Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4600h 1650 modeli ile bir saat son ayarlarda gta5 oynadım soğutucu kullanmadım oda sıcaklığında işlemci 75 ekran kartı 60 derece civarındaydı. İşlemciyi yok turbo kapatma yok frekans düşürme yok undervolt falan hiç bir şey de yapmadım. Bilgisayar termal başarım olarak son dönemin en iyilerinden gerçekten Lenovo soğutma işini süper yapmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihazda iki adet ekran kartı olduğu için AMD nin ekran kart driver ınıda yükledim. Windowsa güncellme gelince ve güncelleme yapınca driver da sorun oluşuyor. Driver ınızı güncelleyin diyor. AMD nin ekran kart driever ını tekrar indirip kuruyorum. windows güncellemesi gelip güncelleme yaptığımda aynı hata veriyor. Bu hata tekrarlama yapıyor. Sizlerdede aynı sorun varmıdır?

• taycin T kullanıcısına yanıt

Adınıza üzüldüm hocam. Keşke satıcılar arasında bu kadar fiyat farkı olmasa.

• hybrid modu kapatıp pc yi restart ettiğimde açılması 2 dakikayı buluyor, bazen pc yi 0 dan açtığımda da açılması uzun sürüyor. bu herkeste böyle mi , legion 5 laptop.

• Arkadaşlar merhaba 1650Tİ olan modeli kullanıyorum ve laptopa logitech kablosuz mousedan başka hiç bir cihaz bağlı değil, aygıt yöneticisine girdiğimde resimdeki durumla karşılaşmaktayım ne yaptımsa bunu düzeltemedim. sizler de böyle bir sürücü problemi var mıdır ya da çözüm konusunda yardımcı olabilir misiniz. herkese iyi forumlar dilerim. esen kalın.

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • mami5357 kullanıcısına yanıt

hocam merhaba, kablosuz mouse'un dongle'ini farkli bir usb girisine takmak sorunu cozmustu bende

• frankentas kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam sorun mousedan kaynaklı değil çünkü mosueu çıkardım yine aynı devam ediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam Google a lhk2019 yazdım Lenovo fn hot keys birşeyler çıktı. Bu FN tuşlarının driver i varsa sanki o olabilir gibi.. Windows kurulum yapan arkadaşlar yardımcı olacaktır diye düşünüyorum

• livaria L kullanıcısına yanıt
    Hocam windows update - isteğe bağlı güncellemelerdeki amd sürücüsünü kurmak sorunu çözdü bende

• Laptobun fanlarının ne kadar ses çıkardığını dinlemek için yakından dinlemek istemiştim. Sonra cızırtı sesleri duymaya başladım. Coil Whine olabilir mi? Müthiş yüksek ses çıkarmıyor,sessiz bir ortamda olmak lazım çok duyulması için fakat neredeyse fanlarla aynı yükseklikte çıkıyor sesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 15 Ekim 2020; 12:25:30 >
  • CanerArslann kullanıcısına yanıt

teşekkürler hocam.

1000 TL den fazla zam mı gelmiş buna şimdi?

• Lenovo Legion 5 82B500CLTX R7 4800H 16GB 512GB GTX1650Ti 144 Hz

ve display porttan monitöre bağlanmak için

Paugge 4K 60Hz Thunderbolt 3 USB C to Displayport Kablo siparişi geçtim, hayırlı olsun diyelim. Ürünler geldiği zaman izlenimlerimi de yazarım.

• AMD modelde Thunderbolt 3 desteği yok. Hatta Intel'de bile Thunderbolt 3 desteği yok.

Bu arada hayırlı olsun.

• Return to Monke kullanıcısına yanıt

Evet Thunderbolt yok ama Displayport desteği var.

• Merhaba herkese, konuyu biraz dağıtıcam ama artık bi karar vermem gerekiyor. Oyun için bir laptop alıcam ancak malum acer nitro, lenovo legion, hp omen gibi soğuk çalışan 4800h modellerin ne gtx1660 ne de rtx 2060 ekran kartlısı Tr de yok, geleceğede pek benzemiyor, seçeneklerden biri yurtdışı usa amazondan legion 4800h 1660ti almak vergiler dahil 1310usd civarı ki priz sorunu yaşıycam, 2. Secenek almanyadan mediamarkta 1266 eur a hp omen 4800h rtx2060 almak akrabalarla 2 ay sonraya getirtmek(pandemiden mümkün olurmu bilmem), 3. Secenek n11 de legion 4800h gtx1650 alıp gecmek. 1650 ile 1660 arasında ne kadar fark var hangisi beni ne kadar götürür pekte fikrim yok. Bir diğer seçenekte intele yönelmek legion 10750h 1660 model pek ısınmıyor gibi, fikir ve yorumlarınızı belirtirseniz memnun olurum teşekkür ederim şimdiden.

• quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Laptobun fanlarının ne kadar ses çıkardığını dinlemek için yakından dinlemek istemiştim. Sonra cızırtı sesleri duymaya başladım. Coil Whine olabilir mi? Müthiş yüksek ses çıkarmıyor,sessiz bir ortamda olmak lazım çok duyulması için fakat neredeyse fanlarla aynı yükseklikte çıkıyor sesi.

Hocam eğer hdd kullanıyorsan ondan gelen ses de olabilir ama coil whine ise de endişelenmene gerek yok çok yaygın bir durum neredeyse her bilgisayarda az ya da çok var. Bazı modellerde boşta olan RAM ve ssd slotlarını doldurarak sorunu hafifletenleri duydum ama ne kadar işe yarıyor bilmiyorum. Dediğiniz gibi çoğu zaman ancak dikkat edilince duyulan bir ses keyfinizi kaçırmasın.

• Ufuk999 U kullanıcısına yanıt

1650 ti ile 1660 ti arasında çok fark var. Amacınız oyun oynamaksa tavsiye etmem.

• Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H

Benchmark sonuçları bu. İşlemci çok ısındı 98 C gördü maalesef. Ekran kartı ise 79 dereceye çıkmış. 5-10 dakikalık bir benchmarktan bahsediyoruz sadece. Undervolt etmek yok. Lenovo çok sağolsun bios'tan engellemiş. Turbo boost kapatmak mümkün fakat o da malum gücü çok kısacak.

Eğer alacak olan olursa diye ekledim. Bende I7 10750H RTX 2060 16 GB RAM 1 TB HDD + 256 GB NVMe SSD'li model bulunmakta. Ben düzgünce benchmark falan bulamadım. HP Omen RTX 2070 Max-Q ve masaüstü RTX 2060 içinde Unigine Heaven benchmark buldum. Kıyaslamak istersiniz diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 17 Ekim 2020; 12:1:22 >

• 4800h 1650ti olan konfigrasyonu tam hepsiburadadan alacakken urun yayindan kaldirildi. Konudaki herkes sanirim n11 ve gg den saticilardan aliyor. Alip sorun yasamadiginiz saticilari yazarsaniz sevinirim arkadaslar.

Ha birde 4800h 1650ti yerine 10750h 1660ti olan konfigrasyonu tercih etsem aradaki fiyat farkina degermi? Islemci olarak 4800h 7nm benchmark skorlarinda da daha iyi puan alan bir islemci. Ben oyun ve render amacli kullanicam siz olsaniz hangisini tercih edersiniz. 10750h olan heryerde var su an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 18 Ekim 2020; 9:49:14 >
  • Hocam sırf sıcaklık değerleri yüzünden Ryzen tavsiye ederdim fakat GTX 1650 TI olması oyunlar açısından dezavantaj. GTX 1650 TI'da 4 GB Vram var sadece bu bile bence eğer Cyberpunk gibi oyunları oynamak isterseniz 1660 ti tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Fakat yukarıdaki değerlere de baktıysanız işlemci çok ısınıyor ve undervolt yapamıyorsunuz. Ben sadece HOI4 oynadım şimdiye kadar,HOI4'te işlemci bazlı bir oyun olduğu için sadece işlemciye yük bindiriyor o yüzden sadece işlemci ısınıyor. O yüzden uzun süreli AAA grafikli oynarken diğer işlemcilerde hangi sıcaklıklara ulaşılır şuan bilmiyorum. Onu da mutlaka deneyeceğim.

Ben N11'de Nethouse'dan almıştım. Kesinlikle iade kabul etmiyorlar.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.