Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z580 Kullanıcı İncelemesi (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.201
Cevap
21
Favori
124.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: netün

siz hdd değiştirdim dediniz ama hangi hdd 5400 devirse zaten üstünde gelen 5400 hantal hdd değişen birşey olmaz 7200 devir fark eder ssd daha farkeder. 7200hddnin bile ön okuma bit yüksek olursa daha iyi olur 8,16,32,64 bit var galiba.

Yanlış anladınız ben ram değiştirdim.
  • Dolby sorunun çözümünü müsait olduğum zaman paylaşıcağım arkadaşlar usb ile ilgili olan sorunu ilk kez duyuyorum win 10 da sadece home theater dokunmatik tuşu çalışmıyor. Diğer driverlar ile ilgili bir sorun olmaması lazım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çözümü yazdığınızda beni de alintilarsaniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sercandk -- 4 Mart 2016; 7:59:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolby Home Theater v4 windows 10 çözümü :
    öncelikle şu adrestenhttp://support.lenovo.com/tr/tr giriyoruz ardından destek>sürücüler ve yazılıma tıklıyoruz>model numarası kısmına z580 yazıp driverların olduğu sayfaya ulaşıyoruz.

"6.0.1.6695" versiyonlu Realtek Audio driverı indiriyoruz
    ardından aygıt yöneticisi>Ses giriş ve çıkışları sekmesinin altında Hoparlöre sağ tık kaldır diyoruz
    yine aygıt yöneticisi>ses,video ve oyun denetleyicileri kısmından Realtek high definition audio yu kaldırıyoruz
    Ardından lenovo'nun sitesinden indirdiğimiz driveri yüklüyoruz. Dolby Home Theater v4 bu driverin içinde gömülü olarak geliyor ekstra bişey indirmemiz gerekmiyor

Bizzat kendim de bu yöntemle yaptım ve şuan sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0rka -- 4 Mart 2016; 17:52:57 >

• Hocam ilginiz için teşekkürler. Söylediklerinizin hepsini uyguladım fakat sonuç alamadım. Dolby hala çalışmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercandk

Hocam ilginiz için teşekkürler. Söylediklerinizin hepsini uyguladım fakat sonuç alamadım. Dolby hala çalışmıyor

Ben bu yöntemi temiz kurulumun ardından herhangi ekstra bir driver yüklemeden yapmıştım olmuştu hocam. Yabancı forumlarda bulduğum bir yöntemdi. Başka bir çözümü var mı bilmiyorum.
  • quote:

Hocam ilginiz için teşekkürler. Söylediklerinizin hepsini uyguladım fakat sonuç alamadım. Dolby hala çalışmıyor

realtek ses driverını kaldırın. bilgisayarı tekrar başlatın. sonra windows 8 için olan audio ses driverını yükleyin. sorun çözülecektir. dolby home theather sadece windows 8 ser driverında çalışıyor. ben windows 10da kullanıyorum.
  • Işten yeni çıktım. Eve gittiğimde deneyeceğim. Olumlu ya da olumsuz sonuçlarda haber veririm. Teşekkür ederim ilginize.

• quote:

Orijinalden alıntı: excell74

quote:

realtek ses driverını kaldırın. bilgisayarı tekrar başlatın. sonra windows 8 için olan audio ses driverını yükleyin. sorun çözülecektir. dolby home theather sadece windows 8 ser driverında çalışıyor. ben windows 10da kullanıyorum.

Hocam dediğinizi uyguladım yine sonuç alamadım Son olarak nete dolby home theatre win 10 driver diye aratıp buldum bir tane driver indirdim. Şuan kullanıyorum ama ekrana yakın olan akıllı tuşa (dolby için olan) basıyorum, ekrana dolby gelmiyor kendim elimle manuel olarak aktif ediyorum ya da film-müzik seçeneklerini değiştiriyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: excell74

quote:

Hocam dediğinizi uyguladım yine sonuç alamadım Son olarak nete dolby home theatre win 10 driver diye aratıp buldum bir tane driver indirdim. Şuan kullanıyorum ama ekrana yakın olan akıllı tuşa (dolby için olan) basıyorum, ekrana dolby gelmiyor kendim elimle manuel olarak aktif ediyorum ya da film-müzik seçeneklerini değiştiriyorum.

kurarken sağ tıklayıp windows 8 uyumluluk modunda kursaydınız, yeniden başlatma istediğinde de daha sonra deyip bu ayarları kaydet dedikten sonra başlatmak gerekiyor. bir de önceki ses driverını kaldırırken iobit uninstaller gibi programlarla kaldırıp artakalan dosyaları da kaldırmak ve yeniden başlatıp öyle kurmak lazım. ben 5-6 kez windows 10 kurdum hiç problemle karşılaşmadım. windows 8.1'de de karşılaşmadım.

• z580 e win 10 u kurdum gayet güzel çalışıyor, sesli ve sessiz modda normal yalnız Blouedoth u bir türlü aktif edemedim, sanki bilgisayarda bu özellik yokmuş gibi oldu çözümü nedir arkadaşlar...
  • z580 win 10 da güzel ama Bluodath gitti, bir türlü aktif edemedim...
  • Hocam başlat menüsünden arama kısmına gelip bluetooth yazarsanız bluetooth ayala ı çıkıcak ordan aktif edebilirsiniz ekstra driver kurmanız gerekmiyordu diye hatırlıyorum windows 10 da bi ordan deneyin olmazsa driver linki atayım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QrY!

Hocam başlat menüsünden arama kısmına gelip bluetooth yazarsanız bluetooth ayala ı çıkıcak ordan aktif edebilirsiniz ekstra driver kurmanız gerekmiyordu diye hatırlıyorum windows 10 da bi ordan deneyin olmazsa driver linki atayım.

Bluetooth Uçak modu altında pasif oarak OFF konumunda görünüyor fakat ON konumuna getirilemiyor.
  • windows 10 ile bir türlü bluetooth çalışmadı.Qualcomm Atheros Bluetooth driver yüklüyorum nafile çalışmıyor.Ne yapmalıyım
  • şu adrestenhttp://support.lenovo.com/ z580 modelini seçerek bluetooth win 8.1 driverini indirerek deneyiniz bende aygıt yöneticisinde Broadcom bluetooth 4.0 USB yazıyor sorunsuz şekilde çalışıyor. Olmazsa win7 driverini yükleyip deneyin. Başka da bir çözüm bilmiyorum
  • ilginize Teşekkür ederim
  • Arkadaşlar bilgisayarımda fan sesi sorunu var. Fan genelde yüksek devirle ve yüksek sesle çalışıyor. Nadiren yavaş ve sessiz çalışıyor ama çok nadiren.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Fan mı değiştirmeliyim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sturkyilmaz

Arkadaşlar bilgisayarımda fan sesi sorunu var. Fan genelde yüksek devirle ve yüksek sesle çalışıyor. Nadiren yavaş ve sessiz çalışıyor ama çok nadiren.

Bu sorunu nasıl çözebilirim? Fan mı değiştirmeliyim acaba?

sürtünme sesi gibi bir ses geliyorsa değiştirmekte fayda var. fan yatağı bozulduğu zaman kenarlara sürtüyor ve yeterli verim sağlamıyor. laptoplarda en çok bozulan parçalardan biri de fan. fan iyi çalışmazsa diğer parçaları da etkiler. hdd falan zarar görür ki benim başıma geldi iki kez.

sürtünme sesi gelmiyor ama sadece çalışmasında problem varsa, temizleyerek de giderebilirsin.
  • Merhaba arkadaslar. Bugun wifi karti cikardim tekrar taktim. Wifi kapali yaziyor. Ag isaretinde kirmizi carpi var yani. Problemi nasil cozeriz simdiden tesekkurler.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.