Yüzbaşı
20 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba


Evimde balkonu kapattırdım ve hermetik kombimin bacası kesilmiş olan camdaki baca çıkısının altında kaldı.


Kombinin bacası camdaki kesilmiş olan yerin yaklasık 10 cm aşağısına denk geliyor. Montajı yaptırdığım firma kombinin çıkışındaki 90 derecelik parçanın yükselterek cam çıkışındaki

hizaya denk geleceğini söyledi.


Ben kısa bir araştırma yaptım. Ama böyle bir parça bulamadım. Sizlerin tavsiyeleri varmıdır.


Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba;


Cep telefonumda bir uygulama keşfettim. Görev yapmak gerekiyor. Bunun için pc'de kullanılabilen emülatörler olduğunu öğrendim. İşyerindeki pc de kurdum. Çok güçlü bir pc değil ama sıkıntısız çalışıyor.i3 işlemcili 4 gb ram var.


Evdeki pc ye kurmak istedim. Google play e e posta hesabımı bile giremeden Google play hizmetleri durduruldu diyor.


Önceden hesabı girebiliyordum. Gene duruyordu.


Şimdi hesap bile giremiyorum. Ayarlarında yuksek cpu dada düşük cpu dada aynı sorunu veriyor. Ram düşük desem 6 gb ram var. İşlemci Amd a6 4 çekirdek Kullanmaya başlamadan sistem temizleme programlarıyla ram temizleme yapıp öyle açıyorum. Gene aynı uyarıyı alıyorum.


yeni bir gmail açtım nafile


Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşmalarını isterim.

Merhaba


Aracımın teybi standart oto teybi sesi öyle 10numara değil ama tatminkar bildiğiniz üzere kumanda mevzu yüzünden bir de uyumu güzel degistirmek istemiyorum.


Arkalarda kolon yoktu.Coaxial hoparlör bağlı önler fabrika çıkışı kolonlar mevcut


Aklıma önler için midrange yada mid bass kolon almak istiyorum.Ama amfi vs. istemiyorum .Acaba ses kalitesi nasıl olur.Vu şekilde kullanan arkadaşlar varmı araçta torpidoda tweeter i var kapılarda kileri değiştirmek istiyorum.Ne dersiniz hangisi işe yarar yada coaxial nakamishi 13 cm mi alayım fikirlerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar sizden tavsiye istiyorum.

Babamda 2006 model kangoo araç var memleketten getirdim. Araca Pioneer veya Sony marka bluetooth destekli ekonomik fiyatlı ve aynı marka artı olarak Nakamıshi hoparlör takımı almak istiyorum.

Sıkıntım şu

Aracın kapılarda hoparlör yeri yok ön göğüste yer var sanırım 10 cm
arka tarafta ise ocal hoparlör var boyutunu bilmiyorum. Mevcut teyp felaket müzik zevkimi öldürüyor. Ön arka fader ayarı eşit verirsem arka dan ses öne hiç gelmiyor. Önü kıstığımda teybin sesini çok açmam gerekli

İstediğim öyle amfili bass lı sistem değil ama en azından standartın üstünde memlekete gittiğimde düzgün müzik dinlemek

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hangi teyp ve kolon alabilirim.
Merhaba

Vestel 49 ub 9300 model tvim var genel anlamda beğenniyorum tvmi ama bir iki konuda sorun yasıyorum.Tv ye 2+1 ses sistemini kulaklık girişinden bağladım.Her ses ayarı gerektiğinde menü ses orada kulaklık ses ayarına girip ayarlamak zorunda kalıyorum.

Birde
Tvde bluetooth var.Bağlanma konusuna sıkıntı yok.Fakat bağlanınca tvnin kendi sesini kesmiyor,en önemlisi tvden gelen ses belli bir seviyede geliyor.Kısıp artıramıyorsunuz kulaklıktan ses ayarı ayarlanıyor,Ama ses o kadar yüksek gelmiyor.Ayarlanmasının pek anlamı kalmıyor.Yani televizyonda bluetooth için bir ses ayarı yok.
önceleri kabullenmiştim.
Ama google da aratınca şikayetim var sitesinde vestel tv si olan bir kullanıcı aynı sorunlardan bahsetmiş ve iadesini talep etmiş daha sonra vestelden iletişime geçilip ufak bir yazılımla bu sorun halledilmiş

Ben müşteri hizmetlerini aradım.Durumu anlattım.Aslında birçok şey konuştum.Çok uzun sürer anlatması
Bana bu konuda yol gösterirseniz sevinirim.

Bu konuda ne yapmalıyım.Vestel iyi marka ama müşteri hizmetleri bu konuda çok yetersiz.nasıl bir yol izlemeliyim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Merhaba
Kızım için iPhone 4 um aldım .7.1.2 sürümü mevcut
Program kurmakta sorunum yok Fakat WhatsApp tarafından sorun yaşıyorum.
Bir arkadaşıma kalibre jailbreak kurdurdum.Fakat bu telefonda kayıtlı numaradan başkasını kullanamazsınız sorununu bir türlü gecemedim.Forumlarda pek birşey bulamadım.

WhatsApp i kullanabileceğiniz için ne yapabilirim.Yardim ederseniz sevinirim.
Yaklaşık 6 ay önce vestel tv aldım.Elimdeki creative 2+1 önceden pc için aldığım.Sistemin bağlantı noktası rca girişi ile yapılmakta

Tv ye bağladım.Ama tvnin sesi ile sistemin sesini ayrı ayrı kontrol edebiliyorum.TVnin browserı açıkken buda olmuyor.Çünkü menüye giriş yapamıyorum.

Sistemin kendi kablosunda da ses ayarı var.Fakat onunda ayar kısmı oksitli çevirdikçe ses gidiyor.

Sistemle tv nin arasına tv nin tos çıkışından diğer ucu rca olan kablloyla bağlamak istedim.Ses alamadım.
Ama kabloda ses ayarı olmadığından diyerek düşündüm.

Şimdi yardımınızı istediğim konu

http://www.hepsiburada.com/dark-2xrca-stereo-donusturucu-kablo-dk-cb-au35xrca-p-EVDARK2XRCA

linkteki kabloyu sistemin kablosunu çıkarmadan tv ile arasına takıp tv ye bağlasam acaba tvnin sesi ile beraber sistemide kontrol edebilirmiyim.
Yaklaşık 6 ay önce vestel tv aldım.Elimdeki creative 2+1 önceden pc için aldığım.Sistemin bağlantı noktası rca girişi ile yapılmakta

Tv ye bağladım.Ama tvnin sesi ile sistemin sesini ayrı ayrı kontrol edebiliyorum.TVnin browserı açıkken buda olmuyor.Çünkü menüye giriş yapamıyorum.

Sistemin kendi kablosunda da ses ayarı var.Fakat onunda ayar kısmı oksitli çevirdikçe ses gidiyor.

Sistemle tv nin arasına tv nin tos çıkışından diğer ucu rca olan kablloyla bağlamak istedim.Ses alamadım.
Ama kabloda ses ayarı olmadığından diyerek düşündüm.

Şimdi yardımınızı istediğim konu
http://www.hepsiburada.com/dark-2xrca-stereo-donusturucu-kablo-dk-cb-au35xrca-p-EVDARK2XRCA

linkteki kabloyu sistemin kablosunu çıkarmadan tv ile arasına takıp tv ye bağlasam acaba tvnin sesi ile beraber sistemide kontrol edebilirmiyim.
2010 clio symbol aracımın orj teybinin ekranı neredeyse komple oldü. Çıkmasını sordum.200 tl civarı dediler.Bende onun yerine sony yada pioneer marka teyp almayı düşünüyorum.

Cd olmasada olur.Usb ve aux çıkışı yeterli android destekli olması tercihim.Bu sistemin yanına 2 tane 16 cm ön kapıda var ama belki onuda değiştirmek isteyebilirim.

Çok yüksek ses istemiyorum.Ama net ses tercihim.Acaba sizce klasik marka pioneer a devammı edeyim.
Yoksa başlıktaki sony modelimi alayım.

Tabi bütçe klasiktir sınırlı max 350 civarı olabilir oda 4 kolon değiştirirsem.

Bu forumda eminim bana yardımcı olacak arkadaşlar vardır.
Merhaba;

Yaklaşık 16 yıllık buderus marka kombimi değiştirme zamanı gelmişti.İlk başta tabiki Buderus kombileri incelemeye başladım.Çünkü kombimden memnundum.
Daha sonra boschun buderusu satın aldığını iki markanın birebir ayı modeller ürettiğini öğrendim.Boschun kombileri daha uygundu.İstikametimi bosch kombilere çevirdim.
modele bile karar vermiştim. Modülasyonlu olan,on off oda termostatı seçimine gelmişti.Bu arada müdavimi olduğum DONANIMHABER forumdan da araştırmalarımı yapıyordum.Çünkü komşum kombi işi ile ilgileniyordu.Bana o markalarla yerli markaların kullandığı malzemeleri bir iki firmanın ürettiğini arıza durumlarında aynı malzemeye daha fazla ücret ödeyeceğimi söylediğinde araştırmaya başladım.Buradaki araştırma adresim burasıydı .Genede aklımdaki kombiyle devam etmeye karar verdim.Oda termostatı konusunda kullanıcılardan alternatif marka tavsiyesi almak isterken Önce ZEBZA daha sonra DİSİNTEGRATION konuma yorum yaptılar.İşte ondan sonra yönüm birden değişti.Onlara buradan çok teşekkür ederim.Benim sorularıma sıkılmadan cevap verdikleri için saygılarımı sunarım.:)

Bana İMMERGAS ın markası olan ALPHA marka kombİden bahsettiler.Koşulsuz 7 yıl garantiden bahsettiler.Adamlar bu garantiyi öncelikle piyasa yapmak için verdiklerini biliyorum.Ama açıkcası mallarına güvenmeseler 7 yıl garantiyi ne olursa olsun kalite yoksa vermezlerdi.Kombiyi kendi servisinden alırsak 1400 küsüratlı satıyorlar.İnternette 1250 ye kadar düştüğünü gördüm.Oda termostatı olarakta mini crd oda termostatını aldım.İmmergas markaydı.onuda internetten 140 tlye aldım.Bir tanıdık vasıtasıyla kombiyi birde değişim belgesi dahil 1350 tl ye 5 taksitle aldım.Montajı işyerinden sevdiğim bir abime rica ettim.Uygun miktara hallettik.Montajını yaparken kombinin su giriş ve çıkışları ile tesisatın çıkışları uymadı.O biraz sıkıntı yarattı.Birde bacanın çıkışı için camımız uygun değildi.Neyse sonunda hepsini hallettik.
Servis gelip devreye aldı.Termostatı da bağladı.Termostatın özellikleri eski cihazın termostat ına göre daha fazla
Servis ayarlarını yapmış fakat ben yoktum.Gelince inceledim amabirşey anlamadım. Oda termostatı bağlıyken kombinin üzerinden hiçbirşey yapamıyorsunuz.Kontrolleri açıp kapatma dahil herşeyi termostat tan yapıyorsunuz.Kullanma kılavuzunu okuyup özelliklerini anlamaya çalıştım.Fakat bana karışık geldi.Kış gelmediği için ısınma ayarlarını bilmiyorum.Zamanı gelince onuda sanırım çözerim.Tek anladığım.hergün ayrı ayrı olarak sanırım sıcak su ayarını değişik derecelerde ayarlayabiliyorsunuz yada ben öyle anladım..Termostattaki hoşuma giden özellik ortam sıcaklığınıda gösteriyor.Olması idi.
Bunun dışında programlama özelligi var bu özelliğini çok sevdim.Ama nasıl ayarlanır şu an için bir fikrim yok.Odatermostatındaki düğmeler prog tuşunu bilmiyorum.Ama bazı ayarları yaparken kullandım.Ama ana işlevini bilmiyorum.Programlama yaparken kullanılıyordur.Ama nasıl onu bilemiyorum.Kış aylarında deneme yanılma olarak sanırım öğrenirim.Mode tuşu prog tuşu gibi ince ayarları yaparken kullanmanın dışında
-Sıcak su ( Yaz modu )
-Isıtma ve sıcak su ( kış modu)
-Programlı kullanım ve kapatma işlevi görüyor. Sağ taraftaki düğmeler gene ince ayarlamalar için ve oda sıcaklığını ayarlamak için ve sıcak suyun derecelerini ayarlamak
için kullanılıyor.termostatta ekonomik ve konfor modu olarak iki ısınma modu bulunmakta
Fakat işlevi nasıl oluyor neden böyle birşey yapılmış bilmiyorum.Sanırım kışın mantığını anlarım.


Sıcak suyu banyoda kullanırken ben sıkıntı yaşıyorum.Musluğu açınca kombi direk devreye giriyor.Sıcak su kısa sürede ( evimiz uzunlamasına banyo ile kombi uçlarda olmasına) rağmen sıcak su kısa sürede geliyor.Sorun buradan sonra başlıyor.Bir süre sonra sanırım kombi suyu yeterli sıcaklığa getirdiğinden olacakki kendini kapatıyor.Daha sonra gene devreye giriyor.Ben o sırada banyoda beklemede kalıyorum.Diğer kombimiz de banyo suyu sıcaklığını otomatik ayarladığında ve birde içinde boyleri olduğundan
böyle bir sorun yaşamazdım.Yaz ayı olduğu için şimdilik çok sorun yapmıyorum.Ama sanırım su sıcaklığını kışın yükseltince düzelecek sanıyorum.

Oda termostatında aydınlatma yok.Gereklimi kişiye göre değişir.Kombide göstergede var.Fakat çok basit hani olurya koyalımda var desinler diye yapılmış izlenimi uyandırdı.En azından bana öyle geldi.

Kombinin en sevdiğim yönü eski kombim yükseklik olarak da genişlik olarak ta çok daha ufak vede sessiz.Önceki kombi çalışırken uçtaki odadan duyardım.Ama bunda mutkağa girmem gerekiyor. :)
-
Önceden kullanamadığımız alana şimdi masamızı koyduk.On numara olmasada 8-9 numaralık kullanımı var masanın mutfağımızda genişledi.

Bu kombi hakkında doğru düzgün hiçbir fikir ve yorum bulamadım.Üstatlar olmasa alacağımı pek sanmıyordum.Çünkü kapalı kutuydu benim için güvenemezdim.
genel anlamda cihazı beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.Belki bu kombiyi almak isteyipte fikir almak isteyen olur diyerek, umarım açıklayıcı şekilde yorum yapabilmişimdir.Kullandıkça yorumumu güncellemeye çalışacağım.Tabi forumda bu cihaz ı kullana yada bilgisi olan üyelerimiz de yorum yaparsa bende öğrenebilirim.
Hakkında
Konum: İstanbul,Kartal
Meslek: Danisma
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Renault
Mobil cihaz
Sony
Mobil cihaz
Sony
Operatör
Türk Telekom
Takım
Beşiktaş
TV
VESTEL
Klima
ARÇELİK
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Mesaj Sayısı: 721
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 773
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 92.949 (Bu ay: 380)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 59 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.