Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı olan varmı(lasik wavefront prk INTRALASE)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.132
Cevap
47
Favori
270.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 413
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 27
  • Ortalama Mesaj Aralığı 4 gün 4 saat 29 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 47
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • feriköylü24 (72 mesaj) ali000 (38 mesaj) unstoppable (27 mesaj) Yılmazfener (25 mesaj) 422422werker (21 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (351 mesaj) Mobil (487 mesaj) Tablet (6 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (29 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Lazerle Göz Ameliyatı olan varmı(lasik wavefront prk INTRALASE)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
  • Merhabalar yaşım 40 yaklaşık 11 ay önce ilasik wavefront ile ameliyat oldum 4.5 astiğmat ve 3 miyoplarım vardı 20 yıl gözlükle yaşamanın ardından aldığım bir karardı... ilk 6 ay herhangi bir sorun yaşamadım geceleri ışığa hassasiyet vardı sadece... ne olduysa 6 ay sonra başladı yani gözlüksüz ilk yaz aylarımın ardından... Göz kuruluğu başlamıştı hocam hafif göz kuruluğu desede gözlerimde hava üfleniyor hissi ve yanma vardı ama batma yoktu... restasis kullanmaya başlandı malum restasis sabah ve akşam birer damla damlatılır ve tam etki 3 ve 4 aydan itibaren başlar ki öylede oldu şu an toparlamaya başladı! Araştırmalarım neticesinde lazer öncesi göz kuruluğun yoksa lazer sonrası göz kuruluğu bazen uzun dönem sürebiliyormuş (1.5 ila 2 yıl arası) Buda Lasik sonrası kesilen sinirlerin tam iyileşmesi ile alakalı bir durummuş yani tetikleyen sinirler kuruluğu! Birde bir haftadır gözümün önünde uçuşan sinekler genelde 1 ila 2 yıl arasında geçtiği yani buharlaşıp yok olduğu söyleniyor ne dersiniz? bu arada görme kalitem ile ilgili bir sıkıntım olmadı hiç çok şükür İlasik olup bu sıkıntıları atlatan varmı yüreğime su serpecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Konuya hiç yorum yapan yok artık herkesin ki zamanla düzelmiş anlaşılan 👀
  • Yarbay
    3143 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bilal Yılmaz

Konuya hiç yorum yapan yok artık herkesin ki zamanla düzelmiş anlaşılan 👀
    Hocam benim 10 yili gecti ameliyat olali.

Zaman zaman kuruluk oluyor ayda 1 ya da 2 diyelim ona da raziyim zaten olacak artik.

Yalniz benim sag goz hafif bulanik gormeye baslamis. Tek bakinca bulanik ikisiyle sorun yok sukur.

Gunese hassasiyet var. Eskiden var miydi bilemiyorum unutkan birisiyim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben iLasik oldum 11 ay önce göz kuruluğum 6. Ayda başladı restasis devam 5 aydır toparlıyor gibi duruyor inşallah... ama bu ay gözümde uçuşan bir iki nokta belirdi 11. Ayda geçer diyenler var ne olacak bilmiyorum stres yaptım
    |
    |
    Alisilin07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3143 Mesaj

Bisey olmaz takilma geçer

Ben bile takilnadim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zamanla öğreneceğim herhalde takmamayı inşaallah öyle olur teşekkür ederim
    |
    |
    Alisilin07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    248 Mesaj
    Arkadaşlar
    Sağ göz 0.75 miyop 2.25 astigmat
    Sol göz 2.0 miyop 1.0 astigmat
    Bu değerler ile lazer yapılmalı mı sizce ? Gözlük kullanmak zor geliyor.
    Doktor No touch yerine ilasik öneririm sana dedi. No touch lazerde iyileşme süreci daha uzunmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Hocam ilginç bi operasyon sonuçta bende 11 ay önce ilasik oldum göz kuruluğu oluştu o geçti maşallah derken şimdide gözümde uçuşan lifler görmeye başladım geçicimi bilmiyorum... ama bildiğim bazı gözler benimki gibi tam iyileşme süreci 1.5 ila 2 yıla kadar uzayabiliyormuş... görmemle ilgili bi sıkıntı yaşamadım... tamamen riskleri her gözde farklı oluyor... inşaallah benim uçuşan şeylerde kaybolur diye bekliyorum
    |
    |
  • Anladığım ve konuyu tam olarak okuduğumda yaklaşık 1.5 ila 2 Yıl arası şikayetler devam etmiş ve buraya yazılmış sonrasında iyileşmeler gerçekleşmiş yazan pek olmamış tam iyileşme 2 yıla kadar sürüyor herhalde özellikle göz kuruluğunda
    |
    |
  • Teğmen
    214 Mesaj

İlk zamanlarda göz ameliyatı olanlarda sıkıntı yaşayanlar oldu mu? Geçen gün özel bir hastaneye gittim kontrole, lazer ameliyat işini sordum, dediler ki 40 yaşında bu sefer yakın bozulacak. Ama uzak bozuk olmaya devam ederse yakınla kendini eşitler ve yakında sıkıntı çekmezsin.

Kesin olarak bu şekilde mi? Yani tabii doktorun tavsiyesinin üzerine tavsiye istemiyorum, yaşayan canlı örnekleri soruyorum :)

|
    |
  • Er
    0 Mesaj

Merhaba, ben de 3 ay önce no touch lazer oldum. Bir problemim var, yakın bir şeylere bakarken yani kitap okurken özellikle, günışığının olduğu taraftan gözüme beyaz ışık geliyor. Ancak gelen tarafa odaklandığımda bu ışık kesiliyor. Gerçekten nasıl anlatacağımı dahi bilemiyorum. Bu sorun özellikle gözümü yakına ve biraz göz seviyesinin altına odakladığımda yani kitap ve telefona bakarken o cisimleri gözümle takip ettiğim zaman, birden yandan gelen ışık gözümü alıyor, bu durum, cisimlerin netliğine hiçbir zarar vermemesine rağmen anlam veremediğim bir durum oluşturdu, acaba böyle bir şey yaşayan var mı bu yüzden yazmıştım. Işık hassasiyeti ile ilgili olduğunu düşünüyorum ama operasyondan sonra oluşu ve hala geçmeyişi gerçekten beni üzdü. Anlamlandırabilen veya bu durumu yaşayan biri varsa cevap verebilirse sevinirim. Diğer taraftan benim numaram düşük bir miyop idi. Görüşüm net, bir bulanıklık yok, akşamları far ve ışıklarda biraz sıkıntı var ancak bu anlattığım durum beni olumsuz etkiledi. Herkese sağlıklı günler.

|
    |

• Yarbay
    7700 Mesaj

Merhabalar herkese, gözlerim -5.00 miyop ve 0.25 astgimat

Gözlük (çerçeve sıradan cam en uygun) ve acuave oays lens kullanıyorum senelerdir. Fakat artık ışık hassasiyetim arttı gibime geliyor, karanlık odada televizyon izleyen annem babamın yanına girdiğimde ilk işim televizyona bakmadan (baktığımda başıma ağrı giriyor) enerji tasarrufuna almak oluyor TV'yi.

Bu sabah uykudan uyanıp güneşliği açtım ve dışarı baktığımda, bembeyaz kar bile gözümü çok fazla yordu.

Bunun bir tedavisi var mı? Teknoloji gelişiyor, no touch laser ile kısa sürede numara sıfırlanıyor, peki buna çözüm var mı? Lens satış sitelerinde ACUVUE OASYS WITH TRANSITIONS ürününü görüyorum, yapay olarak ışık değişimlerinde kasılıp gevşiyor sanırım.

Bu sorundan muzdarip olan var mı?

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Masal Oku
Pubg mobile uc
anzer balı
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.