Şimdi Ara

LADA VEGA YI NASIL BİLİRSİNİZ... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
182
Cevap
5
Favori
309.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Automobilista

Az yakıyor dediğine bakmayın derim.Bütçeniz ne kadar?Bu önemli bir olay.

Bence fena tercih olmaz bizde 99 vardı ama şu var sorunlu araç almayın ustaya gösterin.

Vegaların sağlamı çok sağlam,sorunlusu çok sorunlu olur.Buna dikkat edin.
    cevaplar için çok sağolun arkadaşlar ,
    uzun yola çok fazla gideceğimi sanmıyorum gideceğim en uzun yol 200 km i geçmez
    alırken tabiki bi ustaya gösterecem ve alırken arabalardan çok iyi anlayan bi abimle gidicem
    hem az yakıyomus fiyat olarak uygun yarın arayıp konuşacam km sinden hiç söz etmemiş km si 150000 i geçmemişse alınır mı acaba yani sonuçta eski araba
    benim hiç şansım yoktur elektronik eşya alırsam ya problemli çıkar yada çabuk bozulur umarım bu alacağım ilk arabada devam etmez
    elektrik aksamında çok problem oluyomus camı indirip kaldırma falan motoru bozulursa baska bi aracın cam motoru takılırmı uyum sağlarmı acaba
    bilmiyorum içime sindi bu araba ama sizin düşünceleriniz benim için önemli yani cevaplarınızla fikrim değişe bilir

ekleme: kusura bakmayın bütçemi yazmayı unuttum
    4000 lira param var 1500 lira arkadaşımdan borç alacam konuştum verecek arabayı 5000 e falan almaya çalışacam 500 lirayıda devir işlemlerini ve eksikliklerini gidermek için kullanacam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahannee -- 20 Haziran 2014; 2:53:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sahannee

cevaplar için çok sağolun arkadaşlar ,
    uzun yola çok fazla gideceğimi sanmıyorum gideceğim en uzun yol 200 km i geçmez
    alırken tabiki bi ustaya gösterecem ve alırken arabalardan çok iyi anlayan bi abimle gidicem
    hem az yakıyomus fiyat olarak uygun yarın arayıp konuşacam km sinden hiç söz etmemiş km si 150000 i geçmemişse alınır mı acaba yani sonuçta eski araba
    benim hiç şansım yoktur elektronik eşya alırsam ya problemli çıkar yada çabuk bozulur umarım bu alacağım ilk arabada devam etmez
    elektrik aksamında çok problem oluyomus camı indirip kaldırma falan motoru bozulursa baska bi aracın cam motoru takılırmı uyum sağlarmı acaba
    bilmiyorum içime sindi bu araba ama sizin düşünceleriniz benim için önemli yani cevaplarınızla fikrim değişe bilir

ekleme: kusura bakmayın bütçemi yazmayı unuttum
    4000 lira param var 1500 lira arkadaşımdan borç alacam konuştum verecek arabayı 5000 e falan almaya çalışacam 500 lirayıda devir işlemlerini ve eksikliklerini gidermek için kullanacam

Alıntıları Göster
    araba dün gece satılmış kısmet değilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Elmanders

Crash test berbatmış

Alıntıları Göster
    Vega alırken öncelikle nerelerine dikkat etmemiz gerekli ? Kronik sorun olarak problemleri neler ? Hararet müşürü sıkıntısı,cam otomatiği,direksiyon kutusu.... vb. manasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Vega alırken öncelikle nerelerine dikkat etmemiz gerekli ? Kronik sorun olarak problemleri neler ? Hararet müşürü sıkıntısı,cam otomatiği,direksiyon kutusu.... vb. manasında.

Alıntıları Göster
    ben alacağım araçta konfora felan bakmıyorum sadece az yaksın ve masraf çıkarmasın istiyorum.yakıtını beğendim ancak anladığım kadarıyla çok fazla arıza veriyor? doğru mu?yani paramı sanayilere akıtırmıyım bunu alırsam

• quote:

Orijinalden alıntı: wehby

ARKADAŞLAR 5-6 bin ytl civarı param var....daha önce hiç arabam olmadı ve araba pazarında 2000 model temiz bi lada vega SW buldum 6000 ytl diyor...

daha önce hiç kullanmadım ve hiçbir fikrim yok bu araba hakkında....bir kaç soru var kafamda

1-yakıtı nasıl
    2-uzun yol performansı nasıl,rahatmı? zira 2 ayda bi 1600 km yol yapmam gerekiyor...
    3-parçası nasıl ucuzmu?

olumlu yada olumsuz tüm yorumlara açığım arkadaşlar yorum yapmaktan çekinmeyin....

kardeşim 4 sene kulandık 2000 model lada vega yı
    öncelikle artı yönleri uzun yolda rahat helede broadway şahin doğan ile kıyaslanacak araç değil onlardan çok çok rahat ayrıca aynı paraya alabilecegin araçların hepsinden iyi yol tutuşu var.

zaten başkada bir artısı yok motor çok kötü su kaynatıyor sivaslıyım düşünün yani sivasta her gün arabanın bagajına su koyup su dolduruyordum ne yaptıysak su eksiltme problemine çare bulamadık. birinci vitesten atıyor bu kronik bir problem hepsinde var şanzımanı indirdik gene yapılmadı dünya bir masraf açtı tamirde olmadı.
    şehir içine yazın girmeyi sakın düşünmeyin su kaynattıgı için trafikte rezil olursunuz. cam krikoları sürekli bozulur vs.vs

2009 da satıp megane 1 almıştıkta kurtulmuştuk. benim size tavsiyem kesinlikle bulaşmayın. broadway alın temiz bulursanız problemsiz binersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: kaam566

Öcelikle herkese iyi forumlar şuan 95 model 1.6 tipo s kullanıyorum.Ancak değiştirmeyi planlıyorum ve takasla veya satıp lada vega almayı düşünüyorum.Beni cezbeden tarafı benim aracımdan en az 5-7 yaş genç bir araç ve artık tiponun çıkardığı masraflardan yılmamdır. Ayrıca lpg'de bile şehir içi 40 kuruş civarı yakmasıdır ne yaptıysam düşüremedim yakıt sarfiyatını.İstediğim az yakan ve parça fiyatları uygun olan bi araç almak tabi birazda modeli yüksek olsa iyi olur.Bu durumda karşıma ilk lada vega çıkıtor.Sizce mantıklı bir seçenek mi ve alırsam 7000-8000 arası hangi modelini almalıyım.Yani 1.5 8v 1.5 16v mi yoksa 1.6 motorlulardan mı.Ayrıca şuan bir tane buldum takasa girebileceğim vega 2001 model 1.5 8v orjinal 102.000de değişen boya yok.Yardım ederseniz sevinirim..

Alıntıları Göster
    öncelikle vegayı kötülen arkadaslara gelsin bu yazıcaklarım

şu anda 93 samara sedan kullanıyorum aracımda en ufak bir sıkıntı yok kimileri frenleri kötülemis kimisi motor sesini vs.
    1-öncelikle frenlere gelelim frenler vegada ve samarada sorunsuz o freni tutmayan arkadaslar bi servise gözüksün
    2-ikinci olarak araç motor sesini içeri kesinlikle almıyo su anda samara kullanmaktayım ve en ufak bir ses dahi almıyorum (araçta izalasyon kesinlikle yoktur )
    3-bunu samara icin soyluyorum araç 1.5 8v olmasına rağmen ok gibi fırlıyor o 2000 avensis az yakıyo diyen arkadasın ladası hurda galiba vegaya gelicek olursak veganın 1.5 16v aracını kullandım ve üstün performans yakaladım ve vegada araç içine en ufak ses almıyor
    4-araç lpg ile uyumlu değil buna açık getirebiliriz araç benzindeyken çok fark ediyo resmen fırlıyo ve motor yorulmuyo lpg ye geçtiğinde motordaki performans kaybı söz konusu benzin tavsiyem (lpgli araçta lpg de 10 beygir azalır bu durum benzinde söz konusu değildir )
    5-kötü yanına gelicek olursak araç içi plastikleri (konsol vs) çok kaliteli değil özenle kullanmak lazım
    6-kapıları çok hassas tofas gibi ölümüne asılıpta kapatırsanız kapının 2 günde haşatını çıkarırsınız parmağınızla çekmeniz yeterli
    7- kimileri için en önemli konu yedek parça : yedek parçaları samarada ve vegada oldukça ucuz tabi tofas gibi markette bulamazsınız parçasını ama yedek parçacılarda düşük fiyata orjinal parcasını alırsınız
    8- ladamı skodamı demisler bence lada tek geçer skodanın ne gidişinde ne tipinde nede motorunda hayır var sürekli arıza verir
    benden bu kadar tofas parasına rus tankına binin

• quote:

Orijinalden alıntı: GobekliTurk

öncelikle vegayı kötülen arkadaslara gelsin bu yazıcaklarım

şu anda 93 samara sedan kullanıyorum aracımda en ufak bir sıkıntı yok kimileri frenleri kötülemis kimisi motor sesini vs.
    1-öncelikle frenlere gelelim frenler vegada ve samarada sorunsuz o freni tutmayan arkadaslar bi servise gözüksün
    2-ikinci olarak araç motor sesini içeri kesinlikle almıyo su anda samara kullanmaktayım ve en ufak bir ses dahi almıyorum (araçta izalasyon kesinlikle yoktur )
    3-bunu samara icin soyluyorum araç 1.5 8v olmasına rağmen ok gibi fırlıyor o 2000 avensis az yakıyo diyen arkadasın ladası hurda galiba vegaya gelicek olursak veganın 1.5 16v aracını kullandım ve üstün performans yakaladım ve vegada araç içine en ufak ses almıyor
    4-araç lpg ile uyumlu değil buna açık getirebiliriz araç benzindeyken çok fark ediyo resmen fırlıyo ve motor yorulmuyo lpg ye geçtiğinde motordaki performans kaybı söz konusu benzin tavsiyem (lpgli araçta lpg de 10 beygir azalır bu durum benzinde söz konusu değildir )
    5-kötü yanına gelicek olursak araç içi plastikleri (konsol vs) çok kaliteli değil özenle kullanmak lazım
    6-kapıları çok hassas tofas gibi ölümüne asılıpta kapatırsanız kapının 2 günde haşatını çıkarırsınız parmağınızla çekmeniz yeterli
    7- kimileri için en önemli konu yedek parça : yedek parçaları samarada ve vegada oldukça ucuz tabi tofas gibi markette bulamazsınız parçasını ama yedek parçacılarda düşük fiyata orjinal parcasını alırsınız
    8- ladamı skodamı demisler bence lada tek geçer skodanın ne gidişinde ne tipinde nede motorunda hayır var sürekli arıza verir
    benden bu kadar tofas parasına rus tankına binin

Alıntıları Göster
    Lada Vega nın tipini beğenmeyen arkadaşlar için kısa bilgi geçeyim de aracın niye öyle göründüğü konusunda biraz fikirleri değişsin.

Rus Otomobil sektörü (en azından komünist dönemde) piyasa rekabeti denilen şeyle alakalı olmadığı için araçları eldeki imkanlar dahilinde maksimum verim gözeterek tasarlıyordu.

Lada Samara ve Lada Vega nın yapımında Porsche katısı vardır. Özellikle motorda ruslara yardımcı olmuşlar, bu esnada Rus ve Alman mühendisler arasında baya bir hır gür çıkmış.

Gelelim Lada Vega nın o acayip şekline

Lada Vega 1980 lerin sonunda Rus Mühendisler tarafından Porsche nin rüzgar tüneli kullanılarak, en efektif aerodynamic yapı sağlamak için tasarlanmıştır...

Ha bu da ispatı...

1987 de 0.244 sürtünme katsayısı

LADA VEGA YI NASIL BİLİRSİNİZ...

Üstüne üstlük bu sedan versiyonu. HB, ideal gövde tipi sayılan yağmur damlası formuna en yakın seri üretim araçların başında gelir.

Toparlarsak, yüksek sıkıştırmalı motor + ideal aerodynamic yapı = düşük yakıt tüketimi.

Malzeme kalitesi ve işçiliğe gelince. Onlar zaten Sovyetlerin çöküş sebebi. Hiç girmiyelim.

• Lada gercekten Bir efsane
  • xxeraycanxx X kullanıcısına yanıt
    birden atma sorunun çözümü 45 tl lik plastik bir parça. orayı tutan bir parça var yetkili servisdekiler biliyorlar. ben gittiğimde direk değiştirdiler sorun kalmamıştı. ama çok çabuk kırılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsteel

birden atma sorunun çözümü 45 tl lik plastik bir parça. orayı tutan bir parça var yetkili servisdekiler biliyorlar. ben gittiğimde direk değiştirdiler sorun kalmamıştı. ama çok çabuk kırılabiliyor.
    selam arkadaşlar , 2005 model 1.5 16v lada vega 112 hatchback böyle bir araç alsak sorun yaşarmıyız ya herkez birşey yazmış kafam karıştı araç alınırmı alınmazmı satmaya kalksam kolay satamazmıyım aile için alacağım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-2005-model-1.5-16v-lada-vega-112-hatchback-173684414/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: pemaxs

selam arkadaşlar , 2005 model 1.5 16v lada vega 112 hatchback böyle bir araç alsak sorun yaşarmıyız ya herkez birşey yazmış kafam karıştı araç alınırmı alınmazmı satmaya kalksam kolay satamazmıyım aile için alacağım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lada-2005-model-1.5-16v-lada-vega-112-hatchback-173684414/detay

1.5/16v en güçlü ama en az tavsiye edilen motor seçeneğidir (triger koparma durumunda masraflı olduğu için, illa kopacak değil ama ne olur ne olmaz)...
    veganın satılması çok kolay değildir ama bazen şansına hemen de satılabilir...
    uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız 1.6/16v tavsiye ederim...bu motor 2004-2007 arası modellerde var...

• quote:

Orijinalden alıntı: ali_haydar_tr

ustam hani taunus almıştın.ben konuyu baştan sona okudum.benimde satılık bi lada vegam var.aracımdan son derece memnunum.üniversite öğrencisiyim daha ufak bi araç bakıyorum 94 corsa gibi.aracım daha 32bin km.de...en ufak bakımlarına kadar serviste yapılı.bütün kayıtları orda var.zamanında bankacıdan almıştım.ikinci arabasıydı.kullanmamış.aldım alalı 5 kuruş masraf etmedim.aracım 2000model olup beyaz renktedir.7.750tl istiyorum

Aracı satmadıysan alıcıyım kardeş
  • Konuyu birazda ben hortlatayım

Bu aralar elim darda aracımı sattim

10-15 bine bir araç alayım diyorum sitelerde ne kadar gezdiysem ladadan daha iyi bir araç yok

Ilk defa bu forumda bir konuya acıklık getiremedim

Bu lada iyi midir kötümüdür anlamadım.

Alsammı almasammi bilmiyorum
  • mrtxpp M kullanıcısına yanıt
    Öncelikle selamlar . Bende 99 model lada vega var. Arka kapı anahtarla otomatik açılmıyor bunu kendim tamir edebilir miyim böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu. Bide sürüş esnasında check engine diye motor sorunu uyarısı arada veriyor tamirci bile anlamadi. Elektriksel hata olduğunu düşünüyorum kucalamaya gerek var mi?
  • o paray alınabılecek en ıyı araclarddan bırı. ama abuk subuk masraflar cıkartabılıyor. Eskı model japonlara bakabılırsınız onlar da masraf cıkartabıır ama 3 yılda bır lada masraf acarsa 7-8 yılda bır japon arabası masraf cıkatabılır oyle duusnmek lazım
  • Yazıktır be. adamlar LADA kullanmamış sadece isme yönelik yorumlar yapıyor. ben param olmadığından 3 sene önce LADA SAMARA aldım 1993 model. araca eskiden az yakardı şimdi çok diyenler var. Önceki 2006 Civic'den az yakıyor. halada kullanıyorum aracımı. kabul ediyorum kusursuz mu değil. İçeriye ses alır. Samaraların sigorta kutuları yağmur oluğunda. o da sudan paslanıp elektronik sıkıntı çıkartabiliyor ancak sprey boya işi çözüyor. denendi. bu aracım ile 2018 kurban bayramında 1100KM yol yaptım tık demedi. 160'a sabitle gerisine karışma. samara böyle ise vega daha iyidir. vega ile 30-40 km sürüş testim oldu. trim sesi samaraya göre az çekişi daha kuvvetli. 110 Hp araçlarla her koşulda yarışırsın. denediğim birde 1.5i idi :D bu arabayı almadan önce kendine usta ayarla kardeşim çünkü; Burada yorum yapanlar varya işte onların diline düşersin. ustan iyi olmalı arabanın sesinden anlamalı. saygılar.

• İyi bilirdik... GÖMÜN!
  • biraz bende katkıda bulanayım.... bir arkadaşım maddi sıkışıklıgı sebebi ile almak zorunda kaldım artık evimizin yüktaşıayn hammalı oldu ..araç 2001 model vega stw 1.5 8 valf...motoru istanbulda ustasına yaptırdım kapılarında vuruk vardı tavan hariç komplede boyattım bugun itibari ile(2.400 tl) araç tek marsda calısıyor yuk koy götürsün...ısıtma mukemmelite..

eksi tarafı hidrolik yok bu modelde birde klıma...onlarda olsa yemin ederim her yere bunla giderim...ama şansa bulursam klimali hidrolik direksiyon uygun fiyata alırım...parcaları cok ucuz

• 2011'de 7.000 TL'ye sormadan etmeden, eniştem bulmuştu almıştım. Tüp takılıydı.

Koltukları yumuşacıktı, klimayı açar açmaz içerisi yanıyordu :D

Yüksek lisansa giderken kullandım 1-2 ay ama tipi utandırıyordu.

2 ay sonra araç teklemeye başladı. Bi tanıdığa araca baktırsın diye vermiştim, bu arabayı hemen elden çıkarın dedi, araçtan zaten soğudum diye zararına 5.000 TL'ye satmıştım.

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt

5000 TL ye sattığın araba 250.000 oldu.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.