Şimdi Ara

Miyopu olup da sonradan düşen var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
83
Cevap
2
Favori
85.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 51
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 16
  • Ortalama Mesaj Aralığı 36 gün 14 saat 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • YSN_94 (16 mesaj) Sebastianbjk (5 mesaj) kutay9 (4 mesaj) Fatihlik (4 mesaj) Arcatera (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (16 mesaj) Mini (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Miyopu olup da sonradan düşen var mı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1078 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Evt arkadaşlar 1 1.25 miyop çıktı gözlerim acaba düşermi zamanla bu arada 17 yaşındayım aileyi geçtim sülalede fazla gözlük kullanan yok bilgisayar yaptı böle galiba.Bu arada gözlük de kullanmaya başladım.

|
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    aynı dertten bende muzdaribim sürekli gözlük takan bir arkadaşımın dedrecesi düşmüştü ama ben yinede takmıyorum ilerler heralde takmazsan
    |
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    aynı dertten bende muzdaribim sürekli gözlük takan bir arkadaşımın dedrecesi düşmüştü ama ben yinede takmıyorum ilerler heralde takmazsan
    |
    |
  • Yüzbaşı
    403 Mesaj
    Miyop gerilemez ve kendiliğinden düzelmez. Ama yaş ilerledikçe ilerlemesi yavaşlar veya durur. Kendinize yakışan bir çerçeve ile daha karizmatik görünürsünüz. Dert etmeyin......
  • Binbaşı
    1401 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sondemir

Miyop gerilemez ve kendiliğinden düzelmez. Ama yaş ilerledikçe ilerlemesi yavaşlar veya durur. Kendinize yakışan bir çerçeve ile daha karizmatik görünürsünüz. Dert etmeyin......
    Benim ilkokul 2. sınıftayken başladı. o Zaman numara 1 falandı. Şu an 25 yaşındayım numara 9 :) Hiç gerilemedi. Lens takana kadar ilerledi. Gözlükten Lense geçince ilerleme durdu... Miyopu gerileyen çok az kişi var... Dert edilecek bişey değil. Alıştıktan sonra farkına bile varmıyor insan.
    |
    |
  • Binbaşı
    1985 Mesaj
    Astigmat gerileyebiliyorda,miyopta oyle bir şey yok diye biliyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: sserdar93

Astigmat gerileyebiliyorda,miyopta oyle bir şey yok diye biliyorum.
    Up
    |
    |
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: YSN_94

Up

Alıntıları Göster
    Up.
    |
    |
  • Teğmen
    161 Mesaj
    quote:

Up.

Alıntıları Göster
    Lens kullananlarda düşüyor diye bir şehir efsanesi var.
  • Er
    3 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Darci

Lens kullananlarda düşüyor diye bir şehir efsanesi var.

Alıntıları Göster
    şimdi hocam gözlüğü ister tak ister takma o senın takdırıne kalmış ama sana diyim gözlüğün sana sadece net görmende faydası olur gözünü ilerletmez ve ya numarasının düşmesıne yardımcı olmaz :D sadece baktıgın yerlere dıkkat edıcen :D
    |
    |
  • Yüzbaşı
    687 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tmlmehmet

şimdi hocam gözlüğü ister tak ister takma o senın takdırıne kalmış ama sana diyim gözlüğün sana sadece net görmende faydası olur gözünü ilerletmez ve ya numarasının düşmesıne yardımcı olmaz :D sadece baktıgın yerlere dıkkat edıcen :D

Alıntıları Göster
    ergenlik döneminden sonra durur ama kesinlikle gerilemez.
    |
    |
  • Binbaşı
    1338 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: oki91

ergenlik döneminden sonra durur ama kesinlikle gerilemez.

Alıntıları Göster
    senin yaşlarda 1 idi derecem 5 sene sonra olan halim 2.00 gözlük olayını sadece tv ve derslerde kullandım.süürekli kullansaydım sanırım ilerlemezdi.ayrıca lens de kullanıyorum.gözün lensi kabul ederse lens tavsiye ederim. . .
    |
    |
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: aykutsal

senin yaşlarda 1 idi derecem 5 sene sonra olan halim 2.00 gözlük olayını sadece tv ve derslerde kullandım.süürekli kullansaydım sanırım ilerlemezdi.ayrıca lens de kullanıyorum.gözün lensi kabul ederse lens tavsiye ederim. . .

Alıntıları Göster
    Evt arkadaşlar gözlük kullanalı 4 ay oldu tam olarak 2 gün önce yani salı günü kontrole gittim numaralarım gene aynı çıktı sol 1.25 sağ 1.00 miyop.Sürekli kullanıyorum gözlüğü inşallah numaram geriler.Acaba forumda miyopu olup da gerileyen düzelen varmı merak ediyorum ?
    |
    |

• Teğmen
    101 Mesaj
    quote:

Evt arkadaşlar gözlük kullanalı 4 ay oldu tam olarak 2 gün önce yani salı günü kontrole gittim numaralarım gene aynı çıktı sol 1.25 sağ 1.00 miyop.Sürekli kullanıyorum gözlüğü inşallah numaram geriler.Acaba forumda miyopu olup da gerileyen düzelen varmı merak ediyorum ?

Alıntıları Göster
    gerilemeyi unut gözlük taktığım halde yılda 0.25 ilerliyor.

• Çavuş
    73 Mesaj
    Bende miyop-astigmat var ikisi birden yani :D doktor bin insanda bir oran verdi :D
    |
    |
  • Binbaşı
    1733 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AlemdarBilisim

Bende miyop-astigmat var ikisi birden yani :D doktor bin insanda bir oran verdi :D
    Sol gözüm miyop sağ gözüm hipermetrop ayrıca astigmat var ben kaçta kaça girerim acaba Ve sürekli ilerliyor sanki bugün uzaktaki bir yazıyı okuyamadım mesala, 1 senedir doktora gitmiyorum biran önce uğramam lazım. Doktora gittikten sonra geriledi mi ilerledi mi yazarım buraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnotherPlanet -- 30 Eylül 2011; 0:12:25 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1078 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: atalayer

Genelleme yapmamak lazım sürekli gözlük kullanıp miyopu gerileyenleri biliyorum.
    |
    |
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atalayer

Genelleme yapmamak lazım sürekli gözlük kullanıp miyopu gerileyenleri biliyorum.

Alıntıları Göster
    Babam miyoptu biraz düşmüş ama kendimi bildim bileli gözlük takar 15-16 yıl
    |
    |

• Teğmen
    120 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sondemir

ilk defa duyuyorum... optik görenler varsa bilirler ki durum + - den ibarettir.. hipermetroptan miyopluğa gidenler olduğu gibi tam terside olabilir.. ama gelip 0 da sabit kalmaz,

yaş ilerledikçe durur o doğru, ergenlik bitince özellikle.. ondan sonra çok yaşlanınca tekrar prespitlikle beraber artar..

kaliteli bir hastanede misal istanbul göz hastanesi iyi bi yer biliyorum.. orada lazerle op. olmakla çok memnun kalabilirsiniz..

gözleri 1.0 / 0.75 olanlara tavsiyem şudur: bir gözünüzü kapayın, ama yumarak değil.. elinizle :) sonra diğer elinize yazı olan bir şey alın kalem veya kağıt.. sonra yavaş yavaş yaklaştırın 5-6 cme kadar.. sonra uzaklaştırın.. 10- 15 kez böyle masaj yapabilirsiniz.. sonra diğer gözünüzle yapın..

avuç ayasının bitiminde, bileğe doğru olan hafif bombeli kısımlada çok bastırmadan.. gözünüz kapalı iken ovalayarak masaj yapabilirsiniz..

ara ara da uzak bir noktaya sabit bakarsanız.. tabi 1.buçuk saatte bir gözlerinizi dinlendirmeniz gerek özellikle pc kullananlar, çok faydalı olur :)

gözlerinizi kısmayın , iki parmağınızla ovuşturmayın..

gözlük hemen hemen tüm okuyanlarda pcyi çok kullananlarda var dert etmeyin bence de ;)
    |
    |

• Binbaşı
    1297 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SebaStianbjK

Benim ilkokul 2. sınıftayken başladı. o Zaman numara 1 falandı. Şu an 25 yaşındayım numara 9 :) Hiç gerilemedi. Lens takana kadar ilerledi. Gözlükten Lense geçince ilerleme durdu... Miyopu gerileyen çok az kişi var... Dert edilecek bişey değil. Alıştıktan sonra farkına bile varmıyor insan.

ya hocam 9 numara nedir sen şuan mesela 3 metreden ne görebiliyorsun?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
En ucuz kedi maması fiyatları
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,859
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.