Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.200
Cevap
21
Favori
124.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: enderoid

Spec Ops the Line :

Oyun en yüksek çözünürlük ve ayarlarda 1,5 saat oynandı. Bilgisayarın altı oldukça soğuk fakat en sol kısmı (fanın olduğu yer) biraz ılındı. Oyunda en ufak bir kasma veya takılma olmadı, oldukça seriydi.

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Sağolasın inceleme için. Bu Hwmonitor benim ekran kartı ısısını göstermiyor nedense. Ne yapmalıyım acaba bilgin var mı ? Ya da alternatif bir program önerin var mı ?

• @enderoid inceleme için teşekkürler konuya ekliyorum

@_botturgec_

hw monitörün ekran kartını göstermesi için oyuna girip alt+tab yaparak masaüstüne dön hw monitör programını öyle çalıştır
  • Ben oyun oynarken, ekran kartı 75 dereceyi görüyor :S . Şuan yazlıktayım hava ortalama 35 derece, yinede 75 dereceleri görüyor. Oynadığım oyunlar crysis 2 ve bf3. Oynama sürelerimde en fazla yarım saat, deneme amaçlı oluyor.

Ekran kartının son driver'ını yükleyemedim çünkü inf dosyası silinmiş server'dan. Elinde win7 64bit 302.77 sürücüsünün inf dosyası olan paylaşabilir mi? Teşekkürler..
  • dostum henüz 302.77 nolu sürücünün .inf dosyası siteye eklenmemiş beklemek lazım
  • Anladım hocam.

Az önce nfs the run yükledim. Gölge medium, diğer her şeyi ultra'ya aldım. Oyunanış sırasında gayet akıcıydı. Arkada gpu-z'yi açık bırakmıştım. Çıktığımda derceye baktım. En yüksek 85 dereceyi görmüstü. Anlamdım sebebini.

Birde laptop'u şarj'a taktığımda, metal yüzeye elimi sürünce titreşim hissediyorum. Sanki elektrik kaçırıyormuş gibi. Başka hisseden oldu mu?
  • Kaç derece bekliyorsunuzki bu yaz sıcağında sıcaklıklar gayet normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enderoid

Spec Ops the Line :

Oyun en yüksek çözünürlük ve ayarlarda 1,5 saat oynandı. Bilgisayarın altı oldukça soğuk fakat en sol kısmı (fanın olduğu yer) biraz ılındı. Oyunda en ufak bir kasma veya takılma olmadı, oldukça seriydi.

Fan modu hangisiydi.Normalde miydi?Value ortalama sıcaklık degeri degil mi? nasıl 63 derece oluyor.Anlam veremedim.

Bu pcyi uzun süre örnek (5-6) saat ısı sarfiyatında oyun(BF2 veya Bf3, Crisis 2,Max Payne 2, Left 4 Dead 2, Assassins Creed , MW2-MW3) oynayan var mı?ısı degerleri kaçtı mesela.Uzun süreli Oyunlarda bariz bi kasma ile karşılaştıgınız oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lodz -- 22 Temmuz 2012; 17:31:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodmoney09

Anladım hocam.

Az önce nfs the run yükledim. Gölge medium, diğer her şeyi ultra'ya aldım. Oyunanış sırasında gayet akıcıydı. Arkada gpu-z'yi açık bırakmıştım. Çıktığımda derceye baktım. En yüksek 85 dereceyi görmüstü. Anlamdım sebebini.

Birde laptop'u şarj'a taktığımda, metal yüzeye elimi sürünce titreşim hissediyorum. Sanki elektrik kaçırıyormuş gibi. Başka hisseden oldu mu?

Topraklama olmayabilir ben öyle bir sorunla karşılaşmadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

quote:

Anladım hocam.

Evet sorun topraklamadan kaynaklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: colombo53

bf3 testi lazım

platformda var
  • Beklenen BF3 incelemesiyle karşınızdayım. İki farklı inceleme yaptım, custom ayarlarda bir çok grafik ayarını ultra yaparak ve kendi otomatik ayarlarıyla olan şekilde. İkisinin de fps değerlerini ve videolarını ekliyorum.

İlk video; ayarların bir çoğu "ultra" da "anti-aliasing deferred" ve "blur" kapalı. Oyun gayet akıcıydı, bazı çatışma sahnelerinde akıcılık kaybolabiliyordu ama.Ayarları video'da görebilirsiniz zaten.
    Fps Değerleri : Avg: 21.944 - Min: 15 - Max: 36

2.video ; ayarları direk "auto" yaptım. "Texture Quality" seçeneği ultra'da diğer seçeneklerin bir çoğu "medium".
    Fps Değerleri : Avg: 54.631 - Min: 37 - Max: 70

Bu ayarlarda oyun müthiş akıcı, hiç sıkıntısız çalışıyor. Bazı seçenekleri "high" yapıp yine çok akıcı şekilde oynanabiliyor fakat 3.bir videoyla uğraşamadım :)

Resimler :

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Isı Değerleri :
    Oyundan önce ;

Yaklaşık 1,5 saat oynadıktan sonra ;

Umarım yardımcı olmuştur aklında soru işareti olanlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Beklenen BF3 incelemesiyle karşınızdayım. İki farklı inceleme yaptım, custom ayarlarda bir çok grafik ayarını ultra yaparak ve kendi otomatik ayarlarıyla olan şekilde. İkisinin de fps değerlerini ve videolarını ekliyorum.

Güzel bir inceleme olmuş.Emeğin için teşekkürler
  • @_botturgec_ beklediğim inceleme teşekkürler
  • quote:

quote:

Anladım hocam.

Topraklamalıymış.

Birde oyunları laptop fiş'e takılı değilken performanslı oynayamıyorum. Yüksek performans modunda olduğuna emin olmama rağmen fps yerlerde oluyor. Bunun başka bir ayarı mı var?

Bu kadar sorunun üstüne birde klavyenin üstündeki sesi kapama tuşu dengesiz bir şekilde yanıp sönmeye başladı.

Başka bir marka laptop almayı kesinlikle düşünmüyorum ama yarın vatan'a gidip değişim yapılmasını isteyecem. Daha alalı 5 gün oldu, umarım sorun çıkarmazlar.

• quote:

quote:

quote:

Anladım hocam.

Topraklamalıymış.

Birde oyunları laptop fiş'e takılı değilken performanslı oynayamıyorum. Yüksek performans modunda olduğuna emin olmama rağmen fps yerlerde oluyor. Bunun başka bir ayarı mı var?

Bu kadar sorunun üstüne birde klavyenin üstündeki sesi kapama tuşu dengesiz bir şekilde yanıp sönmeye başladı.

Başka bir marka laptop almayı kesinlikle düşünmüyorum ama yarın vatan'a gidip değişim yapılmasını isteyecem. Daha alalı 5 gün oldu, umarım sorun çıkarmazlar.

Topraklama nasıl oluyor ki? Yani bu sorunu nasıl çözdünüz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Anladım hocam.

Topraklamalıymış.

Hocam fişe takılı değilken yüksek performansta olsa bile işlemciden tam verim alamazsın işlemciden tam verim alsan zaten 10 dakikada şarj biter o yüzden oyun oynarken fişe takılı şekilde oyna

Ses kapa tuşu yanıp sönmeye başlaması ile ilgili bir fikrim yok aygıt yöneticisinden driverları kontrol et sorunu çözemezsen de dediğin gibi değişim talebinde bulun

• quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Beklenen BF3 incelemesiyle karşınızdayım. İki farklı inceleme yaptım, custom ayarlarda bir çok grafik ayarını ultra yaparak ve kendi otomatik ayarlarıyla olan şekilde. İkisinin de fps değerlerini ve videolarını ekliyorum.

İlk video; ayarların bir çoğu "ultra" da "anti-aliasing deferred" ve "blur" kapalı. Oyun gayet akıcıydı, bazı çatışma sahnelerinde akıcılık kaybolabiliyordu ama.Ayarları video'da görebilirsiniz zaten.
    Fps Değerleri : Avg: 21.944 - Min: 15 - Max: 36

2.video ; ayarları direk "auto" yaptım. "Texture Quality" seçeneği ultra'da diğer seçeneklerin bir çoğu "medium".
    Fps Değerleri : Avg: 54.631 - Min: 37 - Max: 70

Bu ayarlarda oyun müthiş akıcı, hiç sıkıntısız çalışıyor. Bazı seçenekleri "high" yapıp yine çok akıcı şekilde oynanabiliyor fakat 3.bir videoyla uğraşamadım :)

Resimler :

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Isı Değerleri :
    Oyundan önce ;

Yaklaşık 1,5 saat oynadıktan sonra ;

Umarım yardımcı olmuştur aklında soru işareti olanlara.

@Botturgec

Arkadaşım bu kadar çok oyun önizlemesi yapıyorsun. Ellerine sağlık lakin tuşların deforme olmaması adına sende benim gibi extra bir harici usb klavye almayı düşünüyor musun?

Ben bugün alacağım inşaAllah.

Usb'li bitane alayım diyorum.

Oyunlarda harici klavyeyi kullanırım. Diğer durumlarda kendi notebook klavyesini..

• quote:

Hocam fişe takılı değilken yüksek performansta olsa bile işlemciden tam verim alamazsın işlemciden tam verim alsan zaten 10 dakikada şarj biter o yüzden oyun oynarken fişe takılı şekilde oyna

Ses kapa tuşu yanıp sönmeye başlaması ile ilgili bir fikrim yok aygıt yöneticisinden driverları kontrol et sorunu çözemezsen de dediğin gibi değişim talebinde bulun

Anladım hocam. Yardımın için teşekkürler.

Edit: Farkındayım çok soru sordum ama son bir soru kafama takıldı. Acaba elektrik kaçağının sebebi adaptör olabilir mi? Adaptorden hafif bir ses geliyor(cızırtı gibi) ve aşırı sıcak. Normal mi bu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodmoney09 -- 23 Temmuz 2012; 16:48:38 >

• quote:

quote:

Anladım hocam. Yardımın için teşekkürler.

Edit: Farkındayım çok soru sordum ama son bir soru kafama takıldı. Acaba elektrik kaçağının sebebi adaptör olabilir mi? Adaptorden hafif bir ses geliyor(cızırtı gibi) ve aşırı sıcak. Normal mi bu?

Topraklama olayını nasıl çözdünüz?

• Merhaba,

Benim de Z580 hakkında bir sorum var. Aleti açtığım zaman internet bağlantısı kısıtlı olarak bağlanıyor 2 dk içinde normal bağlantı haline geçiyor. Bu neden olabilir? Benden başka bu sorunu yaşayan kimse var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mindtrap -- 23 Temmuz 2012; 17:09:44 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.