Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Return to Monke

5-6 saat mümkün değil.

Eğer 256+1 tb HDD modele bakıyorsanız küçük modelli pile bakıyorsunuzdur,80 wh yerine 60 wh var yani. Bende de bunun İntel modeli var. Çıkardığınız andan itibaren %1 şarj gidiyor. 5 saat gitmesi için parlaklığı çok düşürmek lazım ki bence öyle bile fayda etmez. Eğer pil ömrü uzun olsun diyorsanız sizi üzebilir. Dediğiniz cihazı bilmiyorum fakat macbookların yeni ARM işlemcili versiyonları bu konuda çok iyiler,tabi fiyatları da bir o kadar yüksek.

aynen 60 wh var cihazda. amd işlemciliolan dur linkini paylaşıyorum. Ben lenovo yoga creator 7 gibi karar kıldım sadece fiyat yüksek geldi 14.699 tl. onda da pili 12 saate kadar diyor ( i7 10. nesil H işlemci) ne derece doğru bilmiyorum.

legion un linki şu:

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_82b10047tx-legion-5-ryzen-7-4800h-2-9-16-gb-1tb-256-gb-ssd-rtx2060-6-gb-15-6-144-hz-full-hd-gaming-laptop-gri-1212274.html

• navigator_ N kullanıcısına yanıt

12 saat olmayabilir fakat 8-10 arası olabilir belki. Sonuçta nasıl kullandığınıza bağlı. O laptopta oyun oynarsanız bu çok daha düşük olacaktır.

Kullanıcı yorumlarına,forumlarına ve videolarına bakın bir fikir edinirsiniz mutlaka.

• Forsythe kullanıcısına yanıt

Çok iyi, 1660 ti olanına bakıyordum ama madem bu gelmiş belki alabilrim. Keşke pili azcık daha büyük yapsalarmış, ama onun dışında 10 numara alet gibi görünüyor. Ne dersiniz, sizce alınır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

12 saat olmayabilir fakat 8-10 arası olabilir belki. Sonuçta nasıl kullandığınıza bağlı. O laptopta oyun oynarsanız bu çok daha düşük olacaktır.

Kullanıcı yorumlarına,forumlarına ve videolarına bakın bir fikir edinirsiniz mutlaka.

Hocam oyun için almıyorum, legion gibi de böle oyun laptopu gibi gözükmüyor zaten kasası falan cok güzel.

renk de bir değişik koyu yeşil, pili neye göre 8-10 saat arası gider dediniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mediamarktta 82b10047tx modeli satılıyor ; normalde onu alıcaktım ancak 82b10048tx kodlu ürünü de türkiye bölgesine yollanmış gözüküyor , hem freedos hem de 60w değil 80w bataryası var. Hangi firmaya bu bilgisayarlar yollanmış nasıl öğrenebiliriz ?

• Belki yollanması düşünülen modellerdendir. Ben de merak ettim şimdi acaba geldi mi veya gelirse ne zaman gelir diye. Bugün 60w olanını almayı düşünüyordum. Acaba 60wh alsam ilerde pili 80 wh yaptırabilir miyim diye sordum lenovo ya cevap bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmtlm -- 25 Kasım 2020; 10:52:43 >
  • fatihmtlm F kullanıcısına yanıt

Cevap alırsanız bana da iletebilir misiniz?

• Elbette, lenovo tr forumuna yazdım dün ama cevap gelmedi hala. Canlı desteği deniyorum ama sıra var baya. En kötü mail atarım.

Forum konu linki: https://forums.lenovo.com/t5/Garanti-ve-Servis/Servis-pil-de%C4%9Fi%C5%9Fimi-yap%C4%B1yor-mu/m-p/5051275

• ohmygrodd O kullanıcısına yanıt
    Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H

Lenovo ile görüşmem bu şekilde. Pili değiştirmiyorlarmış ama onlardan temin edebiliyormuşuz. Meraktan mail atıp 80 wh modelin ne zaman geliceğini soracağım ama yakın zamanda cevap gelmez ise sanırım 60wh olanı alabilirim. sonuçta ssd fiyatları belli, dolara ne olacak, ne kadara gelecek bilemiyoruz. Gerçi pile de gereksiz bir rakam verirlerse kötü olur. Biraz baktım da 1500tl felan sanırım. İlerde güncellenmek istenirse masraflı gibi sanki.

• ebatları aynı mı hocam? aynı değil die biliyorum, 80wh ı destekliyor mu alacağın 60wh lık batarya?

• 60wh + hdd olduğu için hdd yi iptal edip 80wh takmaya izin veriyor. En azından ben öyle biliyorum.

• fatihmtlm F kullanıcısına yanıt

Laptop alma işine 2-3 ay önce girdim ne zaman bir şeyi almak istesem bir belirsizlik oluyor. Ben de beklemeden alacağım 60watlık versiyonu sanırım. Teşekkür ederim konuşmayı ilettiğiniz için.

• Arkadaşlar ben de mediamarkttaki 4800h rtx2060lı modeli mi alsam yoksa 1tb ssdye yükseltme yapılmış 10875hlı 17.3 inçlik monster tulpar t7 v21.1.3 mü alsam bilemedim ikisi fiyat olarak aynı sadece monster 4 aylık 2. el acilen fikrinizi belirtebilir misiniz?Birazdan almaya gideceğim.

• SnickersTR S kullanıcısına yanıt

oyun oynamak ıcın alıyor iseniz msi dan şaşmayın yok param bunlara yetiyor ise lenovo iyidir

• @cuhuku oyundan ziyade mimarlık programları için alıyorum ancak oyun olarak da cs go oynuyorum

• SnickersTR S kullanıcısına yanıt

lenovo al o zaman ses sistemi monsterdan daha ıyıdır buyuk ıhtımal

• cuhuku C kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim birkaç kişi daha yazsa keşke iyice netleşsem miktar az değil pişman olmaktan korkuyorum.

• ohmygrodd O kullanıcısına yanıt

Ben de aynı durumdayım. 1660ti olanı %50 ışıkta , klavye ışıkları ve arkaplan uygulamaları kapalı 6.5 gidiyormuş. İnternette de başka modellerde ekranı bir programla 60hz yapıp pil ömrünü arttıranı görmüştüm sanki ama şimdi bulamadım o kaynağı. Çok da kötü değil ve en azından pahalı olabileceğini bilsen de 80wh takabileceğini bilmen güzel birşey bence. Ben de yarın alıcam sanırım, hem bu arada mailimi kontrol ederim bir haber felan var mı diye. Pilin fiyatını ve modelin ne zaman geleceğini sordum ama cevap vermeme ihtimalleri var..

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.