M

Yüzbaşı
10 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Uzun zamandır, maaş hesabım olan Vakif' ın kartını aktif olarak kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorun varki ne zaman yakıt alsam 1 saat sonra şu kadar yakıt alırsan puan verecem diyor (Gel deli olma) Ne zaman market alışverişi yapsam 1 saat sonra mesaj geliyor, şu kadarlık market alışverişlerinde şu kadar puan vs vs.

Az önce çocuklara 550 tl degerijde kışlık kiyafet ve 400 liralık yakıt aldım. 1 saat sonra mesaj geldi aynen aktarıyorum.

Kampanya: VakifBank Worldcard'la 30 Kasim'a kadar yapacaginiz toplam 10000TL ve uzeri harcamaniza 125TL Worldpuan. U125 yazip bir bosluk birakin, kartinizin son 6 hanesini 6635'e gonderin veya Vakifbank Mobil Bankacilik uzerinden Cepte Kazan'dan katilabilirsiniz. Kampanya SMS'i istemiyorsaniz VBRED yazin 6757'ye ucretsiz gonderin

Gel deli olma.
Birilerine ne kadar çok batıyor bu alışverişler. Sürekli gündem olmaya başladı. Birde zarfları mektup sanıyorlarmış, yeni öğrenmişler gibi yapmaları yokmu.

https://m.ensonhaber.com/alibaba-ve-aliexpress-alisverislerine-vergi-geliyor.html
Evet arkadaşlar 3-5 aydır işsizim. Eşim hamile olduğundan iğne vuruluyor. işten ayrılalı 100 gün dolduğu için bugün iğne vurulmaya Devlet Hastanesinden 4 lira aldılar. Lakin suriyeliler ameliyata bile para vermiyor.Bu durum benim canımı çok sıktı. Oysa ben. 3-5 aydır 1 lira bile kazanamadım.( Buda Devletten Kaynaklı. Kurum degişikliginden dolayı bekletiyorlar.)
Bu hakmıdır. Hani Gss vardı hani biz vatandaşıydık bu ülkenin.

Edit : Resim
Merhaba arkadaşlar gittigidiyordan ocak ayında arkadaşa telefon aldık. Tam eleman kargo yapacak bir baktım üyelik iptal edilmiş. Arayalım soralım neden diye internetteki numara siteden iletişim kurun diyor. Başka bir üyelik ile girip mesaj attik. Alisveris yurtdışı IP ile yapilmis riskli gordük ondan iptal ettik dediler. Sonradan fark ettim VPN acikken alisveris yapmisim. Buraya kadar normal takdir bike ettim. Lakin 2 aydir para iade edilmedi karta banka ile iletisime gecin biz iade ettik diyorlar. Telefonla konuşuo derdimizi anlatacak bir yerde yok nasıl yaparız numara felan olan arkadas varmıdır
Merhaba.

Arkadaşlar kullanmakta olduğum ford fiesta 2009 model dizel aracımı kısa süre önce sattım. Niyetim 50-60 bine bir araç almaktı(az çok karar vermiştim) lakin maddi sıkıntılardan dolayı bütçemi 40.000 civarına indirmek zorunda kaldım haliyle 40.000 altına dizel araçlarda karar veremiyorum. Aracı ocak ayının ortasında veya sonunda alacam. Baktigim araçlara göre b- sınıfı C- sınıfı vs karışık bakıyorum lakin karar veremedim. Şimdiden sizinde yardımlarınızla bir araçta karar vererek arastirmami ona göre yapmak istiyorum

Aradığım özellikler
Evliyim ikinci çocukta yolda onun icin ikiz bebek arabası sığabilecek bir bagaj Laz'ım
Dizel olmasını istiyorum (Benzin ve LPG ile aram iyi değil)
Yılda iki defa şehirler arası uzun yol yaparım gerisi hep sehir içi
Model yılı çok önemli değil güvenlik ve konfor tabiki model yılından daha önemli maddi olarak sıkıntılı dönemleri atlatana kadar en az 6 ay masraf çıkarmayacak bir araç olursa çok iyi olur araca en fazla 2 yıl binip sonra model yukseltmeyi planlıyorum

Şuan aklıma gelen araçlar
C3 picasso 1.6 dizel ( ülkemizde çok az sayıda var satarken ne olur bilmiyorum )
Clio sport toruer 1.5 dizel (2010 üstü)
Fiat Bravo 1.6 dizel (2011 üstü)
Citroen c4 1.6 dizel (2008 üstü)
Citroen c4 picasso 1.6 dizel (2008 üstü)
Merhaba
Öncellikle konuyu dogru yere açtıgımı umuyorum.

Bir problemim var ne kadar ugraştıysam çözemedim bu konularla ugraşan birileri varsa ve yardımcı olabilirseler çok sevinirim.

Bende bir adet Note 5 bir adet Lg l400 var

İş yerinde kullandıgım wifi bana uzak kalıyor. Daha önceleri Fqrouter2 programı ile wifi repater olarak veya Wifi baglantısını android bir cihaz ile bluetoothtan paylaşarak mesafeyi uzatıyordum.

Ama bunların hiç birini lg l4 ile yapamıyorum
1.Custom 5.1 rom yükledim fqrouteri çaliştırmadı "Failed to Lauch" hatası veriyor. Neden kaynaklandıgını bilmiyorum. Busybox tan kaynaklandıgıni sanıyorum. Markette ki Busybox telefona uyumlu degil diyor bende farklı yöntemler ile Busybox yükledim ama aynı hatayı veriyor.

2.Telefona her nekadar 5.1 yüklsemde Note 5 teki gibi Mobil erişim noktasında bluetooth ile paylaş yoktur

3. Parti yazılımlar denedim ama onlardan da pek birşey anlamadım.

Sizce elimde olan imkanlarla (Note 5, Lg l4) bu mesafeyi 10 metre 20 metre nasıl uzatabilirim.

Bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardım edin :(
Merhaba

Uzun zamandır şehir dışındaydım ve geldiğimde fark ettim anneme aldığım televizyonda resimde görüldüğü üzere Bulutlanma gibi lekeler oluşmuş garantiye göndereyim derken baktım garantisi yeni bitmiş

Bunun herhangi bir çözümü varmidir ve nedeni nedir ?
Merhaba Arkadaşlar daha önce 35 Bin TL ye araç almak içi tavsiye konusu açmıştım ama bir durum oldu ve alacaklı olduğum kişi aracını vermek istiyor araca en fazla 1 yıl bilebilirm daha sonra satacam sizce bu arac alınırmı

2015 7. Ay trafiğe çıkmış 26 bin tl şişirme bir tramer kaydı çıkıyor arabada sadece sağ çamurluk boyalı kapıdan boya var fiyatı 80 bin tl

Bir kaç gün içinde karar vermem lazım sizce ne yapmalıyım
Arkadaşlar malumunuz İnternet'ten yapılan alışverişlerde daha önceden alışveriş yapmış ürünü kullanmış incelemiş ve olumlu/olumsuz yorumlarda bulunan müşterilerin yorumları ürün aldığımızda bize bize ürün hakkında ışık tutar ve bizde ona göre ürünü alırız. Buraya kadar herşey güzel

Ama dikkatimi çeken bir nokta hepsiburada dan daha önce çok alışveriş yaptım kötü yorum fazla yok çoğu hatta bütün ürünlerde bende bir kaç olumsuz yorum yaptım ama daha sonra bu yorumlarımı göremedim sizinde dikkatinizi çekti mi yoksa bana mı öyle geliyor.

Çok severek alışveriş yaptığım bir site lakin bu durum beni soğuttu siteden

Sizde dusuncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
MERHABA

Babam dan kalan R12 artık bana yetmiyor malum şehir dışına felan çıkamıyorum şehir içinde işimi görüyor bu aralar ikinci el arac almak istiyorum ama daha modele karar veremedigimden fiyat olarak piyasayi arastiramiyorun uygun/temiz olarak

Araçtan beklentilerim

1 yakıt tasarrufu
2 yedek parça (uygun fiyat)
3 fazla masraf olmasın
4 km fazla yüksek olmasın
5 aniden sarmak gerekirse fazla zarar ettirmesin

Galiba herkesin istediği kriterler

Genelde şehir içi yılda 1-2 defa şehir dışı yapacam Hatay da yaşıyorum İstanbula felan giderim arada

Forumda baya gezdim ama fikir edinemedim birisi bir arabayı överken diğeri yerin dibine sokuyor anlam vermek zor

Baktığım araçları şöyle sıraladım
( Bu arada benim boyum 1.90 eşim de kullanacak oda 1.60 baya fark var aramızda)

1 Citroën c4 1.6 dizel (ikinci el piyasası nasıl bilmiyorum. )
2 Megane 2 (1.5 dizel düşük km dekiler 30bin+ ne kadar orijinal bilinmez)
3 Ford focus 1.6 dizel (2008vs)
4 Öpel astra benzin/lpg/dizel 2007 vs h kasa
5 dacia sandero stepway

İstediğim özelliklerde ki araçlar hemen hemen bu şekilde galiba r12 yi saymazsak bu ilk arabam bu nedenle sizin görüş ve önerileriniz benim için çok önemli yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.273
İkinci El Bölümü Mesajları: 50
Konularının görüntülenme sayısı: 6.596 (Bu ay: 151)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.195 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.