Şimdi Ara

Lastik almak isteyenlere tavsiye (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
5
Favori
27.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caver

quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: caver

good year EfficientGrip Compact aldım araç bir üst sınıf oldu, havası değişti ilk izlenimim süper.
    bugun kısa deneyimim çukur hariç engebeli asfalt artık rahatsız etmiyor..
    sessizlik kesinlikle belli ediyor kendini..
    geçtiğim teker turanza br300 yoltutuşuşuna göre çok az azalma var sanki ama 60dan 65e geçtim araç yukseldi onun etkisi olabilir

http://www.blackcircles.com/catalogue/goodyear/efficientgrip-compact/185/65/R15/T/88/f?returnurl=%2forder%2ftyres%3f%26width%3d185%26profile%3d65%26rim%3d15%26speed%3dT&tyre=32329465

Ne kadara aldınız tanesini?

145 @det

Alıntıları Göster
    güzel fiyat lastiğin değerleri de iyi

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın

• Kumho ecowing es 01 modelinden 4 adet taktirdım. Epey araştırdım lastik etiket değerleri çok iyi. 500 km yol yaptım eskilere göre ses yok gibi 124 TL te aldım bu fiyata bu değerler güzel. Öncekilerden kh 17 modeliydi 65.000 km yol yaptım hiç sorunsuz. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kış sonunda kış lastiklerimi çıkartınca yeni yaz lastikleri alcam. Zaten kış lastiklerini taktırırken çıkan yaz lastiklerini depolamadım, attım. Almama gibi bir şansım yok yani.

Daha önceden Goodyear, Bridgestone falan aldım ama bu defa sessizlik ve yuvarlanma direnci iyi olan bir lastik almak istiyorum. En mantıklı Kumho Ecowing gibi duruyor.

Kafamda ilk sırada Kumho Ecowing var. Kullanan arkadaşlardan yorum ve izlenimlerini paylaşabilirler mi acaba ?
  • Arkadaşlar ben de sizler gibi kararsız kaldım oldukça fazla ama Kumho stoklarda yoktu hiçbir yerde almak istediğimde ben de gittim Pirelli P1 Verde aldım boyutlar 195/50/15. İnaılmaz derecede memnunum 130 liraya aldım tanesini oldukça uygun fiyata da geldi.Lastikler baya sessiz ve yol tutuşu iyi .Kesinlikle tavsiye ediyorum kararsız arkadaşlara.
  • petlas yada starmax nasıldır ? kumho özellikleri iyi gibi duruyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

petlas yada starmax nasıldır ? kumho özellikleri iyi gibi duruyor ?

Starmaxx kış lastikleri kullanıyorum. Kar performansı baya iyi ve genelde Petlas'ın kış lastiği beğeniliyor.

Starmaxx/Petlas kış lastiklerini 520d, A6 gibi pahalı araçlarda da bolca görür oldum.

Yaz lastiği kullanmadım, yorum yapamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

petlas yada starmax nasıldır ? kumho özellikleri iyi gibi duruyor ?

hepsi buradadan 195-65-15 ebatlarda imperium modelini worlde 9 taksit aldım.tanesi 135 artı 8 tl kargo.50tl World puan 100tl hediye çeki kazandım.kış lastiklerim lassa öncekiler petlastı.bana petlaslar daha iyi gibi geldi.eski aracımda yaz lastiklerimde petlastı.memnundum.tekrardan petlas aldım.
  • Petlas kış lastiğinde iyidir yaz lastiklerini bilmiyorum ama .
  • mudanyali137 M kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim benimde ön lastikler ortadan biraz daha az bidahaki kışa değişmesi gerekir büyük ihtimal sanırım petlastan kullanıpta memnun olmayan yok gibi kış lastiğinde ama yaz önemli benim için
  • zeytinkoy kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim eğer yaz lastiğide iyiyse değiştiriceğim zaman artık marka olarak petlas bakıcağım şuanki lastiğin bridgestone yaz lastiğide umarım iyidir
  • arkadaslar Honda arabamda 185 55 16 orjinal ebatlı pirelli lastik var ama ne yol tutusundan ne de sesinden memnun değilim.. bayi orjinalini değiştirme dedi ama iki lastikçi arkadas 205 50 16 ve 195 50 16 önerdiler.. daha iyi yol tutar dediler! bridgestone t 001 düşünüyorum sizce uygun olur mu bilen arkadaslar!
  • Kumho ecowingkh27 alıp 10-15 bin km yapan var mı, varsa uzun dönem yorumları alsak@aliuygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaradeniz -- 9 Mart 2014; 19:36:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkaradeniz

Kumho ecowingkh27 alıp 10-15 bin km yapan var mı, varsa uzun dönem yorumları alsak@aliuygun

henüz 10 bin km olmadı ancak ben oldukça memnunum..kuru yolda yol tutuş ve frenleme oldukça iyi,ıslakta fena değil.uzun yolda sessiz,yumuşak bir lastik..fiyatına göre kesinlikle iyi,tekrar olsa yine alırım.bu arada lastik çok çok önemlli,eski lastiklerim olsaydı 2 defa şehiriçinde kaza yapmıştım,yeni lastik kesinlikle başka oluyor..marka demiyorum,lastiğin ömrü bittiyse kesinlikle değiştirilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Kumho ecowingkh27 alıp 10-15 bin km yapan var mı, varsa uzun dönem yorumları alsak@aliuygun

henüz 10 bin km olmadı ancak ben oldukça memnunum..kuru yolda yol tutuş ve frenleme oldukça iyi,ıslakta fena değil.uzun yolda sessiz,yumuşak bir lastik..fiyatına göre kesinlikle iyi,tekrar olsa yine alırım.bu arada lastik çok çok önemlli,eski lastiklerim olsaydı 2 defa şehiriçinde kaza yapmıştım,yeni lastik kesinlikle başka oluyor..marka demiyorum,lastiğin ömrü bittiyse kesinlikle değiştirilmeli.

Can güvenliği adına haklısınız, zamanı geçmiş lastikler hem candan hem maldan edebilir. Yumuşak olması hasebiyle balon yapma, çabuk yıpranma gibi hususlar olur mu diye merak ettim, çukurlardan kasislerden sert bir şekilde geçtiğiniz oldu mu, bu konularda sıkıntı olmazsa benim de alma ihtimalim var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aliuygun

quote:

Can güvenliği adına haklısınız, zamanı geçmiş lastikler hem candan hem maldan edebilir. Yumuşak olması hasebiyle balon yapma, çabuk yıpranma gibi hususlar olur mu diye merak ettim, çukurlardan kasislerden sert bir şekilde geçtiğiniz oldu mu, bu konularda sıkıntı olmazsa benim de alma ihtimalim var

yok balon gibi bir durum olmadı..büyükşehirde yollar malum heryer çukur ayrıca park etmek için sürekli kaldırıma çıkıyorum.şimdiye kadar olumsuz bir durum olmadı.

• Bugün bende 205 55 R16 ölçülerinde Kumho Ecowing ES01 KH27 lastiklerimi taktım.
    195 65 R15 (Continental TS850 kışlıkları çıkardıktan) sonra konfor açısından korktuğum eksilme ''hiç olmadı'' diyebilirim.

Şimdilik çok memnun kaldım tabi bunu ilerleyen günlerde zaman geçtikçe,
    yağmurda virajda uzun yolda neler yapacağını görüp öyle daha sağlıklı değerlendirebilirim.

LINK >> http://red-dot.de/pd/online-exhibition/work/?code=2013-16-5735

Lastik almak isteyenlere tavsiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yildiz -- 20 Mart 2014; 21:10:57 >

• Kumho Ecowing ES01 KH27 için;
    Kumho’nun küçük ve orta ölçekli araç kullanıcılarının dinamik sürüş özellikleri gerektiren şehir içi kullanımı ve orta menzilli seyahatleri için geliştirdiği yeni nesil enerji tasarrufu sağlayan performans serisi yaz lastiğidir.

2001 Nissan Primera 2.0 140hp araç boş ağırlığı 1.5 ton
    Bu şartlarda bu araca uygunmu bu lastik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her markada ekonomik, tasarruf serisi lastikler var ve bu lastiklerin ebatları genelde hep küçük oluyor. En fazla 16 jant, 205 taban falan.

"küçük ve orta ölçekli araç" demesinin sebebi bu bence. Hiç bie ekonomi, tasarruf lastiğin 17-18 jant, 225, 245 taban modelleri bulunmuyor.

Ecowing'te de en fazla 205/55/16 ebat var sanırım. Aracınıza uygun ebatı varsa kullanmakta bir sakınca yok bence.
  • "Kumho Ecowinh KH 27" yorum olarak DH den başka yerde rastlamadım.

Bu ayın başında aldığım bu lastikleri sabah arabayı yıkarken yanaklarda dikine girinti ve çıkıntı olduğunu tespit ettim. Aldığım yere gittim kaynak yeri vs. diyerek sıkıntı çıkardılar, sıkıntılı biraz masraflı yerine 10/2014 tarihli Goodyear aldım.

İşleri lastiği satana kadar. İnşallah başka kimsenin başına gelmemiştir.
  • Bende aracıma hankook K 425 kınergy lastik aldım 195 60 15 ölçülerinde adet fiyatı 145 lira 2014 7. hafta üretimi şu an için memnunum yumuşak hamurlu bir lastik yol gürültüsü azaldı parasına göre iyi denebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iakbay06 -- 24 Nisan 2014; 0:52:58 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.