Şimdi Ara

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
346
Cevap
8
Favori
166.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2.el piyasası çok kazık. sıfırı 3200 tl olan motoru 2900 tl ye satıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sigorta isteniyor 50cc de olsa. mtv den muaf.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mehmetyilmaz77 M kullanıcısına yanıt
    yanlış bilgilendirme yapmayalım. 50cc lerde sigorta olayı artık zorunlu değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Reco.

kanun ne zaman degisti. ciktiginda b sinif ehliyet diye cikti. bi kaynak var mi degisiklik hakkinda. motorlu tum tasitlara sigorta zorunlu.

• quote:

Tam ben yazacaktım..sigorta şart değil hatta sigorta şirketleri 50 cc altı motorların kaza masraflarını karşılamıyor. Yanlış bilgilendirme yapmayalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

quote:

kanun ne zaman degisti. ciktiginda b sinif ehliyet diye cikti. bi kaynak var mi degisiklik hakkinda. motorlu tum tasitlara sigorta zorunlu.

Ben motoru aldım ve şuan kullanıyorum. Ruhsat çıkarttım sigorta istenmedi. Normalde 50 cc üstülerde ruhsat çıkarırken sigorta poliçesi istiyorlar. Ancak motorlu bisikletlerde yani 50 cc altı olanlarda istenmiyor.

• kuba fighterler hep tükenmiş. 14 gündür istanbulda sormadığım yer kalmadı. bizim buradaki motorcudan 3200 e alacaktım şansıma başkası almış. 10 gün sonra gelecek dedi halen bekliyorum.

• knathom K kullanıcısına yanıt
    ehliyet siniflarinda degisiklik oldu. sigorta kanunununda bi degisiklik olmadi. tescil islemleri sirasinda trafik sigortasi aranmaz diye madde var sadece. trafikte bu araclara sigorta istenmez diye madde gormedim. varsa gormek isterim.
    edit:
    boyle bi kaynak var. ne kadar dogru bilmiyorum. bu belgeye gore bile genel kosullara bagli diyor zaten genel kosullarda da sigorta zorunluhttp://atvmotor.web.tr/50-cc-motorlarda-sigorta-degisikligi-egm-yayinladi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetyilmaz77 -- 21 Temmuz 2017; 8:44:4 >
  • selamlar bu 50 cc altını normal araba ehliyeti ile kullanabiliyormuyuz a2 falan gerekmiyormu , işe git gel için ankarada elektrikli düşünüyordum, sorna 50 cc olayını duydum sormak istedim arkadaşlar, ama 100 kiloyum çekermi bilemedim :)
    https://youtu.be/W54a23cbs0w

Bu arkdaş videoda bahsetmiş ama tarihi eski biraz.Yorumlarda diğer arkadaşlar resmi yazışmaları var. Buradan istediğiniz bilgileri görebilirsiniz.

• knathom K kullanıcısına yanıt
    polis ceza kesse itiraz edebilecegimiz bir kanit yok mu? boyle bi kanun ciktiysa haberi biseyi cikmis olmali.

50 cc motorlarda sigorta değişikliği
    Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan son değişiklik aşağıda verilmiştir.

50cc ve altındaki motosiklet (elektrikli ve elektriksiz) yeni düzenleme ile birlikte artık sigortasız tescil işlemi yaptırabileceksiniz.

İlgili maddeler için Emniyet Genel Müdürlüğü 08.05.2017 tarihli 11088401.2961.64008-974 göre zorunlu mali sorumluluk sigorta poliçesi aranmayacaktır.

Aynı zamanda ise 50cc ve altındaki motosiklet ve 4 kw elektrikli motosikletler artık b sınıfı ile kullanabilmektedir.

Düzenleme ile düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Gerekli resmi belge aşağıda eklenmiştir.

Kuba Fighter 50 cc aldım. İzlenimlerim

polis ceza keserse yasal yollardan parayı çok rahat geri alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reco. -- 24 Temmuz 2017; 16:12:12 >

• Reco. kullanıcısına yanıt
    o evragin linkini yukarda paylastim. fakat orda ruhsat cikarilirken evrak aranmaz diyor. ruhsat cikardiktan sonra trafikte aranir mi acik degil. sigorta kanununda da motorlu tum kara tasitlari zorunlu sigorta kapsamindadir yaziyor.

bu durum biraz da cam filmi isine benzedi. her kafadan bir ses cikiyor. hem muayeneden geciyor serbest diyorlar, hem polisler ceza yaziyorlar.

3.500 Tl yi riske atacak varsa buyursun. ben beklemedeyim.

bence olayı sen büyütüyorsun. bu kadar dert ediyorsan sigortanı yaptırırsın olur biter. Bütün internet sitelerinde sigorta kalktığı yazıyor yalan haberlik bir durum yok.
  • Reco. kullanıcısına yanıt
    cam filmi icin de benzer haberler var ama polis ceza yazmaya devam ediyor.

• kesinlikle küba figfter 50 almayın 4 bin liraya maloldu. benim motorum daha 200 km ve aldığım ilk günden beri sıkıntı yaşıyorum 3 defa konjektör değiştirdik 5 defa aküyü şarj ettik defalarca yolda kaldım ve hala şarj problemim çözülmedi yine aynı sıkıntı yine aynı. bıktım artık ayrıca çözecek muhatap bulamıyorsunuz aldığınız bayi benim yapacak birşeyim yok deyip fabrikaya yönlendiriyor. onlarda bir çözüm bulmuyorlar. sanırım mahkemelik olarak çözeceğiz. benim tavsiyem kesinlikle almayın paranızla rezil olursunuz.
  • zaferkarslı Z kullanıcısına yanıt
    bunu yazmak için mi üye oldunuz?

elinizde fatura var. garantisi olan ürün sonuçta gidip dava açın. 3 ay sonra para iadenizi alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferkarslı

kesinlikle küba figfter 50 almayın 4 bin liraya maloldu. benim motorum daha 200 km ve aldığım ilk günden beri sıkıntı yaşıyorum 3 defa konjektör değiştirdik 5 defa aküyü şarj ettik defalarca yolda kaldım ve hala şarj problemim çözülmedi yine aynı sıkıntı yine aynı. bıktım artık ayrıca çözecek muhatap bulamıyorsunuz aldığınız bayi benim yapacak birşeyim yok deyip fabrikaya yönlendiriyor. onlarda bir çözüm bulmuyorlar. sanırım mahkemelik olarak çözeceğiz. benim tavsiyem kesinlikle almayın paranızla rezil olursunuz.

Öncelikli geçmiş olsun zor bir durum muhatap bulamamak. Aldığınız şehir yada bayi yazarsanız bundan sonra alacaklara referans olabilir.

Benim moped 610 km oldu. yağ değişimine ilk bakıma verdim. 25 tl ödedim. Ayrıca yolda ki çıkıntıları çok hissediyorum demiştim yağladılar heralde ön süspansiyonu daha iyi oldu. Yakıt olarak 12-13 kuruş civarında.

• bu arada plaka masrafları 88 tl olmuş.

• 3400 tl 50cc motor değmez gibi bence . bendede 49cc bir benzinli scooter var 2 zamanlı katlanıyor ister bagaja at git arayla sonra cıkar bin. 80 km hız yapıyor 1 depo ile 1.5 litre 70 km gidiyor

goped dedikleri motordan bendeki..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.