Şimdi Ara

Kürek kemiğinin çıkık olması?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
59.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle 3 4 santim dışarıda duruyor tişört felan giymeye utanıyorum gerçekten doktora gittim acaba sorun var mi diye film çekti ve duruş bozukluğu dedi.Egzersiz verdi gönderdi başka bir doktora gittim o da aynısını söyledi ama hiç kontrol etmedi sadece film çekti her iki doktor da aynen sadece film çekti ben spor yapmaya başlamayı düşünüyorum bu sorunu olup sporla halleden var mı?

183 boy 63 kilo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman büyük ihtimalle egzersizle düzelecektir. Bunun için fizyoterapiye gitmene gerek yok bence. Vücutta "serratus anterior" adı verilen bir kas var. Bu kas kürek kemiğinin altından göğüs kafesinin ön kısmına doğru uzanır ve görevi kürek kemiklerini kaburgalara yaklaştırmaktır. Öncelikle bu kası kuvvetlendirmen gerek. Ve "pec minor" kası ile "levator scapulae" kasını esnetmen gerek.

Bunun için şu 3 egzersizi deneyebilirsin. Bunları 2 günde bir yap ve gün içinde de duruşuna dikkat et. PC başında kambur oturma, kambur yürüme vs.

1-https://www.youtube.com/watch?v=ALzFr2GT-Is
    Bu bildiğimiz şınava benziyor sadece dirsekleri kırmadan yapıyorsun. 2 günde bir 3 set max yavaş tempoda yapabildiğin maksimum tekrarı yap.

2-https://www.youtube.com/watch?v=N73AnUp3m2w
    Bunu da ilk egzersizin hemen arkasından yine 3 set ve yavaş tempoda yapabildiğin maksimum tekrarda yap.

3-https://www.youtube.com/watch?v=-Z5Lq0a4EEg
    bu esnetme hareketini her gün yap. Günde iki sefer, sabah ve akşam. Boynun her iki tarafı için de 1 dakika tut. Ama dikkat et. Fazla zorlama, sadece ufak esneme yeterli. Kafanı elinle fazla çekme. Bu yarardan çok zarar verebilir.
  • scapula alata (kanatsı kürek kemiği)
    geçmiş olsun, sen ve tecrübeliler gelişmelerini yazarsa sevinirim.. konu takip (meraktan), :)
  • Dostum cektirdigin rontgenleri al tarihleri felan yazar zaten her doktora gittiginde rontgen cektirme.

Vucuttaki hassas kemiklerden birisi. Vardir mutlaka bir cozumu.
    Gecmis olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doktor duruş bozukluğu demişse duruş bozukluğudur, moral bozmaya gerek yok
    Toplumda hemen hemen herkeste bir duruş bozukluğu sorunu vardır,

egzersiz yaparsın ve %100 e yakın başarı ile düzelirsin
  • Oncelikle yasiniz kac?
    Ve kurek kemiginiz tek tarafta mi yoksa her iki tarafta da cikintili? Bu sorularon cevabini verirseniz yardimci olabilirim

• O zaman büyük ihtimalle egzersizle düzelecektir. Bunun için fizyoterapiye gitmene gerek yok bence. Vücutta "serratus anterior" adı verilen bir kas var. Bu kas kürek kemiğinin altından göğüs kafesinin ön kısmına doğru uzanır ve görevi kürek kemiklerini kaburgalara yaklaştırmaktır. Öncelikle bu kası kuvvetlendirmen gerek. Ve "pec minor" kası ile "levator scapulae" kasını esnetmen gerek.

Bunun için şu 3 egzersizi deneyebilirsin. Bunları 2 günde bir yap ve gün içinde de duruşuna dikkat et. PC başında kambur oturma, kambur yürüme vs.

1-https://www.youtube.com/watch?v=ALzFr2GT-Is
    Bu bildiğimiz şınava benziyor sadece dirsekleri kırmadan yapıyorsun. 2 günde bir 3 set max yavaş tempoda yapabildiğin maksimum tekrarı yap.

2-https://www.youtube.com/watch?v=N73AnUp3m2w
    Bunu da ilk egzersizin hemen arkasından yine 3 set ve yavaş tempoda yapabildiğin maksimum tekrarda yap.

3-https://www.youtube.com/watch?v=-Z5Lq0a4EEg
    bu esnetme hareketini her gün yap. Günde iki sefer, sabah ve akşam. Boynun her iki tarafı için de 1 dakika tut. Ama dikkat et. Fazla zorlama, sadece ufak esneme yeterli. Kafanı elinle fazla çekme. Bu yarardan çok zarar verebilir.

• Bence body'ye başlamadan önce bu verdiğim egzersizleri 1 ay boyunca uygula, ondan sonra body'ye başla. Yoksa omuz sakatlıkları yaşayabilirsin. Çünkü spor salonundaki hoca muhtemelen kürek kemiklerindeki durumu göz ardı edip her gelene verdiği standart programı sana da verecektir, ki bunların içinde press hareketleri de vardır. Eğer body'ye şimdi başlayacam diyorsan da sırt kaslarını kuvvetlendirmeye odaklan, ilk başta press egzersizleri yapma. Bench press ve shoulder press vs bu hareketlerden kaçın. Kürek kemiklerinin daha stabil hale geldikten sonra her hareketi yapabilirsin.

Bu verdiğim egzersizler sayesinde ileride yaşayacağın potansiyel bir omuz sakatlığının önüne geçmiş olursun. Verdiğim egzersizler sıkıcı gelebilir ama şunu unutma, sakatlandıktan sonraki tedavi süreci bu egzersizlerden çok daha sıkıcı ve ağrılı olacaktır.
  • dostum boyuna göre zayıfsın ve bununlada alakalıdır spora git kesinlikle kilo alıp adelelerin şişince özellikle sırt ve kanat kasların geçer beslenmene dikkat etmelisin kilo alman lazım bulkingg beybiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsav12 -- 27 Ekim 2015; 16:07:11 >
  • Düzeltebildinmi hocam 3 sene olmuş,bende 18 yaşındayım şuan hep zayıfım diye zannederdimde gelişmemiş olduğumu yeni farkettim , bikaç üsttwki arkadaşın dediği hareketler işe yararmı bide?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ortilency -- 14 Nisan 2018; 11:17:28 >
  • Çok teşekkürler hocam düzeltebilmiş olmana sevindim ,cevaplayabilirsen bikaç soru sorucam

-Düzeltme yaşa bakmaksızın oluyormu ( internette bununla ilgili bilgi verilmemişte) yani şuan o eğriliği giderebilirmisiniz yada giderdinmi ? ( Bende skyloz varmı bilmiyorum omuz hızam eşit gibi.ama kürek kemikleri biraz farklı gözüküyor )

-Devlet hastenesine mi gittin, uzun sürdünmü ve hesap çıktımı(ücret)? ( Yazın nolur nolmaz gidecem heralde ,şuan sınav var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ortilency -- 14 Nisan 2018; 22:3:30 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.