Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.200
Cevap
21
Favori
124.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: bloodmoney09

quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

Hocam fişe takılı değilken yüksek performansta olsa bile işlemciden tam verim alamazsın işlemciden tam verim alsan zaten 10 dakikada şarj biter o yüzden oyun oynarken fişe takılı şekilde oyna

Ses kapa tuşu yanıp sönmeye başlaması ile ilgili bir fikrim yok aygıt yöneticisinden driverları kontrol et sorunu çözemezsen de dediğin gibi değişim talebinde bulun

Anladım hocam. Yardımın için teşekkürler.

Edit: Farkındayım çok soru sordum ama son bir soru kafama takıldı. Acaba elektrik kaçağının sebebi adaptör olabilir mi? Adaptorden hafif bir ses geliyor(cızırtı gibi) ve aşırı sıcak. Normal mi bu?

Topraklama olayını nasıl çözdünüz?

Maalesef çözemedim. Sizdede mi aynı sorun var?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam fişe takılı değilken yüksek performansta olsa bile işlemciden tam verim alamazsın işlemciden tam verim alsan zaten 10 dakikada şarj biter o yüzden oyun oynarken fişe takılı şekilde oyna

Ses kapa tuşu yanıp sönmeye başlaması ile ilgili bir fikrim yok aygıt yöneticisinden driverları kontrol et sorunu çözemezsen de dediğin gibi değişim talebinde bulun

Edit: Farkındayım çok soru sordum ama son bir soru kafama takıldı. Acaba elektrik kaçağının sebebi adaptör olabilir mi? Adaptorden hafif bir ses geliyor(cızırtı gibi) ve aşırı sıcak. Normal mi bu?

Topraklama olayını nasıl çözdünüz?

Maalesef çözemedim. Sizdede mi aynı sorun var?

Cihazı aldım ama daha pek açmadım desem yeridir. O yüzden tam olarak bilemeyeceğim.

Ancak ilerleyen günlerde köye gidebilirim. Eğer köye gidersem oradaki evimizde prizlerde belki bu tür sorunlar yaşanabilir diye şimdiden bilmek istedim.

Neyse teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Dostum uzun süre fişe takılı kullanırsan ısınması normal şahsen benim adaptörde yanacak diye korkuyorum ama cızırtı türü bir ses hiç duymadım adaptörde veya kablolarda sorun olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 23 Temmuz 2012; 18:23:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mindtrap

Merhaba,

Benim de Z580 hakkında bir sorum var. Aleti açtığım zaman internet bağlantısı kısıtlı olarak bağlanıyor 2 dk içinde normal bağlantı haline geçiyor. Bu neden olabilir? Benden başka bu sorunu yaşayan kimse var mı?

ethernet portu üzerinden bağlanıyorsanız böyle bir uyarı bir defa aldım ama daha sonra böyle bir uyarı almadım
  • Bende yaklaşık bi 15 gündür cihazı kullanıyorum aranıza alın benide
    4.8 değer vermesinin nedeni o sırada ekran kartının intel hd 4000 de olmasından kaynaklanıyor nVidia denetim masasından otomatik yerine GT 630 u sectiğinizde değer 6.4 çıkıyor.
  • Bu kasanin uzerinde elektrik var diyenler ayni seyi pilde kullanirken yasiyorlarmi bir baksinlar.Muhtemelen olmayacaktir. Fiste kullanirken adaptoru topraklamasi olan bir prize takmak lazim. Sorununuz cozulecektir boyle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Beklenen BF3 incelemesiyle karşınızdayım. İki farklı inceleme yaptım, custom ayarlarda bir çok grafik ayarını ultra yaparak ve kendi otomatik ayarlarıyla olan şekilde. İkisinin de fps değerlerini ve videolarını ekliyorum.

İlk video; ayarların bir çoğu "ultra" da "anti-aliasing deferred" ve "blur" kapalı. Oyun gayet akıcıydı, bazı çatışma sahnelerinde akıcılık kaybolabiliyordu ama.Ayarları video'da görebilirsiniz zaten.
    Fps Değerleri : Avg: 21.944 - Min: 15 - Max: 36

2.video ; ayarları direk "auto" yaptım. "Texture Quality" seçeneği ultra'da diğer seçeneklerin bir çoğu "medium".
    Fps Değerleri : Avg: 54.631 - Min: 37 - Max: 70

Bu ayarlarda oyun müthiş akıcı, hiç sıkıntısız çalışıyor. Bazı seçenekleri "high" yapıp yine çok akıcı şekilde oynanabiliyor fakat 3.bir videoyla uğraşamadım :)

Resimler :

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi  Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi

Isı Değerleri :
    Oyundan önce ;

Yaklaşık 1,5 saat oynadıktan sonra ;

Umarım yardımcı olmuştur aklında soru işareti olanlara.

@Botturgec

Arkadaşım bu kadar çok oyun önizlemesi yapıyorsun. Ellerine sağlık lakin tuşların deforme olmaması adına sende benim gibi extra bir harici usb klavye almayı düşünüyor musun?

Ben bugün alacağım inşaAllah.

Usb'li bitane alayım diyorum.

Oyunlarda harici klavyeyi kullanırım. Diğer durumlarda kendi notebook klavyesini..

?

• Hiç yok öyle bir niyetim dostum, pek oyun oynamıyorum ben. Şimdi yeni almanın hevesiyle uğraşıyorum. Uzun soluklu oynayacağım oyunlar da zaten Fifa , NBA 2k12, Pes falan. Onları da joystick'le oynuyorum :)
  • Ya beyler ben de z580 almayi dusunuyorum incelemelerden gordugum kadariyla son cikan oyunlari yuksek ayarlarda kasmadan oynatmis 6gb ramli olan modelini vatan bilgisayardan almayi dusunuyorum arkadaslar sizce kac yil yeni cikan oyunlari rahat oynatir 2-3 yil rahat gider diye dusunuyorum ben bakalim 10-15 gun icerisinde alicam insallah Allah nasip ederse arkadaslar 7 senedir ayni bilgisayari kullaniyorum yeni cikan oyunlari oynatmiyor insallah sonunda oynayabilecem istedigim oyunlari dua edin bana arkadaslar.:)

• Arkadaşlar

Aşağıdaki resimde bulunan simgelerin anlamları tam olarak nedir?

Soldan ilk 3'ü az-biraz belli oluyor lakin diğerleri ne manaya geliyor anlayamadım doğrusu??

En sağdan ikisine basıyorum fakat bişey olduğunu anlamadım gitti.. Yani en azından basıldığında bi tepki verse gam yemeyeceğim :s

NOT: Sıkça oyun oynayan biriyimdir. Bu simgelerin bana katkısı nedir? Ayrıca oyun oynama sırasında notebook hangi modda olursa daha az ısınma söz konusu olur?

• quote:

Arkadaşlar

Soldan ilk 3'ü az-biraz belli oluyor lakin diğerleri ne manaya geliyor anlayamadım doğrusu??

En sağdan ikisine basıyorum fakat bişey olduğunu anlamadım gitti.. Yani en azından basıldığında bi tepki verse gam yemeyeceğim :s

NOT: Sıkça oyun oynayan biriyimdir. Bu simgelerin bana katkısı nedir? Ayrıca oyun oynama sırasında notebook hangi modda olursa daha az ısınma söz konusu olur?

en sağdaki uyku modu olması lazım onun solundaki de kamerayı açıyor galiba??

• quote:

Arkadaşlar

Hocam Lenovo'nun driverlarını kurmadın sanıyorum. Bir üstteki arkadaşın verdiği bilgi yanlış :)

En sağdaki tuşla fan modunu ayarlıyorsun. Yani "standart" , "yüksek ısı sarfiyatı" , "sessiz" ve "toz giderme" modları var. Kullanımına göre bu fan modlarını kendin seçebiliyorsun bu durumda. Tam olarak emin değilim ama "energy management" programını kurarsan bu da aktif olur.

Hemen yanındaki kamera görünümlü tuş da "one key theater" yazılımını kurarsan işine yarayacak. Tek tuşla "normal" , "film" ve "akıllı" modları olmak üzere ekran parlaklığını değiştiriyor. Pek kullanmıyorum bunu.

Diğer üç tuş da zaten sesi alçaltıp yükseltme ve sessiz konumuna almanı sağlıyor.

Çok kullanışlılar, ben söyliyeyim :) Oyun oynarken veya laptop'un ısınmasını sağlayacak birşey yapıyorsam "yüksek ısı sarfiyatı" moduna alıyorum ben. Fan daha hızlı çalışıp, makinenin daha az ısınmasını sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _botturgec_ -- 27 Temmuz 2012; 2:12:18 >

• sağdan sola doğru söylüyorum -ses kapatma- ses kısma -ses yükseltme- onekey theater (ses modu standart film ve akıllı modlar mevcut film moduna getirirseniz ses oldukça kaliteli çıkıyor) son olarak fan modu standart sessiz etkili ısı sarfiyatı ve fan vantilatörü (toz giderme)

edit: kamerayı açmak için fn+esc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 27 Temmuz 2012; 2:12:14 >
  • arkadaslar lenova Z580 59-332445 aldım her şey tamam.camerayı bi türlü yukleyemedım yaa hata veriyor..bilgisayarıma giriyorum orda hani olur simgesi tıklarsın calısırya o simge bile yok...guncel driveri yukledım yıne yok..yardım edin lütfennn
  • Arkadaşlar yardımcı olan herkesten Allah razı olsun, teşekkür ederim.

Simgelerin çalışabilmesi için Lenovo'ya ait drive'lerin kurulması gerekiyormuş.

Şimdi simgeye bastığım vakit ekrana göstergeler geliyor.

Pekala oyun oynarken fan modülünü hangi modda çalıştırmak daha iyi olur??

- Süper sessiz
    - Etkili ısı sarfiyatı
    - Toz giderme
  • quote:

Arkadaşlar yardımcı olan herkesten Allah razı olsun, teşekkür ederim.

- Süper sessiz
    - Etkili ısı sarfiyatı
    - Toz giderme

Isı sarfiyatı ;) Bildiğim kadarıyla oyun oynarken otomatik olarak geçiyor ısı sarfiyatı moduna. Ben bu sıcak havalarda normal zamanda da ısı sarfiyatı modunu kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

quote:

Arkadaşlar yardımcı olan herkesten Allah razı olsun, teşekkür ederim.

- Süper sessiz
    - Etkili ısı sarfiyatı
    - Toz giderme

Isı sarfiyatı ;) Bildiğim kadarıyla oyun oynarken otomatik olarak geçiyor ısı sarfiyatı moduna. Ben bu sıcak havalarda normal zamanda da ısı sarfiyatı modunu kullanıyorum.

Oldu hocam pekala

Ayrıca sana da ne kadar teşekkür etsem azdır

Çok sağol emeklerin adına..

dipnot: Fifa 12'yi kurdum lakin klavye tuş ayarlarını bi türlü ayarlayamadım :s Onun dışında bi sorun yok maşaAllah :)

• Arkadaşlar z580 freedos siparişi vericem. Acaba driver cdsini yanında gönderiyorlarmı alan arakadaşlar yardımcı olursa sipraişi geçicem.Teşekkürler şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmrrqq

Arkadaşlar z580 freedos siparişi vericem. Acaba driver cdsini yanında gönderiyorlarmı alan arakadaşlar yardımcı olursa sipraişi geçicem.Teşekkürler şimdiden.

tüm freedos larda driver cdsi beraberinde verilir
  • Teşekkür ederim.Siparişi vericektim ama vatanda indirime gitmiş gene arada kaldım...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.