Şimdi Ara

Motorum Baglandı Acil Yardım Lütfen!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kardeşim motorunu bağlattı.

-Kardeşimin ehliyeti ve sigortası yoktu. (Sigortası ilk olduğundan 1300TL çıkıyordu.)
    -iki kusuruna 1900 TL'lik da ceza yazıp motorunu bağladılar.

zaten motoru 1800' e almıştı.

Konuyla ilgili görüş ve fikirlerinizi rica ederim.

Lütfen yeni araç al gibi bir şey paylaşmayın!

• Kendi düşen ağlamaz.
    Ne görüşü, ne fikri bekliyorsun ki?
    Kuzu kuzu cezayı ödeyecek (galiba 1 hafta içinde %25 indirimli), sonra diğer muamelatı tamamlayıp park ücretini de kuzu kuzu ödeyip motoru parktan çıkartacak.
    Diğer muamelat nedir diye sorarsan, önce fazla bulduğu o 1300 lira sigortayı ödeyecek, sonra ruhsat plaka masrafı filan. Derken efendim, ehliyet için gerekli ücretler.
    Ne yazık ki trafik cezaları motorun fiyatına göre kesilmiyor.
    İnşallah akıllanır da bir daha ceza yemez, ceza parasıyla gidip kuzu tandır yer.
  • Hayret kanunlara uymayan birisine ceza yazmislar. Gerçekten şaşirdim. Bu ulkede herkes kanunlara uysa sigortada azalir cezalarda,vergilerde. Lütfen kanunlara uyalim. Yoksa ulkenin hali malum
  • Neyin yardımını istiyorsun anlamadım.

Ceza yemiş, ödeyeceksiniz. Başka yolu mu var?
  • Benim emniyette tanıdık var söylerim hemen cezayı iptal eder motoru da gidip alırsın.
    Donanımhaberden forumnik dersin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: entarhan

Kendi düşen ağlamaz.
    Ne görüşü, ne fikri bekliyorsun ki?
    Kuzu kuzu cezayı ödeyecek (galiba 1 hafta içinde %25 indirimli), sonra diğer muamelatı tamamlayıp park ücretini de kuzu kuzu ödeyip motoru parktan çıkartacak.
    Diğer muamelat nedir diye sorarsan, önce fazla bulduğu o 1300 lira sigortayı ödeyecek, sonra ruhsat plaka masrafı filan. Derken efendim, ehliyet için gerekli ücretler.
    Ne yazık ki trafik cezaları motorun fiyatına göre kesilmiyor.
    İnşallah akıllanır da bir daha ceza yemez, ceza parasıyla gidip kuzu tandır yer.

valla kardeş haksız değilsin olan oldu, ama ekstradan karakola gidip çekme belgesi yada başka bir şey yapmak gerikiyor mu,

sigortayı yapmadan kesintikle alınmıyorda cezayı erteleme yada taksitlendir vs. bir durum söz konusumu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre D

Neyin yardımını istiyorsun anlamadım.

Ceza yemiş, ödeyeceksiniz. Başka yolu mu var?

prosedür nedir?

sigortayı yaptıktan sonra cezayı da hemen ödemek gerekiyor mu? ilk defa araç bağlatıldı bilgim yok güncel durumla ilgili
  • Bu soruların cevapları için oturduğunuz semtin bağlı olduğu ilçe emniyet müdürlüğündeki trafik tescil, trafik ceza infaz veya buna benzer masalara (adı her ne ise) müracaat ederek en taze ve en doğru bilgi alınabilir.

Ben olsam, ehliyetsiz ruhsatsız plakasız sigortasız motor kullanacak kadar boşta gezer olan kardeşimi bu işin üstüne salardım. Gitsin de biraz yasalara saygı göstermeyi öğrensin.
  • Bir önceki soruya verdiğim cevap geçerlidir. Belki taksitlendirme için (hiç ümidim yok, ama...) ayrıca kara nakil vasıtaları vergi dairesine başvurmak gerekebilir.
  • oyhss 1900 lira + extralar falan binecek üzüldüm valla. hadi sigortasız neyse de ehliyetsiz kullanmak çok büyük hata.

Allahtan ehliyetsiz kazaya falan karışmamış daha beter olurdu ona da şükür.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.