Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

monsterın ekranını bilmiyorum ama lenovo 100% srgb vaad ediyor. Onun dışında laptopların ağırlığıi pil ömrü de önemli olabilir ihtiyacına göre. Monsterın sitesinde 90wh yazıyor, lenovo da 60wh olan modeli şimdi piyasada. Bunların pil ömürlerini karşılaştırabilirsin internetten. Monster da 256 gb ssd var, hdd takamıyorsun, ssd ye ediceğin masrafı da hesaba kat. Çantaya felan atarım dersen boyutları da farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmtlm -- 25 Kasım 2020; 16:40:10 >
  • Lenovodan şaşmayın ekran kalitesiyle monster ı, döver soğutması da mükemmel.

• fatihmtlm F kullanıcısına yanıt

Mağazadan mı yoksa internetten mi almayı düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ohmygrodd O kullanıcısına yanıt

Cuma mall of İstanbul'daki mağazasından almayı düşünüyorum.

• Monster'ı aldım hocam gidip test ettim sorunu sıkıntısı yok memnun kaldım soğutması da iyiydi. Samsung ssd eklenmiş 1 TB 3500/3000'lik sıfırını alsam 15bin civarında şu an. Lenovo'da aklım kalmadı değil ama memnunum şu an :)

• 80Wh olan modelin Türkiye'ye geliş zamanı belli değilmiş. Bu ve rtx 2060 in kaç watt kullandığını sorduğum leneovo forum linkini ekledim.

https://forums.lenovo.com/t5/Diz%C3%BCst%C3%BC-Modelleri/Lenovo-legion-5-82B10048TX-ne-zaman-gelecek/m-p/5051401?page=1#5192430

redditte 115w olduğu doğrulandı hocam galiba geçen senenin kaynaklarına göre cevap vermişler.

(gpuz ekran görüntüsünde de 1560 boost mhz yazmakta bu 2060 115w ile aynı değer)

• GTX 1650Ti kullanıcısına yanıt

link var mı?, Ben çinde satılan modellerde ve yurtdışındaki Lenovo 5p modellerinde olduğunu okumuştum. Kimisi amdler de 115w felan demiş ama tam bir kaynak bulamadım. Cevap veren admin link olarak dış kaynağı atmış zaten, muhtemelen detaylı araştırmamıştır veya 2020 model rtx 2060 larda farklı seçenekler olduğunu bilmiyordur. Tahminim intel modelleri gibi değilde 90 veya 100w olduğu yönünde ama bakalım ne cevap verecekler. Umarım maxq felan demezler.

• Şu an mediamarkt'da satılan 4800h rtx 2060 model kaç w öğrenebildik mi

https://www.reddit.com/r/AMDLaptops/comments/j86aiv/the_lenovo_legion_5_rtx_2060_is_the_115w_variant/

bu reddit konusu

https://media.discordapp.net/attachments/719129215277989948/763900512495206410/Legion5.mp4

bu da çektiği watt değerinin gösterildiği video.

Genel olarak legion 5 çok hoşuma giden bir laptop 8c 16t işlemcisi 2060'ın 115w olması freesync destekli %100 srgb ekranıyla bence fiyatına göre tek.

• Forsythe kullanıcısına yanıt

115w. üstteki mesajıma bakabilirsiniz.

Psref de o modelde neden böyle yazıyor acaba Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H

İçindeki pilin kapasitei orada yazan

Çok ilginç, 15inç 115w fakat 17 inç olan değil yazmışlar. Linkleri lenovoda forumundaki konunun devamına ekledim. Cevap gelirse eklerim buraya veya inşallah alabilirsem yarın testini yapar eklerim buraya. Watt düşük olsa da bu fiyat ve kalitede başka cihaz yok sanırım. Fikrimi değiştirebilecek yorumlara açığım.

onlar batarya boyutu, 80wh olanlarda 2.5 inç slotu bulunmuyor çünkü batarya o alanıda kaplıyor. mediamarktta satılan legionda ise 1tb hdd bulunuyor dolayısıyla daha küçük bir batarya koyuluyor.

• Ben aldım rtx 2060 ryzen 7 4800h versiyonunu, ölçmemi istediğiniz şeyler varsa deneyebilirim

• ohmygrodd O kullanıcısına yanıt

Pil ömrünü deneme fırsatınız oldu mu veya yakın zamanda deneyecekmisinz? RTX 2060 ın güç tüketimi hakkında da kesin bir bilgimiz yok, bunu test edermisiniz? Sanırım gpu-z yi indirip orda advance kısmında nvidia bios u seçmeniz lazım. Öbür türlü de gpu kullanan bir uygulamayı performans modunda çalıştırıp gene gpu-z den bakabilirsiniz. Bu değeri öğrenemedim kendi pc mde açıkcası ama umarım program doğru değerler veriyordur.

Gpu-z programını kurmanıza gerek yok, açtıktan sonra not now diyerek kurulumsuz kullanabilirsiniz

Son olarak memnun musunuz? ilk izlenimleriniz nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmtlm -- 26 Kasım 2020; 20:36:2 >

2 saattir falan kullanıyorum o yüzden çok derin bir izlenimim yok şu an. Gayet hızlı. Ekranı güzel. Parlak bayağı. Backlight bleeding yok denecek kadar az. Onun dışında çok fazla test edemedim. Yarın ya da bu gece bir batarya testi yapmayı düşünüyorum. İletirim size.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.