Şimdi Ara

Laguna 1 alınırmı??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
46.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konforlu rahat yol tuşu iyi fazla da sorun çıkarmayan çıkarsa da cebimizi de aşırı yormayacak bir araç...

Derken Lagunalar hoşuma gitti, gidiyor da... Acaba nasıl araçlar?

Hangi motoru (Tabi yakıt fiyatları da dolardan sonra malum yani), hangi donanımı tavsiye edilir?

Bizzat kullanıcıların yorumu daha mühim tabi...

Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun çıkarmayacak arıyorsan o fiyata öyle bulman imkansız

• 2000·den sonra uretilen 1.6 Megane 1 tavsiye ederim.

• Primera al. Konforlu

• quote:

Orijinalden alıntı: hsn_33

Sorun çıkarmayacak arıyorsan o fiyata öyle bulman imkansız
    Hocam zaten piyasası o civarda,yani 25binden fazlası laguna 1 için çok para.Bakmayın ilanlarda 30 bin falan yazanlara,o fiyatlara kimse almaz.Laguna 2 var o paralara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mendieta58 -- 30 Aralık 2018; 12:59:8 >
  • Gerçekten konforlu ve yol tutuşu iyi bir araba. Bende 1.9 dti dizel vardı. Kullandığım 10 ayın 3 ü sanayide geçti. Yine de en unutamadigim araçlardan biriydi. İlla alicam diyorsanız 1.6 rxe düşünülebilir. Performans isterseniz 2.0 rxt 140 lik tavsiye ederim. Yalnız alacaksaniz kenarda 4-5 bin ayırın ve iyi bir usta bulun. Parçaları Megane a göre daha pahalıdır ve zor bulunur. Örnek torpido menteşesi kırılmıştı komple torpido değişecek dediler 750 TL fiyat çektiler 4 sene once. Bende cikmacidan 100 liraya almıştım. Bir başka örnekte devir sensörü bozulmuştu. Bu arızayı gidermek kadar 3 usta gezdim 1500-2000 lira harcamistim. Neyse ki sağlam bir usta cüzi bir paraya sorunu çözüp tamir etmişti. Nacizane tavsiyem bu bütçeyle ağır bakımları yapılmış temiz bir araç bulmanız. Parça ve işçilik fiyatları çok yükseldi artik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Konforunu motorunu bilmem ama yedek parçası inanılmaz sıkıntılı. Laguna 3 aracımıza çıkma ön tampon 1 ayda zor bulduk.
  • Yorumlarınız için teşekkür ediyorum...

Tabi parça meseleside çok önemli...

Peki bu fiyatlara böyle parçada da çok sorun yaşamayazağım bir araç... ne olabilir?

• 2002-2003 Nissan Primera derim. Önceki neslinden farklı akıllı motorlara sahiptir güzel arabadır.

• clio2 hb al sıkıntısız bin hocam .sanayiye falan uğramazsın kolay kolay.
  • İki defa prımeria tavsiyesi geldi şimdiye kadar hiç bakmamaıştım şimdi bakacağım

• Tabi farklı tavsiyeler hala makbul...

• Temizini az kilometreli bulursanız alınız bende 6 yıl önce 2.0 rxt vardı. 1.5 yıl kullandım. Yol tutuşu konforu çok güzeldir en güzel yönü direksiyonu çok yumuşaktı ilk sahibinden 115bin km de almıştım. ben hiç sıkıntı çıkarması sadece teker bilyasını değiştirdim parça biraz pahalıydı şuan sıfır c segment aldığım araçtan çok konforluydu yolda gördükçe hala dönüp bakarım eski arabama. model yılına göre bana hala kasası eski görünmez laguna alırsanız clio primeraya binerseniz iyiki bu oyuncakları değil de araba almışım dersiniz.

• Araca acil ihtiyacın varsa lagunadan vazgeç, şu an kullandığım araç için 6 ay bekledim, aracı ilk ilan fiyatından 7 bin lira daha ucuza aldım. İlk karşına çıkanlar ya anormal fiyat isteyenlerdir ya da sorunlu araçlardır. 2.0 140 HP bir Laguna hala sürüş keyfi için biçilmiş kaftandır.

• 2.0 motor fazla yakmaz mı biraz ?

Yakıt fiyatları malum...

Bunun merakı içerisindeyim doğrusu...

• aslantürk60 kullanıcısına yanıt
    Bi de parça meselesi gerçekten denildiği gibi sıkıntılı mı..?

• Laguna kesinlikle harika bir araçtır,mekanik ve kozmetik olarak temizini bulursan manual vites ve sanırım 98 sonuna kadar uzanan arasına Volvo motor 2.0 motor hacminde al,bazıları 99 ve üzeri makyajlı 2.0'ler direkt Renault motorlu oluyor 2.0'lerin dediğim bu ayrıma dikkat et;1.6 ve otomatik alma Lagunada,dedğim gibi çok ama çok memnun kalırsın.
  • 2.0 ların yakıtı öyle fazla değildir bende tavsiy e üzerine korkarak almıştım yakıtta üzmedi şuan kullandığım 1.6 astra ile şehir içi aynı şehirdışı yolda daha az yakıyor. Parça avrupa araba olduğundan clio, brodway a göre fazla ama uçukta değil bugün astranın jant kapağının tekine 200 tl istiyorlar 20 değil şaka gibi 200, lagunanın parçaları bu kadar yüksek değildir ama her halde yerli araçlar gibi azda değildir üretildiği yılın en konforlu aracıdır 1.6 yerine 2.0 volvo motor deri ısıtmalı koltuklu laguna tavsiyemdir.

• Eskidiler artık.Ama bu fiyata Türkiye de alınabilecek en iyi arabalarda başı çeker.
  • Kenarda 4-5 bin paranız varsa alın derim. Volvoyla ortak parcaları oldugundan bu yastaki araçlara kafayı taktım derseniz volvo s40 1.9 t4 bakabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.