Şimdi Ara

Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü (138. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.753
Cevap
44
Favori
201.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Abi merhaba benim telefondan iyice bıktım oyunun sesini kısmak için ses kısma tuşuna basıyorum diğer androdilerdeki gibi sadece medyayı kısmak için bir seçenek yok direk arama sesini bile kısıyor sonra biri ararsa duyamıyorum. Yeni bir batarya atıp daha iyi bir rom yüklemek istiyorum ama korkuyorum biraz. Brick olayı nedir ve rom işini kendim becerebilir miyim ? Telefon çok ısınıyor romun faydası olur mu ?
  • taha760 T kullanıcısına yanıt
    Konu içerisinde gerekli açıklamayı yapmıştım. Risk almadan malesef bu işi yapmanız zor. Ben bu işlemleri yapmadan önce banka hesabımı kontrol ettim. Yeni bir telefon alacak param varsa bu işi denemiştim. Çok şükür talimatların hepsini uyguladım ve halen sorunsuz kullanıyorum telefonu. Yapıp yapmamanız size kalmmış. Ben sadece deneyimlerimi forumda paylaştım.https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/137890806
  • Merhabalar, Lenovo A6020A41 telefonumun işletim sistemini değiştirmeye karar verdim. Önceki kullandığım Bootleggers ekibinin yaptığı [8.1] ve çok beğendiğim benim gibi sade kullanmayı sevenler için bu konuyu açma gereği duydum.
    Kullandığım ROM Bootleggers ekibinin A6020 için Android 9.0 sürümü ile yaptığı ROM'dur. Yazılımda her hangi bir sorun ile karşılaşmadım.

Yükleme talimatı:

TWRP sürümünün en az 3.1.1.0 olması gerekiyor.
    Kurulum:
    - TWRP recoveryi açın
    - Temizle > Gelişmiş Temizlik > "Dalvik/ART Önbelleği, Sistem, Veri, Önbellek" bölümlerini tikleyip alttaki oku kaydırın.
    - Daha sonra ana ekrandan "Yükle"ye girip rom zipinizi seçin ve alttaki oku kaydırın, işlem bittiğinde isteğinize bağlı olarak gapps'i rom gibi flashlayabilir yada sistemi yeniden başlat deyip direkt roma geçebilirsiniz.

Ekran görüntüsü:
     Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü

• Arkadaşlar telefonu kullanırken bi anda şebeke gidiyor. Hizmet yok diyor. Çözümünü bilen var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,
    Lenovo K5 için pil lazım. Artık şarj dayanmıyor.
    Pil alıp memnun kalan arkadaşlar nereden aldıklarını söylerse çok sevinirim.

• sezgin2 S kullanıcısına yanıt
    Aletin bu rom ile performansı düşmedimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Aletin bu rom ile performansı düşmedimi?
    Android 8.1'e göre Android 9'da çok hafif bir performans düşüklülüğü var. Telefondan beklentim çok fazla olmadığı için çok etkilemiyor beni. Örneğin telefonda sadece 9 adet uygulama yüklü(Mesajlaşma, Banka, Sosyal Medya vb.) Telefon hafızasının yarısı boş ve öyle abartılacak kadar bi düşüklük yok. Beklentinize göre değişir elbetteki bu düşünce. Kendi açımdan herhangi bir sorun yok. Hatta şöyle ki farklı ekibin yaptığı Android 10'u bile denedim fakat telefonun tüm özelliklerini kişiselleştiremediğim için(ör. Mesaj gelince yeşil uyarı ışığı, şarj tam doluyken yeşil ışık, değilken kırmızı ışık vb) ben sadece Bootleggers ekibinin yaptığı Android'i kullanmak istediğim için Android 9'da kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezgin2 -- 13 Nisan 2020; 16:50:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivirzivir35

Merhaba arkadaşlar,
    Lenovo K5 için pil lazım. Artık şarj dayanmıyor.
    Pil alıp memnun kalan arkadaşlar nereden aldıklarını söylerse çok sevinirim.
    Hocam pil alabildiniz mi?

• Merhabalar, Lenovo A6020A41 telefonumun işletim sistemini değiştirmeye karar verdim. Önceki kullandığım Bootleggers ekibinin yaptığı [9.0] sürümünü forumda paylaşmıştım. Android 10 sürümüne geçiş yapmaya karar verdim ve Aosp ekibinin yazılımını denemek istedim. Şunu söyleyebilirim ki 9.0'a göre telefonum çok daha fazla hızlı çalışıyor. Denemenizi tavsiye ederim.

İNDİRME Bağlantısı

https://downloads.aospextended.com/download/A6020/q/AospExtended-v7.2-A6020-20200513-2005-OFFICIAL.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sezgin2 -- 18 Aralık 2020; 16:11:0 >
  • Lenovo K5 Plus (a6020a46) ekranını normal K5 (a6020a41)'e takabilir miyim ?

• tahakalisto kullanıcısına yanıt

takamazsınız.Boyutları farklı

• tahakalisto kullanıcısına yanıt

Bunu deneyen var mı ? a46 full hd a41 hd çözünürlükte olmasına karşın ekran boyutları aynı görünüyor. Eğer soketler uyuyorsa a46 romu yüklenerek denenebilir. Bende de bootloader kilidinin açılmasına izin verilmeyen 616 işlemcili hw49 kodlu a6020a41 den var. Lenovo RSA dan bütün A6020a40-41 varyantlarını indirip 616 işlemcili olanları yükledim ancak hiç birinde şebeke gelmedi.

• 
Sayfa: önceki 134135136137138
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.