Şimdi Ara

Lastik almak isteyenlere tavsiye (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
5
Favori
27.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu lastiği ciddi ciddi düşünenler dedim. Aracım 2011 Linea fabrika çıkışlı lastiklerim 195 60 15 bridstone e 250. Araç 60 bin de ve deyim yerindeyse Kaya gibi oldu ama diş derinliğine bakarsanız en az 30 bin daha götürür ama konfor baya bozuldu. Önümüzdeki kış çıkar çıkmaz kisliklardan sonra yazlık olarak Goodyear efficent Grip performans lastigini düşünüyorum zira etiket değerleri çok iyi.

Alternatif olarak kumho kh27 düşünüyorum etiket değerleri çok yakın yani insan ikisi arasında kararsız kalıyor fiyat farkı ise 15-20 TL arası. Kumho da yumuşak karakterli bi lastik heralde kullanıcı Yorumları fena da değil hani.

Lastiği geçen sene alanlar ve aldığından beri 10.000 + km yapanlar lastiğin ilk günkü haliyle şimdiki halini kıyas yapabilirler mi?

Lastikler de sertleşme ve erime gibi olumsuz durumlarla karsilasanlar oldu mu? lastiğin kalitesi tol tutuşu ve sağlamlığının yanında bu performansı kac yıl-kac km devam ettirebildiği de önemli.
    sahsen yılda ortalama 6-8 bin km yapan birisiyim.diyorumki zaten fazla binmiyorum al kumho gitsin zaten arada dağlar akdar fark olmaz diyorum,bazen de zaten 4-5 yılda bir lastik değiştiriyoruz 100 tl daha fazla para veremicem mi gereksiz yere nelere para verilmiyor ki diyorum.
    neyse zaten önümüz kış.kış çıkarken yazlıklara geçerken yeni lastiklerle geçeçem.lastiklerim ya goodyer ya da kumho olacak.
    Sizin tavsiyeleriniz ne yönde olur?

Lastik almak isteyenlere tavsiye

Lastik almak isteyenlere tavsiye

• Arkadaşlar kumho ku 31 nasıl bir lastik 2010 dizel focus collection aracıma takmayı düşünüyorum Düzcede ve Boluda yaşıyorum arada yılda 20000 km yapıyorum otobanda 160-180 basarım onun dışında Düzce de sakin kullanırım sık sık ıslak frenleme yaşıyorum dar virajlı yağmurlu yollar. yazında Boluda yaşıyorum aşırı sıcağı hiç görmüyo desem yeridir kumho şu lastikler beni memnun edermi fiyatları çok uygun kampanya ile tanesi 100 e geliyor. üzerinde conti sport contact 2 var şu anda eskidi 50000 km oldu ama son km sine kadar memnun kaldım yine paraya kıyıp conti mi alsam acaba.
    http://www.n11.com/kumho-20555-r16-91v-ecsta-ku31-oto-lastigi-uretim-yili-2014-P22590874

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Kumho Kullanıyorum ama geçen sene almıştım bu yaz başında taktırabildim ve henüz öyle 10 000km yapmadım. Ben de yılda 10 000- 12 000 km yol yapıyorum önceki lastikler fabrikadan gelen dunlop sp 2050m idi. Şimdilik 5000 km falan yaptım şunları söyleyebilirim.

Yumuşaklığı 2. günkü gibi aynı. Neden ilk gün gibi değil diye soruyorsanız ancak şunu belirteyim. Nedense ilk gün acayip kayıyordu ama ertesi gün geçti, yani km ile alakası yok. Mümkünse ilk taktırdığınızda fazla yol gitmemenizi, sakin ve yavaş kullanmanızı tavsiye ederim. Nitekim bir arkadaşıma da tavsiye ettim o da getz aracına aldı o da ilk gün öyle olduğunu ancak ertesi gün geçtiğini söyledi(o evine 10km yol gitti ben ise 3km gittim). Ayrıca ilk günkü performansı sizi yanıltmasın. Eski lastiklerime göre yolu çok iyi tutuyor. Sudan geçerken kızaklama çok çok daha az. Kısaca çok daha fazla güven veriyor.

Ekonomik: ben bu lastikleri taktırdıktan sonra aracımda 4.5 litre/100 km tüketime ulaştım. Eski lastiklerle elde ettiğim en iyi değer 5 litre/100 km idi. Aynı yol ve benzer kullanım ile bu kadar fark beklemiyordum. Araç mitsubishi lancer 1.5 2008.

Sessiz: Eski lastiklerimde araç gürültüsü 100km yi geçtikten sonra rahatsız ediyordu ve çoğu yoldan gelmekteydi. Artık 110km üstünde motor gürültüsü rahatsız etmeye başladı. Artık araçta keşke 6. vitesi olsaymış demeye başladım.

Kısaca lastikten çok memnunum, zaten çok araştırıp almıştım bu arada arkadaşım da çok memnun. Kesinlikle tavsiye ederim. Belki km olarak çok bir şey yapmadım ama lastiği geçen sene internet alışverişinde kampanyadan ağustos ayında aldığımı düşünürsek, ve arkadaşımın bu sene nisan mayıs gibi aldığını da söylersem herhalde sertleşme konusunda bir fikir verir.

• kumho 10 numara bir lastik,,, sessiz,yumuşak,komforlu,,, yol tutuş ve fren performansı güzel ,,,, pahalı lasriklere 2 katı para vermeye hiç gerek yok, alın gönül rahatlığıyla kullanın çok memnun kalacaksınız
  • bu lastik için başka tecrübe paylaşımı yapacak olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

bu lastik için başka tecrübe paylaşımı yapacak olan var mı?

Forumun en nazik, soğukkanli ve hoşgörülü insani, bu konuda diyeceğim şudur.
    Eğerki sadece performans değil ayni zamanda fiyat da dikkate alinirsa Kumho dünyanin en iyi lastiğidir.

Michelin gibi isim yapmış markalar 10birim performansi 100 liraya satiyorsa, kumho 8 birim performansi 10 liraya satiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu açtıktan iki sene sonra, KH27 taktırdım aracıma dün itibari ile.

Anca fırsat oldu :)

Lastiği bir kaç bin km kullandıktan sonra yorum yaparım lastik hakkında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi only-e30 -- 6 Mayıs 2015; 21:00:19 >
  • Konuyu açıp 2 yıl sonra sonuca ulaşmıssın, sayende bende lastik konusunda birşeyler öğrendim.
    Bende lastik alma arifesindeyim senin gibi 2 yıl bekleyemiyecem :) bir kaç güne alacam kumho kh27 kaça aldın memunmusun .

Kolay gelsin
  • 2004 1.9 jtd Doblo için yaz lastiği ne onerirsiniz arkadaslar?

• bu söylemiş olduğunuz lastikler feba değil.bir de dünyada taninan ama ülkemizde şuan fabrika inşaati devam eden japon sumiyato firmasinin falken 914 sersine şiddetle tavsiye ederim.yurd dişinda miclen goodyear gibi firmalarla raha biy ölçüşebiliyor

• Kumho kh27 alicam gibi.. kullanan varmı arkadaslar. 195 60 15.. fiyatı uygun.. bilgisi olan varmı lastik hakkında..

• petlas pt515 i tavsiyr ederim on numara lastik. 4 tanesini 520 ye taktırdım sibop balans dahil.

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettigin modelin 195 60 15 i yok galiba deil mi baktım biraz bulamadım..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mydoneoz1

Bu bahsettigin modelin 195 60 15 i yok galiba deil mi baktım biraz bulamadım..

ben 15 65 185 aldım her ölçüsü vardır,bayisinden aldım telefonla sorabilirsiniz.taksitte yaptılar

• ufuk-34JD58 kullanıcısına yanıt
    ufuk bey
    Kliksada bahsettiğiniz lastik benim istediğim ebatta var ancak yakıt verimliliği E yağışta C olarak gözüküyor. Kumho da B yakıt B ıslak zemin
    Bu değerlere rağmen yineden petlas mı almak gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mydoneoz1

ufuk bey
    Kliksada bahsettiğiniz lastik benim istediğim ebatta var ancak yakıt verimliliği E yağışta C olarak gözüküyor. Kumho da B yakıt B ıslak zemin
    Bu değerlere rağmen yineden petlas mı almak gerekir.

üzerindeki etikette ıslak zeminde B yazıyordu,sahidende ıslak zeminde çok iyi,arabamın lastiğini değiştirdiğimden beri yakıt tüketiminde düşme oldu,eskiler conti eco 3 tü.
    siz bilirsiniz birşey diyemem ama bayidende fiyat alın .

• Goodyear egp kullanıyorum. Önceki Conti Premium contact 2 idi. Bu lastik hafif. Yakıta ve özelikle performansa etkisi var. Çok sessiz diyemem. Asıl virajda iyi. Contiyi 5 sene kullandım. Bu serisi taş gibi ve her kosulda yeterli bi lastikti ama sürtünme direnci fazla olduğundan yakıtta Performansta iyi değildi. Ama frenlemede çok iyi bi hissiyat vermese de nadiren ABS deveye girdi. Goodyear da ise daha çok devreye giriyor. Ben memnunum yinede. Bir dahakine Conti pc 5 i deneyeceğim kısmetse..

• 175-70-13 tavsiye alabilirmiyim uıygun fiyatlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: RocKWooD

Merhaba

Kumho Kullanıyorum ama geçen sene almıştım bu yaz başında taktırabildim ve henüz öyle 10 000km yapmadım. Ben de yılda 10 000- 12 000 km yol yapıyorum önceki lastikler fabrikadan gelen dunlop sp 2050m idi. Şimdilik 5000 km falan yaptım şunları söyleyebilirim.

Yumuşaklığı 2. günkü gibi aynı. Neden ilk gün gibi değil diye soruyorsanız ancak şunu belirteyim. Nedense ilk gün acayip kayıyordu ama ertesi gün geçti, yani km ile alakası yok. Mümkünse ilk taktırdığınızda fazla yol gitmemenizi, sakin ve yavaş kullanmanızı tavsiye ederim. Nitekim bir arkadaşıma da tavsiye ettim o da getz aracına aldı o da ilk gün öyle olduğunu ancak ertesi gün geçtiğini söyledi(o evine 10km yol gitti ben ise 3km gittim). Ayrıca ilk günkü performansı sizi yanıltmasın. Eski lastiklerime göre yolu çok iyi tutuyor. Sudan geçerken kızaklama çok çok daha az. Kısaca çok daha fazla güven veriyor.

Ekonomik: ben bu lastikleri taktırdıktan sonra aracımda 4.5 litre/100 km tüketime ulaştım. Eski lastiklerle elde ettiğim en iyi değer 5 litre/100 km idi. Aynı yol ve benzer kullanım ile bu kadar fark beklemiyordum. Araç mitsubishi lancer 1.5 2008.

Sessiz: Eski lastiklerimde araç gürültüsü 100km yi geçtikten sonra rahatsız ediyordu ve çoğu yoldan gelmekteydi. Artık 110km üstünde motor gürültüsü rahatsız etmeye başladı. Artık araçta keşke 6. vitesi olsaymış demeye başladım.

Kısaca lastikten çok memnunum, zaten çok araştırıp almıştım bu arada arkadaşım da çok memnun. Kesinlikle tavsiye ederim. Belki km olarak çok bir şey yapmadım ama lastiği geçen sene internet alışverişinde kampanyadan ağustos ayında aldığımı düşünürsek, ve arkadaşımın bu sene nisan mayıs gibi aldığını da söylersem herhalde sertleşme konusunda bir fikir verir.

selamlar;
    aradan 1 yıldan fazla geçmiş.
    lastikler hakkındaki düşünceleriniz nedir?
    sizin ve arkadaşınızın güncel yorumlarını alabilir miyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: RocKWooD

Merhaba

selamlar;
    aradan 1 yıldan fazla geçmiş.
    lastikler hakkındaki düşünceleriniz nedir?
    sizin ve arkadaşınızın güncel yorumlarını alabilir miyim ?

Selamlar İncelemedigim marka kalmadı 185 60 15
    Bilindik markalar 200tl üstü Kh27 130tl baya fark var senede 7000km ya yaparım ya yapmam contact5 kh27 arasında kaldım sakin kullanırım arac clio3 kh27 montaj dahil 590 tl cont5 800tl nedersiniz aradaki farki vermeye değermi.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.