 2-3 kii gördüm ama tekrar ulaşamadım son durum için.

• 
Sayfa: önceki 129130131132133
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.