Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
21
Favori
124.894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İncelemeye başlıyorum. Oyunun başında, ortasında ve sonunda aldığım sıcaklık görüntülerini yanlışlıkla sildim. En yakın zamanda tekrar oynayıp, ekleyeceğim bu bilgileri de. Bendeki model 4gb ram'e sahip bu arada.

Oyunumuz Dirt 3.
    High Detayda ve 1366*768 çözünürlüğünde oynadım. 20-23 fps arası aldım, gayet akıcıydı. Önce videolardan başlayayım. Lütfen 720p olarak izleyin.

Şimdi de oyun içi görüntüler.

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Not : Video'ları özellikle hava şartlarının bozuk olduğu, ekran kartı için daha zor olan bölümlerden seçtim. Belki izlerken ufak takılmalar olduğunu düşünebilirsin ama sanırım bu fraps yüzünden. Oyun içinde en ufak bir takılma hissetmedim. Ayrıca ayarları "ultra" yapıp gölge vb detayları high seviyesinde tutarsak yine 17-18 fps civarı akıcı bir oyun elde edilebiliyor. Umarım beğenmişsinizdir. Bir de ekleyeyim 1,5 saat falan oynadım Sıcaklık oyuna başlamadan önce 41 derece falandı, bıraktığımda ise 57-58 oldu. Malesef görüntüleri kaybettim yakın zamanda tekrar ekleyeceğim. Bir de fanı "etkili ısı sarfiyatı" modunda çalıştırdım.

• güzel inceleme olmuş teşekkürler konuya sabitliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

güzel inceleme olmuş teşekkürler konuya sabitliyorum

Eyvallah sağolasın. Bir de gerek var mı bilmiyorum ama Fifa 12 ve NBA 2k12 incelemesi de yapabilirim istenirse :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

quote:

güzel inceleme olmuş teşekkürler konuya sabitliyorum

Eyvallah sağolasın. Bir de gerek var mı bilmiyorum ama Fifa 12 ve NBA 2k12 incelemesi de yapabilirim istenirse :)

Hocam karar size kalmış müsaitseniz yapabilirsiniz ne kadar çok oyun incelemesi olursa almayı düşünenen arkadaşlar o kadar çok bilgilenir

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodmoney09

quote:

quote:

Beyler bir yardım edin lütfen!

Laptop'un açılması bende yaklaşık 1dk sürüyor birde üstüne hoşgeldiniz yazısından sonra masa üstüne gelince 15-20 saniye hiç bir şeyi algılamıyor pc. Laptop'un sizde açılma süresi kaç saniye? Birde masa üstüne geldikten kaç saniye sonra kendine geliyor pc.

Sebebi neden olabilir? Win7 ultimate yükledim, belki sürümdendir deyip başka birtane denedim yine aynı yavaşlık. Normal birşey mi emin değilim? Bilgisayarcı 30 saniye'yi geçmemesi lazım dedi açılması.

Bana kendi açılma sürelerinizi verirseniz çok sevinirim. Ona göre iyade edecem.

Şimdi sırf sizin için yeniden başlattım bilgisayarı kronometre tuttum :) Bende de win7 ultimate kurulu. Welcome yazısını 32.saniyede gördüm fakat bir 30 saniye bekledi. Windows'un açılış sesini duymam ve masaüstünün tam olarak kendine gelmesi 1:17 saniye sürdü. Açılışta çalıştırdığınız programların da etkisi vardır bu sürede. Benim saatin yanında 6 tane program çalışıyor açılışta, lenovo'nun energy management,home theater tarzı programları.

Hocam gerçekten çok teşekkürler. Açılış bende de ortalama o süreye geldi.

Şuanda sadece bf3'u deneme fırsatım oldu. Onda da medium ayarlarda kasma yaptı. Şahsen yorumlara bakınca daha iyi bir performans beklentim vardı.

oyunları nVidia ile çalıştırdığına emin ol bence O.o

Çünki bende highda kasıyor mediumda gayet akıcı

• quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler bir yardım edin lütfen!

Laptop'un açılması bende yaklaşık 1dk sürüyor birde üstüne hoşgeldiniz yazısından sonra masa üstüne gelince 15-20 saniye hiç bir şeyi algılamıyor pc. Laptop'un sizde açılma süresi kaç saniye? Birde masa üstüne geldikten kaç saniye sonra kendine geliyor pc.

Sebebi neden olabilir? Win7 ultimate yükledim, belki sürümdendir deyip başka birtane denedim yine aynı yavaşlık. Normal birşey mi emin değilim? Bilgisayarcı 30 saniye'yi geçmemesi lazım dedi açılması.

Bana kendi açılma sürelerinizi verirseniz çok sevinirim. Ona göre iyade edecem.

Şimdi sırf sizin için yeniden başlattım bilgisayarı kronometre tuttum :) Bende de win7 ultimate kurulu. Welcome yazısını 32.saniyede gördüm fakat bir 30 saniye bekledi. Windows'un açılış sesini duymam ve masaüstünün tam olarak kendine gelmesi 1:17 saniye sürdü. Açılışta çalıştırdığınız programların da etkisi vardır bu sürede. Benim saatin yanında 6 tane program çalışıyor açılışta, lenovo'nun energy management,home theater tarzı programları.

Hocam gerçekten çok teşekkürler. Açılış bende de ortalama o süreye geldi.

Şuanda sadece bf3'u deneme fırsatım oldu. Onda da medium ayarlarda kasma yaptı. Şahsen yorumlara bakınca daha iyi bir performans beklentim vardı.

Hocam mediumda oyun akıcı seviyelerde çok yoğun çatışmalarda fps düşüşleri olabiliyor Güncel driveri yüklediniz mi yüklemediyseniz güncel driverı yükleyin ayrıca motion blur da kısıp deneyin motion blur ciddi oranda zorluyor performansı

Bu sabah bir daha denedim medium ayarda, motion blur ve field of view seviyesini azalttım. Gercekten fark vardı akıcı seviyedeydi, belki dün oyunu yükledikten hemen sonra denediğim için öyleydi.

Oyunu yaklaşık 20dk oynadım ve oyundan çıkar çıkmaz gpu-z'den ısıya baktım 75' yazıyordu!? Bu beni biraz korkuttu.

Ekran kartı'nın son sürümünü yükleyemedim çünkü en son 2 sürümün inf dosyaları server'dan silinmiş. Elinde win7 64bit 302.77 sürümünün inf dosyası olan bir siteye upload ederse çok sevinirim.

• quote:

Artık bir tarafta toplanalım bence. Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu ve Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi şeklinde iki forumda dolaşıyoruz. Karar verip o başlıkta aktif olursak daha yararlı olur sanıyorum. Ben de windows kurulumunu yeni bitirdim, güncellemeleri hallediyorum. Touchpad'de scroll olayı yok mu ben mi keşfedemedim acaba ?

Ekleme : Scroll konusunu hallettim :)

Fakat bir şey soracağım, beim laptop da Lenovo Z580 4gb ram 500gb olan modelinden. Fakat benim sistem puanlamasında Grafikler : 4,9 Oyun Grafikleri de 6,6 aldı. İlk sayfadaki tesstte bu ikisi 0,1 daha fazla. Sizlerde nasıl bu puanlama acaba ?

scroll nasılmış hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bir-dost

quote:

Artık bir tarafta toplanalım bence. Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcılar Platformu ve Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi şeklinde iki forumda dolaşıyoruz. Karar verip o başlıkta aktif olursak daha yararlı olur sanıyorum. Ben de windows kurulumunu yeni bitirdim, güncellemeleri hallediyorum. Touchpad'de scroll olayı yok mu ben mi keşfedemedim acaba ?

Fakat bir şey soracağım, beim laptop da Lenovo Z580 4gb ram 500gb olan modelinden. Fakat benim sistem puanlamasında Grafikler : 4,9 Oyun Grafikleri de 6,6 aldı. İlk sayfadaki tesstte bu ikisi 0,1 daha fazla. Sizlerde nasıl bu puanlama acaba ?

Denetim masasında "mouse" ayarlarına girip "synaptics" sekmesine gel hocam. Orada tek el veya çift el kaydırma gibi bir seçenek vardı. Tek i aktif hale getirirsen touchpad'in sağ kenarı ve alt kısmı scroll olarak kullanılabiliyor tek parmağınla. (Bu bölgeyi istediğin yere ayarlayabiliyorsun) Ya da çift parmak kullanırım dersen touchpad'e iki parmağını aralarında biraz mesafe olacak şekilde koy ve aynı anda yukarı aşağı oynatı, scroll olayı tamamdır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 19 Temmuz 2012; 13:25:17 >

• Fifa ve pes incelemelerini de bekliyoruz

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Fifa ve pes incelemelerini de bekliyoruz

Teşekkürler

Fifayı olabilecek tüm ayarları en son seviyede 60 fps oynuyorum. Yakında inceleme paylaşacağım.
  • windows aero puanım 4.8 nedendir acaba :(
  • quote:

quote:

quote:

Denetim masasında "mouse" ayarlarına girip "synaptics" sekmesine gel hocam. Orada tek el veya çift el kaydırma gibi bir seçenek vardı. Tek i aktif hale getirirsen touchpad'in sağ kenarı ve alt kısmı scroll olarak kullanılabiliyor tek parmağınla. (Bu bölgeyi istediğin yere ayarlayabiliyorsun) Ya da çift parmak kullanırım dersen touchpad'e iki parmağını aralarında biraz mesafe olacak şekilde koy ve aynı anda yukarı aşağı oynatı, scroll olayı tamamdır :)

teşekkür ederim hocam hallettim :)

• quote:

quote:

Teşekkürler

Fifayı olabilecek tüm ayarları en son seviyede 60 fps oynuyorum. Yakında inceleme paylaşacağım.

Bu son ayarları nerelerden yapıyorsun tam olarak?

Mesela ben bugün fifa'yı yükledim lakin full tam ekran olmadı. Yan taraflardan basık vaziyette ekranın ortasında oynadım. Tıpkı Sinema ekranı gibi :s

Daha öncede pes yüklemiştim, onda direkt oynadım fakat bu ekran ayarlarını nasıl ayarlıyoruz onu bulamadım? Yani sen demişsin ya hani 60fps ile oynadım gibisinden, işte ben bunları nasıl yapcam bi türlü anlayamadım :s

Bide gerek oyun olsun gerekse de internette takılmak olsun, bu gibi anlarda notebook sürekli fişte takılı mı olsun, ne dersin?

Ben bugün bi iki maç ettim, fişte takılı değildi de o yüzden soruyorum..

Uzun yazdım, kusuruma bakma..

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler

Bu son ayarları nerelerden yapıyorsun tam olarak?

Mesela ben bugün fifa'yı yükledim lakin full tam ekran olmadı. Yan taraflardan basık vaziyette ekranın ortasında oynadım. Tıpkı Sinema ekranı gibi :s

Daha öncede pes yüklemiştim, onda direkt oynadım fakat bu ekran ayarlarını nasıl ayarlıyoruz onu bulamadım? Yani sen demişsin ya hani 60fps ile oynadım gibisinden, işte ben bunları nasıl yapcam bi türlü anlayamadım :s

Bide gerek oyun olsun gerekse de internette takılmak olsun, bu gibi anlarda notebook sürekli fişte takılı mı olsun, ne dersin?

Ben bugün bi iki maç ettim, fişte takılı değildi de o yüzden soruyorum..

Uzun yazdım, kusuruma bakma..

Ayar yapmak için fifa'yı kurduğu klasörde FIFA 12/ Game / Fifasetup dizinine git. Orada fifaconfig diye bir exe var. Onu açıp game settings kısmından yapabilirsin ayarları. Bulmam zor oldu benim de :) Tam ekran oynayamıyor olman buradaki çözünürlük ayarından. Onu 1366*768 yaparsan sorun kalmaz. Detayı falan da yükseltirsin zaten.

'
    Laptop'u nasıl kullanman gerektiği konusuna gelince, ben de ilk kez laptop kullanıyorum. Bu konuda kararsızlık yaşıyorum. Fakat Lenovo'nun programları içinde "energy management" diye bir şey var. Onu kurcaladım biraz, "pil koruma modu" diye bir şey var. Onda kullanıyorum ben. Pilin ömrünü uzatıyor sanıyorum. Olayı da şu. Laptop'u %60 a kadar şarj ediyor ondan sonra duruyor. Açıklamasında da "uzatılmış pil ömrü" diyor bu şekilde kullanımda. Yani pili daha az yoruyoruz sanırım, %60 a geldikten sonra doldurmuyor dolasıyla pil yerine elektrik kullanmış oluyoruz. Zaten alttaki batarya süresi işaretine gelince ( %60 kullanılabilir, prize takılı-dolmuyor) diyor. Pil ömrü için doğrusu bu sanırım :)

Umarım yardımcı olmuştur.

• quote:

windows aero puanım 4.8 nedendir acaba :(

puanlamaya fazla takılmayın aynı donanima farklı puanlar verebiliyor
  • bottugeç@pil tasarruf modunu uzun süre kullanırsan bazı hücreler yeterli beslenemediğinden yıpranma gerçekleşir ben pek kullanma taraftarı değilim bende de %80 modu var ama kullanmıyorum bataryayı doğru kullandıktan sonra %100 dolu olsun fark etmez yıpranma az olur benim yaklaşık 18 ay oldu yıpranma oldukça düşük %9 gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 20 Temmuz 2012; 2:55:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

bottugeç@il tasarruf modunu uzun süre kullanırsan bazı hücreler yeterli beslenemediğinden yıpranma gerçekleşir ben pek kullanma taraftarı değilim bende de %80 modu var ama kullanmıyorum bataryayı doğru kullandıktan sonra %100 dolu olsun fark etmez yıpranma az olur benim yaklaşık 18 ay oldu yıpranma oldukça düşük %9 gibi.

Valla doğrusu nedir bilmiyorum ama ne kadar iyi kullanırsan kullan bu pillerin ömrü belli sanıyorum. Şimdi biryerden okudum çok güvenilir geldi bana, pillerin şarja takılı kullanılmasının bir önemi yokmuş ni-ion pillerde. Zaten şarj dolunca pille olan akım kesiliyor, prizden kullanıyormuş. Yani laptopu pille kullanmanın veya pili çıkartıp kullanmanın bir yararı ya da zararı yokmuş pile. Enerji tasarrufu modunda da pil dolunca değil de %60 a gelince kesiyor sanırım pille ilişkiyi. Mantıklı ve güzel geldi bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 20 Temmuz 2012; 2:35:02 >

• münkün olduğunca batarya üzerinde prize takılı kullan.batarya üzerinde olmaması makineye bazı durumlarda zarar verme riski çok yüksek yüksek voltaj elektirk gidip gelmesi gibi bu gibi durumlarda batarya devreye girer makineyi korur.
  • Arkadaşlar

Genellikle fifa ve pes oyunlarını oynadığımdan ve bu tür oyunlarda şut falan çekeyim derken laptop'un tuşlarına epey abanıyorum.

Bu yüzden bu tuşların zamanla deforme-zedelenme olacağını düşünüyorum.

Bu bağlamda aklıma bi fikir geldi. Sadece oyunlarda kendi tuşları zedelenmesin diye laptopa harici, dışarıdan usb'li klavye bağlayabilir miyim? Böyle bişey olur mu?

Bunun laptopa ve kendi orjinal klavyesine zarar ve arıza verme olasılığı var mıdır?

Bu konudaki düşünceleriniz nedir, merak ediyorum?

• quote:

Arkadaşlar

Genellikle fifa ve pes oyunlarını oynadığımdan ve bu tür oyunlarda şut falan çekeyim derken laptop'un tuşlarına epey abanıyorum.

Bu yüzden bu tuşların zamanla deforme-zedelenme olacağını düşünüyorum.

Bu bağlamda aklıma bi fikir geldi. Sadece oyunlarda kendi tuşları zedelenmesin diye laptopa harici, dışarıdan usb'li klavye bağlayabilir miyim? Böyle bişey olur mu?

Bunun laptopa ve kendi orjinal klavyesine zarar ve arıza verme olasılığı var mıdır?

Bu konudaki düşünceleriniz nedir, merak ediyorum?

Hiçbir zararı ve sakıncası olmaz, bende şimdiye kadar hep farklı laptoplarda da olsa aynı şekilde kullandım.
    Sadece bir adet usb portundan feragat etmen gerekiyor.
    Aynı anda iki klavye de aktif oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 20 Temmuz 2012; 13:03:29 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.