Şimdi Ara

Lastik alacağım bu site güvenilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar Continental Contipremium contact 5 alacagım.
    Aracım Vectra C 2004 model. Araç üzerinde 205/55/16 veya 215/55/16 kullanabilecegim yazıyor. Aracı aldıgımdan beri de 215/55/16 kullanıyorum.
    Bahsettigim lastiklerin tanesi 800 lira civarı (215/55/16 olanı). Bu sitede (lastik.com) fiyat biraz uygun geldi 688 lira.
    Bir sıkıntı çıkmayacaksa burdan alayım diyorum tecrübesi olanlar yorum yaparsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 6 Şubat 2020; 13:5:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 215 yerine 205 almanızı tavsiye ederim. 205 ölçüsünde fiyatlar çok daha ekonomik olur. Conti almayı planlıyorsanız Conti Eco Contact 6 öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

215 yerine 205 almanızı tavsiye ederim. 205 ölçüsünde fiyatlar çok daha ekonomik olur. Conti almayı planlıyorsanız Conti Eco Contact 6 öneririm.
    Açıkcası bana her şartta yol tutuşu lazım. 215 ve 205 arasında yol tutuş açısından ne kadar fark vardır sizce?
    Contipremium contact 2 kullandım çok iyiydi. Yine aynı seriden devam etmek istiyorum. Eco contact 6nın avantajı nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

https://www.hepsiburada.com/continental-205-55-r16-91v-contiecocontact-6-oto-lastik-uretim-yili-2019-pm-HB00000I5CVC
    0 Km aldığım aracın üzerinde bu lastiklerden geldi, etiket değerleri baya iyiymiş.

• 205/55R16 ölçüsünde tavsiye edebileceğim en iyi lastik Nokian e Line 2 AA'dır. Kayınpederin Honda Civic aracına aldım çok memnun. Fiyatı diğer 205'lere göre bir tık fazladır ama ekstra güçlendirilmiş yanakları mevcut XL diye geçiyor. Çok sessiz bir lastik. Ses her 5dB'de bir ikiye katlanır. Yani 72dB lastiğin sesi 67dB lastiğin tam iki katı kadardır. Fark 67'de 5 gibi değil yani iki kat. Önceki lastikler Continental'di ses farkı hissedilmeyecek gibi değil.

Nokian e Line 2 205/55R16 94W XL AA

Nokian e Line 2 205/55R16 XL yani güçlendirilmiş XL yanaklara sahiptir. Yük endeksi de 91 değil 94. Hız endeksi V değil W yani 270km/s hıza kadar güvenle kullanılabilir. Kim yapacak o hızı orası ayrı. Nokian lastikleri hep en son tarihle gelir ülkemize. Aldığınız lastik son 2 ay içinde üretilmiş olur. Daha eskisi gelmez. Şu an N11'de 2020 üretim tarihli lastikler satılıyor örneğin. Tüm Nokian lastiklerinde yazlık kışlık farketmez diş derinliğini gösteren çizelgeler de standarttır. Lastiğim kaç mm kaldı diye düşünmezsiniz, kolayca görürsünüz.

• fractal design kullanıcısına yanıt
    Bu lastiğin 225/45/R17 ölçüleri olsaydı gözüm kapalı alırdım.
  • Arkadaşlar yardımcı olmaya çalısıyorsunuz çok sağolun ama konunun açılış amacı farklı. Tavsiye istedigim konuya bu kadar tavsiye gelmemişti
    Site güvenilir mi?
    Lastik aracıma uyar mı?
    205 ile 215 arasında yol tutuş, performans açısından çok fark var mı?
    İlk mesajda yazanları öğrenmek için açtım konuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: BPG2004

Arkadaşlar yardımcı olmaya çalısıyorsunuz çok sağolun ama konunun açılış amacı farklı. Tavsiye istedigim konuya bu kadar tavsiye gelmemişti
    Site güvenilir mi?
    Lastik aracıma uyar mı?
    205 ile 215 arasında yol tutuş, performans açısından çok fark var mı?
    İlk mesajda yazanları öğrenmek için açtım konuyu.
    Up

• 2007-2015 arası 2004 vectra c kullandım.Hep 215 55 16 idi lastiklerim kışta yazda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timmydncn -- 4 Şubat 2020; 21:9:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güncel. Siteye dair bilgisi olan yok mu?

• Aracımın orjinal lastik ebadı 205 60 r16 idi, ben iyi yol tutuş ve daha uygun olmasından dolayı 205 55 16 nokian aldım, lastikçiler muayeneden geçmez dediler, gerçi kapıda da o ebat yazmıyor, ancak bugün muayeneden sorunsuz geçtim, eski lastiklerimi bu yüzden saklıyordum, onları da lastikçiye vermeyi düşünüyordum, ancak beni kandırmış görünüyorlar. Bu yüzden 205 55 16 lastik ihtiyacı olan varsa İzmir içi gelip alsın, 45,50 bin km, yaptım 4mm dişleri var, direkt takabilirsiniz, biraz sertleşmişti değiştirdim, işinizi görür, bedelsiz alabilirsiniz.
  • Lastik.com şikayetvar aratın
    https://www.sikayetvar.com/lastikcom
    Ben güvenemedim

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgutozkan

Lastik.com şikayetvar aratın
    https://www.sikayetvar.com/lastikcom
    Ben güvenemedim
    Aklıma gelmemişti teşekkür ederim. Bunlar insanı mağdur eder bulaşmamak lazım çok sağolun. En iyisi bayilere uğrayıp fiyat alayım.
    Bu arada internetteki fiyatlara kıyasla bayidekilerin fiyatı nasıl oluyor bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BPG2004 -- 6 Şubat 2020; 14:53:41 >
  • Bilindik sitelerdede uygun bulabilirsiniz.Ben aracıma lastikleri n11 ve hepsiburadadan almıştım.
  • nctemiz kullanıcısına yanıt
    Aynen trendyol

• hocam kolay oto dan şaşma 2 kere alışveriş yaptım ikisi de tam isabet.çok memnun kaldım.lastikleri, istediğiniz lastikçiye kargolatıyorsunuz.oraya gidip taktırıyorsunuz.sisitem süper.hiç hamallık la uğraşmıyorsunuz.tavsiye edrim kolay oto yu.artı olarak çok hızlılar sipariş verdim 2. gün içinde lastikler arabaya takılmaya başlanmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpikom -- 6 Şubat 2020; 19:13:35 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.