Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
330
Cevap
10
Favori
89.277
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Motosiklet Dünyası >> Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      54 Mesaj
      16 Haziran 2017 01:08:36 Konu Sahibi
      Merhaba başlığı açma sebebim 50 cc motorların şu sıralar çok revaçta olması ve çok fazla bilgi bulunmadığından, almak isteyenleri bilgilendirmek içindir.
      Öncelikle 50 cc motor alma sebeblerim. Hayatımda hiç motor kullanmadım küçük bir motorla başlamak istedim ve sadece B ehliyetim var.
      Bütün markaları araştırdım yaşadığım yerde servis açısından kuba uygun olduğundan bunda karar kıldım. Öncelikle yaptığım masrafları yazıyım.

Motor 3400 TL (12 taksit)
      Ruhsat 205 TL
      Plaka 15 TL

En çok merak edilen konu sigorta olayı, bu motorlarda tescil de sigorta istenmiyor yani zorunlu değil. Ben henüz yaptırmadım ama yaptırmayı düşünüyorum. Ancak tescil ettirirken görevli memura bunun MOPED olduğunu yada motorlu bisiklet olduğunu mutlaka belirtin. Emniyetin sistemlerinde moped diye bir tanımlanmış taşıt olmadığından MOTORLU BİSİKLET (İki tekerli) olarak yazılıyor. Hatta memur benim dosyaya elektrikli bisiklet yazdı son anda farkettim ve düzeltirdim.

Gelelim motora ben daha önce kullanmadığımdan teknik şeyler söyleyemem ama arkdaşlarım bunun 50cc olduğuna inanmıyor. Çekişi çok iyi ben bir günde 40 km yaptım sırf gezme amaçlı, çok dik rampaları çıktım, toprak yollardan geçtim performansı iyiydi. Gezdiğim yerler Adrasan, mavikent karaöz sahilleri buraları bilenler bilir virajlı rampalı bozuk yollarla doludur. 10 km civarı sadece rampa çıktım 40 km nin altına düşmedi motor. Dünde eşimle finikeye gittik kumlucadan, sıkıntı yaşamadık ben acemi olduğum için 40 km geçmedik bu yol düz güzel bir yol bu arada. iki kişi ile rampa çıkmadım kısacası onun için yorum yapamıyorum.

Ben gibi acemi olanlar, a2 ehliyeti olmayanlar için ve gezme amaçlı kullanmak için tavsiye edebilirim.

|
      |

• Yüzbaşı
      732 Mesaj
      16 Haziran 2017 09:47:37
      hayırlı olsun

lastikleri ne marka ?

. duydun mu cevahir ?
      buraya protein getir
      .
    • Binbaşı
      1330 Mesaj
      16 Haziran 2017 09:50:07
      Hocam biraz daha kullanın bir iki resimle destekleyin bende 50cc alicam boşuna 5000tl vermeyim kisbee ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      54 Mesaj
      16 Haziran 2017 12:51:06 Konu Sahibi

Teşekkürler lastiğin markası tnt diye bir marka.

|
      |
      msmart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      54 Mesaj
      16 Haziran 2017 12:56:44 Konu Sahibi

Tabi motorun kalitesi orta uzun vadede belli olacak yaşadıklarımı buradan yazarım.

Fotoda görünüyor öndeki cep bazı maralarda yok çok işe yarıyor gözlük kabı evrak anahtar vb.atılıyor.

|
      |
      aliosman2323 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1330 Mesaj
      16 Haziran 2017 20:33:32

şu tarz bişey alıp hızı artır bence ben daha motoru almadan sipariş ettim hız limitini ortadan kaldırıyor siz 50 km yi geçemiyorsunuz değilmi

https://tr.aliexpress.com/item/Hight-Performance-CDI-GY6-Scooter-Moped-50cc-125cc-CDI-Box-AC-fired-6-pin-Racing-CDI/32280811020.html?spm=2114.13010608.0.0.tXd3Kn
      |
      |
      knathom kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      54 Mesaj
      16 Haziran 2017 20:52:48 Konu Sahibi

Kuba da yok o limit ben 70 i gördüm

|
      |
      aliosman2323 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      732 Mesaj
      17 Haziran 2017 11:10:55
      quote:

Orijinalden alıntı: knathom Kuba da yok o limit ben 70 i gördüm Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: knathom

Kuba da yok o limit ben 70 i gördüm

hocam manevra kabiliyeti nasıl güven veriyor mu ?

tutuş nasıl kayma devrilme eğilimi var mı?

. duydun mu cevahir ?
      buraya protein getir
      .
    • Çavuş
      54 Mesaj
      17 Haziran 2017 13:51:06 Konu Sahibi

yola tutuş iyi ben sıkıntı yaşamadım. çok dik toprak çakıllı yola rağmen tırmandı yokuşu ancak ön süspansiyonlar zayıf girintili çıkıntılı asfalt yolda hissediliyor yolun bozukluğu
      |
      |
      msmart kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3102 Mesaj
      17 Haziran 2017 19:25:53
      böyle motorları seviyorum ama alsam yürütürler =( motor koymak için düzgün yer lazım.
      |
      |

ASUS N56VZ Intel Core i7 3630QM 2.4 GHz - NVIDIA GeForce GT 650M - Memoright 240 Gb V3M Sata3 Senkr SSD - 16 GB ram 1600 mhz - Windows 7
    • Yarbay
      4929 Mesaj
      18 Haziran 2017 04:42:42
      hayırlı olsun

çıralı*olimpos-adrasan tam gezmelik
      |
      |

• Onbaşı
      30 Mesaj
      18 Haziran 2017 08:34:04
      Hocam ben de araştırıyorum karar veremedim. Deposu kaç litre benzin alıyor ve yakıt tüketimi konusunda bilgi verir misiniz?

Harika Tasarımlar Bu Sitede http://www.tasarimso.com
    • Teğmen
      103 Mesaj
      18 Haziran 2017 13:42:44
      quote:

Orijinalden alıntı: aliosman2323 şu tarz bişey alıp hızı artır bence ben daha motoru almadan sipariş ettim hız limitini ortadan kaldırıyor siz 50 km yi geçemiyorsunuz değilmi

https://tr.aliexpress.com/item/Hight-Performance-CDI-GY6-Scooter-Moped-50cc-125cc-CDI-Box-AC-fired-6-pin-Racing-CDI/32280811020.html?spm=2114.13010608.0.0.tXd3Kn Alıntıları Göster
      quote:

Orijinalden alıntı: aliosman2323

şu tarz bişey alıp hızı artır bence ben daha motoru almadan sipariş ettim hız limitini ortadan kaldırıyor siz 50 km yi geçemiyorsunuz değilmi

https://tr.aliexpress.com/item/Hight-Performance-CDI-GY6-Scooter-Moped-50cc-125cc-CDI-Box-AC-fired-6-pin-Racing-CDI/32280811020.html?spm=2114.13010608.0.0.tXd3Kn

üstad hep duymuşumdur bunu.. Peki bu cihaz kaç km'ye kadar hızı çıkarıyor? 100-125 km hızı görür müyüz?

muhasebe@ivmegida.com.tr

• Binbaşı
      1981 Mesaj
      18 Haziran 2017 14:28:32
      Şahsen 50cc nin fiyatı nerdeyse 150cc ile aynı ozaman ehliyet alıp 125-150cc almak daha mantıklı..

Sınav sadece direksiyon yazılı değil kalmanız kolay kolay mümkün değil alırsınız....

2 kişi yokuş yukarı veya yoğun trafikte sürekli 70-80km hız yapamazsınız ayrıca scooter kapalı olduğu için ufak vantilatör tipi soğutucu yetmiyecek bilginize

Her Secis,bir Vazgecistir.www.1hobi.com
    • Çavuş
      54 Mesaj
      18 Haziran 2017 15:50:48 Konu Sahibi

Sanırım 5.5 litre alıyor ilk tam dolumda 28 tl lik benzin doldurdum 190 km civarı gitti. Ben biraz zorladım motoru ama 10 kuruş ile 15 kuruş arası maliyeti olacak gibi.
      |
      |
      DuhaLaLa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      54 Mesaj
      18 Haziran 2017 15:57:25 Konu Sahibi

Tamamen beklenti ve istekle ilgili otomobil var bisiklet var motoruda denemek istedim. Verginin, sigortanın olmaması ve ehliyet istememesi tercih sebebim oldu. Birde gerçekten şehir içinde motor çok pratik oluyormuş park yeri sorunu olmadan işleri halletmek çok iyi. Devamlı kullanacaklar ve uzun mesafeler için büyük motor muhakkak daha verimli olabilir.
      |
      |
      ibo83 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5035 Mesaj
      18 Haziran 2017 16:03:46

Rodaj bitti mi?

|
      |

• Çavuş
      54 Mesaj
      18 Haziran 2017 19:08:34 Konu Sahibi

500 km de biter dediler

|
      |
      MERT* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5035 Mesaj
      18 Haziran 2017 19:47:48

Ben 1000 kilometre boyunca yapmıştım.

Yalnız bende Kuba Fighter değil başka motor var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 18 Haziran 2017; 19:48:30 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      538 Mesaj
      20 Haziran 2017 10:49:10
      Nasip olursa bende almayı düşünüyorum. Antalya gibi düz şehirler için biçilmiş kaftan bence. ev iş 3 km bakkal pazar yeter zaten. 2 ton araba kaldıracağıma bunu kullanırım hem ekonomik hem park derdi yok sigorta bile yok :) daha ne olsun.

İmam Süleyman Yakub <> Molla Mustafa Mansur

DH Programlama Kulübü

DH HP ProBook Kullanıcılar Kulübü

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Paykasa
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.