Şimdi Ara

Led sinyal sorununu kesip biçmeden nasıl çözebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
8.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araca led sinyal aldım standart ampul yerine. Cok güzel ve parlak bir ışık veriyor ancak hızlı hızlı yanıp sönme olayını direnç bağlamadan, kesip biçmeden çözmek istiyorum. Çünkü direnci metal bir yüzeye vidalamak gerekiyor. Kaportayı da delmek istemiyorum. Canbus her zaman işe yaramayabiliyormuş sanırım. Araçtan araca değişebiliyormuş yanlışım yoksa eğer.

İnternette led sinyaller icin röle (relay) olduğunu gördüm. Tak çalıştır bir şeye benziyor gibi. Bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 23 Şubat 2018; 12:43:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ben de çinden iki renkli çamurluk led sinyali aldım
    direkt bağlanttım ve çok güzel oldu
    normal park modunda sabit mavi yanarken sinyal verdiğimde sarı yanıp sönüyor
    ekstra bir işlem yapılmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

ben de çinden iki renkli çamurluk led sinyali aldım

Aldığınız üründe canbus özelliği var mıydı? Yol bilgisayarında hata verdi mi? Belki de ana sinyal lambası olmadığı için hızlı hızlı yanmadı.

• Araç nedir sanıyorum ki yüksek model.Malesef araya bir şey bağlamadan yapamazsınız, araya kücük ampullerden baglayın ama bu seferde her sinyal verdiginizde o ampulde yanıcak.Röle diyorsunuzda röleyide kesip biçmeden takma imkanınız yok.Ledler düşük watt çektiği için araç bunu yanmıyo arıza olarak görüyor bu yüzden hızlı hızlı yanmasına neden oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

ben de çinden iki renkli çamurluk led sinyali aldım

Aldığınız üründe canbus özelliği var mıydı? Yol bilgisayarında hata verdi mi? Belki de ana sinyal lambası olmadığı için hızlı hızlı yanmadı.

düz led hiçbir özelliği yoktu
  • Şu ürünü alacaksın o zaman Türkiye de bulmak zor bende kendim üretiyorum.

http://s.aliexpress.com/UNbi6neY?fromSns=Copy to Clipboard

(from AliExpress Android)

Led sinyal sorununu kesip biçmeden nasıl çözebilirim?
    Ayrıca kanalımda güzel paylaşımlar yapıyorum. Takip edebilirsiniz.
    https://www.youtube.com/channel/UCvjxuepbYW4pAhj4sRsf-1Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 23 Şubat 2018; 15:40:53 >

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Hocam ledi bağlayacağımız duyun stop lambasına tam uymama ihtimali olabilir. Attığınız linkteki ürünü biliyorum. Turuncu renkli direnci metal düzeye baglamak lazım yine de bu üründe de. O da kesip biçmeye giriyor.

• Josepth kullanıcısına yanıt
    Suan 2006 l300 ün bütün stop lambalarını led e çevirdim plaka lambası dahil. L300 ün tek sıkıntısı sinyallerin hızlı yanıp sönmesi. Yol bilgisayarı olmadığı için hata verme ihtimali 0.

Ama diger aracımız olan nemo nun sinyal ampulünün dışındaki turuncu kaplama soyuldu. Sarı yerine beyaz ışık veriyor sinyal lambası. Hazir fırsat denk gelmisken led sinyalle değiştirmek istiyorum onu da. Ama dediğiniz gibi hızlı yanma ve yol bilgisayarında hata verme durumu var.

• Kendi aracım için almıştım 4'lü yakarken sıkıntı yoktu ama sinyali açınca hızlı yanıp sönmeye başladı.

Kesip biçme eklenti yapmadan zor gibi :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GöKHaN 35 -- 23 Şubat 2018; 20:26:53 >
  • aracınız BMW ise kodlayarak halledilebilir. ben sislerime ve angellarımı o şekilde hallettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: husam74

aracınız BMW ise kodlayarak halledilebilir. ben sislerime ve angellarımı o şekilde hallettim

araç nemo ama fiat diyebiliriz. yol bilgisayarının arayüzü aynı fiat gurubuyla.
  • Araya direnç koymadan olmaz. Alırken dirençli modellerden alsaydınız sıkıntı olmazdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2jz1993

Araya direnç koymadan olmaz. Alırken dirençli modellerden alsaydınız sıkıntı olmazdı.

dirençli modeller nasıl oluyor hocam link var mı?
  • l300 aracımız için aşağıdaki röleyi sipariş ettim gelmesini bekliyorum. hızlı yanma sorununu çözerse eğer kesip biçmeden halletmiş olacağım.

https://www.aliexpress.com/item/AUTO-3-Pin-Car-LED-Blink-Flasher-Relay-for-Turn-Signal/32852411446.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.AIILZV
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.