Şimdi Ara

opel vectra cdx 2.5 v6 alınırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
49.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Akadaşlar araba almayı düşünüyorum sedan ve konforlu olsun alışı el yakmasın sonrası sorun olmaz diye düşünüyorum opel vectra cdx 2.5 1996-1998 modeller donanım olarak iyi gibi alınırmı kulllanan varmı yardım edin.

• Azda olsa kullanmisligim vardir. Arac az km yapmis yipranmamis bulunursa alinir. Gercekten ustundeki cok iyi bir motor. . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

Azda olsa kullanmisligim vardir. Arac az km yapmis yipranmamis bulunursa alinir. Gercekten ustundeki cok iyi bir motor. . .
    170000km yi geçmiş ikiside yok mu şuan kullanan bi fikir verin arkdaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: satanofoz

170000km yi geçmiş ikiside yok mu şuan kullanan bi fikir verin arkdaşlar..

Alıntıları Göster
    cebine garezin varsa alınabilir. :) gerek vergi gerek yakıt.... bu arada senin dediğin 1996-1998 arası olanlar GT modelidir... CDX 2000 ve sonrasında mevcut...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

cebine garezin varsa alınabilir. :) gerek vergi gerek yakıt.... bu arada senin dediğin 1996-1998 arası olanlar GT modelidir... CDX 2000 ve sonrasında mevcut...

yakıt şehir içi 30krş şehir dışı 25 krş yakıyor bu arada direk cdx 2,5 v6 olarak geçiyor araba( bkz : yer uçağı) vergi 96 model için 350 tl falan çok da değil ama kullanan birini bulamadım tarafsız yorum yapıcak bana arabanın sürüş keyfini anlatacak veya keyifsizliğini yok mu hi kullanan şu arabayı..
  • quote:

96-99 arası CDX ler 2.5 lt V6 170 HP dir.
    00-01 arası CDX ler 2.0 lt 136 HP dir.
    98-99 arası GT ler 2.0 lt Turbo 150 HP dir.

Hepsi mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: IGBT

quote:

Hepsi mevcut

96 cdx 2.5lt V6 170 hp ye karar vermiştim ama aklımı çeldiler 2 seçenek daha var biri rover diğeri honda rover a hasta oldum .. ama karar veremedim daha erteledim biraz daha bu işi kafam çok meşgül suan ..
  • quote:

quote:

quote:

Hepsi mevcut

96 cdx 2.5lt V6 170 hp ye karar vermiştim ama aklımı çeldiler 2 seçenek daha var biri rover diğeri honda rover a hasta oldum .. ama karar veremedim daha erteledim biraz daha bu işi kafam çok meşgül suan ..

Hocam Rover da güzel araçtır ama bence Rover alana kadar 2.5 Vectra al daha iyi. Parçasını falan Rover a nazaran daha rahat bulursun. Ben de kafanı biraz karıştırıym. 97-99 Mondeo Ghia bak
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hepsi mevcut

Hocam Rover da güzel araçtır ama bence Rover alana kadar 2.5 Vectra al daha iyi. Parçasını falan Rover a nazaran daha rahat bulursun. Ben de kafanı biraz karıştırıym. 97-99 Mondeo Ghia bak

97-99 Mondeo drek tipten kaybediyo malesef bu arada zaten 2007 focusum var biraz estetik göz alıcı bide işte zevkine araba arıyom (hızlı( 240km min),deri koltuklu, klimalı, hava yastıklı, otomatikvites(daha sonra eşimde kullansın), 10-15bin arası(15binden az olursa masraf edicem biraz içine dışına orjinalliğini bozmadan tabi )) bakanı bir daha baktıracak veya o hale gelebilek bişey.. :) yani öyle keyfe keder ama sağlam bi arba olsun istiyom ..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hepsi mevcut

97-99 Mondeo drek tipten kaybediyo malesef bu arada zaten 2007 focusum var biraz estetik göz alıcı bide işte zevkine araba arıyom (hızlı( 240km min),deri koltuklu, klimalı, hava yastıklı, otomatikvites(daha sonra eşimde kullansın), 10-15bin arası(15binden az olursa masraf edicem biraz içine dışına orjinalliğini bozmadan tabi )) bakanı bir daha baktıracak veya o hale gelebilek bişey.. :) yani öyle keyfe keder ama sağlam bi arba olsun istiyom ..

Ben de bir ara konforlu otomatik güçlü bir araba istiyordum. Omega 2,5 CD ler kafama yatmıştı ama malum Opel dediler, masrafının altından kalkamazsın dediler, parçasını bulamazsın dediler, elinde kalır satamazsın dediler. Elimdeki parayı da bu riske yatırmak istemedim.

Hatta E34 5.20i bile düşündüm ama BMW parçası pahalıdır diye vazgeçtim.Zaten deli gibi yüksekti km leri.

Hocam inşallah bulursun kafana göre bir araç
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hepsi mevcut

Ben de bir ara konforlu otomatik güçlü bir araba istiyordum. Omega 2,5 CD ler kafama yatmıştı ama malum Opel dediler, masrafının altından kalkamazsın dediler, parçasını bulamazsın dediler, elinde kalır satamazsın dediler. Elimdeki parayı da bu riske yatırmak istemedim.

Hatta E34 5.20i bile düşündüm ama BMW parçası pahalıdır diye vazgeçtim.Zaten deli gibi yüksekti km leri.

Hocam inşallah bulursun kafana göre bir araç

Alıntıları Göster
    1999 senesinin başında babam arabayı değiştirip 1998 model vectra 2.5 v6 cdx ile kapıya gelmişti kum beji arabayla düzenli sapanca-istanbul ve senede 2 kere rize-istanbul yapıyorduk malum 17 ağustos depreminden sonra ve 2000 krizinden sonra benzin fiyatları uçunca aracımızı satmak zorunda kalmıştık :((((
    Araç çok sağlamdır kendim kaza yapıp test etmişliğim bile var 140 ile spin atarak özel halk otobüsüne dalmıştım burnum kanamadan içinden çıkmıştım o zamanlar yaş 16 araba kaçırma olayları :D:D:D
    konfor olsun kullanılan teknolojiler araç içi malzeme kalitesi şuan ki insignia dan kat ve kat daha kalitelidir....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokay53

1999 senesinin başında babam arabayı değiştirip 1998 model vectra 2.5 v6 cdx ile kapıya gelmişti kum beji arabayla düzenli sapanca-istanbul ve senede 2 kere rize-istanbul yapıyorduk malum 17 ağustos depreminden sonra ve 2000 krizinden sonra benzin fiyatları uçunca aracımızı satmak zorunda kalmıştık :((((
    Araç çok sağlamdır kendim kaza yapıp test etmişliğim bile var 140 ile spin atarak özel halk otobüsüne dalmıştım burnum kanamadan içinden çıkmıştım o zamanlar yaş 16 araba kaçırma olayları :D:D:D
    konfor olsun kullanılan teknolojiler araç içi malzeme kalitesi şuan ki insignia dan kat ve kat daha kalitelidir....

Alıntıları Göster
    Bende 1996 vectra CD var.2000 cc ve mükemmel diyebilirim.Aracı 2003 yılında ilk sahibinden aldım ve bu güne kadar biniyorum.Söylenildiği dibi fazla masraflı bir araç değildir ve bu güne kadar yaklaşık 2 defa arka amantisörleri,2 defa eksantrik mil sönsör okuyucuyu 1 defa rölanti ayarlayıcıyı,2 defada triger kayışını set olarak değiştirdim.Ortalama 100.000 km dir biniyorum ve bu değişimler yapılan km ye göre normaldir.Araç orjinal alman kasa olup tüm sistemleri eksiksiz çalışmaktadır.Bunun yanında zamandan dolayı güneş yanıkları başlamıştır.Beni herhalde bir 5 yıl daha götürür diye düşünüyorum.Tabii satma ihtiyacı duymazsam.
    Eğerki hor kullanılmış bir araç olursa o zaman vay halinize.Sanayiden çıkamaz olursunuz.5-6 bin lira harcasanız toplayamazsınız.Ben kesinlikle tavsiye ederim ama araç toplu ve bakımlı olmalı.İşte o zaman tadından yenmez diyebilirim.Birde uzun yola çıkınca ,önünde bastığınız sürece hiç dumadan yükselen bir km ekranı.Siz ayagınızı gaz pedalından çekene kadar,yükselen ibre.Muhteşem bir güç kaynagı motor ve lpg ile giderken dizel araçların bile yakalamakta zorluk çektiği yakıt tasarrufu.
  • bende 97 vectra 2,5 -v6- 24v CDX vardı. Bu araçlar B kasanın güç performans güvenlik konfor ve prestij yönünden en ıyı en süperidir.Çoğu kimse 2,0 GT der ama hikaye cdx'in 175 hp'lik 6 silindirli motoru ustalar tarafından''uçak motorlu vectra'' diye tabir edilir.
    --peki bu araç alınırmı...?
    --Bu araca sahip olmak isterseniz cüzdanınız sağlam olacak,araç 16 yaşının üstünde ise yıllık vergısı 260 küsür. altında ise yıllık 800 tl gözden cıkarmalısınız.Araçta 175 hp'lik bir yaratık var ancak bunu kaldıracak şanzuman ve diferansiyel malesef yok...klasık opeler gibi aracın geri vitesi 1. vitesin yanında değil ''R'' 4. vitesin yanında oldugu için bozulursa şanzuman bulmak problem ben sadece dişlilerini 2.000.00tl ye buldum. :)
    --Bu araçların tavan kumaşları cok hassas sünebiliyor ve cam krikoları plastık dübelli oldugu için yan camlarınız bir anda süşebilir...Aracın triger kayışıyla 3 kişi rahat ip atlar okadar uzun ve dolambaçlı...Depoda benzin kalmazssa deponun içindekı benzin pompası yanabilir orjinalı 800.00tl çin malı var 65.00tl ama motoru ıyı besleyemiyo süreklı motor arıza lambası yanıyor.
    --Motora gelince bir v6 kullanacaksanız gözunuz gibi bakmalısınız vites boştayken asla gaz vermemelisiniz bişey olursa arabayı demir fiyatından tarttırıp satabilirsiniz... :)
    --Bu arabalar dışı seni içi beni yakar cinsten...
    --Bu arabaya sahip olmak fahişeye aşıkolmak gibi bişey... Allah korusun...
  • --Yakıt tüketimine gelince benzinde basarsan yol bilgisayarında 100km'de 20 litreleri görebilirsin...Lpg de 33 krş'un altına düşerse kendini şanslı hissedebilirsin...Araç 100km/h'a çıkar gibi kısa sürede 200km/h 'çıkıyor tabi depoyuda kurutuyor...Benzin ibresinin düşüşüne gözunle takip edebilirsin...
  • Arkadaşlar, acil kaliteli bilgi içeren tavsiyeye ihtiyacım var. Şöyleki, 98 model Opel Omega 2.5 cdx aracıma LPG taktıracağım. Ne önerirsiniz? Atiket 1750 tl ye takılıyormuş, iş görür mü? Sonradan sorun yaşamak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: custi

Arkadaşlar, acil kaliteli bilgi içeren tavsiyeye ihtiyacım var. Şöyleki, 98 model Opel Omega 2.5 cdx aracıma LPG taktıracağım. Ne önerirsiniz? Atiket 1750 tl ye takılıyormuş, iş görür mü? Sonradan sorun yaşamak istemiyorum.

opel motorları zavoli ile çok uyumlu çalışıyor ayrıca çok iyide performans sergiliyor 2 opelimdede zavoli kullanmıştım. zavoliyi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nukas

quote:

Orijinalden alıntı: custi

Arkadaşlar, acil kaliteli bilgi içeren tavsiyeye ihtiyacım var. Şöyleki, 98 model Opel Omega 2.5 cdx aracıma LPG taktıracağım. Ne önerirsiniz? Atiket 1750 tl ye takılıyormuş, iş görür mü? Sonradan sorun yaşamak istemiyorum.

opel motorları zavoli ile çok uyumlu çalışıyor ayrıca çok iyide performans sergiliyor 2 opelimdede zavoli kullanmıştım. zavoliyi öneririm.

Alıntıları Göster
    zavollii
  • 5 AY ONCE ALDIM 97 MODELINI MUKEMMEL BIR ARAC TUPLU COKTA AZ YAKIYOR YOL TUTUSU CEKISI MUNTAZAM PARCASI FALANDA HIC PAAHALI DEGIL KESINLIKLE TAVSIYE EDERIM COK MEMNUNUM IYI KI ALMISIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: solisteoman

5 AY ONCE ALDIM 97 MODELINI MUKEMMEL BIR ARAC TUPLU COKTA AZ YAKIYOR YOL TUTUSU CEKISI MUNTAZAM PARCASI FALANDA HIC PAAHALI DEGIL KESINLIKLE TAVSIYE EDERIM COK MEMNUNUM IYI KI ALMISIM
    2.5 candır çok yakar diyenler kaç kere büyük motorlu araba sahibi olmuşlar dizel aşıklarının çıkardığı hurrafeler. 1.5 2008 2010 model dizel clio vb ara.larla kıyaslayıp arabayı kötülemeyin millet 100 km de bugün şartlarıyla 90-120 ortalamayla 30krş yakar benzinde şehir içi 2ye katlar..arada basarsın keyif verir basmassan sesi haz verir..görenlerin bitarafı geçer adam 2.5 biniyo derler... herkez binmek istiyo ama korkudan yaklaşamıyor.. alın 1.2 2012 corsa yokuşu bile tırmanamaz.. ama 2.5 3 le bile çıkar aynıı yokuşu...ya bırakın bu dizel işlerini masrafı alırken vergisi emisyon değerleri herşeyi fazla geçen hesapladım en az yakan dizelle aynı paraya aynı yolu giderim bu arabada hemde benzinde aksini idda eden gelsin denesin...2.5im var tüp taktığmada pişman oldum Bende teleflex vardı 100de 100 benzin performanı veriyordu ...salağın biri beyni yaktı atiker tatkırdım oda arabayı çekemiyor söktürcem başka sıkıntım yokççhaa bu arada manuel aracım otomatik ne yakar bilmem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: collector2

2.5 candır çok yakar diyenler kaç kere büyük motorlu araba sahibi olmuşlar dizel aşıklarının çıkardığı hurrafeler. 1.5 2008 2010 model dizel clio vb ara.larla kıyaslayıp arabayı kötülemeyin millet 100 km de bugün şartlarıyla 90-120 ortalamayla 30krş yakar benzinde şehir içi 2ye katlar..arada basarsın keyif verir basmassan sesi haz verir..görenlerin bitarafı geçer adam 2.5 biniyo derler... herkez binmek istiyo ama korkudan yaklaşamıyor.. alın 1.2 2012 corsa yokuşu bile tırmanamaz.. ama 2.5 3 le bile çıkar aynıı yokuşu...ya bırakın bu dizel işlerini masrafı alırken vergisi emisyon değerleri herşeyi fazla geçen hesapladım en az yakan dizelle aynı paraya aynı yolu giderim bu arabada hemde benzinde aksini idda eden gelsin denesin...2.5im var tüp taktığmada pişman oldum Bende teleflex vardı 100de 100 benzin performanı veriyordu ...salağın biri beyni yaktı atiker tatkırdım oda arabayı çekemiyor söktürcem başka sıkıntım yokççhaa bu arada manuel aracım otomatik ne yakar bilmem...

Alıntıları Göster
    Vectra 2.5 CDX ler yağlama sorunlarına bağlı olarak yatak sarma sıkıntısı yaşadı. Otomobiller ilk iki yada üç yılı içinde yatak saranlar ya garantiden onarıldı yada sahipleri tarafından motorları rektifiye ettirilerek kullanıldı yada satıldı. Ancak ileriki yıllarda yatak saranlar genellikle hurdaya satıldı. İleriki yıllar dediysem arabalar henüz 4 yada 5 yaşındaydı yani 2001 ve 2003 arası, hurdaya ayrılmasının sebebide 2.5 V6 motorun o yıllarda parça fiyatlarının pahalı olması sebebiyle motorun rektifiyesinin aşırı pahalıya mal olmasıydı. Özellikle o yıllarda Ankara'nın en büyük Opel hurdacısı olan Oto Güven aldığı yatak sarmış 2.5 V6 lara elindeki 2.0 16V ecotec motorları takarak arabaları 2.0'a çevirdi ve sattı. 1996 - 1998 yıllarında CDX versiyonun motor dışında 2.0 CD'ye göre gözle görülen ilk farkı ahşap kaplamalarıydı. 2.5 CDX çok güzel bir motor sesine sahiptir. 2.5 motordan alınan 170 hp güç günümüz koşullarında pek yüksek sayılmasa da zamanı için oldukça iyiydi. Opel A kasa Vectra'larla halkın gözünde edindiği çok iyi imajla 1996 ve 1997 yıllarında özellikle İstanbul'da ciddi sayılacak miktarda 2.5 V6 sattı ancak alanlar kısa sürede yeni bir otomobil bile olsa sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı.
    Benim yakın bir arkadaşım 1996 yılında ilk gelen Vectra B partisinden 2.5 V6 CDX almıştı otomobil ilk zamanlar CD çalar vs gibi ufak tefek sorunlar çıkardıysa da iki yıl sonunda servislerde bir türlü giderilemeyen klima sıkıntıları, motordan gelen çeşitli rahatsız edici sesler ve tıkanma sorunları vs gibi sebeplerle henüz otomobil 25.000 km civarında 1998 yılında aracını sattı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.