Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Donanımhaber ailesi, uzun süredir beklediğim Lenovo Legion 5 Ryzen li modellere ilişkin hala bir konunun açılmadığını gördüğüm için artık kendim yeni bir konu açmaya karar verdim. Daha önce buradan bir arkadaşımızın verdiği PSREF lenovo sitesine giriş yaparak Türkiye'ye gelmesi planlanan yeni AMD Ryzen 5 4600H ve 7 4800H işlemcili modellerin dökümlerini çıkardım. Bunların en merak edilen ve birbirileri arasında fark olan özelliklerini Excel'e atarak buradan bir tablo hazırladım. Her ülkede malum konfigürasyonlar ve modeller farklı. Henüz Türkiye için de fiyat yok. Dediğim gibi bu modeller ve numaralar direkt olarak lenovo psref sitesinden alınmıştır (https://psref.lenovo.com/Fullscreen/Lenovo_Legion_5_15ARH05?ch=Turkey&country= ) Daha detaylı incelemek isteyenler buradan bakabilirler. Konuya katkılarınızı bekliyorum. Satın alma konusunda acelem yok. İş bilgisayarı olarak kullanacağım için Ryzen 7 4800H ve Windows 10 lu bir model tercih etmeyi planlıyorum. Herkese iyi forumlar.

82B5006GTX Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H (6C / 12T, 3.0 / 4.0GHz, 3MB L2 / 8MB L3) NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe 3.0x4 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB Gamut, Dolby Vision 4-Zone RGB LED backlight, Turkish Integrated 60Wh 170W Slim Tip Windows 10 Home 64, Turkish / English

82B5006HTX Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 7 4800H (8C / 16T, 2.9 / 4.2GHz, 4MB L2 / 8MB L3) NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 256GB SSD M.2 2280 PCIe NVMe + 1TB HDD 5400rpm 2.5" 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB Gamut, Dolby Vision 4-Zone RGB LED backlight, Turkish Integrated 60Wh 170W Slim Tip Windows 10 Home 64, Turkish / English

82B500CKTX Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H (6C / 12T, 3.0 / 4.0GHz, 3MB L2 / 8MB L3) NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe 3.0x4 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB Gamut, Dolby Vision 4-Zone RGB LED backlight, Turkish Integrated 80Wh 170W Slim Tip None

82B500CLTX Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 7 4800H (8C / 16T, 2.9 / 4.2GHz, 4MB L2 / 8MB L3) NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe 3.0x4 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB Gamut, Dolby Vision 4-Zone RGB LED backlight, Turkish Integrated 80Wh 170W Slim Tip None

82B500CRTX Lenovo Legion 5 15ARH05 AMD Ryzen 5 4600H (6C / 12T, 3.0 / 4.0GHz, 3MB L2 / 8MB L3) NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB GDDR6 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200 512GB SSD M.2 2242 PCIe NVMe 3.0x4 15.6" FHD (1920x1080) IPS 300nits Anti-glare, 144Hz, 100% sRGB Gamut, Dolby Vision 4-Zone RGB LED backlight, Turkish Integrated 60Wh 170W Slim Tip Windows 10 Home 64, Turkish / English

psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 12 Ekim 2020; 10:17:7 >

• Valla paşşşa gönülleri bilir!.. Yurt dışında Ryzen aletler gayet uygun ayrıca nitro ve omen iyi fiyatlardan ülkemize de gelmeye başladı bile.

lenovo türkiye pazarını kaptırmak istemiyorsa akılcı fiyat politikası ile sunulmalı. hem biz de azbuz akıllandık illa da lenovo alacaksak gider Amazon veya NewEgg'den alırız.

İthalatçı firmalar iyi düşünsünler!

şu an mesajı düzeltip eklemiş bulunuyorum:

The 17-inch Lenovo Legion 5 laptop with up to AMD Ryzen 7 4800 H-Series Mobile Processors and up to NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU is expected to be available starting at $1089.99 in September 2020.11

The 15-inch Lenovo Legion 5 laptop with up to AMD Ryzen 7 4800 H-Series Mobile Processors and up to NVIDIA GeForce RTX 2060 GPU is expected to be available starting at $1019.99 in August 2020, and available now with up to NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti GPU starting at $759.99.11

The 15-inch IdeaPad Gaming 3 laptop with up to AMD Ryzen 7 4800 H-Series Mobile Processors and up to NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti GPU is expected to be available starting at $659.99 in July 2020.11

kaynak:
    https://news.lenovo.com/pressroom/press-releases/lenovo-legion-offers-more-ways-to-raise-your-game/
    Konu sadece donanım seçimleri de değil. Ben istesem de parasını verip istediğim konfigürasyonu alamıyorum çünkü adamlar her seçeneği geitrmiyorlar (haklı olarak). Ayrıca para meselesi de var, ben ne kadar istersem isteyeyim istediğim donanımı alamadığım gibi daha düşük donanıma daha yüksek meblalar ödemek zorunda kalıyorum. Ancak Lenovo kendi sitesinden satış yapsa, hem kendi indirim kuponlarından yararlanırım hem de istediğim konfigürasyonlu alırım.

Kaç aydır thinkpad alacağım onlara bakıyorum, elin İsveçlisi bile istediği konfigürasyonlu dizüstünü kuponla birlikte 1200€'ya alıyor ben burada hadi aynısını geçtim bir tık altını bile 2000€ fiyat verip ancak alabiliyorum. Onu da üçüncü parti satıcıların paşa gönlü isterse alabiliyorum.

Çıldırmamak elde değil.
    Omen 15 2020 16/512 i5/2060 konfigürasyonu win 10’la birlikte 9900’e gelmiş. Tek soru işareti ekranı epey’de 144hz olarak belirtilmiş. Bence çok iyi fiyata gelmiş piyasayı ve yurtdışı fiyatını göz önünde bulundurursak. Ryzen 7’li versiyonu benzer bir fiyata gelse çok iyi olur. 144hz 16/512 i5 1660ti 1330 dolar, 144hz 16/512 ryzen 7 1660ti 1300 dolar.

https://m.n11.com/hp-omen-3a693ea-core-i5-10300h-16g-ram-512g-ssd-rtx-2060-fhd-w10-P439547330?cid=700102&utm_source=aff_go&utm_campaign=price_comp&utm_medium=cpc&utm_term=21

Merhaba, Zaman buldukça ve yeni bir gelişme oldukça bu postun üzerinden gitmeyi planlıyorum. Eklememi istediğiniz bir şey olduğunda lütfen açık bir şekilde belirtin. Test için Program ismi vs.

o Ürün 09.12.2020 üretimi.

o Screen bleeding pek yok gibi. Beni rahatsız edecek bir durumda değil en azından. Ölü piksel yok şükür. Ekran kasa oranı çok iyi diyebiliriz. 5-6mm kenarda anca boşluk var.

o SSD için görsel bırakıyorum. Markası Samsung.

o Parlak bir ekranı ve oturaklı bir kasası var. Malzeme kalitesi iyi. Isınma gibi bir şey sezmedim henüz ama pek yük altında kalmadı. 15 dk cs go oynadım. Bir iki AA oyun kurdum ama ilk 2-3 dk sında sıkıldım sildim :). Hitman in bir sürümü ile Observer diye bir şey. CS go çok temizdi. Eskilerini severdim yenileriyle anlaşamıyordum sanırım pc kaynaklı imiş :)

o 4 bölge renkli klavye var. Fn+Space ile klavye RGB modları arasında geziyor. Hesap makinesi için FN+F12 tuş koymuşlar. Benim için güzel bir ayrıntı.

o Sessiz Dengeli (auto) ve Performans modları FN+Q tuşu ile yapılıyor ve güç düğmesinin rengi mavi-beyaz-kırmızı şeklinde değişiyor (sıralı).

o Çok sessiz bir ortamda değilim hala. Aida64 ile uğraşırken fan en üst seviyeye çıktı bir ara (sanırım). Çok yüksek denmez ses olarak. Maşallah vibrasyon vs yok.

o SSD içinde 5mb lık bir driver bölümü vardı (1000mb lık bölüm 995mb boş). GPT kurulum için silip geçtim. Driverları Lenovo nın sayfasından indirdim. Biraz karışık bir şeyler oldu ama sorun yok gibi. Bios güncellemesi çıkmış 16 aralıkta. Onu da yaptım bir sorun yok gibi.

Edit 1:

o Gece kullanımında hafif bir fan sesi var. Fansız kullanmak mümkün değil sanırım çünkü biostan ve Vantage dan sessiz moduna aldım. Başka görebildiğim bir yer olmadı. Coil whine şimdilik yok.

o Gpuz çıktılarını ekliyorum. Önceki sayfalarda ekleyen olmuş diye ekliyorum :)

o Amd ekran kartı sistem kurulduğunda kapalı idi, windows tarafından hiç algılanılmadı. Biostan ya da Vantage yazılımından hibrit modu açınca kuruluyor. Overlock seçeneği kapalı şimdilik. Hem vantage da hem biosta overlock açalım mı sorusu var.

o Pili hızlı şarj etme ve pili %55-60 civarında şarjda tutalım diye ekstra seçenekler var.

o Oyuna girince Performans moduna otomatik girerim çıkınca eski ayarıma dönerim diye seçenek var. Güzel bence :)

o İkinci monitörüm LG 29" serisinden. HDR desteği windows tarafından algılandı ve açtım.

o Rhinoceros da Gemi modelim vardı. Msi 5700hq & 960m & 16gb ram & Sata SSD sistemimde 8.30dk civarında aldığım bir renderı 1.30dk civarında aldım. Doğru ekran kartıyla mı aldım bilmiyorum gerçi :) İki kart açıkken aldım.

o Screen bleeding sol tarafta hafif bir ışık taşırması yapıyor ama yoğun değil.

o Heaven Benchmark için görsel yüklüyorum. Fan sesi devam ediyor.

Edit 2:

o Bazı araştırmalar yaparken 80wh bataryalı olan ürünlerde 2.5" sata hdd/ssd yuvası olmadığını öğrendim. M.2 portu duruyor tabi. Hatta bir görselde ikinci bir metal muhafaza altında tutulduğunu gördüm. SSD aldığım zaman açıp bakarım. Ayrıca Ram konusunda yükseltmede sorun olmadığına dair bir video daha gördüm YT da. 05.01.2021 tarihli. 64GB rame yükseltmenin oyunlarda hiç fps etkisi olmadığını da gösteriyor (max 0.5 fps). Ayrıca 80wh bataryaya yükseltme yapmak isteyenler için iki farklı kablo uzunluğu olduğunu kısa olanın uygun olduğunu gösteriyor. Uzun olan da giriyor, tabi kabloyu kıvırmak tıkmak gerekiyor.

Edit 3: 10.01.2021

o Arada duyduğum bir cızırtı vardı. Kaynağını bulamamıştım. Adaptör den geliyormuş :). İlk defa bu kadar yakınımda adaptör. Coil whine adaptörde var anlaşılan :).

o Screen bleeding sol tarafta hafif vardı. Sanki biraz büyüdü ya da daha çok dikkat eder oldum.

o Batarya 80wh olmasına rağmen şarjı pek uzun gitmiyor. 1-2 saat arası diyebilirim.

o SSD aldım arkasına taktım. İkinci m.2 için metal muhafaza yok. Vidası yerine monte olarak geliyor. Fotoğraflarını çektim ama internette var zaten her şey. Boşuna yüklemiyorum. İkinci ssd için güç kaynağı takılı değilken daha düşük okuma-yazma hızı aldım. Güç takılı olunca paket hızlarını verdi. 60wh olanlardan m.2 kullanacak olanlar dummy den çıkan 4 vidanın birini kullanıyormuş diye video gördüm. Çıkmıyor diyenleri de gördüğüm için yazayım dedim.

o Dahili SSD si uzun değil kısa olanlardan.

o 4K tv de batarya ile Hdmi üzerinden Youtube da 8K 60 Fps video denedim. İzlenmiyor. Yarıdan fazla drop var. Gücü takınca anında düzeldi. Çözünürlüğü de 4K yapmıştım laptoptan. Laptop bataryaya geçince bir çok şeyden tasarruf ediyor anlaşılan :)

o Uzun kullanım sonucunda içinden çıkan mouse dan baya memnunum diyebilirim. Alt pedleri çok kayganmış. Bendeki a4 tech g320N gibi bir şey olması lazım. O çok hantal kaldı yanında. Boyutu normal mouse lara kıyasla bir tık uzun gibi ama ergonomisi iyi. Elin oturuşunu sevdim. İçinde pil olmadığı için (kablolu mouse) hafif olması ilkten değişik geldi. Şuan seviyorum. Sağında ve solunda ikişer buton var. Özellik atanabiliyor. Lakin basması pek kolay gelmedi bana.

o Büyük ş harfini shift tuşu ile yazarken : işareti çıkıyor. Şuan farkettim :D Capslock ile yazarken sorun yok. Nasıl bir bug acaba. : bu işaretten Ş çıkmıyor ayrıca :)). Diğer harfler normal.

o F11 de açık uygulamalara geçiş için kısayol koymuşlar. Alt+tab ın benzeri bir işlev. İşlevsel. Enter tuşu tam boy değil. Üstelik Enterın alt kısmı ,(virgül) tuşu ve enterın devamı gibi. Araya buton boşluğu konmamış. Sürekli virgüle basabiliyorsunuz. Alışmak gerek. Caps ve Num lock küçük bir ışık var butonda. Aç kapa için. Bir de Esc de var. Fn tuşlarını kitleyip açabiliyorsunuz. Scroll lock tuşu komple yok.

o Bir ara seste sorun yaşadım. Ses kayboluyordu oyuna girip çıkarken vs. Sesi kapa aç yapınca düzeliyordu. Ses için güncelleme yapınca düzeldi. Ara bir sürüme denk geldim sanırım çünkü yeni güncellemiştim.

o Ekran HDR değil ama bilgisayar HDR aygıtlara çıkış veriyor. İkinci monitörüm HDR destekli, onunla birlikte kullanıyorum.

o Tek kart ile aldığım bir render 1.18dk sürdü. Render alırken sistem kendini kullanmadı bile diyebilirim. Oturduğu yerden aldı sanki :) Kaynak tüketimi son derece azdı.

o Her bulduğum driver güncellemesini yapıyorum. Şuana kadar bir sorunla karşılaşmadım.

Edit 4: 11.01.2021

o Redditte bulduğum bir discord grubu için link paylaşıyorum. Yurtdışı kullanıcılar var tüm legion modelleri için. (intel amd 15-17 5-7 vs)

https://discord.com/invite/YwnasYX

o Adaptördeki coil whine sadece yarım metre gibi mesafelerde fark ediliyor. 1m den zor biraz.

o Type C ile taşınabilir bir type C monitör bağladım bugün. Lenovo thinkvision serisi 14" bir model. Sorunsuz çalıştı. Ekran bataryasız diye biliyorum, güç kablosu da yoktu. Direk type c ile çalıştı yani. Dokunmatiğini ve kalemini de denedik. Onlarda sorunsuz çalıştı. İki ucu type c kablo ile kullandık.

o Laptop üretim tarihi kutusunun yanında ve laptopun altında yazıyor.

o PPSSPP ile GodOfWar ın biraz eski bir sürümünü denedim. Gayet rahat ve akıcı çalışıyor. 5700hq ve 960m ile aynı rahatlığı alamamıştım.

o Benim modelde HDD yok, iki adet m.2 var. HDD tık sesi vs gibi bir durum konusunda yorum yapamıyorum doğal olarak.

- Merak ettiğiniz değişik bir şey var ise belirtebilirsiniz. Tüm yeni bilgilerimi bu mesaja ekliyorum.

• Güzel yenilediler 540 serisini ama 540 serisi bile çok ütopik rakamlarda iken yeni gelecek Legion 5'ler herhalde hayal olur. Uyguna geleceğini hiç sanmıyorum.
  • Dreandes kullanıcısına yanıt
    Hiç sormayın. Zamanında (çok değil mart-nisan civarı) y540 ın i5 li modeli indirimle 6.2k olurken geçen buralarda biri 8k ya aldım iyidi falan yazıyodu. Dolar ve virüsün etkisi büyük.

Asus lar ucuz çıktı ama sıcaklık konusunda pek bir şey veremediler keza dell de öyle oldu(bi yurt dışı incelemesinde 100 derecelere ulaştığını okudum ama ayrıntılı incelemedim)

Kronik problem veya sıcaklık problemi olmazsa iyi satış yakalayabilir. Tabi şuanki durumda çok da ucuz çıkmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Enes-_- E kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. 8K isteniyor 1650 laptoplara. Çıldırmamak elde değil. 3-4 ay oyalandım yaza kadar diye elimde patladı. 2060 laptop alabilirken şu an 1650 alacak para var elimde. Asus ve Dell dediğiniz gibi başarısız. Lenovo. Acer veya MSI almak gerek. Soğutmaları ve kalitesi daha iyi diğer markalara göre. Ama onlar da 10.000 üzerinde 1660Ti modelleri
  • Dreandes kullanıcısına yanıt
    Şuan beklemek harici yapabileceğimiz bir şey yok. Bi umut virüs sonrası üretim ve ithalat düzene girince stokçuluktan artan fiyatlar düşer, en azından öyle umuyorum :)

• Enes-_- E kullanıcısına yanıt
    Sıcak fırsatlarda paylaşmışlar.
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-legion-y540-i7-9750h-16gb-2tb256-ssd-6gb-156-81sx008etx-P432098842

Adamların neredeyse Entry Level aldığı bilgisayara biz 10000 TL veriyoruz
  • Beklediğim iki modelden biri. Asus g14 modelinin r5 4600h modelini bekliyorum malum Türkiye’ye gelen tepe model fiyat olarak 15bin TL den geldi diğeri de legion 5 modeli. Y540 yanan intel işlemcilere rağmen sınıfındaki en iyi soğutma sistemlerinden birime sahip legion 5 Amd 4000 serisi ile daha da iyi bir iş çıkaracaktır. Ryzen 5 4600h ve 1650 ti ikilisi umarım uygun fiyata ve şu an y540 da kullanılan 300 nit 144hz panel ile gelir uygun fiyata. Asus tuf fx506 modelleri uygun fiyata gelip heyecanlandırdı ama ekran konusunda hayal kırıklığı yarattı maalesef. Legion 5 i merakla bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S A M C R O -- 16 Haziran 2020; 1:42:4 >
  • Artı (etikisi eksi) bir bilgi de ben paylaşayım.

Lenovo da bir saçma iş tutup BIOS ya da anakart üzerinden, artık bilemiyorum, RAM miktarını maksimum 16 GB olarak sınırlandırmış. Sanki bu firmaların Ryzen işlemciyi kendi elleri ile durdurma çabaları var!..

Asus TUF'un yaşattığı garabetten sonra şimdi de Lenovo Legion şok etti!

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05/Lenovo_Legion_5_15ARH05_Spec.PDF#page=1&zoom=auto,-21,619

quote:

Memory 16GB max offering / 3200MHz DDR4, dual-channel capable,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neyazarim -- 16 Haziran 2020; 10:25:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: neyazarim

Artı (etikisi eksi) bir bilgi de ben paylaşayım.

Lenovo da bir saçma iş tutup BIOS ya da anakart üzerinden, artık bilemiyorum, RAM miktarını maksimum 16 GB olarak sınırlandırmış. Sanki bu firmaların Ryzen işlemciyi kendi elleri ile durdurma çabaları var!..

Asus TUF'un yaşattığı garabetten sonra şimdi de Lenovo Legion şok etti!

https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05/Lenovo_Legion_5_15ARH05_Spec.PDF#page=1&zoom=auto,-21,619

quote:

Memory 16GB max offering / 3200MHz DDR4, dual-channel capable,
    hocam öncelikle konuya katkınız için teşekkür ederim.

Gönderdiğiniz linkteki PDF dosyasını incelediğimdeki ifade şu:

"16GB max offering / 3200MHz DDR4, dual-channel capable, two DDR4 SO-DIMM sockets"

Ben şöyle yorumluyorum "16gb maximum / 3200 ddr4 ram dual kanal kapasiteli iki adet ddr4 so-dimm ram soketi"

2021 EDİT:

RYZEN Lİ CİHAZLARA 16 GB X 2 ADET RAM DUAL MODE 32 GB DESTEĞİ MEVCUTTUR. YOUTUBE DA VIDEOLARDA GÖRÜLEBİLİR:
    https://www.youtube.com/watch?v=--9heMmEE9g

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 3 Ocak 2021; 18:2:25 >

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    "modellere en fazla 16 gb takılıp satışa sunulacak." denmiş de olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Örnek bir ürün topladım lenovo sitesinden 10000 tl tuttu tabi vergiler hariç

• quote:

Orijinalden alıntı: oguz_ua

Örnek bir ürün topladım lenovo sitesinden 10000 tl tuttu tabi vergiler hariç

O zaman bir bardak soğuk suyu hazırlayalım hocam

• Arkadaşlar şimdi bütün legion 5 leri kontrol ediyorum şu anda..

AMD - Legion 5 15ARH05 -> 16GB max offering ->https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05
    INTEL - Legion 5 15IMH05 -> 16GB max offering ->https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5_15IMH05
    INTEL - Legion 5 15IMH05H -> max 16 gb offering ->https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5_15IMH05H
    INTEL - Legion 5P 15IMH05 -> max 32 gb offering ->https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5P_15IMH05
    INTEL - Legion 5P 15IMH05H -> max 32 gb offering ->https://psref.lenovo.com/Product/Legion/Lenovo_Legion_5P_15IMH05H

Yani Legion 5 serisinin hiçbirinde intel/amd olsun 16 gb dan fazla ram konulamıyor...Legion 5P serisinde 32 gb konulabiliyor gibi görüyorum ben..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cnrps -- 16 Haziran 2020; 14:19:36 >

• S A M C R O kullanıcısına yanıt
    üstad bizi bir bakdak soğuk su kesmez buzlu badem anca keser
  • Türkiye'ye ne zaman gelecek bilgisi olan var mıdır?
  • Hocam yukarıda biri yazmış satışa en fazla 16gb ram koyulup satılcaktır diye açıkcası bana da öyle geldi

• Türkiye'ye ne zaman geleceğine dair bir haber var mı?
  • https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05?M=82B500CLTX
    https://psref.lenovo.com/Detail/Legion/Lenovo_Legion_5_15ARH05?M=82B5006HTX

bu 2 model 10000 TL altı fiyata gelmez Asus TUF FA506'lara fiyata bakmadan gömenlere selam olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080pHD -- 18 Haziran 2020; 20:46:37 >

• Asus TUF serisi vasat çıktı. Lenovo rekabetçi bir fiyat ile gelse de alsak.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.