Şimdi Ara

Lastik almak isteyenlere tavsiye (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
5
Favori
27.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: killforyou1981

quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: RocKWooD

Merhaba

Kumho Kullanıyorum ama geçen sene almıştım bu yaz başında taktırabildim ve henüz öyle 10 000km yapmadım. Ben de yılda 10 000- 12 000 km yol yapıyorum önceki lastikler fabrikadan gelen dunlop sp 2050m idi. Şimdilik 5000 km falan yaptım şunları söyleyebilirim.

Yumuşaklığı 2. günkü gibi aynı. Neden ilk gün gibi değil diye soruyorsanız ancak şunu belirteyim. Nedense ilk gün acayip kayıyordu ama ertesi gün geçti, yani km ile alakası yok. Mümkünse ilk taktırdığınızda fazla yol gitmemenizi, sakin ve yavaş kullanmanızı tavsiye ederim. Nitekim bir arkadaşıma da tavsiye ettim o da getz aracına aldı o da ilk gün öyle olduğunu ancak ertesi gün geçtiğini söyledi(o evine 10km yol gitti ben ise 3km gittim). Ayrıca ilk günkü performansı sizi yanıltmasın. Eski lastiklerime göre yolu çok iyi tutuyor. Sudan geçerken kızaklama çok çok daha az. Kısaca çok daha fazla güven veriyor.

Ekonomik: ben bu lastikleri taktırdıktan sonra aracımda 4.5 litre/100 km tüketime ulaştım. Eski lastiklerle elde ettiğim en iyi değer 5 litre/100 km idi. Aynı yol ve benzer kullanım ile bu kadar fark beklemiyordum. Araç mitsubishi lancer 1.5 2008.

Sessiz: Eski lastiklerimde araç gürültüsü 100km yi geçtikten sonra rahatsız ediyordu ve çoğu yoldan gelmekteydi. Artık 110km üstünde motor gürültüsü rahatsız etmeye başladı. Artık araçta keşke 6. vitesi olsaymış demeye başladım.

Kısaca lastikten çok memnunum, zaten çok araştırıp almıştım bu arada arkadaşım da çok memnun. Kesinlikle tavsiye ederim. Belki km olarak çok bir şey yapmadım ama lastiği geçen sene internet alışverişinde kampanyadan ağustos ayında aldığımı düşünürsek, ve arkadaşımın bu sene nisan mayıs gibi aldığını da söylersem herhalde sertleşme konusunda bir fikir verir.

selamlar;
    aradan 1 yıldan fazla geçmiş.
    lastikler hakkındaki düşünceleriniz nedir?
    sizin ve arkadaşınızın güncel yorumlarını alabilir miyim ?

Selamlar İncelemedigim marka kalmadı 185 60 15
    Bilindik markalar 200tl üstü Kh27 130tl baya fark var senede 7000km ya yaparım ya yapmam contact5 kh27 arasında kaldım sakin kullanırım arac clio3 kh27 montaj dahil 590 tl cont5 800tl nedersiniz aradaki farki vermeye değermi.

Bence O kadar fark vermeye değmez. Bende sizin gibi az km yapıyorum. Aradan 3-4yıl geçtiği takdirde daha lastikler km yapmadan yıldan dolayı sertleşmeye başlıyor.
    Yani tanesine 200 tl vereceğin lastiği de max 4yıl kullanacaksınız tanesine 125 tl vereceğiniz lastiği de.
    Bence gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: killforyou1981

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RocKWooD

Merhaba

Kumho Kullanıyorum ama geçen sene almıştım bu yaz başında taktırabildim ve henüz öyle 10 000km yapmadım. Ben de yılda 10 000- 12 000 km yol yapıyorum önceki lastikler fabrikadan gelen dunlop sp 2050m idi. Şimdilik 5000 km falan yaptım şunları söyleyebilirim.

Yumuşaklığı 2. günkü gibi aynı. Neden ilk gün gibi değil diye soruyorsanız ancak şunu belirteyim. Nedense ilk gün acayip kayıyordu ama ertesi gün geçti, yani km ile alakası yok. Mümkünse ilk taktırdığınızda fazla yol gitmemenizi, sakin ve yavaş kullanmanızı tavsiye ederim. Nitekim bir arkadaşıma da tavsiye ettim o da getz aracına aldı o da ilk gün öyle olduğunu ancak ertesi gün geçtiğini söyledi(o evine 10km yol gitti ben ise 3km gittim). Ayrıca ilk günkü performansı sizi yanıltmasın. Eski lastiklerime göre yolu çok iyi tutuyor. Sudan geçerken kızaklama çok çok daha az. Kısaca çok daha fazla güven veriyor.

Ekonomik: ben bu lastikleri taktırdıktan sonra aracımda 4.5 litre/100 km tüketime ulaştım. Eski lastiklerle elde ettiğim en iyi değer 5 litre/100 km idi. Aynı yol ve benzer kullanım ile bu kadar fark beklemiyordum. Araç mitsubishi lancer 1.5 2008.

Sessiz: Eski lastiklerimde araç gürültüsü 100km yi geçtikten sonra rahatsız ediyordu ve çoğu yoldan gelmekteydi. Artık 110km üstünde motor gürültüsü rahatsız etmeye başladı. Artık araçta keşke 6. vitesi olsaymış demeye başladım.

Kısaca lastikten çok memnunum, zaten çok araştırıp almıştım bu arada arkadaşım da çok memnun. Kesinlikle tavsiye ederim. Belki km olarak çok bir şey yapmadım ama lastiği geçen sene internet alışverişinde kampanyadan ağustos ayında aldığımı düşünürsek, ve arkadaşımın bu sene nisan mayıs gibi aldığını da söylersem herhalde sertleşme konusunda bir fikir verir.

selamlar;
    aradan 1 yıldan fazla geçmiş.
    lastikler hakkındaki düşünceleriniz nedir?
    sizin ve arkadaşınızın güncel yorumlarını alabilir miyim ?

Selamlar İncelemedigim marka kalmadı 185 60 15
    Bilindik markalar 200tl üstü Kh27 130tl baya fark var senede 7000km ya yaparım ya yapmam contact5 kh27 arasında kaldım sakin kullanırım arac clio3 kh27 montaj dahil 590 tl cont5 800tl nedersiniz aradaki farki vermeye değermi.

Bence O kadar fark vermeye değmez. Bende sizin gibi az km yapıyorum. Aradan 3-4yıl geçtiği takdirde daha lastikler km yapmadan yıldan dolayı sertleşmeye başlıyor.
    Yani tanesine 200 tl vereceğin lastiği de max 4yıl kullanacaksınız tanesine 125 tl vereceğiniz lastiği de.
    Bence gerek yok.

Anında mesaj yazdigin için teşekkürler dediğin gibi hergün 60-70km yol yapan biri olsaydım lastigin çabuk aşınmasini goz önüne alıp o farkı verirdim ama ayda yaptığım km300 max 400km 4yılda lastiği kabak yapamıyacagim kesin sertlestigi için değişir.

• killforyou1981 kullanıcısına yanıt
    Aracım 2013 model mayıs çıkışlı, henüz 30 bin km de. Diş derinliği hala çok iyi ama sertleştiği için bu yaz değiştirmeyi düşünüyorum.

• Sizin lastikte Kh27 mi 30bin yaptigimda ben araci satarim birde bayiden fiyat alicam n11 de 530tl ye geliyo 60 tl montaj+balans 600 bayi derse ordan alırım

• ecowing A etıketlıymıs vay be
  • killforyou1981 kullanıcısına yanıt
    1 yıl kumho ecowing kullandım, üç beş ayda lastik sertleşiyor. Kesinlikle tavsiye etmem, yuvarlanma direnci hiç de öyle etiket değerinde gösterildiği gibi düşük değil. Good year ya da continental'dan şaşmayın.
    Ayrıca fren performansı düşük, yol tutuşu ve suda gidişi iyi. Tekrar alacağım bir marka değil, sertleştikten sonra gürültü de yapıyor, ve yol konforunu baltalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkaradeniz -- 30 Aralık 2015; 22:11:56 >
  • Kumho 185/60 R14 82H KH27 ECOWING lastiği 2 yıl önce almıştım. 3-4 aydan beri titreme yapıyordu. BU aralar çok artmıştı. Balanslarına baktırayım diye bu gün tanıdık usta arkadaşa gittim. Lastikler hatalı dedi darbe falan alsa 1-biri yada ikisi hatalı olur bunların hepsi hatalı dedi. Lastiğin dönüşünden belli zaten hatalı olduğu.
    lastikçi faturasına baktım şimdi bir hafta önce 2 yıl dolmuş garantiye falan da girdirmezler.

2 yılda 30bin km de Kumho 185/60 R14 82H KH27 ECOWING lastiğin işi bitti. Dört lastikte aynı sıkıntılı. Aslında 2 yıl bile gitmemiş oldu 6 aydan beri bir sıkıntı vardı ama vakit bulup baktıramamıştım.

Başka aynı sıkıntıyı yaşayan var mı acaba.
  • 215 55 16 Goodyear Efficient Grip Performance kullanıyorum. 2 yıl oldu. 40bin km civarı yaptım.

Hem yol tutuşu harika. Özellikle de ıslakta. Hem de sessiz bir lastik. Bu yaz kullanmaya devam edicem dişleri hala iyi durumda. Çatlak falan da yok. Belki de kışın kış lastiği kullandığım için lastiklerin hamuru özelliğini uzun süre korumuş olabilir.

Yeniden lastik alırsam yine bu lastiği alırım.

• Başka olumsuz deneyimi olan var mi arkadaşlar

• Tekrar merhaba arkadaşlar

Ben 2013 ağustosu gibi almıştım 2014-2015-2016 yazları kullandım kullanmaya da devam ediyorum (kışları hariç), genel olarak çok memnunum, diş derinliği iyi (5.5mm civarı - 30000 km de), hiç bir sıkıntım yok, tüketimim de düştü, ses azaldı, konfor arttı. Tekrar alacağım zaman bulursam yine aynısından alırım. Sadece ilk takıldığında üzerindeki kaplamadan ötürü (kalıptan rahat çıkması için fabrikada sanırsam kalıbın içine silikon bazlı sprey sıkılıyormuş) yol tutuşu felaketti, ilk takıldıktan sonra dikkatli kullanmanızı öneririm. Ancak kısa sürede düzeliyor.

Bir arkadaş (@hakan_80) üretim hatasından bahsetmiş, eğer kat yeri gibi bir şeyle karşılaşmışsa, ecowingler de farklı bir birleşik kullanıldığından katlama yeri belli süre kullandıktan sonra kendini göstermeye başlıyor (tarif etmem gerekirse dikkatli bakınca balon yapmış gibi duruyor ama biraz daha yakından ve dikkatli baktığınızda balon yok sadece köşeli belirgin bir kısım gözüküyor) Sadece bir lastikçi üretim hatası var abi bunları değiştir dedi, diğer sorduğum tüm lastikçiler ise normal hiç sorun teşkil etmez, sana değiştir diyen lastik satabilmek için demiştir, böyle kullanabilirsin dedi. Nitekim hiç de sorun yaşamadım.

Kısacası tavsiye ederim, hala yumuşak, fren mesafesi iyi, konforu ve düşük tüketimi de cabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocKWooD -- 9 Aralık 2016; 15:43:35 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.