Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk) (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
53
Favori
321.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili okurlar, sizle maalesef kötu sonuclanan lazer tecrubemi paylasacagim. Piyasada cok iyi bilinen bir doktor tarafindan lazer operasyonum gerceklesti. Operasyon esnasinda herhangi bir komplikasyon olusmadi. Iyilesme periyodundan sonra, bir eksiklik oldugunu farkedip kosarak doktora gittim. Ilk olarak kuru goz denildi, daha sonrasinda ise optik zone uyumsuzlugu oldugu ortaya cikti.

Starburst denilen isik sacilmalari ve gece gorusunde dusus en aci tecrubem oldu.

Lazer operasyonu icin sadece kornea kalinligi degil, lazer yapilan optik zone da çok onemli bir faktor.

7.3 mm olan goz bebegi boyutuma maalesef cok daha dusuk alanda optim zone ayarlanmis durumda. Detaylarini cok daha fazla paylasmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim. Sevgili forumdaslar, o kadar istekle okudum ki burdaki yazilanlari, ama şimdi gece araba suremeyecek durumdayim. Hayatim artik cok kisitlandi...

Lasikcomplications sayfasini lutfen ziyaret edin. Bir de gozluklerinize lutfen sahip cikin, gozlerinize ihanet etmeyin. Çok sevin onlari... Ben yapamadim siz lutfen ihanet etmeyin vucudunuza.

Gun icerisinde loş isikta gorme zorlugu gece komple körlük olusabiliyor. Bana mi denk gelecek demeyin evet denk gelme ihtimali sanildigindan fazla. Piyasada cok iyi bilinen 3 doktora daha gittim. Hic bir doktor scotopic goz bebegi boyutuna bakmadi bile. Ama bariz benim sorunum scotopic goz bebegi ile optik zone uyumsuzlugu.

1 ay sonra korneamin incelme riskini alarak topo guided lasik yaptiracagim. Insallah hayatimi daha normal saglayanilecek goruse sahip olabilirim. Bu arada... bu ikinci operasyon sonucu gozde miyop artisi gerceklesecek... ve gozlüge geri donecegim ama artin 1 eksikle. Eski gorusum kesinlikle geri gelmeyecek... bir anda hayatiniz ne kadar kotulesebilir... bunu yasadim ve sizle paylasmak istedim... burda yazilan bir cok olumsuz yorumu ben de sizin gibi gormezden geldim... Sonuc maalesef cok agir olabiliyor...

Lütfen bir kardesiniz olarak sözümü dinleyin... piskolojim cok bozuldu 2 ayda...

Bunu kendinize yapmayin. Bu arada not: hic bir zaman gözlügünuz kadar iyi goremeyeceksiniz. Nöroadaptasyon deyip, gözluk ve lens gorusunuzu beynin unutmasini ve lazere uygum gorusua normal olarak algilamaniz bekleniyor. Ayrica lazer demek geece gorusunde kesinlikle azalma demek....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mohiikaaan1903

Sevgili okurlar, sizle maalesef kötu sonuclanan lazer tecrubemi paylasacagim. Piyasada cok iyi bilinen bir doktor tarafindan lazer operasyonum gerceklesti. Operasyon esnasinda herhangi bir komplikasyon olusmadi. Iyilesme periyodundan sonra, bir eksiklik oldugunu farkedip kosarak doktora gittim. Ilk olarak kuru goz denildi, daha sonrasinda ise optik zone uyumsuzlugu oldugu ortaya cikti.

Starburst denilen isik sacilmalari ve gece gorusunde dusus en aci tecrubem oldu.

Lazer operasyonu icin sadece kornea kalinligi degil, lazer yapilan optik zone da çok onemli bir faktor.

7.3 mm olan goz bebegi boyutuma maalesef cok daha dusuk alanda optim zone ayarlanmis durumda. Detaylarini cok daha fazla paylasmak istemiyorum ama şunu söyleyebilirim. Sevgili forumdaslar, o kadar istekle okudum ki burdaki yazilanlari, ama şimdi gece araba suremeyecek durumdayim. Hayatim artik cok kisitlandi...

Lasikcomplications sayfasini lutfen ziyaret edin. Bir de gozluklerinize lutfen sahip cikin, gozlerinize ihanet etmeyin. Çok sevin onlari... Ben yapamadim siz lutfen ihanet etmeyin vucudunuza.

Gun icerisinde loş isikta gorme zorlugu gece komple körlük olusabiliyor. Bana mi denk gelecek demeyin evet denk gelme ihtimali sanildigindan fazla. Piyasada cok iyi bilinen 3 doktora daha gittim. Hic bir doktor scotopic goz bebegi boyutuna bakmadi bile. Ama bariz benim sorunum scotopic goz bebegi ile optik zone uyumsuzlugu.

1 ay sonra korneamin incelme riskini alarak topo guided lasik yaptiracagim. Insallah hayatimi daha normal saglayanilecek goruse sahip olabilirim. Bu arada... bu ikinci operasyon sonucu gozde miyop artisi gerceklesecek... ve gozlüge geri donecegim ama artin 1 eksikle. Eski gorusum kesinlikle geri gelmeyecek... bir anda hayatiniz ne kadar kotulesebilir... bunu yasadim ve sizle paylasmak istedim... burda yazilan bir cok olumsuz yorumu ben de sizin gibi gormezden geldim... Sonuc maalesef cok agir olabiliyor...

Lütfen bir kardesiniz olarak sözümü dinleyin... piskolojim cok bozuldu 2 ayda...

Bunu kendinize yapmayin. Bu arada not: hic bir zaman gözlügünuz kadar iyi goremeyeceksiniz. Nöroadaptasyon deyip, gözluk ve lens gorusunuzu beynin unutmasini ve lazere uygum gorusua normal olarak algilamaniz bekleniyor. Ayrica lazer demek geece gorusunde kesinlikle azalma demek....

Merhaba çok geçmiş olsun.Tam olarak ne kadar geçti operasyonun üzerinden.Bende ilk 3 ay kadar geceleri zorlanmıştım.Gündüze göre yüzde 50 azalıyordu gece görüşüm.Daha sonra zamanla azaldı.Şuan lazer olalı yaklaşık 4 yıl oldu.Tabiki gözlüklü halime göre gözlerim geceleri daha çabuk yoruluyor.Ama çok bir sıkıntı yaşamıyorum.Umarın sizde bir an önce sağlığınaza kavuşursunuz.

• canon06 kullanıcısına yanıt

Henuz 2 ay oldu. Ozellikle sol gözümde inanilmaz derecede isik sacilmasi mevcut. Gecebilecek bir semptoma benzemiyor. Bakan doktorlar ayni seyi soyluyor. Topo guided lazer yapilmasi lazim. Optik zone genisletilmeli.

Sizce gecme ihtimali var mi? Reddit'te yabanci forumlarda 8 9 ayda gecenleri okudum hic gecmeyenleri de okudum. Burda kriter goz bebegi boyutu ile gercek tedavi bolgesi olan optik zone uyumsuzlugu. Bu uyumsuzluk oldugu surece maalesef gecme ihtimali düşük oluyor. Lasik complications sitesindeki gibi bir sacilma ve dagilma yasiyorum. Lazer olmayi düşünenler önce orayi incelesinler bence.

Detali bilgi arayanlar icin buraya yazmis olayim. Belki birinin isine yarar. Sayet scotopic goz bebeginiz 6.5 mm den yukardaysa riskli bolgedesiniz uzak durun. Burada tekrar etmek istiyirum. Ozellikle scotopic göz bebegi. Gun isigindaki degil.

Kornea kalinliginiz 6.5 mm icin her derece icin 14 mikron azalacaktir. 7 miyopi icin 98 micron harcanacaktir. 110 mikron flap icin kaldirilacak. Ortalama kornea kalinliginiz 500 mikron olsa 292 mikron kalacaktir. Bir cok doktor en az 300 mikron birakmaya calisir.

Bu konuda maalesef 2 ayda cok ciddi bilgi birikimi edindim. Ve şunu öğrendim. Hiç komplikasyon yasamamis olsaydim bu kadar bilgiden sonra keske hic yaptirmasaydim derdim.

• Mohiikaaan1903 M kullanıcısına yanıt

Bende oldum lazer gözüm sağlığını kaybetti. Sol yine fena değil ama sağ daha kötü geliyor. Gece mesela çok kuruyor akşam yorulunca gözler. Kuruyunca ışıklar pus gibi oluyor sokak lambası araba farı gibi güçlü yanan ışıklarda belli oluyor. Gözümde izler çıktı hep noktalar çizgiler sürekli gözümün önünde hareket ediyor rahatsız ediyor insanı. Bugün de garip birşey oluyor sabahtan beri gözümün önünde leke gibi birşey belirip gidiyor 😐

• Benim iki sene dü geçmedi o uçuşmalar

• Lazer yaptirmayi dusunen arkadaslar lutfen asagidaki linki okusunlar. Göz bebeginiz sayet buyuk ise kesinlikle uzak durun. Keske burda daha once yazilsaydi. Belki ben de bu kurbanlardan olmazdim... Göz bebegi ile optik zone arasinda iliski olmadigina dair makaleler de var. Ancak sinirli sayida hasta ile gerceklestirilmis makaleler. LUTFEN OKUYUN CANINIZ BENIM GİBİ YANMASIN.

https://crstoday.com/articles/2002-jun/0602_061-html//

• Mohiikaaan1903 M kullanıcısına yanıt

ameliyat sonrası starburst, ışık saçılması bende de oluyor şu an, göz kuruluğu da var ama doktor 3 ayda normale dönecek dedi, yaptıran arkadaşlarım da benzer süreçten geçmişler ama şu an gayet iyiler bence en az 6 ay bekleyin şikayetleriniz azalmazsa o zaman dediğiniz ameliyatı yaptırın derim ben.

• king in the north kullanıcısına yanıt

Sizin prk mi yapildi?

• ilasik yöntemiyle oldum

• Karanlikta olculmus gozbebeginizin boyutunu ve optik bolgenizin boyutunu biliyor musunuz?

• selam herkese, ben de tam 3 hafta önce trans prk yöntemi (no touch) ile oldum, şuan sağ gözümde sorun yok fakat sol gözümde sızı ve odak problemi var, sol gözüme sabun kaçmış gibi bir sızı var, aynı sorunu yaşayanlar var mı ?

• Cumartesi günü oldum ilasik cok şükür güzel geçti lens ve gözlükten kurtulma mutluluğu var

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Cumartesi günü oldum ilasik cok şükür güzel geçti lens ve gözlükten kurtulma mutluluğu var

geçmiş olsun hocam.

gözlük numaranız neydi. nerde oldunuz ve kaça mal oldu acaba.

• ozoz15 kullanıcısına yanıt

0.50 miyop

1.75 astigmat

8 bin ₺ hocam

• AMC A kullanıcısına yanıt

tekrar çok geçmiş olsun.

nerde oldunuz acaba. şimdiye kadar her hangi bir sıkıntı yaşadınız mı.

• ozoz15 kullanıcısına yanıt

Cok teşekkür ederim hocam özel levent hastanesinde emre hekimoğlu tarafından yapıldı cumartesi oldum bugun itibari ile görüşüm net koruyucu lensler cıkarıldı haftaya tekrar kontrol var tabi sonucta ameliyat hocam sağ gözüm ara sıra batma yapıyor ama dayınalmayacak kadar değil

• Arkadaşlar d. Gözde lasik oldum iki gözümde de yaklaşık 6 miyop 1 astigmat vardı hoca koruyucu gözlük vermedi ve gece birisi başınızda dursun dedi fakat başımdaki kişi bir ara dalınca bence gözlerimi ovuşturmuş ya da üstüne yatmışım malesef , flep kırışmış hoca ertesi gün yıkama yapıp düzeltti sonra tekrar biri başında dursun dedi, sonraki gün yine kontrol etti güzel dedi haftaya kontrole çağırdı fakat yakında hafif bulanıklık var bu geçecek mi biliyor musunuz ya da flepin kırışıp düzeltilmesi kalıcı bir hasar bırakacak mı sizce :( çok mutsuzum ellerimi bağlayıp sırt üstü yatıyorum gözlerimi ovuşturmamak için. Hayatım zindan oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabaman -- 21 Ağustos 2021; 16:42:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yabaman

Arkadaşlar d. Gözde lasik oldum iki gözümde de yaklaşık 6 miyop 1 astigmat vardı hoca koruyucu gözlük vermedi ve gece birisi başınızda dursun dedi fakat başımdaki kişi bir ara dalınca bence gözlerimi ovuşturmuş ya da üstüne yatmışım malesef , flep kırışmış hoca ertesi gün yıkama yapıp düzeltti sonra tekrar biri başında dursun dedi, sonraki gün yine kontrol etti güzel dedi haftaya kontrole çağırdı fakat yakında hafif bulanıklık var bu geçecek mi biliyor musunuz ya da flepin kırışıp düzeltilmesi kalıcı bir hasar bırakacak mı sizce :( çok mutsuzum ellerimi bağlayıp sırt üstü yatıyorum gözlerimi ovuşturmamak için. Hayatım zindan oldu

Yeni mi çıktı bunlar ben de dünya gözde lasik olmuştum 2008 de.

Bana ne koruyucu gözlük verildi ne de lens v.s.

Hayata aynı gün devam ettim bi uyarıda da bulunmadılar

Gece de her zamanki gibi yattım

• Alisilin07 kullanıcısına yanıt

Gözünüzde hiçbir koruyucu yok muydu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: yabaman

Gözünüzde hiçbir koruyucu yok muydu ?

Hiç bisey yoktu.

11 gibi çıktım balık ekmek yemeye gittik :)

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.