Şimdi Ara

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H (35. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.251
Cevap
30
Favori
93.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ram 32 gb veya üzerine yükseltilebiliyor mu türkiyede satılan rtx 2060 ekran kartlı modellerde arkadaşlar ?

• CPU ortalama 90 derece civarlarında geziyor stress testinde. Daha az bekliyordum açıkçası.

• ohmygrodd O kullanıcısına yanıt

Gpu watt değerini doğrulayabildin mi? 115w mı sendeki model?

• fatihmtlm F kullanıcısına yanıt

Apex oynarken maximum bu değeri aldım gpu z'de

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkcnbvbk

:( anladım, ben de uğraştım fakat olmadı. bulursam buraya yazarım merak etmeyin ^^

hocam var mı bir gelişme ? ben hala bağlayamıyorum kulaklığı bilgisayara.

• quote:

Orijinalden alıntı: ohmygrodd

CPU ortalama 90 derece civarlarında geziyor stress testinde. Daha az bekliyordum açıkçası.

Cpu sürücülerini güncelledim. Şu an 75-80 arasında gidip geliyor.

• Bu modelde 10.000 TL üzeri Maximum kampanyasından 500 TL puan geliyor
    9.887 ye mal oluyor ne dersiniz iyi bir fiyat mı alınır mı?

Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H
  • ohmygrodd O kullanıcısına yanıt

Hocam timespy veya heaven benchmark'la test edin benim modelle kıyaslayalım bence. 98W olması bir şey ifade etmiyor zaten doğru da sayılmaz belki de anlık bir değerdir.

• oozgurel kullanıcısına yanıt
    Yokmu fikri olan indirim ysrın bitecek görünüyor 🙄
  • 4800h rtx2060 modelini görür görmez sipariş verdim ama ne yazık ki 1 günlük kullanımdan sonra iade ettim. Performans ve kalite açısından daha iyisini bulamayacağımı biliyorum ancak bilgisayardan gelen çeşitli seslere tahammül edemedim. Ekran kartını çeşitli şekillerde test ettim ve 115W olduğunu doğrulayabilirim. Silent ve auto modda 80W'da çalışıyor, turbo moda geçince 115-116W'a kadar çıkıyor. 80W'da her ne kadar biraz daha tahammül edilebilir olsa da özellikle 115'da klavyenin ortasından ciddi miktarda coil whine sesi geliyordu. Bunun yanında HDD ne zaman kullanımda olsa 10 saniyede bir click şeklinde kafa sıfırlama sesi geliyordu. Cihazı çok beğendim ve tekrar almak istiyorum ama bu tür sorunlarla yeniden karşılaşmaktan korkuyorum. Kullanan arkadaşlar da bu sorunlarla karşılaştılar mı bilgilendirebilirseler çok sevinirim.

• oozgurel kullanıcısına yanıt
    Pahalı gibi ya 1650 varmış ti olsa belki de şuan herşey pahalı ama emin olamadım
  • Ben çok hdd yi kullanmadım ağır bir şekilde, hafif kullanımda da dikkatimi çekmedi, çok dikkat etmedim. Ama stoklar çok fazla değil, bunu da göz önünder bulundur. Şuan ev biraz sesli, sessiz bir ortam bulursam denerim.

Ohmygrodd'da böyle bir sorundan bahsetmişti bana.

• imjusthiding İ kullanıcısına yanıt

Hocam timespy veya heaven benchmark kurarak test edebilir misiniz ekran kartını? Kıyaslayalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Return to Monke kullanıcısına yanıt

Heaven benchmark ile test ettim ama tam olarak benchmark yapıp puanına bakmadım. Test için yaklaşık 1 saat çalıştırıp hwinfo ile gözlemledim. Sürekli 115w civarında geziniyordu ekran kartı, sıcaklık olarak da en fazla 76 dereceyi gördü. Cihazı iade ettiğim için maalesef tekrar test etme imkanım yok.

• fatihmtlm F kullanıcısına yanıt

Ağır hafif fark etmiyordu belki de sizde yoktur. Coil whine sesi de sadece ekran kartı kullanımda olduğunda yapıyordu. Mesela oyundayken ses geliyordu ama anlık alt+tab yapınca ses 2-3 saniyede sönümlenip kesiliyordu.

Hocam siz acayip şanslısınız iade edebildiğiniz için. Bende coil whine sesi var ben de iade etmek istiyordum ama kargo şerefsizleri yüzünden 2 hafta kargoda kaldı cihazım. Neyse ben yine de servise göndereceğim sanırım belki iade gibi bir şey teklif ederler. Lenovo Legion 5 AMD 2020 - Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H 

Coil whine bende yoktu fakat HDD'de bulunan bir şeyi açarken veya HDD'ye bir şey yüklerken bahsettiğiniz sesi ben de duyuyorum.

• 4800h rtx2060 modelinden siparis verdim araligin 20 sinde falan elime gecer ,115 wat olayi sadece oyunlarda kullaniyor anladigim kadari ile normal islerde video film youtube gibi 80-90 wat cekermis ,cok oyun oynayan biri degilim haftada 3-5 kez 1-2 saat oynarim eger sevdigim oyun olursa . Heralde silent mod da kullanirim, simdi elimde acer nitro 5 var onu emekli edecem

30 dk dır neredeyse heaven benchmark çalıştırıyorum yeni yeni sesleer gelmeye başladı ama fan sesini geçmiyor. Birde bir çınlama var başından beri ama fan çınlaması a benziyor daha çok

• Onlarda amd gpusunu kullanıyor az gül tüketen. 115w a da perf modunda çıkıyor sadece

• 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.