Şimdi Ara

Küçük esnaftan alışverişi bitirdim (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
31.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Yalnız verdiği bilgiler tamamen yanlış. Ona verilen cevaplara bakarsan bankacı da yazmış marketçi de yazmış. Birinci yalan sigaradan asla o kadar az kalmıyor, ikincisi ise banka faizi o kadar yüksek değil

Alıntıları Göster
    Allah allaj. Bizim toptancılar bizi kandırıyor herhalde. Sigaradan % kaç kâr kaldığını biz mi daha iyi bileceğiz yoksa oturduğu yerden sallayan oradan buradan duyan insanlar mı. Banka komisyonu konusu da doğru konuyu üstün körü okuyup sallamışsınız. Kâr konusunu internetten araştırabilirsiniz. İyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne 20 liraya ne 10 liraya bu memlekette torba dolmaz bura avrupami

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • >Anladımki bu forumda herkes düzgün yedi sülalesi ondan düzgün geri kalan ülkenin hepsi rezil.
    Taksici kötü esnaf kötü tamirci kötü galerici kötü v.b. ne varsa kötü berbat rezil.
    Kimse anlamıyor ülkece çöküşe geçmişiz ama milleti beğenmeyiz.
    Kısaca SEN ne isen beğenmediklerinizde O'dur.
    Kimse kimseyi kandırmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanibene

Ne 20 liraya ne 10 liraya bu memlekette torba dolmaz bura avrupami
    bim de doluyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MYılmaz4646 kullanıcısına yanıt
    Neden satmasinki o zaman 1kurus kar kalda bile satilir

• Yeni eski konu kilit üye ban olmuyor işte hemen ;)

• Bikeresinde bikaç parça bişey aldım 50kr eksikti olmaz abi dedi. Dedim karşı binada oturuyorum yabancı değilim yok dedi kartla çekti. O gün bu gün işim olmaz.

Ekmeği bile bakkallardan almıyorum.

Bimde 600gr köy ekmeği ve 400gr çavdar (dilimlenmiş hepsi zaten, bikaç çeşit daha var) 2.5tl ve tazecik. Hiç olmadı gidip halk ekmeği büfesinden alıyorum.

• Zodiac Killer Z kullanıcısına yanıt
    seneler önce bu olayı ayakkabıcıda yaşadım. Kendime ayakkabı almak için mahalle arasında kalmış ayakkabıcıya girdim, benzer diyalog geçti. Sonrasında hiç selam vermeden transit geçmeye başladım.
  • Benim bildiğim bir karton sigara satışında bir paketi bedavaya geliyor. O yüzden 20-30 kuruş kazanıyoruz olayı yalan diye düşünüyorum.

• Bence bu küçük - büyük esnaf durumu değil biraz da adamlık meselesi. Ben evde olmadığımda ödemeli kargomu teslim alıp parasını ödeyen esnafta var , dediğiniz gibi hergün alışveriş yaptığım halde cüzdanımı evde unuttuğumda sigara vermeyip ''abi hesap karışıyor ev şurası zaten alda gel'' diyen de var. Garip. Bizde esnaflık yaptık insanlar çocuğunu bile emanet ediyordu.
  • John WICK kullanıcısına yanıt
    Baya güzel bir kafan varmış. Kıl ile karakteri bağdaştırmak.

Bu arkadaşı iyi tanıyın, halkı bölmeye çalışan biri.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sigaranın KDV oranı sıfır dır ve bu şekilde satışı yapılabilir yazar kasadan sıfır KDV oranı yazabilmeleri için barkod sistemini kurmaları zorunludur diğer türlü bakkal bütün kart ile satışlarını sıfır KDV sigara yada tekel olarak gösterir ve vergi kaçırır diye yazar kasa beynine barkod sistemi olmadığı için sıfır KDV tekel birimi yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Theodore Cartman.

Bir marketçi olarak cevap verme gereği duydum. Hocam sigara paketinden 20 ya da 30 kuruş kar kalıyor. Kart çektiğinde banka senden 50-60 kuruş faiz kesiyor. Yani kartla sigara sattığımızda kendi cebimizden zarara giriyoruz. Tabi ki adamın yaptığını savunmuyorum ben uygun dille belirtiyorum kartla sigara almak isteyenlere söyleyip 50 kuruş eklemem gerek sorun olur mu diyorum çoğu kişi de anlayışla karşılayıp kabul ediyorlar zaten. Herkes dükkan, iş sahibi olabilir ama herkes esnaf olamaz.
    ne alaka 50 kurus kesılıyor.banka da normal süresini beklerseniz para falan kesilmez.ama siz suresı gelmeden cekecegım dersenız kesılır.ee dıyeceksınız para yok.o zaman market ısletmeyeceksın, tıcaretle ugrasmayacaksın.bizim bakkal sesini bile cıkarmıyor cunku adam tıcaret yapıyor ona gore ayarlamıs parasını.konu sahıbının anlattıgı gibi bakkallara gıtmeyın kardesım.

• Kısacası barkod sistemi kurmak ve her ürünü yasal sekilde satmak küçük esnafın işine gelmiyor o nedenle durum böyle

• quote:

Orijinalden alıntı: cnrtr1

ne alaka 50 kurus kesılıyor.banka da normal süresini beklerseniz para falan kesilmez.ama siz suresı gelmeden cekecegım dersenız kesılır.ee dıyeceksınız para yok.o zaman market ısletmeyeceksın, tıcaretle ugrasmayacaksın.bizim bakkal sesini bile cıkarmıyor cunku adam tıcaret yapıyor ona gore ayarlamıs parasını.konu sahıbının anlattıgı gibi bakkallara gıtmeyın kardesım.

Alıntıları Göster
    Tamam sen gitme :)

• babam küçük esnaf (bakkal) olmasına rağmen ben bile gitmiyorum. düşünün yani gerisini.
  • quote:

Tamam sen gitme :)

Alıntıları Göster
    hahahha.yalanınız için özür dileseydiniz hanı su 50 kurus yalanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnrtr1

hahahha.yalanınız için özür dileseydiniz hanı su 50 kurus yalanı

Alıntıları Göster
    Yalan? Siz bildiğinizi okumaya devam edebilirsiniz. Bir işin içine girmeden ve koşulları öğrenmeden karar vermeniz doğru değil. İyi günler.

• quote:

Yalan? Siz bildiğinizi okumaya devam edebilirsiniz. Bir işin içine girmeden ve koşulları öğrenmeden karar vermeniz doğru değil. İyi günler.

Alıntıları Göster
    arkadasım surada yanlısınız var.dersiniz ki bakkalın eğer ki nakit durumu iyi değilse ve parayı hesabına cekerse zarar eder o yuzden kartla satmak istemıyordur.ama siz oyle bir yazmıssınız ki her bakkala 50 kurus zarar verıyor.oyle olsa zaten 1 tane bakkalda sigara goremezsınız.iyi günler
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.