Şimdi Ara

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.062
Cevap
136
Favori
453.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu mining işi ile uğraşıp coin piyasalarını takip eden arkadaşlara bi sorum olcak Dash Coin'nin geleceğini nasıl görüyorsunuz bi cacık olurmu bu kripto paradan ufak çaplı bi rig ile Dashcoin kazmak istiyorumda
  • JP Morgan Bitcoin işine güzel bir darbe vuracak gibime geliyor hiç tavsiye etmiyorlar.
  • kapital sistem tek bir merkezden yönetilir !
    özetle kripto para sistemi quantum bilgisayarlara devrolacaktır.
    ve haliyle quantum bilgisayarlar çeşitli sebeplerle bireylere satışı olmayacağı için
    belli devlet kurumları bankalar ve üniversiteler dışında kimse quantum bilgisayara
    ortalama 10 yıl süresi içinde sahip olamayacaktır.

özetle dünyada 3 cins kripto para olacaktır

1. cins ; tüm ülkelerce resmi olarak yasaklanan kripto para ( şu an var olan kripto sistemlerinin biri veya bir çoğunun birleşmesiyle oraya çıkacak olan kripto para ) bunun ömrü anca Çin 1000 $ a quantum bilgisayar yapabilirse kısmi açıdan devamlılığı olabilir gibi !!!

2. cins ; tüm dünya çapında bankalarca kabul gören kripto para

3. cins ; ülke bazında yerel anlamda kabul gören kripto para

ve ayrıca kripto para devletle ekonomilerini güçlendirmek için kullanmak zorundalar !
    çünkü devletler toplayacakları vergileri zamanında toplayamadıklarında piyasa iç cari açık verdiği zaman genelde o ülkenin merkez bankası bu açığı kapatmak için fazladan fiziksel para basımı yapar ! 1 yıl içinde üretilen paranın tekrar geri gelip fiziksel imhası ise ortalama 3,5 yıl sürer tabi bu 3,5 yıl içinde kaç kere iç cari açık oluşur bilinmez ama bu kendi içinde enflasyonu ve faiz artışını kamçılar ! özetle -0- enflasyon -0- faiz parasının değerini kaybetmeyen bir devlet modeli için kripto para sistemine geçilmesi şarttır !

ileride herkese TCN verir gibi devlet tüm vatandaşlarına Sanal Cüzdan dağıtırsa şaşırmayın
    bunun tek kötü tarafı bir gecede çıkan vergileri anında tüm vatandaşların hesabından çekebilecek olması ! :)

iyi tarafı ise para kaçırma durumu olmayacak hani eskiden hileli iflas gösterip kağıt üzerinde boşandığı eşine ne var ne yok aktaran tipler olurdu, işte o eski hileli hurdalı işler
    tek bir sistem altında kontrol edilecek kayıt dışı diye bir şey kalmayacak
    zaten bu olursa devletin bir türlü toplayamadığı vergi oranı her şeyden toplanınca
    KDV oranları %10 dan %1 é kadar anında düşecektir. çünkü bu sistem ekonomik açıdan
    anlık verileri gösterecek ! yani devletler 1 yıllık masrafları görmek için o yılın sonunu beklemeden analiz edebilecekler ! bu yıllık ekonomik planları anlık ekonomik öngörülere çevirecek ve kredi puanlama şirketlerinin dünya ülkelerini yanıltıcı yorumlarından uzak tutacaktır !!!

şu an bu forumdaki insanlar bu sanal paradan nasıl para kazanırızı düşünüyorlar
    ama burada bu teknolojinin devletler tarafında aslında nasıl bir şekilde
    gerçekçi real piyasada 3 kağıdın önüne geçebilir nasıl yolsuzlukların önüne geçilebilinir i
    düşünmek lazım ! işin garibi sanal parayı çıkartanlar kabul etsin veya etmesin
    aslında bunun tam tersi bir iş ve işlem için bu teknolojiyi geliştirdiler
    ama bu teknoloji devletler tarafında doğru teknik alt yapı ile geliştirilir ise
    tüm dünyaya huzur refah ve ekonomik rahatlık getirebilecek bir sistem
    çünkü 1. adımda vergi sistemini haliyle iç cari açıkları kontrol edecek bir sistem
    bu şekilde -0- faiz, -0- enflasyon modelini uygulamanın gerçekçi ve tek yönü

şimdi bu işin 1 yıl sonrasında devletler sanal kripto para işine yavaş yavaş girmeye başladıkça
    bilinen sanal kripto paraların bir çoğu bir çok ülkede zaman içinde yasaklanacaktır.

aklı olan var ise, şu an bu iş için kredi çekip donanım alanlarınız var ise
    şimdiden bu donanımları satmaya başlasın yoksa bırak para kazanmayı
    bu işten zararlı bile çıkabilirsiniz ! bunu bu gün buraya yazıyorum
    bi yıl sonra burada yazdığım öngörülerin % kaçı gerçekleşmiş hep beraber göreceğiz !!!

bu yoruma +1 like :) yapanlara, benden de +2 like :):)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 22 Eylül 2017; 8:14:29 >

• Merhaba arkadaşlar.
    Elimde bir adet GTX 1050 Tİ 4GB ekran kartı ve i7 7700 ile minig yapmaya başladım
    Ekran kartı 190-205 sol/s işlemci ise 25-30 sol/s alıyor ve avegare hasratem şu an artamakta toplam kullanılan güç miktarı 140 watt acaba zcash'i bu şekilde kazmak mantıklımı yada başka bir altcoin önerirmisiniz bu değerlere 2.5-3 günde ulaştım bazen makinrde kapandı average ondan düşük son olarak zcash'in geleceği nasıl ileride değer kazanırmı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Güncel Değerler
    Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka

Stabil çalışma değerleri
    Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayel90 -- 24 Eylül 2017; 19:12:19 >

• karayel90 kullanıcısına yanıt
    kardeşim o hızla tahmini kazancın günlük 1-1.2 dolar. Yani 3,5-4 TL ancak çıkar. Harcadığın elektrik yarısını götürür. 1-1.5 Tl günlük kalırsa kalır. Bazen kalmaz bile. Artık mining pek karlı bir iş değil o yüzden her yerde rig dolup taşıyor.
  • Anladım hobi olarak uğraşılacaksa uğraşılmalı yoksa sağlam bir yatırım olmadan bu işin getirisi çok az üstüne grafik kartının ve psu'nun ömrünü çabuk bitirmeside cabası
  • Vay be zamanındaki HASH değerlerine bak. Şimdi herkes miner olunca gelirler inanılmaz düştü ne yazık ki. Bir de büyük minerlar var onlar sayesindede zorluk inanılmaz arttı.
  • Karlı olsa sahibinden dolup taşmazdi satılık rig lerle. Zamanında günlük 10 dolar kazan 1080ti bile 2.3 dolar ancak kazıyor. Erken giren amorti etti sonrası 1 yılı bulur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yıl daha ömrü var bu olayın ülkemizde. Sonra herkes çöp olmuş kartlarını millete kakalamaya çalışacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mining furyası bitiyormu beyler? Yılbaşında kart fiyatları düşerse 0km kartlara yükleniriz artık

• quote:

Orijinalden alıntı: -Rusher-

Mining furyası bitiyormu beyler? Yılbaşında kart fiyatları düşerse 0km kartlara yükleniriz artık

Biraz daha beklemen gerekecek sanırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galaxy2004

quote:

Orijinalden alıntı: -Rusher-

Mining furyası bitiyormu beyler? Yılbaşında kart fiyatları düşerse 0km kartlara yükleniriz artık

Biraz daha beklemen gerekecek sanırım :)

Aynen ikinci elden ziyade arkadaş sağolsun 750ti gönderdi onla idare edeceğim ultra olmasa high low iş görüyor

• tek diyeceğim altcoin e girmeyin ne yaparsanız yapın ben 6 btc den 1.14 btc ye düstüm 3 ayda
  • Her zaman dedigim gibi Bitcoin tutmak en mantiklisi. Litecoin'se ikinci. Hicbir zaman Bitcoin ve Litecoin 'den sasmadim. Konu 4 senedir burada duruyor. Artik sadece keyfe keder calisiyorum arkadaslar. Umarim aranizda tavsiyeme uyup benim gibi ekonomik ozgurlugunu kazanmis olanlariniz vardir.

Huzurla kalin.
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    Litecoinde tırt hocam. En güzeli btc, gerisi yalan.

1,5 ay önce 1 ltc 0,017 btc iken 75-80 $ idi şimdi 1 ltc 102$ ama 0,0093 btc.
  • quote:

Orijinalden alıntı: apollonx

Litecoinde tırt hocam. En güzeli btc, gerisi yalan.

1,5 ay önce 1 ltc 0,017 btc iken 75-80 $ idi şimdi 1 ltc 102$ ama 0,0093 btc.

O biraz da su anki yukselisten kaynakli. Yoksa 1,16 Eu dan Litecoin aldiysaniz su anda gobek atmaniz lazim ^^
  • Bizde kazdiklarimizi satmasakdik bizde calışmazdık :))

• quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

Bu konuyu ilk kez 2012 yılında açmıştım, o zamanlar bitcoin 20 dolar felandı, konunun kapatılması üzerine (süper zeki adminler tarafından) birkaç konu daha açmıştım. Onlarda kapatılmıştı, ben de ne haliniz varsa görün diyerekden, konu açmayı bıraktım ama madenciliği bırakmadım tabii. O zamanlar, bitcoin madenciliği yapıyordum, bitcoinin ne olduğunu kimse bilmiyordu forumda bile. Tanıdıklarım da deli olduğumu düşünüyordu, zira 2012 yılında bitcoinin 10 bin dolar olacağını söylüyordum insanlara. Sonra ether çıktı, bitcoin de de gpu ile madencilik yapmak mantıksız hale gelmişti, ether madenciliğine geçtim. Ha, bir ara litecoin madenciliği de yaptım. Şimdilerde de Zcash madenciliğine devam ediyorum. Forumdaki konum kalsaydı, şimdi herkesi zengin etmiştim ama süper zeki adminler sağolsun, onlara çıkışabilirsiniz.

Bu olayın çıkışı da aslında benim daha önce açtığım bir konuya dayanıyor. DH Grid hesaplama takımı diye bir takım kurmuştum, görenler olmuştur belki, bitcoin işin öğrenince o işi bırakıp bitcoin madenciliğine geçtim, mesajlarım o konuda duruyordur muhtemelen hala. Grid hesaplama işine önceden girmiş olmam bu işin potansiyelini daha iyi görmemi sağladı ama diğerleri benim gibi göremedi tabii.

Şimdi geriye baktığımda iyi ki inandığım şeyin arkasında durmuşum diyorum. Herkese bol kazançlar.

Keşke 2013 yılında bu işi öğrenmiş olarak ve hatta çevremdeki herkese yaymış olarak inanıp devam etseymişim :(

EMC2'nin bile 2+ doları geçtiği şu günlerde (ki 2 günde 1500 adet civarı mine lamıştım) elimde herhangi bir crypto para pirimi bulunmaması işin vahim tarafı.

Kafamı hangi duvarlara sürtüp kıvılcım çıkartsam :((((

• quote:

Orijinalden alıntı: Drumevo_DI

quote:

Orijinalden alıntı: CoolnQuiet

Bu konuyu ilk kez 2012 yılında açmıştım, o zamanlar bitcoin 20 dolar felandı, konunun kapatılması üzerine (süper zeki adminler tarafından) birkaç konu daha açmıştım. Onlarda kapatılmıştı, ben de ne haliniz varsa görün diyerekden, konu açmayı bıraktım ama madenciliği bırakmadım tabii. O zamanlar, bitcoin madenciliği yapıyordum, bitcoinin ne olduğunu kimse bilmiyordu forumda bile. Tanıdıklarım da deli olduğumu düşünüyordu, zira 2012 yılında bitcoinin 10 bin dolar olacağını söylüyordum insanlara. Sonra ether çıktı, bitcoin de de gpu ile madencilik yapmak mantıksız hale gelmişti, ether madenciliğine geçtim. Ha, bir ara litecoin madenciliği de yaptım. Şimdilerde de Zcash madenciliğine devam ediyorum. Forumdaki konum kalsaydı, şimdi herkesi zengin etmiştim ama süper zeki adminler sağolsun, onlara çıkışabilirsiniz.

Bu olayın çıkışı da aslında benim daha önce açtığım bir konuya dayanıyor. DH Grid hesaplama takımı diye bir takım kurmuştum, görenler olmuştur belki, bitcoin işin öğrenince o işi bırakıp bitcoin madenciliğine geçtim, mesajlarım o konuda duruyordur muhtemelen hala. Grid hesaplama işine önceden girmiş olmam bu işin potansiyelini daha iyi görmemi sağladı ama diğerleri benim gibi göremedi tabii.

Şimdi geriye baktığımda iyi ki inandığım şeyin arkasında durmuşum diyorum. Herkese bol kazançlar.

Keşke 2013 yılında bu işi öğrenmiş olarak ve hatta çevremdeki herkese yaymış olarak inanıp devam etseymişim :(

EMC2'nin bile 2+ doları geçtiği şu günlerde (ki 2 günde 1500 adet civarı mine lamıştım) elimde herhangi bir crypto para pirimi bulunmaması işin vahim tarafı.

Kafamı hangi duvarlara sürtüp kıvılcım çıkartsam :((((

Bu isin sacmalik oldugunu soyleyen forumdaslara dahi 1 tane alin atin kenara unutun diye sayisiz mesajim oldu. Ben bunu yazarken bitcoin 350dolar civarindaydi sene 2015 mesajlarim duruyor. 350 dolar asgari ucretli bir kisinin dahi riske atabilecegi bir para. Kredi kartiyla ne borclarin altina girmiyor ki insanlar oysa.

Simdi bakiyorum da benim gibi hevesle bu isi yapmis olan pek cok insan dahi inancini yitirip coinlerini dusukten sifirlamis. =/ Her iste bir hayir vardir. Sagliginiz yerinde olsun da.

• Burda kripto para birimlerinin patlayacağını iddia eden ileri görüşlü arkadaşlarım yarın öbür gün bitcoinin devletler arası ticarette tek geçerli para birimi olduğunu bütün dünya kabul edince sizlerin mesajlarını görmek isterim. Bunu buraya yazıyorum gün gelecek bu para birimleri milyon dolarlarla ölçülecek. Bu işi hiç yapmadım, havadan para gelmediği müddetçe de yapmayı düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.